ביום ראשון חוגג העולם, או לפחות חלקו הפחות קפיטליסטי, את ה-1 במאי, יום הפועלים הבינלאומי. רוב האנשים שאני מכיר עובדים קשה, תהיה העבודה שלהם אשר תהיה. אמנם רובם מתוגמלים פחות או יותר בסדר בעבור העבודה שלהם, אבל יש עדיין יותר מדי אנשים שעובדים יותר מדי קשה בשביל פחות מדי כסף. הבלוג הזה לא ישנה את העובדה הזו, אבל לרגל היום החשוב הזה הרשו לי לצבוע אותו באדום (צבע שאני אישית לובש בגאווה יום יום) ולהקדיש אותו לאדם העובד באשר הוא. הנה 12 שירים שעושים כבוד לכל מי שקם בבוקר כדי לפרנס את משפחתו ונושא בנטל ובעול בראש מורם, למרות הקשיים. חג שמח.

The Beatles - A Hard Day’s Night

עובד כמו כלב, אבל היי, לפחות יש בשביל מי לחזור הביתה.

Screaming Trees - Working Class Hero

גיבור מעמד הפועלים של ג'ון לנון מקבל טיפול אוהב מידיהם של מרק לאנגן ולהקתו. חפשו גם את הקאבר המצוין של מאניק סטריט פריצ'רז.

Rage Against the Machine - Maggie’s Farm

זאק דה לה רוחה וחברים משתלטים על הקלאסיקה של דילן. לא הולך לעבוד יותר בחווה של מגי, שתאכל תחת.

Bruce Springsteen - Factory

לא באמת חשבתם שהבוס, מלך הצווארונים הכחולים, לא יהיה כאן, ועוד בשיר שמדבר על אבא שלו. "המפעל לוקח לו את השמיעה, המפעל נותן לו חיים; חיי העבודה, חיי העבודה, רק חיי העבודה".

Band of Horses - Factory

גם לבאנד אוף הורסס יש שיר על מפעל, ולמרות שייתכן שהפירוש שלי הוא רחב וה"מפעל" כאן הוא מטאפורה למשהו אחר, הנוכחות של השיר הזה כאן שווה ולו רק בשביל השורה "זה זמני, המקום הזה שאני נמצא בו".

REM - Daysleeper

כבר חגגתי כאן את השיר המופלא הזה של אר.אי.אם, שמשרטט בעדינות את מחשבותיו של גבר שעובד במשמרות לילה מרסקות נפש וגוף. "בכיתי אתמול בלילה, אני אפילו לא יודע למה".

(The Ramones - It's Not My Place (In The 9 To 5 World

אף רשימה שקשורה למעמד הפועלים (או לחוסר הרצון להשתייך אליו) לא תהיה שלמה בלי שתי הלהקות הבאות. נתחיל עם הראמונז, בשיר שהשם שלו לא דורש הסברים.

The Clash - Career Opportunities

ואיך אפשר בלי ג'ו סטראמר ו-Pאנק מעמד הפועלים שלו. כאן הוא יוצא לקרב נגד מצב הכלכלה והיעדר התעסוקה באנגליה של סוף שנות השבעים.

Sam Cooke - Chain Gang

קולו של האסיר שנאלץ לעבוד עבודות כפייה כששלשלאות לרגליו, כפי שהובא על ידי סם קוק, מזמרי הנשמה החדים שידעה המוזיקה.

Donna Summer - She Works Hard for the Money

יש שיגידו שמדובר בשיר על זנות, אבל אני אומר שאין עבודה שלא מכבדת את בעליה. מזכיר לי את מלון מנדרין באייטיז. לא יודע למה.

מאיר אריאל - שיר המקצוע

"הייתי שואל את עצמי כל יום, מה בחור יפהפה שכמוני, עושה במין שכזה מקום, עד חמש וחצי משמונה". אמן.

גילי ארגוב - מי המציא את המילה

וכמובן שחג הפועלים הוא גם, ויש שיגידו בעיקר, יום חגה של הפועל תל אביב. ולכן, לקראת משחק העונה מחר בחיפה, נקדיש לגילי, ערן, טוטו, וינסנט ושאר הבחורים את שיר האהבה קורע הלב הזה של גילי ארגוב. אדום עולה.

עוד מוזיקה שעובדת קשה בקורדרוי, הבלוג של מני אבירם

>> לפוסט הקודם: רדיוהד, ליאם גלאגר, הסטרוקס ועוד שירים לחול המועד
>> "מה כולם מתלהבים מהחתונה הזו?"