כבר ארבע שנים שאני צועק מעל לכל במה שניתנה לי, שהתהליכים המשפטיים נגד ראש הממשלה מסריחים לי. אני חוזר וחוזר על התחושה שמדובר באקט מטונף. ארבע שנים שאומרים עלי שאני משוגע, פסיכופת וקונספירטור. והנה, הגיע עוד אקדח מעשן, מעלה צחנה, בלב מהדורת "חדשות 12".

הדברים שמתגלים, הדברים שנחשפים, הדרך שבה נוהלו החקירות - כל אלה כבר נתנו את הרמזים המקדימים. לתוך החלל הלא ריק הזה נכנסו ההקלטות המהדהדות, שמבחינתי מציבות במקרה ה"טוב" צל כבד. במקרה הרע הן משבשות לחלוטין את כל סיפור חקירות ותיקי נתניהו. הדברים שאמר בהקלטה הזו היועמ"ש אביחי מנדלבליט על שי ניצן, בזמן אמת, שופכים אור על מה שנחשב תיאוריות קונספירציות אפלות. היום יותר מתמיד ברור שהתיקים האלה הם מעשה העוול הכי גדול בהיסטוריה של מדינת ישראל, והם עלולים להביא אותנו למלחמת אזרחים. לא פחות.

גם עמית סגל בעצמו אמר לי הבוקר ברדיו כי הוא חושב "ששמענו אישוש לתיאוריית הקונספירציה המסתובבת כבר תקופה ארוכה שלפיה שי ניצן סוחט את מנדלבליט".

לדעתי, עבור היועץ המשפטי לממשלה, השלמת תיקי נתניהו בפסק דין נגד ראש הממשלה היא יעד משמעותי. בכל תרחיש אחר, הוא לא יגשים את שאיפתו האישית להגיע לבית המשפט העליון, ולהצטרף לרשימה שבה מככבים ברק, שמגר, זמיר, רובינשטיין או מזוז. לתפקיד הבכיר הזה אתה לא מגיע אם סוגרים לך את התיק בעילה של חוסר ראיות. ומה הכי מצחיק? שככל שהזמן עובר, מנדלבליט הופך בעצמו להיות חלק מהראיות, מהחומרים שיידונו בתוך אולמות בתי המשפט.

קשה לייצר פרשנות אחרת לדברים שנשמעו אמש מלבד הפשט: מנדלבליט אומר שם, חד משמעית, ששי ניצן ודינה זילבר ניסו לתפור אותו. לכן, אי אפשר להגיד עלי שאני משחק אותה תמים. הדברים ברורים, יש פה טקסט! אומר מנדלבליט: "המניאק הזה תופס אותי בגרון". אין יותר מזה.

זו לא הייתה אמירה ריקה מתוכן של היועמ"ש. באותה תקופה בדיוק היה זה אותו מנדלבליט שסגר את תיק רות דוד, שהחליט בניגוד להמלצת הילה גרסטל לא לנקוט בפעולה נגד ארבע פרקליטות, ובראשן דינה זילבר, בתירוץ מגוחך. יש פה מספיק ראיות נסיבתיות שהיו קיימות כל הזמן, וזה עוד לפני שדיברנו על כך שבפרקליטות המדינה מכהנת משנה לפרקליטת המדינה לאכיפה כלכלית, שמודה שהיא עברה עבירות כלכליות - ואף אחד לא מדבר.

"אנחנו מתבקשים לעבור לדום בכל פעם שמישהו תוקף את הפרקליטות, להגיד שמדובר במלחמת בני החושך בבני האור", אמר לי עמית סגל, "אבל הביטויים שמנדלבליט משתמש בהם, ובעיקר על אודות השיקולים שמתערבים בקבלת החלטות בנושאים הרגישים ביותר - זה דבר שצריך להדיר שינה מעיני כולם".

אז כן, אני מטפח את הקונספירציה. באבו־אבוע מטפח. אני עושה את זה כי אני חושב שיש פה מערכת משפט ומערכת חוק, שאני עדיין, בקושי רב, משתדל לתת בה אמון - אבל זה קשה כי הפרקליטות מוטה וצבועה פוליטית. אני כואב את המצב הזה, ובאמת אין לי מילים כדי לתאר את רמת העיוות. 

ואז אתם אומרים לי שאני קונספירטור? אני מדבר על עובדות, וכדאי שתתחילו להפנים את המציאות - לפני שיהיה פה מאוחר מדי. ולך, עמית סגל, אני חייב תודה גדולה.

**הדברים נאמרו בתוכנית הרדיו של אראל סג"ל, ראשון עד רביעי ב־11:00 ב־103fm