ג'סטין ביבר מופיע באמריקה    (צילום: Bryan Bedder, GettyImages IL)
כיף לראות בישראל מופע רלוונטי | צילום: Bryan Bedder, GettyImages IL

פייר? למרות שאני כבר ממש מזמן לא בת 12, העובדה שג'סטין ביבר עומד להופיע בישראל עכשיו, כשהוא בן 16 וסופר רלוונטי - ולא גבר מזדקן שמנסה לעשות הלוואה וחיסכון בשיער בצורת קסדה - מרגשת אותי. נחמד לדעת שכמה עשרות אלפי ילדות יעשו את הכיף של החיים שלהן מול הכוכב שהן אוהבות. אני אישית עוד מחכה שהרולינג סטונז יגיעו לארץ. אבל כרגיל אצלנו, אם אפשר להתעלל עוד קצת בהורים, שגם ככה כורעים תחת נטל הגידול של ילדות חובבות מותגים, אז למה לא?

בנק דיסקונט, שמעניק חסות למופע, הודיע שכחלק מההטבות ללקוחות הבנק, בעלי "מפתח דיסקונט" יוכלו לקנות כרטיסים בהנחה משמעותית, חודש לפני שאר הציבור. אבל הגזירה הקשה מכולן, היא שרק לקוחות הבנק יוכלו לרכוש כרטיסים ל"טבעת הזהב" הנחשקת. רק הבהרה, "טבעת הזהב" אינה זירה בה נערה בת מזל תזכה להצעת נישואים מהכוכב המתקתק, אלא אזור בפארק הירקון שממנו (לכאורה) ניתן לראות הכי טוב את הביבר של ג'סטין.

אז כן, מבחינת הבנק מדובר בדיל מעולה שיגרום להורים שהם לקוחות הבנק להרגיש שהנה, בלי להתאמץ יותר מדי הם פרגנו לבנות שלהן את הטוב ביותר, ועוד בהנחה. אבל בצד השני, מחוץ לגדר, עומדים הורים אומללים שייאלצו להתמודד עם מטח יללות וסחיטה רגשית מבנותיהן, שעדיין לא מבינות שלא פותחים סתם ככה חשבון בנק, ושבשביל לפתוח תוכנית חיסכון ולקבל את המארז המיוחד של ביבר צריך גם לשים שם כסף, כסף של ההורים כמובן.

דמעות על הכרית שלי

בתור מישהי שתקועה באותו בנק כבר 16 שנה רק בגלל שהיא רצתה ללכת להופעה של משינה בפסטיבל ערד, לבי-לבי עם ההורים. יכול להיות שהבנק הוא אחלה בתור בנק, אבל הופעה של זמר, מהמם ככל שיהיה, לא אמורה להיות שיקול בפתיחת חשבון חדש. עכשיו לכו תסבירו את זה לחבורת בנות בוכיות שהחברות שלהן מהכיתה ידחקקו עליהן בשלושת החודשים הקרובים שהן לא שוות כלום, כי אין להן כרטיסים מוזהבים ונכונים. באמת, מילא הנחה, ניחא מכירת כרטיסים מוקדמת, אבל בלעדיות על הקרבה לבמה? אם בנאדם מבוגר סתם היה מתקומם, לנערונת עם חדר מצופה בפוסטרים זה שברון לב אמיתי.

ובכל זאת, שתי נקודות אור: גם אורנג', שמימנו את המופע של הזמרת ריהאנה בשנה שעברה, ניסו בהתחלה להגביל את הכניסה למופע לגילאי 16 עד 26, אבל המהלך פוצץ בעקבות מחאה חריפה של המעריצים, שהעזו לחבב את הזמרת גם בגיל 27. זה מעיד שלעיתים מרד צרכני כן יכול לעבוד, ואם תמצאו את הכוחות לעמוד מול הצווחות, יש סיכוי שהבנק יתקפל וישחרר את השליטה על הטבעת הנכספת.

הנקודה השנייה והיצירתית יותר היא כזו: הילדות מסרבות בתוקף כבר חודשים לבקר את סבא וסבתא ברמלה או את הדוד הטרחן מחדרה? חכו שהן ישמעו שלאחד מאותם קרובי משפחה מוקצים יש חשבון דיסקונט. איחוד משפחתי לבבי כזה לא נראה מאז שהדודה של סבתא הייתה הראשונה בארץ עם גיטר הירו.

ומסר אחרון לבנק ולמפיקי המופע: בחייאת, שחררו. די לטרור השיווקי שישאיר הרבה יותר מדי אנשים עם טעם רע של החמצה בפה. שיחקתם אותה והבאתם את הכוכב הכי גדול בעולם כרגע לארץ? פרגנו כבר לכולם וזהו. אחרי הכל, מדובר בילדים.

>> הפוסט הקודם שלי: רגעי השנה בטלוויזיה
>> ואם אתם רוצים לשמוע מוסיקה של גדולים