בס"ד

גלעד שליט (תמונת AVI: mako)
גלעד שליט ישב את הכלא של כולנו | תמונת AVI: mako

גלעד חזר, אז המשיח בדרך. עכשיו זה בדוק. ניסים הרי קורים כאן כל יום, אבל זה נס מסוג אחר לגמרי. נס שמבשר ניצוצות של גאולה. נס שכל העם חיכה לו. כאילו מביא איתו משב רוח חגיגי של משיח. מהאתאיסט ועד למאמין ביותר - כולנו מרגישים שהנה, זה בא.

חמש וחצי שנים הוא ישב את הכלא של כולנו. כלא שבמורד גשר צר מאד הוא בעצם חופש, מסוג אחר. חופש שהוא מעל למוח או לתפיסה מערבית. חופש שאם מגיעים לידי הבנתו, הוא חופש של ניצחון. חופש מפני ששום דבר בעולם הזה כבר לא ישרוף אותו יותר. הוא הרבה מעבר לזה. חופש שמשום מה אף אחד לא רוצה. חופש עם המשמעות הכי מפחידה בעולם. חופש שאני דווקא מתפללת ומייחלת להרגיש, כל שנייה מהקיום שלי. חופש אמיתי שלא תלוי בדבר. חופש שאי אפשר לקנות בשום חנות. חופש שאין לו תג מחיר. אפילו לא לכולאיו הנתעבים, שכן מי שהיה כלוא בצמוד למושג נצח ופתאום יוצא לחופשי, מגלות הישמעאלי אל עולם שמחכה לגאולה היהודית, הוא האדם החופשי ביותר בתבל.

בין אם אתה בצד משפחה ששכלה אהוב, ורוצחו נשלח לחופשי; בין אם אתה אזרח תמים דעה; בין אם אתה מקורב לגלעד מזווית זו או אחרת - במקרה של גלעד שליט, כולנו בצד הנפגע, ולא רלוונטי מה באמת קרה שם באותם רגעי עלות שחר של ה-25.06.06. היום, עבורנו, הוא יום חג.

כמו בפעם הראשונה

תחשבו על זה רגע: כל טיפה של גשם, תהיה הטיפה הראשונה של גלעד בגשם. כל ריח של פרח בגן, יגלה איתו זיכרון חדש לחלוטין שגלעד יצמיח. כל ביס - עונג אמיתי. גם אם זה סתם בזוקה. כל פסיעה עם משמעות משחררת. משמעות שלא לא הייתה ולא תהיה לנו, כנראה, לעולם. משמעות של אדם חופשי. ועל זה, על היותו אדם חופשי באמת, אני טיפה מקנאה.

את הכל גלעד ירגיש כמו בפעם הראשונה. גלעד שליט זכה, לצערו ולשמחתו, להתחדש על אמת. הוא יגדל דעות חדשות. הוא יוליד יצירות ויברא אהבות שלא ידע שקיימות. הוא יחבק את אמא שלו כל יום באמת, כאילו לא עשה זאת מימיו, ובידיעה העיקשת בתת-מחשבתו שיש סיכוי שלא יזכה לעשות זאת שוב למחרת, חס וחלילה. הוא יכתוב את המכתב שתמיד רצה לכתוב. ימחק, ואז יכתוב אותו שוב. על דף נייר פשוט וצנוע ודאי, רק שהפעם, זה יהיה מתוך חדרו במצפה הילה.

אבל גלעד לא יפחד יותר לעולם שייקחו ממנו את החופש - כי גלעד חופשי באמת. הוא חופשי ברוחו. הוא אולי החופשי היחידי בעולם הזה, והוא קיבל את החופש שלו בחזרה. מושג שלנו בחיים לא היה, שכן מה שלא נלקח ממך, לא תוכל להעריכו עד הסוף ובאמת - אף פעם! לכן, רק גלעד שליט טועם חופש, כי גזלו אותו ממנו.

אם אדם חופשי אחד, לא יכול להביא את המשיח, את הגאולה, שתגאל אותנו מכלא העולם הזה, של צבעים חד-ממדים ומנוונים, אז אני לא יודעת מי יכול. ביום פטירתו של יוסף הצדיק - גלעד שליט נחטף. היום, ערב שמחת תורה, אור ליום האושפיזין של יוסף הצדיק - גלעד חזר במבצע "בית השואבה", הסימבולי בשם ותזמון, שלא משאיר שום ספק לגבי מי האחראי האמיתי על ניצוח התזמורת הזו. לו רק ידע גלעד איך המשיח חג לכבודו, מתלבש ומתבשם לקראתו, הוא בטוח היה חופשי ומאושר – גיל לעד. אמן והוא יהיה כזה, כל ימי חייו. למי מגיע, אם לא גלעד שליט!

>> לפוסט הקודם: בר רפאלי אצלי בסוכה?
>> "גלעד, סליחה שלקח לנו כל כך הרבה זמן"

כתובת למשלוח הודעות, שירים בקדושה ודברי תורה לאוריין: makorianreiss@gmail.com

כן. תבוא. אנחנו מחכים לך יותר מדי שנים.