אהלן בוז'י,

שמע. אני בטוח שיש לך עכשיו מלא עניינים על הראש. אבל אין ברירה, בזמן הקרוב תצטרך להתרכז לרגע גם בקהילה שלנו, קהילת הלהט"ב. וזה אפילו כדאי לך, כי כמו שיודעת השותפה שלך ציפי לבני, הקהילה שלנו היא נכס אלקטורלי לא קטן. לבני תוכל לספר לך שבבחירות ב-2009, כשהיא הובילה את קדימה, היה רגע שהמון אנשים מתוך הקהילה התגייסו עבורה וזה היה משהו מאוד מורגש ואפקטיבי.

מאז הבחירות ההן הקהילה שלנו מאוד התקדמה בתוך הפוליטיקה, לכל הכיוונים. "יש עתיד" קידמה בכנסת האחרונה חקיקה לטובתנו  מתוך הקואליציה, ועוררה את הסצנה כולה. לרגעים נדמה היה שהמון חברי הכנסת מנסים להצטיין בעניינים שלנו. שממש רבים עלינו. הפעילות של השרה האהובה גרמן ושל השר פירון, חיזקו את התחושה שאפשר לעשות הרבה.

אבל מה שהכי חשוב זה שהתאים הגאים בכל מפלגה התגבשו מאוד והתעצמו. בוז'י, זה כבר לא מה שהיה. לליכוד יש את התא הגאה הכי פעיל והכי חזק בכנסת. בראשו עומד עכשיו איש רציני מאוד בשם אמיר אוחנה. עם קצת מזל ועזרה מידידיו, אוחנה יהיה בקרוב חבר הכנסת ההומו הימני הראשון. זה יהיה הוא מול ניצן הורביץ בריקוד זוגי הכי מעניין.

לבני והרצוג מודיעים על הקמת המחנה הציוני (צילום: חדשות)
ציפי יכולה לספר לך כמה הקהילה הלהט"בית יכולה להשפיע בבחירות | צילום: חדשות
בבחירות האחרונות לא הייתה שום התגייסות של הקהילה לטובת המפלגה שלך. מהרבה סיבות. מה שקרה אחר כך, היה בכלל פיאסקו. נכון, אתה קיבלת את המצב כמו שהוא, אבל לפני שמתאחדים והולכים קדימה, אתה צריך לסדר אותו. בינינו, גם לא נעים לסבך את השותפה הטריה. המפלגה שלך נמצאת בסיטואציה מאוד בעייתית. מאודדדדד בעייתית. נאמר זאת כך ב'וזי, זה לא סתם שיש פיל ענק בחדר. הפיל מזיע וממש מפריע, ומחוץ לדלת עומדים אנשים עצבנים שמתרגזים על הפיל ובא להם לשבור את החרסינה.

ביזיון, בושה

אבל עזוב את המטאפורות. האינטרנט לא סוחב ניואנסים, וגם לא הפוליטיקה. מה שקרה בכנסת הקודמת היה מדהים. היו בה שני חברי כנסת מהקהילה הגאה, אבל בספירה הרשמית היה רק אחד. למרות שזה לא היה סוד, וזה כבר נכתב בעבר בעיתון.

אז זה נחמד שמרב מיכאלי וסתיו שפיר נלחמות בעד הקהילה בכנסת, ומעלות כל מיני הצעות. ונחמד שיש לך תא גאה אקטיביסטי. אבל כל זה מגוחך כשיש לך במפלגה פיל בגודל מגדלי עזריאלי. חבר/ת כנסת בארון, זה ביזיון. זו בושה. זה מגוחך. בטח במפלגה שזכויות הקהילה חרותות על דגלה.

אין תמונה
ח"כ ניצן הורוביץ לא לבד
בוא אתן לך דוגמא קטנה. השבוע מציינים בעולם את יום המודעות לאיידס. אתה בוודאי יודע שבקהילה שלנו זה נושא משמעותי ומורכב. ולכן החליט הוועד למלחמה באיידס להתמקד השנה בבדיקות עצמן. הוועד החליט שברגע הזה בזמן, שבו יש תחושה שזאת מחלה שלא הורגת יותר, ויש עליה בכמות יחסי המין הלא מגונים, קודם כל חשוב שאנשים ייבדקו. כדי שאם חס וחלילה נדבקו, יתחילו לטפל בעצמם ולא ידביקו אחרים.

זה קמפיין חכם וטוב. וכדי להעלות את המודעות נערכו בדיקות גם בכנסת. ניצן הורביץ, חבר הכנסת הגאה והמוצלח שלנו, עשה בדיקה, שזכתה לנראות גבוהה. כמו שצריך. אבל למה הורוביץ צריך לעשות את כל העבודה לבדו? הרי אם היו עוד חברי כנסת מהקהילה בכנסת (וכאמור, יש) אז הם היו יכולים להיבדק ולקבל תמונה בעיתון, ולהגיע לעוד נער בפריפריה שרק עכשיו מתחיל את חייו כבוגר, ומפחד ומתבלבל.

פיל מחרסינה לא יכול להתמודד עם אמילי עמרוסי

גם בסיפור הטיפשי הזה עם אמילי עמרוסי אפשר היה לטפל אחרת. היה נחמד אם חברי הקהילה בכנסת היו מעלים שאילתא לשר החינוך ושואלים מדוע לא יוציא משרדו חוברת שתסביר את ההבדל בין דראג קווין, טרנסג'נדר, קוויר, וסתם קרוס דרסרים. לטובת מורים, אנשי תקשורת, פוליטיקאים. אני בטוח שאפילו אתה, שאתה ידיד ותיק של הקהילה, לא יודע ממש את כל ההבדלים. ועמרוסי הזאת, שכדרכם של מתנחלים חושבת שהיא נזר הבריאה, הייתה גם היא קוראת את החוברת ולומדת, ואולי בפעם הבאה כבר יוצאת פחות גסת רוח. אבל הפיל בבית המחוקקים שלנו עשוי מחרסינה, ופילים מחרסינה לא יכולים להגיש שאילתות.

אמילי עמרוסי וטלולה בונט
מי ילמד את אמילי עמרוסי מה ההבדל בין טרנסקסואל לדראג קווין?
כמו שאני רואה את הדברים, בכנסת ישראל אין כיום מקום ללהט"בים בארון. ואני לא מדבר על שמועות ורכילות וזבל. אני מדבר על אנשים שחיים באופן גלוי בקהילה שלנו אבל בבואם לכנסת מבקשים להצניע את העובדה הזאת. משום מה הדבר היחיד שהתקשורת הבורגנית עם הקודים שיש בהם שריד הומופובי מכבדת, זה את הרצון של ח"כים להישאר בארון. אני לא מכיר שום פרט משמעותי חיובי אחר שח"כ יכול להצניע.

יותר מזה, אין לי בעיה עם אנשים בארון. שיישארו בארון, אם בא להם. אבל שלא יהיו חברי כנסת. בעידן הזה כבר אי אפשר לאחוז את המקל הזה משתי קצוות. רוצה להישאר בארון? אין בעיה, תישאר בבית. רוצה להיות חבר כנסת? אז אין ארון. כי אם אימא שלכם מבקשת שלא תספרו שאתם להט"בים, לא מגיע לה לעמוד מנופחת מאושר במרפסת בטקס השבעה. היא רוצה להשוויץ בזה שהילד שלה חבר כנסת או שהבת שלה שרה? שתלמד להתמודד עם דודה חנה שקשה לה עם "הדבר".

לא מצביע למפלגות צבועות

בוז'י, אם אתה רואה את עצמך כראש הממשלה הבא של ישראל, אתה צריך להיות מסוגל גם להתמודד עם הפיל, ולהציע אחת משתי אופציות: יציאה מהארון או יציאה מהכנסת. זה יכבד אותך ואת המפלגה שלך. וזה יחסל סיטואציה מביכה שבמליאה מצביעים על חוק למען הקהילה ובמזנון יושבים הפילים ו"שוכחים" להיכנס להצביע.

אני עוד לא יודע בעד מי אצביע בבחירות הקרובות. זאת תהיה הפעם ה 12 שלי. פעמיים בעבר הצבעתי למפלגת העבודה, כך שיש סיכוי שבהרכב החדש אצביע בשבילך. אני כמובן לא אצביע למפלגה שיש בה הומוסקסואלים בארון. לא רק בגלל הפיל עצמו, אלא כי בעיני זאת צביעות מהסוג המקומם ביותר.

הקהילה שלנו היא לא הדבר הכי חשוב בבחירות האלה. אבל מפלגה שאינה יכולה להביט לעצמה ביושר בעיניים ולהגיד שהדבר הפשוט לפתרון הזה פסול, לא תוכל לדעתי בשום צורה להישיר מבט לעבר המתנחלים והפלסטינים, וליישם באומץ את פתרון שתי המדינות. ולכן לא אצביע לה. והיי, אתה גם חייב את זה לציפי.

נ.ב.

אני מבקש מכל המגיבים לכתבה לכבד את בקשתו של חבר/ת הכנסת ולא לקרוא לו/לה בשם. תודה. 

לכל כתבות המגזין