הכותרות הראשיות היום בעיתונים ובאתרים מאששות את הדיווח של עמית סגל בסוף השבוע שעבר על כוונה לקיים סגר בחגים. למרות כל המצקצקים שלא עשו כלום בחייהם מלבד לצעוק "רק לא ביבי" ומאז הקמת הממשלה החדש תוקפים את מי שמעז להעביר עליה ביקורת, סגל צדק וכולנו בדרך לעוד כישלון מפואר של ממשלת בנט.

סגר מוביל למוות. התפארויות עצמיות על 'הצלחת' הסגר הן הרסניות. כמו רופא שמתפאר שקטע את זרועו של מטופל שדיווח על כאבים באצבעותיו. סגר הוא תוצאה של כישלון ניהולי. פטיש נורא על הציבור. הקורונה הכלכלית חמורה בהרבה מהקורונה הרפואית. אסור לנו לאפשר סגר נוסף כי אם נאמץ את תפיסת ״הסגר הוא הצלחה״, הממשלה שוב תבזבז את ההפוגה הבאה. הממשלה בזבזה זמן ולא הכינה את הכוחות. הסגר הוא תוצאה של רשלנות - זדון.

ציוץ של בנט על הקורונה כשהיה באופוזיציה
ציוץ של בנט על הקורונה כשהיה באופוזיציה

את הפסקה הזאת לא אני כתבתי. כל המילים כאן נכתבו על ידי אדם בשם נפתלי בנט בשלל ציוצים בשנה האחרונה, בה ניסה לשוות לעצמו תדמית של מומחה קורונה. היהירות הזאת כעת מתפוצצת לו ולכולנו בפרצוף רגע לפני שאנחנו נכנסים לסגר רביעי.

והאמת שאולי בכלל לא יהיה סגר כי לבנט אין את הכוח לעשות זאת. בקרב חלקים גדולים מאד בישראל מילתו אינה נחשבת אחרי שרמס כל הבטחת בחירות אפשרית. ברחוב החרדי, למשל, אין שום סיכוי שיקפידו על סגר השנה. התחלואה בבני ברק, אלעד, בית שמש וכו' היא אפסית. לא קיים סרט שאת תפילת כל נדרי נעשה בבתים. פשוט תורידו את זה מרשימת האפשרויות שלכם. רוצים להיות בסגר בתל אביב, לבריאות, בבני  ברק הולך להיות חודש הומה במיוחד ברחובות ובבתי הכנסת.

ציוץ של בנט על הקורונה כשהיה באופוזיציה
בימים ההם

בנט אולי הוא חושב שבחגים זו ההזדמנות לעשות סגר, לסגור בתי כנסת ולעשות שוב סיבוב יחצני על המגזר החרדי, הפעם זה לא יילך לו. לא נציית להוראות שמגיעות רק בגלל אינטרס קטן והזוי. נכשלת בטיפול קורונה אל תנסה לתקן על חשבון היהדות והמסורת. תן לנו לציין כראוי את חגי ישראל. את הסגר היית צריך לעשות ברמאדן אבל אז פחדת מעבאס, כעת כבר מאוחר מדי. אנחנו נמלא את הרחובות בקניות לקראת ראש השנה, את בתי הכנסת בתפילת נעילה ואת הסוכה בכמה שיותר אושפיזין.

קיבלת מדינה עם כמעט אפס נדבקים, נכשלת בבדיקות ובאכיפת הבידודים, הבאת לאלפי נדבקים ביום מתוכם עשרות חולים קשה והשארת את נתב״ג פתוח בכל יולי-אוגוסט. ומי שמשאיר את נתב"ג פתוח ביולי-אוגוסט ישאיר בספטמבר את בתי הכנסת פתוחים כי אין לו באמת ברירה.