בס"ד

שוב, אלימות בבית שמש. ארכיון (צילום: חדשות 2)
החרדי לא מכיר את צורת ההתבטאות, אז הוא נשמע מגוחך ואף מפחיד | צילום: חדשות 2

מזל. פשוט מזל שיש את הערבים שישנאו וילחמו בנו. ככה לפחות יש קצת הפוגה בין הפעמים שאנחנו טובחים אחד בשני עם התיעוב הזה שלנו. מלחמת האחים המגזרית והמגדרית הזו שקורעת לרוב השפוי את הלב, ועוקרת כל שורש של אמונה מהנשמה.

שלשום בשיעור של יובל דיין. מרכז "התהוות". בניין מפוקפק בדרום תל אביב. קומה שלישית דרך דלת אדומה שלא מסגירה מבעוד מועד לב טרנדי נמס. גרעין עייף מהקשיחות של עצמו. קשה אך קשוב לפיצוח. רגע נוסק גבוהה ברוחניות, רגע שוחה נמוך בתאוותיו. ובכל אותה העת מבעיר את השממה בחיפוש אחר האמת. קסום לראות מהצד. מרתק. כמעט שכחתי שעד לפני רגע הייתי חלק מהם. הפרצופים מתחדשים ואני גם יחד. יובל עצמו כבר מזמן לא חלק מתפאורת העיר שכוספת לאורות. הוא מספר שזה עתה שב מביקור החנוכה שלו באומן הקפואה (היא וודאי הייתה מפלט חם ועוטף ביחס לכפור המקפיא שקיבל את הפאות הדוסיות שלו בשדה התעופה - ואני לא מדברת על מזג האוויר).

הוא בכלל לא ידע ששכניו ברדיוס של המאה על מאה מטר שנקרא בית-שמש מסוגלים לירוק על ציבור תמים. סתם ככה נסע ברכבו בדרכו לשיעור והרדיו דלוק, להתעדכן. את ששמע תיאר כמו הסטודנט המצטיין לקולנוע שהיה בנעוריו, כשעוד כל עתיד ערוץ 2 נשען על כתפיו. זיהה היטב גם מעל גלי האתר קרעי משפטים מנופחים המחפים על לופ מרקעי שניסה לדמות מינימום זירת רצח סדרתי. זה היה מביך גם את האפיקורס הגדול ביותר, השזירה הבוטה והגסה והלא סמויה במסע השמצת הדוס, שאיבדה כל פרופורציה ושפיות, שלא לדבר על אמינות.

הכתבים שיגרו לאוויר "עדכונים חמים מהשטח", וכפי שאתם כבר הבנתם, אנו עומדים בעיצומה של דרמה. מבהיל לחשוב שיהיה שקט, חס ושלום, אז עדיף לפמפם הגזמות, וכל כלי הנשק כשרים. אין כמו חדשות בישראל כדי להזיז אצלנו משהו. עד שהאח הגדול ידאג שנרגיש משהו באמת בלבנו, משה נוסבאום ידאג לספק את הסחורה.

שטיפת מוח והסתה

זה נורא! ציבור שלם מרגיש שצולבים אותו ואין לו במה אמיתית להתגונן, כי הבמה היא האויב שלו. מה גם שהוא לא מכיר את צורת ההתבטאות, אז הוא נשמע מגוחך ואף מפחיד כשהוא מנסה להשמיע את עמדתו. הקרב אבוד מראש מול השיפוטיות המגמתית, המחלחלת עוד לפני שהוציא הגה. שטיפת מוח והסתה. זה כוחות זה, תגידו לי? זו כפייה חילונית. חזקים על חלשים, במלבוש החזקים. בדיוק כמונו, היהודים, מול הערבים בעולם. זוכרים איך זה מרגיש?

לקחתם את הדבר הטומאתי והמקולל ביותר עבור הציבור החרדי (צוות צילום) והכנסתם אותו לקו אוטובוס ולאזורים שאפילו אני ויובל לא מעזים להתקרב מרוב שהם חרדים ושמורים, ואז התפלאתם, למה הוא שומר נפשו ותולש שיערותיו ומצטייר כמשוגע? כשפדופיל יחשוף עצמו בפני בתו בת ה-7 של אב חילוני שמאלן גאה, הוא לא יצא מכל כליו ושדיו?! הוא לא ישבור לו את המפרקת?! הוא יישאר שפוי, שלו, רגוע ויפהפה נפש, אה? בולש...ט! אבל לכם החילונים מותר. "אוויר ברשותי", כמו שהיינו אומרים כשהיינו ילדים. מחרפנים את הפרטנר עד שהוא מתפוצץ, ואז אומרים לו – תתבייש לך.

בדיוק כמו בפרשת השבוע, כשאחיו של יוסף הצדיק לא מבינים איך ייתכן שבלכתם להביא אוכל ממצרים הם נכלאים, מושפלים ונקראים מרגלים. מואשמים בגניבה ומרמה. שתי מילים אמר לבסוף יוסף, כדי שהכל יובן ויתבהר עד לרזולוציות של אווטאר: "אני יוסף" אמר, ולא הוסיף עוד.

עוד יבוא יום (והוא קרב, האמינו לי), שכל שנשמע זה שתי מילים, והכל יחזור להיות שפוי, מדויק, מאוזן ואוהב כמימי קדם. "אני השם", הוא יגיד. ואז יובהר פתאום למה הייתה שואה. למה נחרב בית המקדש. אפילו למה לא עמדנו אילמים ונתנו לשנאה הזו לחלוף מעלינו, בלי להקים כל קול זעקה. פשוט החזקנו חזק מעל המים. כי כשיבוא אותו יום, דין ותוכחה, והמשיח יתגלה, אתם תאלצו להחזיק עם החרדי ההוא ידיים.

>> לפוסט הקודם: הכי כיף במושב האחורי!
>> ח"כ הרב חיים אמסלם: למה המנהיגים החרדים שותקים?

כתובת למשלוח הודעות, שירים בקדושה ודברי תורה לאוריין: makorianreiss@gmail.com

כ-ו-ל-נ-ו אחים. אחים. אחים אנחנו. יהודים מול הגויים. וזה כל מה שנשאר.