אין תמונה
אפילו לא טורח להסתיר את הפאדיחות. נתניהו בסרטון הוידיאו לחיילים הנוצרים
"זה אירוע חמור ביותר ואנחנו לא נעבור עליו לסדר היום", אמר ראש הממשלה על הרג הצעיר הבדואי סאלח אבו לטייף מירי מעזה. "לא נעבור עליו על סדר היום", הוא אמר, רק שאם נביט טוב נראה שזה בדיוק מה שנתניהו כן עשה: עבר עליו לסדר היום.

כי בסדר היום של בנימין נתניהו וממשלתו יש אויב בעזה שצריך להחטיף לו - בין אם זה מכות בגבול ובין אם זה רצח ילדה בת 3. מה לעומת זאת לא בסדר היום של ביבי? טוב ששאלתם. למשל - הכרה בזכויות של הבדואים, אותו מגזר אליו משתייך אבו לטייף, שרק החודש ניסה נתניהו עם ממשלתו לגרש מאדמתם כחלק מתוכנית פראוור. מה עוד לא בסדר יום שלו? להגיע להלוויה של אבו לטייף או לשלוח מישהו מטעמו, כפי שנהוג בהלוויות של נפגעי איבה. כאלה יהודים למשל. 

כי מה הוא סדר היום האמיתי של ממשלת נתניהו? שימוש ציני בסבלם של אחרים בשביל לנהל מסעות מגן דוד בשם מי שלא ביקש אותם. אבל לפחות אי אפשר להאשים אותם באפליה - היחס הצבוע הזה לא שמור רק למגזר הבדואי, אלא נהנים ממנו באופן שווה כל המגזרים המוחלשים במדינה.

קחו למשל את תושבי דרום תל אביב. איך בשמם כולאים אלפי פליטים במדבר וממספרים אותם כאילו היו עדר בקר או יהודים בגרמניה, איך בשם רווחת תושבי הדרום מנהלים מסע הסתה ועוברים על חוקים בינלאומיים ומוסריים גם יחד. אבל לא – למשל, דואגים לרווחתם בנושאים שממשיכים לאיים עליהם כמו עליית המע״מ, הפרטת מערכת הבריאות, אפס בתי הספר העיוניים באזור, והעובדה שאין ברחובות המרכזיים שלהם תאורה נורמלית, צרכים שיכלו להיפתר עבור תושבי האזור באופן מלא בחצי מיליארד השקלים שהושקעו במתקנים.

זהירות, שלא נחטוף 

בכל הצעה או פעולה שיוצאת מהממשלה הזאת אתם יכולים לראות את אותו סדר יום - בשם ניצולי השואה נואמים על בימות העולם ומנהלים קרבות עם מדינות המערב, אבל לדאוג להם לקורת גג, ארוחה חמה ותרופות בשנים האחרונות שנותרו להם? זה כבר יותר מידי. בשם הקהילה הגאה להאדיר את שמה של ישראל כדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון ולשמוע את ביבי מספר בראיונות על היחס הנפלא כאן ל״גייז״ - זה כן, אבל להכיר בזוגות חד מיניים בחוק ולהגיד מעל בימת הכנסת ״לסביות והומואים״? זה כבר יותר מידי.

או כמו שראינו בסרטון המביך שהתפרסם שלשום - לבקש מהקהילה הנוצרית להקריב את חייה בשביל מדינת ישראל - זה כן, אבל להצליח להקליט עבורם 3 דקות של ברכה בלי להזכיר להם שזאת בעצם לא המדינה שלהם? זה כבר יותר מידי.

המדינה תספק לך הרג, הסתה, כליאה וטרנספר בשמך, אבל קצת חינוך, זכויות, חמלה ותקציב זה לא בסדר היום שלה. 

״אכפתיות״ כלפי האזרח בישראל מתורגמת רק לפעולות אלימות ומפרידות, אם ביבי לא היה חוזר לסדר היום שלו הוא היה ממשיך ואומר: אזרחי ישראל, תנסו אותנו, מי שרעב יאכל, מי שחולה יטופל ומי שנרדף ישוחרר. אבל מביבי אפשר רק לחטוף.