הפעם זה בלוג שונה - אני הולך לדבר על תכנית הטלוויזיה "פולישוק", ה-תכנית על הפוליטיקאים. אני הייתי מכור לעונה הראשונה, ובהחלט מצפה להתפתחויות בעונה השניה, כשהשר פולישוק יתמודד על ראשות המפלגה, עם התככים והתקשורת והפוליטיקות וכל התחמונים.
זו כנראה אחת התכניות הפופולריות ביותר בין חברי הכנסת, כי יש בה הרבה מן האמת. אני אגלה לכם בסוד שיוצרי הסדרה תחקרו לא מעט חברי כנסת ועוזרים פרלמנטריים כדי להגיע לתוצאה המוצלחת, כך שהחומר מבוסס על דברים שקורים.

אבל, ויש אבל - זה נחמד, אבל זה לא כל האמת. הפוליטיקה בסופו של דבר היא דבר חשוב ביותר, ובשום אופן אסור לחשוב שהכל תחמנות ושקרים וטריקים. תכניות כמו פולישוק הן חיוניות כי מאירים בהן צדדים מסוימים שצריך להאיר עליהם כדי לתקן אותם. ויש גם פוליטיקאים שהרוויחו ביושר את התדמית שנוצרת מסדרה כזו. אבל לא כולם כאלה, גם לא הרוב.
הפוליטיקה והדמוקרטיה שלנו הן דבר חשוב ביותר. כואב לי באופן אישי וגם כאזרח שלדמוקרטיה הישראלית יצאה תדמית כל כך רעה. וזה גם מסוכן - ברגע שאומרים "כולם גנבים, כולם מושחתים, צריך לפרק את הכנסת", יבוא מישהו שיאמר "צריך איש חזק שיעשה פה סדר, למה צריך בחירות ותקשורת". וזה נורא.
אם אנחנו רוצים לשמור על ישראל חופשית, אנחנו צריכים לשמור על הדמוקרטיה. והדמוקרטיה עוברת דרך מוסדות נבחרים - הכנסת והמפלגות. לכן צריך שאנשים טובים יבואו לפוליטיקה.

תיהנו מפולישוק, אני בהחלט נהנה ממנה. אבל בואו לא נשכח שהפוליטיקה היא דבר טוב.

>> לפוסט הקודם שלי: אפשר לעשות מהמדינה הזו פנינה
>> למה בנק הפועלים מצנזר מודעות בבני ברק?