יופי, מזמן לא היו לקהילת הלהט"ב אויבים חדשים. כבר היה קצת שקט. הממשלה הלא מתפקדת והכנסת המבולגנת אפשרו לבצע מחטפים חמודים. איתן גינסבורג מכחול לבן העביר לקהילה 20 מיליון שקל, שמתחלקים עכשיו לאט לאט. יוראי להב הרציאנו לא ממש הצליח להעביר בכנסת את "הורה 1 והורה 2" בטפסים רשמיים, אבל כמה ראשי עיריות ואפילו שר הביטחון שהוא ראש הממשלה החלופי החליטו לשנות את הטפסים בתחום השיפוט שלהם.

ועדיין, תמיד יש מי שירצה לקלקל את המסיבה, גם אם היא מסיבה קטנה ושקטה. וכך כבר לפני שבוע התפרסם שאיזה ד"ר בכיר בחמאס, שמו מוסטפה לידאווי, טוען שהקהילה משתלטת על ישראל וגם על הגדה המערבית. שהארגונים שלנו משפיעים על החברה הפלסטינית לרעה ומפתחים אצל התושבים סימפטיה לבני אדם גאים. הידיעה הזאת לא ממש הפכה את העולם, אבל היא כנראה הציתה איזו להבה. אתמול (יום חמישי) דווח שח"כ מנסור עבאס, החבר החדש של ראש הממשלה, תפס תחת כמו שאומרים, והחליט לצאת למלחמה נגדנו. יו"ר רע"ם הודיע לחבריו שעליהם להפסיק להצביע לטובת שוויון זכויות לקהילה הגאה, בטענה שהחברה הערבית השמרנית היא נגד הכיוון הזה. במקביל פורסם גם שזה אולטימטום שעלול להוביל להתפרקות המשותפת.

מה אגיד, החיים הם לפעמים משעשעים. רק לפני כמה שבועות התמרמרתי כאן על כך שהח"כים הנכבדים איימן עודה ואחמד טיבי התעקשו להצביע נגד "הורה 1 והורה 2". עכשיו ברור שהם כבר היו באמצע מלחמה עם עבאס וזה היה ניסיון להרגיע אותו.

מתברר שקמו לנו צוררים חדשים, ערבים מוסלמים פונדמנטליסטים. לא שזה סוד שגם למוסלמים יש אנשי דת חשוכים משלהם, וגם כמה שמוכנים להשליך טרנסיות והומואים מגגות. אבל מתברר שעכשיו כל זה יוצא מהמגזר, ויתרחש גם בכנסת. כך שלא רק לנתניהו יהיו חברים חדשים, גם לסמוטריץ׳ וגם ליצחק פינדרוס, חבר כנסת טרי יחסית מיהדות התורה, יהיה עם מי לשחק בהפסקות.

זה גם אומר שאיימן עודה, אחמד טיבי וחבריהם יצטרכו לקבל החלטה. לא ברור מה הם יחליטו, בכל מקרה הקהילה תצטרך לצאת למלחמה נגד הפלג האיסלמי הקיצוני, שהוא גם ככה קשה לבליעה, כי החברים האלה לא באמת חושבים שדו קיום עם יהודים חיים זה כיף. ויש גם את הבעיה עם השמחה לאיד.

המלחמה בעבאס וחבריו תכניס אותנו לכל בית

אז אנחנו, או לפחות אני, לא מפחד מאף אחד. והעובדה שמלחמה נגד עבאס והחמאס תשמח אנשים כמו בנצי גופשטייין, או להבדיל עדי ליאון, סמוטריץ' והרב יגאל לוינשטיין, היא לא סיבה להתקפל. זאת תהיה מלחמה יותר מסובכת, כי מצד אחד צריך לתקוף אותם בכל הכח ומצד שני נצטרך להילחם גם בימין הקיצוני המטורף ושונא הערבים שיעמוד, ימחא כפיים וישיר: "אמרנו לכם".

השר בצלאל סמוטריץ' (צילום: החדשות 12)
סמוטריץ'. הימין הקיצוני מריע | צילום: החדשות 12

זה לא יהיה קל להסביר מלחמת חורמה בעבאס ולהתעקש שהיא חפה משנאת ערבים. נצטרך לפעול בחכמה ולשלוח לחזית בעיקר להט"בים ערבים כמו חאדר אבו סייף ופעילים אחרים. זה יהיה מסובך גם כי יש ארגוני להט"ב פלסטיניים-ישראליים שאינם מוכנים לקיים כל קשר עם הקהילה הלהט"בית היהודית, בטענה שזה "פינקווש", ובאופן כללי זה באמת מהלך מורכב.

אבל מורכב לא אומר שמפחדים ממנו. את הכביסה הזאת באמת צריך לכבס לעיני כולם. מה גם שלמלחמה הזאת יש יתרון. הדעות השמרניות והמיושנות של ח"כ עבאס וחבריו, הן גזר דין מוות יומיומי ללהטב"קים ולהטב"קיות בחברה הערבית. גם בשוטף ארגוני הקהילה מתקשים להגיע אליהם ולעזור להם. מלחמה חזיתית שתסוקר בתקשורת וברשתות, אולי תהיה לא נעימה אבל תשלח מסר גם למתחבאים בארונות הכי קשים, שהם לא לבד, בדיוק כמו שהמלחמה של אלי ישי וחבריו מש"ס נגד הקהילה הביאה את הבשורה שלנו לכל צעיר וצעירה חרדים בכל בית ובכל ישיבה בארץ. גם אני כשהייתי נער נתקלתי לראשונה באזכורים על שכמותי בכתבה מצחיקה בעיתון על "רובע הזונות, הסמים וההומוסקסואלים בנמל מרסיי". ככה הבנתי שאני לא לבד.

המלחמה העתידית נגד עבאס תביא אותנו לכל בית ערבי ופלסטיני, בכל יישוב וכפר. דור שלם של הומואים, לסביות, טרנסיות, ביסים וקווירים, יבינו פתאום שהוא לא לבד. אז בוא יא חמוד עבאס, בוא תלחם בנו, ונראה לך טוב טוב. בתור שמאלני אוהב ערבים, שבטוקבקים נוהגים לשלוח אותו לעזה, אתה יודע בשביל מה, אני מבטיח לך שננצח אותך. בוא למלחמה ותוך שלוש שנים יהיה מצעד גאווה גם באום אל פחם. בוא נראה אותך גבר. יהיה שמח.