הרב שלמה אבינר הוא סוג של פושע. הוא הקים את הארגון "עצת נפש", שמטרתו לעודד טיפולי המרה. בקרב אנשי מקצוע בארץ ובעולם יש קונצנזוס רחב שטיפולי המרה הם שרלטנות במקרה הטוב וטיפולים הגורמים נזק רב במקרה הרע. משרד הבריאות הישראלי הוציא אזהרה נגד טיפולים כאלה בשנת 2014. כל זה לא מפריע לרב אבינר לשאת בתפקידים רשמיים של רב היישוב בית אל ומנהל ישיבת "עטרת ירושלים". כלומר, לחיות על חשבון משלם המיסים.

דווקא בשבוע שבו אנחנו מציינים שבע שנים לרצח הבר נוער, פרסם הרב עוד פוסט מסריח והומופובי שכולו נסיונות מיופייפים ומפולפלים לצאת כנגד הקהילה הגאה. לטעמי הרב אבינר הוא איש עם דם על הידיים. לא דם מטפורי, דם אמיתי, של עשרות אם לא מאות צעירים מהקהילה הדתית והחרדית שהתאבדו לאורך השנים בגלל אנשים כמוהו והניסיון שלהם להילחם בנטיות להט"ביות.

כבר לא הורגים הומואים? באמת תודה

בשבועות האחרונים יש כל הזמן פעילות של רבנים כנגד הקהילה הגאה. דברי הרב הצבאי הראשי, דברי הרב לוינשטיין, מכתב התמיכה של 300 רבנים בדברי לוינשטיין ועוד. נדמה שהרבנים יצאו למלחמת חורמה בקהילת הלהט"ב, כאילו היא מהווה את האיום הגדול ביותר על ישראל ועל העולם. במקום שרבנים, שאחראים על קהילות, יעשו מעשים כדי להקל את סבלם של להט"בים החיים בקהילות דתיות, הם עושים את ההפך הגמור. האנשים האלה שהם כאילו צדיקים, גורמים ביודעין סבל לבני קהילות שלהם בשם איזו פרימיטיביות מיושנת, שאפילו האפיפיור הקתולי כבר מסתייג ממנה.

בפוסט שפרסם השבוע, קובע הרב שיאים חדשים של הסתה וטירוף. הוא מתחיל בכך שהוא מסביר שכבר לא מוציאים הומואים להורג, כי כבר 2000 שנה איננו הורגים אף אחד. באמת תודה רבה. עצם העובדה שהוא מסביר את זה באופן שבו הוא מסביר, יכול להתפרש גם כקריאה לדון בנושא מחדש. אולי כן צריך גזר דין מוות להומואים. למה לא בעצם? אחר כך הוא פורש הסבר פסאודו מלומד, שכאילו מבוסס על איזה הגיון והוא בעצם אוסף של אמירות חסרות אחריות, במיוחד מפיו של אדם שאחראי על בני נוער ותלמידים.

הרב שלמה אבינר (צילום: אבי אוחיון, לע"מ, חדשות)
אז מה, שנתחתן כולנו עם נשים ונחבק נערים? | צילום: אבי אוחיון, לע"מ, חדשות

אבינר קובע כי הדבר הכי טוב שהומו יכול לעשות זה להתנזר, קביעה שהיא בין מצחיקה לפתטית. האם הוא רוצה שנתנזר כמו הרב מוטי אלון? האם הוא רוצה שנתחתן עם אישה ובתמורה נחבק כל הזמן נערים עד שנצא מדעתנו? אולי שנתנזר כמו הרב ברלד? קשה להאמין שבשנת 2016 אדם כזה אינו נזרק מכל תפקיד ציבורי. אפילו שר החינוך נפתלי בנט והאגף הפחות דתי בבית היהודי מסתייגים מכל האמירות האלה. אבל להסתייג זה לא מספיק. האם רב בכיר בישראל, ראש מוסד חינוכי, לא אמור להיות בעל איזה ידע בסיסי בפסיכולוגיה? הוא לא אמור להבין משהו על יכולת ההתנזרות של בני אדם ועל המחיר שלה? ואולי צריכים להיות כללים חדשים למינוי רבנים. למשל, התאמה למשרה חינוכית ברוח הדמורקטיות המערביות.

אבל רגע, עוד לא הגענו לקטעים הטובים באמת. לדעת אבינר, מי שכן מקיים יחסים עם בני מינו הוא "חוטא ופושע" והמעשים עצמם הם תועבה. אני מודה שאני ממש לא מבין באיזה זכות האידיוט הזה מכנה אותי פושע. אם כבר יש פושע בינינו זה הוא, שפוגע בי ובקהילה שלי. וכן, יבוא עוד יום ויהיו מספיק אנשים במגזר שלו שיספרו כיצד העצות שלו הסתיימו במוות של אנשים צעירים. אם יש מישהו שיישב יום אחד בכלא, זה הוא. הרי הוא הרס חיים של כל כך הרבה אנשים.

אבל מילא אם היה מסתפק בלקלל אותי. כאחרון המאפיונרים, מסביר אבינר שרבנים שחושבים אחרת ממנו בעצם "משקרים בשם התורה", ומאיים עליהם שיבולע להם אם יעשו כך. וזה הרי, במילים יפות, סוג של פשע מאורגן. הרב מחליט שהפרשנות שלו לתורה היא הקובעת ושכל היהדות הקונסרבטיבית בארצות הברית, רק לשם דוגמא, ורבנים כמו הרב בני לאו, הרב יובל שרלו, הרב אלקנה שרלו ועוד רבים וטובים – כולם טועים. אבל מילא טועים, הוא יוצא להילחם בהם ולנסות להניא אותם מהפרשנות שלהם. זה לא ויכוח לשם ויכוח, אלא לשם השתקה.

וזאת לא רק המלחמה שלנו

המלחמה הזאת של אבינר וחבריו קצת משעממת את העולם הסטרייטי. יאללה, אומרים לך, עזוב אותם. מסכנים. אבל האמת היא שאין שום סיבה לעזוב אותם, בעיקר כי הם לא מתכוונים לעזוב אותי. אני מזכיר שבין דברי התועבה שפרסם הרב לוינשטיין היו גם אמירות שאסור לרחם על נשים וילדים של האויב במלחמה, שמותר לאנוס פה ושם נשים. ולא נדבר על כל הדרת הנשים שהחברים האלה כולם מנסים לקדם על בסיס קבוע. הדרה על בסיס רגשנות יתר.

הומואים באיראן (צילום: מתוך סרטון youtube)
הומואים מוצאים להורג באיראן. בקרוב אצלנו? | צילום: מתוך סרטון youtube

ברגעים האלה, שבהם הרמטכ"ל הוא כמעט הגורם הרשמי היחיד שמנסה להילחם בהם, כדאי להזכיר שהפושעים אבינר ולוינשטיין מתפרנסים מכספי המיסים שלי, ומה שיותר חשוב, שמטרתם האמיתית היא לכונן כאן מדינת הלכה יהודית. זה מתחיל בהומואים, אבל יגיע בסוף לכל אזרחי המדינה. תמיד ידענו שאנשים מסוגם רוצים מדינה דתית שבה הרב, כלומר הם, הוא מעל החוק. אבל רק בשנים האחרונות כשהם מנסים להשתלט על הצבא, ודרכו על החברה הישראלית כולה, מותר להגיד שוב בקול רם שאבינר ולוינשטיין שואפים להקים כאן איראן, בזמן שחסידיהם בנוער הגבעות יעצרו רק כשתוקם כאן מדינת דאעש יהודית.

אז לא רק שצריך להתנגד להם, זה הרי ברור, הגיע הזמן להודיע שיש כאן מלחמה אמיתית על חופש. שוב נבחרו הלהט"בים להיות ראש החץ במלחמה הזאת? אין בעיה, נילחם בכם. ברגעים אלה ממש אנחנו נפגשים, מטכסים עצות וחושבים איך ומה. אבל תהיה מלחמה. כי אין יותר מצב שחלאות כמו אבינר מפרסמים את הפוסטים שלהם ככה סתם בלי תגובה. נשסה בהם את אש הגיהינום. ואם אתם לא רוצים להתעורר יום אחד עם הרב שלמה אבינר חומייני כמלך ישראל, כדאי לכם להצטרף אלינו.