היכל התהילה - הזמרים (צילום: אוהד רומנו)
כולם מחייכים? חשוד מאוד! | צילום: אוהד רומנו

כבר יותר מחודש עבר מאז שפרצה לחיינו בסערה תכנית הקאמפ של ערוץ 24, "היכל התהילה". באווירה שיוויוניסטית למהדרין, כראוי בטלוויזיה של עידן הפוליטקילי קורקט, אל ההיכל העתיקו את מקום מגוריהם שישה זמרים ושש זמרות. מדי שבוע קהל המסמסים שולח הביתה את הזמר הפחות מצליח. וראו זה פלא – בארבע מתוך ארבע ההדחות שהיו עד כה, עפו זמרות (אנחנו כמובן לא מחשיבים את אבי ביטר שהועזב בחסות ההפקה). כשאלונה דניאל ואיגי וקסמן ארזו מזוודה, לא הייתה סיבה לחשוד. כששבוע לאחר מכן הודחה אביבה אבידן, זה כבר התחיל להסריח. אבל השבוע, כשדפנה ארמוני טרקה אחריה, הכתובת על הקיר כבר צעקה: קונספירציה! אבל איזו? ומטעם מי?

כולנו עשינו את זה

בואו נודה על האמת - ישראל היא מדינה שוביניסטית. טוב, אולי פחות משכנותיה הערביות, אבל עדיין, מדובר במסורת ארוכת שנים בה ההגמוניה הגברית קובעת את סדר היום הפוליטי, החברתי וכן, גם התרבותי. "היכל התהילה" היא רק מיקרוקוסמוס שמשקף בדיוק רב את מה שקורה במוסיקה העברית: על כל שישה זמרים מצליחים, יש בקושי שתי זמרות שסוגרות את החודש. עצוב אבל נכון.

בני אלבז עשה את זה

אין תמונה
הוא זכאי, אבל רק עד שנוכיח אחרת

יתכן שבני אלבז (בעזרתו המסורה של אבי ביטר בזמנו) מתסיס את הצופים הזכרים מרגע שנכנס להיכל בדיבור סקסיסטי נגוע, במסווה של קדושה והלכה. רק השבוע אלבז שיתף מפניני חוכמתו: "אישה חכמה צריכה להשלים עם הגבר שלה (אם הוא בגד). גבר צריך להעיף אישה בוגדת מהחלון". בטוח שיש גברים בבית שחושבים לעצמם, וואלה, מילים כדרבנות. אולי שטיפת המוח הזו עובדת על תת המודע של הצופים הזכרים, וגורמת להם להצביע רק לזמרים כדי שהזמרות יחזרו מהר הביתה. למטבח.

החרדים עשו את זה

ואולי הסיבה לטבח הזמרות הגדול לא נעוצה באלבז עצמו, אלא בקהל מעריציו. הם הרי בכלל לא יכולים לצפות בתכנית בגלל "ערוותן" של הזמרות, כי ההלכה אוסרת עליהם מטעמי צניעות לשמוע זמירות נשים (אחח, השפיות). לא יפתיע אותי כלל אם אברכינו הקיצוניים הקימו אגודת מחתרת ששולחת עשרות אלפי סמסים ביום לכל הזמרים בתכנית, במטרה להוקיע ממנה את הקול הנשי ולקבל הזדמנות נוספת להתענג על סלסוליו של אלבז. נשמע לכם מוזר? יש אנשים שיעשו הרבה בשביל לשמוע עוד ביצוע של "הוא זכאי".

הנשים עשו את זה

כן, כן. אתן, בנות. אל לכן להיתמם, כי אתן חשודות לא פחות מקהל המסמסים הזכרי. הרי זה לא סוד כמה אתן "מפרגנות" אחת לשנייה. רוב הבנות שאני מכיר מעדיפות זמרים על פני זמרות, וגם אם יש כבר מישהי שמעולפת על איזה זמרת – היא תנטוש אותה בלי למצמץ בשביל הזמר האהוב עליה. אתן בוגדניות זו כלפי זו מטבעכן, ואולי אתן הבאתן את זה על עצמכן. לחיי המוסר הכפול.

הדיווה עשתה את זה

תרחיש נוסף שבהחלט לא כדאי לזלזל בו, הוא אקט של ייאוש מצד דיווה על סף תהום. במילים אחרות: אילנה אביטל. לא אתפלא אם לפני כניסתה להיכל, אביטל ביקרה אצל איזו מכשפה ביפו (מחזירה אהבות קודמות ומתקינת קמעות, אם תרצו) שתעשה שחור על המתחרות, כדי שהיא תישאר הזמרת האחרונה במערכה. תודו שאילנה נראית כמו אחת שלא חשוב לה לזכות כמו שחשוב לה להביס את כל שאר הזמרות האחרות.

ארץ ישראל הישנה והטובה עשתה את זה

אין תמונה
חלומות על ניצחון בכל מחיר?

הייתי קורא לרוחמה רז להיזהר, כי היא עשויה להיות הבאה בתור, אבל גם היא מסומנת מבחינתי כחשודה. אני לא קונה את המעטה הדודתי של הטלית שכולה תכלת - בטוח מסתתרת שם מתחת מפלצת רייטינג תאוותנית. אולי גם היא חומדת בתואר "הזמרת הראשונה של ההיכל", ולכן קמה ועשתה מעשה לפני כניסתה לתכנית. דמיינו את זה רגע ותגידו לי אם אני הוזה: רוחמה הקטנה מתקמבנת עם אנשי העולם התחתון, שישלחו כמויות עצומות של סמסים רק לה ולזמרים הגברים. זה יתכן, זה אפשרי, כל עוד אנחנו כאן שרים.

>> לטור הקודם שלי: החתונה של ויליאם וקייט לא מעניינת אותי
>> "היכל התהילה מלאה ברגעי קאלט"