"הוצאתי את האגו לחל"ת, הוא יודע שיש סיכוי גדול שהוא כבר לא יחזור", כתב אתמול הזמר אביב גפן בטור מיוחד ל-mako. קל להתחבר ולהזדהות, גם כאדם חרדי עם רבים ממסריו של גפן בטור ובפרט על שדר האחדות אותו הוא מבקש להעביר לקוראים.

מצער מאוד שלקראת הסוף גיליתי כי גם גפן כמו הרבה אזרחים חילונים נפל לסטראוטיפ המוכר על הציבור החרדי ונשטף בזרם ההסתה כלפי 20 אחוזים מעם ישראל. אחרי שמבקש גפן מביבי להיות הגון הוא כותב את השורה המזעזעת הבאה: ״דואג מהחרדים שמתגודדים וכופים עלינו מחלות ולא רק את אלוהים״. 

רק לחשוב איזו סערה היתה קמה, ובצדק, לו היה כותב גפן כי הוא מודאג מהערבים שמפיצים מחלות, או מהרוסים שמביאים מגיפות. הוא היה מוכרח לחזור בו אחרי סערה ציבורית על גזענות והכללה כלפי מגזר שלם באוכלוסיה. 

אבל כשזה חרדים, דמם מותר, אין בעיה להפיץ שקרים. אפשר להשמיץ, להכפיש ולהסית ללא לשלם מחיר.  המשפט הזה מתחבר לאותו גורם שציטטה דנה וייס בסוף השבוע שכביכול בגלל החרדים ישראל תגיע למצב של איטליה. שזה במילים אחרות להאשים את החרדים בגרימת מוות לאלפי ישראלים חלילה

מדובר בהסתה חסרת תקדים כלפי מגזר שומר חוק וסדר במשפטים שמזכירים תעמולה אנטישמית מהעבר הלא רחוק כנגד יהודים.  נכון, מותר לבקר את הציבור החרדי אבל חייבים לעשות זאת בטעם ובמידה.

אני הייתי הראשון שהתייצבתי כאן וגיניתי את חילול השם שגרמו המשתתפים בחתונה בבית שמש, אולם מכאן ועד הסתה פראית ומכלילה המרחק גדול ורב.  הציבור החרדי ברובו מקשיב לרבנים ולראשי הקהילה שקראו לאורך כל השבועות האחרונים לשמור על הנחיות משרד הבריאות ועל הכללים שמורים הרופאים

הרבנים הלכו צעד גדול וחלקם אף סגרו את בתי הכנסת או הורו שלא להתפלל במניין. מי שיצעד בימים אלו ברחובות בני ברק יחוש כאילו יום כיפור. תנועה דלילה, החנויות סגורות והציבור שוהה בבתים.