יש רגעים מכוננים שאיש לא יכול היה לתכנן אותם או להנדס אותם. רגעים מקסימים, מזוקקים, רגעים שיוצרים שינוי. רגעים שאף אדם ישר, אמיתי ורציני לא יכול להתכחש לכוח שלהם, לאמת שהם מציגים. יותר מזה, רק רגעים נדירים יכולים לשנות תודעה. להבהיר ברגע אחד דברים ששנים אתה מנסה להסביר לעולם, לא תמיד בהצלחה. ומה שיפה ברגעים כאלה זה שהם לא תמיד בומבסטיים, לא בהכרח פומפוזיים. הם יכולים להיות גם רגעים שכאילו קורים בטעות, על הדרך. רגעים שאפשר כמעט לפספס.

כזאת הייתה ברביעי ההצגה של אור עמרמי ברוקמן ומשפחתו בפני חצי מיליון צופי הפריים טיים של קשת 12. זה היה האייטם האחרון ב"הכוכב הבא לאירוויזיון" אמש (רביעי), והוא קודם בפרומואים כי הג'ינג'י החמוד בן ה-16 קיבל בסופו של דבר 97 אחוזים מהקולות, שזה הכי הרבה בתולדות התכנית. הוא מתמודד שסומן בגלל כשרונו.

אור עמרמי ברוקמן  צילום: מתוך הכוכב הבא לאירוויזיו
רותם שאלה, אסי וסטטיק התחברו. המשפחה ב"הכוכב הבא לאירוויזיון" | צילום: מתוך הכוכב הבא לאירוויזיון 2020, קשת 12

לחדר האירוח של אסי ורותם נכנסו שלושה מבוגרים, שני גברים ואישה, ושלושה בני נוער. רותם ביקשה להבין מה ההרכב, ואור המתוק הסביר שלצדו יושבים שני האבות שלו, גיל ודקל; דודתו, הילה; ושתי האחיות שלו, שי ותמר. מיד אחר כך פרשו האבות את הסיפור כולו: אור אומץ באוקראינה, ברגעים האחרונים לפני שנסגרה שם האופציה הזאת בפני הומואים. בהמשך, כשבני הזוג רצו להרחיב את המשפחה, הם יצאו לפונדקאות בהודו וכך נולדה שי. גם האופציה הזו נסגרה בהמשך בפני הומואים ולכן נולדה האחות השלישית, תמר, אחרי תהליך פונדקאות בנפאל. שם, אולי אתם זוכרים, האופציה נסגרה לאחר רעידת האדמה. המשפחה המקסימה הזאת, בקיצור, היא סוג של נס שהתרחש ברגע ספציפי בזמן, רגע שבינתיים לא ניתן לשחזר.

אור הוא תיכוניסט מוכשר ושובה לב שיהיה כנראה אחד המתמודדים הבולטים בעונה הנוכחית, עם סיכוי טוב לייצג אותנו באירוויזיון באמסטרדם – וזה הפרט שהופך את כל הסיפור הזה לכל כך מדהים. תראו את הילד הכיפי הזה, שסיפר בהמשך על ההתמודדות הלא פשוטה שלו ועל היציאות מהארון, הן כילד מאומץ והן כבן לשני הומואים. ותראו איך כל זה לא מפריע לו להתקדם בחיים ולהפך.

אסי עזר, שעסוק בשלב הזה ברצון שלו להרחיב את המשפחה, התחבר כצפוי לזוג ההומואים שחיים ביחד 24 שנים והביאו לעולם שלושה ילדים. סטטיק התחבר לאור הילד המאומץ ואיתי לוי אהב את האבא התימני. הנה נולד פוסטר חדש לטובת מי שעדיין לא הפנים את העובדה שבישראל 2019 יש הרבה מאוד משפחות אחרות - ומשפחת עמרמי ברוקמן מציגה בפני כל מי שלא רוצה להפנים עד כמה קשה להומואים להקים משפחה כזאת. איזה עוד זוג ישראלי שבסך הכל רוצה ילדים נאלץ להתרוצץ בין בתי ילדים בקייב כדי למצוא ילד, ורק כשהאופציה הזאת נסגרה לעבור לפונדקאות בהודו ובנפאל? רוצים לנסות להבין כמה קשה זה היה, כמה זמן זה לקח, כמה כסף?

אור עמרמי ברוקמן
רוצה ויודע לשיר. אור על הבמה | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת 12

מישהו עוד צריך הוכחה שהרצון של זוגות להט"ביים להביא ילדים הוא לא מניירה ולא גחמה, וכמה מאמץ הם מוכנים להשקיע בשביל הדבר הזה שהוא כל כך פשוט לאחרים? איזה סמוטריץ', ליצמן או דרעי, איזה רב רפי או הרב לוינשטיין יכול לבוא ולהסביר במצח נחושה שזוגות כאלה לא ראויים לאמץ בישראל או לקיים הליך פונדקאות כאן?

תראו את אור, שבסך הכל רוצה וגם יודע לשיר, וכנראה יהיה בקרוב כוכב נוער. הוא לא בחר את המשפחה שנולד אליה, וכמו שהסביר בעדינות, לקח לו זמן להיות מסוגל להתגאות בה בפני העולם. איזו סיבה יש שילד לא יוכל להתגאות במשפחה הנורמטיבית שלו? ואיזו סיבה אמיתית יש שלמשפחות כאלו לא יהיה הרבה יותר קל?

איש לא זוכר בסערה הפוליטית הנוכחית את חוק הפונדקאות, את העובדה שהומואים צריכים לקחת משכנתה כדי לטוס לאמריקה ולחזור משם עם ילד. להט"בים צריכים לנסוע לפחות עד קפריסין כדי להתחתן באופן רשמי, שלא לדבר על זה שכל רב מטעם עצמו מרשה לעצמו לקלל אותנו מתי שבא לו. השבוע, כדי לקבל את הכספים שמגיעים להם ממשרד החינוך, ארגון חושן נאלץ לצאת למאבק ציבורי. אז הנה, קבלו את אור המוכשר ואת המשפחה המרשימה שלו. נראה אתכם מסבירים לאיזה בר דעת מה לא בסדר בתמונה הזאת.