אין תמונה
קרעת אותי מצחוק עם העניבה הזו. ג'ניפר אניסטון

עם כל המטען הרגשי שכרוך בשילוב בין השתיים, לכתוב על אנג'לינה ג'ולי וג'ניפר אניסטון באותו השבוע צריך להיות לא חוקי (ואני בטוחה שבקואליציה הנוכחית לא תהיה להם בעיה להעביר חוק כזה) – אבל מה לעשות שבטיימינג מושלם עבור אניסטון, רגע אחרי שכולם לחששו על פוטנציאל חתונתם של אנג'לינה ובראד, היא עלתה לכותרות בקול תרועה בעקבות בחירתה על ידי המגזין Men’s Health לאישה הסקסית ביותר בכל הזמנים, בעוד אנג'לינה הסתפקה במקום העשירי והמכובד (יש בכלל מקומות מכובדים ברשימה הזו?).

לא חסר על מה לקבול כשזה מגיע לדירוג נשים (ובעצם, גם גברים) על-פי יופי או סקס-אפיל: זה מביך עבור המדורגות, מגביל גברים באשר למה מותר ונכון להימשך, ובדרך-כלל גם שרירותי לגמרי; אבל, כמו כל הכפייתיים גם לי יש חיבה עזה לרשימות ומדרגים, ואין בכוונתי לבאס לגברים הבריאים את המצעד. טוב, זו כמעט כל האמת. בכל זאת, קשה להתעלם מבחירתה של ג'ניפר אניסטון לאישה הכי מעוררת מינית עלי אדמות (או, נגיד, בלוס אנג'לס), ועוד יותר קשה להתעלם מההצדקה של המגזין לבחירתה – "אניסטון מצחיקה, ומצחיק זה סקסי".

בחייאת, אני יודעת שאתם לא בשיא החדות כשאתם בוהים בתצלומי כוסיות בפוזות מפתות, אבל האם מישהו בעריכה בכלל טרח להסתכל על המשפט הזה לפני שהעיתון ירד לדפוס, שמא יש כאן איזו דחקה פנימית שאינני שותפה לה? מצחיקה זה סקסי? 'צטערת, לא כללו אותי ברשימת התפוצה של אקסיומת החיים החדשה הזו. כבר תקופה לא קצרה שאני מתגוררת בצד הגדר של הבחורות המצחיקות, ותנו לי לספר לכם, זוהר כאן כמו ליקוי ירח מעל הנגב המערבי. למעשה, בכל מפגש עם גברים אנחנו נתונות להחלטה – האם אני מעוניינת שיסתכל עליי כאישה, או שאני יכולה לזרוק איזו בדיחה?

איזה זין זה להיות הבחורה המצחיקה

לפני כשנתיים הקפצתי הביתה חבר טוב שנהנה עד מאוד מלוליינותי המילולית. הוא ירד לסוף דעתם של כלל הפאנצ'ים המלוכלכים שלי ונקרע מהם יותר מכל אחד אחר. כשהגיע זמנו לרדת מהאוטו, בעודו מסיים עוד גל צחוק פרוע כולל מלמולי "אין, אבזון, את ענקית" ופונה לצאת, הוא מסתובב אליי לפתע, טופח לי השכם באהבות ומוציא בחיוך "איזה זין זה להיות הבחורה המצחיקה, אה?!". אם לא הייתי עסוקה בגיחוך יש מצב שהייתי פורצת בבכי.

כפי שקבלה בפניי אחת החברות המצחיקות ביותר שהיו לי, כשבחור שנורא רצתה הסתכל לה עמוק בעיניים ואמר "את הבחורה הכי מצחיקה שהכרתי" – "מה יש לו? זה מה שהוא חושב שאני רוצה לשמוע? קיבינימט! מה אני? אלן דג'נרס?!".

כי לעומת בחורות, כידוע, בתודעה הגברית הרווחת מתקיים דיסוננס עמוק בין מה שמצחיק למה שמעוניינים לזיין; המצחיק נע על הסקאלה בין מופרך לבוטה, ומוכרח להיות קולני, או לפחות להישמע; מי שמעוניין לצחוק, שומה עליו שיסתום את הפה ויקשיב. בשביל אחוז בלתי מבוטל מטובי בחורינו, מדובר בלא פחות מאיום בסירוס. המשוואה האמורה מביאה יותר ממחצית הנשים להיזהר מגרוטסקה כמו מאש, להיות מעפנות ובלתי נסבלות, ולהגיד "אה, לא הבנתי" בתגובה לחצי ממה שיוצא לי מהפה. בנים, מנגד, מצחיקים אותן נורא. שובבים כאלה!

זו כנראה הסיבה ש"מצחיק" הוא אחד הסעיפים הפופולריים ברשימת המכולת של הפרינס צ'ארמינג; כן, כל הבחורות מחפשות גבר שיצחיק אותן, כי למען השם, הן עוד שניה מתות משיעמום עם עצמן. מצאתי את עצמי מתבכיינת לחבריי – אני לא צריכה גבר שיצחיק אותי, אני רק צריכה אחד שלא יחשוב שאני משוגעת. אבל עכשיו, מסתבר, הכל הולך להשתנות – מצחיקה זה סקסי, ואני הולכת לעלות על מוט החשפניות ולספר לכם בדיחות. כן רבותיי, זהו שחר של עולם חדש, שעתן של הנשים המצחיקות לזרוח.

רק דבר אחד לא לגמרי מתיישב לי עם הסדר החדש הזה; מה כל כך מצחיק בג'ניפר אניסטון?

האם נשים מצחיקות הן סקסיות? עופו על זה בתגובות

>> הטור הקודם שלי: אנג'לינה, אל תשימי טבעת
>> האם דנה פרימן מעדיפה כלבים על מזרחים?