יום העצמאות הוא החג האהוב עליי ביותר. אני אוהב את השירים, הדגלים, הטקסים, המנגלים והמסיבות. אני אוהב את העובדה שזה חג חילוני ויש תחבורה ציבורית ואפילו בחינם.
אבל זה לא העניין. החג הזה הוא הדבר הכי מופלא שקרה לעם שלנו. אני נולדתי בארץ, אבל ההורים שלי הגיעו מאירופה אחרי השואה. אני חושב מה עבר עליהם, על ההורים שלהם ועל כל הדורות הקודמים, על הרדיפות והקיפוח. אחרי כל הסבל הזה הם הצליחו להגיע לפה ולהקים מדינה משגשגת, מודרנית. אני חייתי חיים מאוד טובים, כשאני משווה את זה לילדות של אבא שלי ומה היה לו בבית, אני שמח שהייתה לי את הזכות לחיות כאו ולהיוולד כאן.

כשמסתכלים על זה ככה מבינים איזה נס זה מדינת ישראל. אבל אסור להסתפק בזה. יש לנו ארץ נהדרת, אבל היא יכולה להיות הרבה יותר טובה. בתפקידי בכנסת אני רואה את הכסף שיש לנו במדינה, ואני רואה על מה זורקים אותו לפעמים. מה אפשר לעשות עם הכסף הזה אם היו שמים אותו בדברים יותר נכונים.
היום יותר מתמיד אני חושב שעם מנהיגות יותר נכונה וחשיבה נכונה לטווח ארוך, אפשר לעשות מהמדינה הזו פנינה. אני לא באשליות ולא נפלתי מאיזה עץ. אני אומר את זה באחריות מלאה. אם נכוון את הדברים לכיוון של צדק חברתי וסביבתי נוכל להפוך את המקום הזה למצויין לכל תושבי המדינה.

חג שמח ושנזכה לעוד הרבה שנים טובות כאן.

>> לפוסט הקודם שלי: איפה משפיעים יותר - בתקשורת או בכנסת?
>> מה פתאום לוקחים כסף בטקסי יום הזיכרון?