אין תמונה
פחחח

מאז היוודע דבר החתונה של הנסיך וויליאם ומיס קתרין מידלטון, העיתונות העולמית לא מפסיקה להשוות באובססיביות בין קייט והנסיכה דיאנה ז"ל, חמותה. בעיקר עולה השאלה אם קייט תצליח לרשת את דיאנה, כלומר תמות מות פפראצי בעודה נוסעת עם מאבטח של מלון ריץ ומאהב מצרי, 16 שנים מיום כלולותיה, כולל אנדרטה במרתף של חנות הכלבו הרודס בלונדון. האם ברצינות יש מקום להשוואה בין השתיים?

מצד אחד יום החתונה זהה: 29 בחודש, למרות שהחודש עצמו שונה. מיס ספנסר והנסיך צ'רלס התחתנו ב-29 ביולי 1981, וקייט ווויליאם צפויים להינשא ב-29 באפריל. מוזר. עוד נתון הוא צבע השיער של השתיים - בעוד קייט היא ברונטית, דיאנה הייתה בלונדינית. שתיהן הלכו לבית ספר ציבורי, וכיכבו בנבחרת הרולר הוקי והטניס בהתאמה. עם זאת, דיאנה הגיעה לחתונה בתולה וקייט לא - יש שמועות שקייט מזהמת כרגע את מוסד המלוכה בכך שהייתה עם גברים אחרים מכל מיני סוגים. לורד לואי מאונטבטן יעץ בזמנו לצ'רלס למצוא כלה צעירה ובלתי מבותקת, ודיאנה הייתה אידיאלית מהבחינה הזו.

אגב, מצחיק שבשנות השמונים הופעל על צ'רלס לחץ מטורף להתחתן למקרה שיירש את השלטון, מה שגם היום נראה רחוק ממנו כבית משפ' מידלטון מבקינגהאם פאלאס. השבוע צ'רלס הוכרז כממתין הממושך ביותר אי פעם לכתר במונרכיה הבריטית (63 שנים).

היכן עוד ניתן למצוא קווי דמיון בין דיאנה לקייט? שתיהן, מסתבר, ענדו אותה טבעת. זה לא מקרי - וויליאם העניק לקייט בכוונה את הטבעת של אמו כשהתארס לה. עוד קו מקשר הוא העובדה שוויליאם היה בתוך שתיהן.

קייט, כמו דיאנה, דבקה בסירוב העיקש לומר בשבועת הנישואין כי היא מתחייבת "לציית" לבעלה לעתיד. הוא תישאר, כמו דיאנה, עם "לאהוב, לתמוך, לכבד ולהחזיק". ההורים של קייט עדיין ביחד, בניגוד להוריו של וויליאם.

בנימה אישית, כאזרח רומני, אני קד למלכה על שהזמינה לחתונה את מלך רומניה מיכאי הראשון ובתו הנסיכה מרגריטה. אליהם יצטרפו נסיך הכתר של בחריין, המלך אלכסנדר ונסיכת הכתר קתרין מיוגוסלביה, נסיך הכתר של אבו דאבי, הנסיך מוחמד בין נוואף בין עבדול עזיז מערב הסעודית והנסיכה פאדווה בינט, האמיר הקטארי, הסולטאן קבוס בין סעיד אל סעיד מעומאן, נסיכת תאילנד מהאה צ'אקרי סירינדורן, הנסיך סייסו ברנג סייסו מממלכת לסוטו באפריקה ואחרים. רבים בבתי המלוכה השונים בעולם זועמים על כך שרק חמישים מהם הוזמנו, בזמן שאלף "חברים קרובים" של הזוג יזכו להשתתף באירוע, כאילו חברים קרובים לא רואים את וויל וקייט מספיק.

עדכונים שוטפים בעמוד הטוויטר של קלרנס האוס, ובעמוד של נמרוד קמר.

>> לפוסט הקודם שלי: "שרה נתניהו קוראת לך" ועוד פורמטים חדשים
>> אמירה בוזגלו מתאחדת עם המשפחה אחרי 30 שנה