לילה של אלימות ברחובות, למצולמים אין קשר לנאמר (צילום: חדשות 2)
אז מה אם אסור לעצור ילדים? | צילום: חדשות 2

בנאומו בוושינגטון בשבוע שעבר הקפיד ראש המכשלה נתניהו להתעקש על כך שירושלים לעולם לא תחולק שוב, ואף חלק ממנה לא יוחזר. הוא גם הקדיש מלים רבות לגאוותו בשוויון הזכויות המופלא ובדמוקרטיה המזהירה ממנה נהנים ערביי ישראל. חבל רק שקלגסי משטרת ירושלים לא עקבו אחרי הנאום.

ביום שישי הייתה הסלמה במאבק נגד מי שמעזים לעמוד נגד הגזל והרשעות במזרח ירושלים. לראשונה, השתמשו בריוני הארגון שחיים חפר כינה פעם "המשטרה של כהנא" בשוקרים חשמליים נגד מפגינים לא חמושים ולא אלימים. כשמישהו ימות מדום לב כתוצאה משימוש במכשיר, כפי שכבר קרה בעבר בעולם, יש להניח שמדינת ישראל קודם תכחיש שהמפגין בכלל היה במקום, ואז תכחיש שנעשה שימוש בשוקר, ואז תאמר שלמנוח הייתה היסטוריה של בעיות לב... בדיוק כמו שקרה במקרה מותה של ג'וואהר אבו רחמה מבילעין.

אבל השיא הגיע השבוע. במסגרת המלחמה המלוכלכת והעלובה שמנהלת משטרת הכיבוש והגזל של ירושלים נגד תושבי מזרח העיר ובעיקר נגד ילדיהם, שברו הקלגסים את השיא של עצמם ועצרו ילד בן שבע. הם פרצו לבית, ירו לדודה שלו ברגל בכדור גומי, ריססו את אבא שלו בגז פלפל, חטפו את הילד מהבית, החזיקו אותו שעתיים ברכב של מג"ב, ואז חקרו אותו ללא נוכחות בן משפחה או עורך דין.

לפי חוקי מדינת ישראל, אסור בשום פנים ואופן לעצור ילד בן פחות מ-12. מותר, לכל היותר, לעכבו לחקירה למשך לא יותר משלוש שעות. גם את זה אסור בשום פנים לעשות ללא נוכחות מבוגר מטעמו של הילד - בן משפחה או עורך דין - ויש לעשות כל מאמץ אפשרי כדי שהחקירה תתקיים בבית הילד. גם במאה שערים קורה לעתים שילדים בני פחות מ-12 זורקים אבנים על שוטרים, אבל מעולם לא שמענו שהם נעצרים תוך התפרצות לבית ושימוש בירי כדורי גומי, ולא שהם נחקרים ללא נוכחות מבוגר. כי למרות שמשטרת ירושלים הבזויה לא אוהבת דוסים, הם בכל זאת יהודים.

הפוליטיקאים מדברים, השוטרים קובעים עובדות

זה שבשטחים הכבושים חלים חוקים שונים לגמרי על קטין פלסטיני וקטין בן עם האדונים בני אותו גיל בדיוק, זה אנחנו רגילים. אבל מזרח ירושלים סופחה למדינה ישראל, וזה אומר שחוקי מדינת ישראל חלים שם, ולא חוקי השלטון הצבאי כמו בשאר השטחים הכבושים. אבל הבריונים עטויי המדים של המדינה שמים ללעג את ההפרדה הזו, ודבר אינו קורה להם כתוצאה מכך.

ולמה, תשאלו, זה אמור לעניין את מי שלא אכפת לו שרומסים זכויות של ישמעאלים? כי למרות שמדינת ישראל, מנהיגיה ודובריה משוכנעים שהם יכולים לברוא מציאות בהבל פיהם, האמת היא שמעשים חשובים הרבה יותר ממילים. אם ישראל מתנהגת במזרח ירושלים בדיוק כפי שהיא מתנהגת בשאר השטחים הכבושים, התוצאה תהיה שהעולם יתייחס למזרח ירושלים כמו שהוא מתייחס לג'נין, לבילעין ולשאר מקומות שאין לאיש ספק שייכללו בסופו של דבר בפלסטין ולא בישראל.

במלים אחרות - המשטרה של כהנא מחלקת את ירושלים. לא פרס, לא מרצ, אלא דווקא מחוז ירושלים של המשטרה.

>> לטור הקודם שלי: נתניהו דווקא רוצה שהפלסטינים יכריזו על מדינה
>> עו"ד עלי חיידר: "בשביל האזרחים הערבים, ישראל אינה דמוקרטיה"