מה הסיכוי שמפלגת הימין החדש תמצא טעות בספירת הקולות, שיגרמו לה להיכנס לכנסת? כנראה שאפסי.

בזמן אמת חשבתי שפירוק "הבית היהודי" הוא טעות. לפעמים צריך להחליט מהשכל ולא מהרגש והאגו, וכל מי שביקר את הפירוק הזה צדק. בשורה התחתונה הם לא הצליחו להיכנס לכנסת.

הקמפיין של בנט ושקד היה קמפיין גרוע וילדותי וליבי יוצא אליהם. אני אפתח בקבוק שמפניה אם הם ימצאו את הקולות וייכנסו לכנסת, אך עושה רושם שהזיווג הפוליטי הזה הסתיים.

אינני יודע איפה הם יהיו אבל ביחד זה לא יימשך. אריק שרון תמיד אמר שהכי חשוב להישאר על הגלגל. איך נשארים על הגלגל כשאתה בחוץ? אם היו יחסים טובים בין בנט ושקד לנתניהו אולי היו ממנים את אחד מהם לשגריר באו"ם, אבל ברור שזה לא המצב. אנשים לא מבינים שדם רע בתוך המחנה הוא רעיל הרבה יותר מבין מחנות.

העובדה היא שהם לא עבדו מספיק במערכת הבחירות. נתניהו הלך לחוף הים בנתניה וצעק לאנשים לצאת מהמים וללכת להצביע, היה לו את הרצון והיצר שניצח בסופו של דבר. להם לא היה את זה. עבור איילת שקד זה ממש לא הסוף, יש לה תקומה פוליטית. לגבי בנט אני לא בטוח.

גנץ לא שינה את מערך הגושים

ראיתי אתמול את בני גנץ ב"עובדה" מאופר כמו כורכום. מה אתה מתגאה בניצחון? האם שמעת את נתניהו פעם אחת אומר שהוא ינצח? הוא תמיד אמר שהוא יפסיד.

הרי אם מתייחסים לחלוקת המנדטים מבינים שחזרנו לאותה חלוקת מנדטים שהיו בבחירות הקודמות. גנץ העביר גג שני מנדטים מהימין הרך, אך השאיר את גוש השמאל על עשרה מנדטים חלשים.

ההתרסקות של מפלגת העבודה מביאה אותה ממצב של מפלגה עם תקציב של 26 מיליון שקלים, למפלגה שיורדת לתקציב של 6 מיליון שקלים. זו מכת מוות לפעילות המפלגה בכנסת הבאה.

אחדות? מה עם השחיתות?


למה רביב דרוקר כל כך בעד אחדות? איפה כל הטענות על השחיתות, הצוללות, הבגידה במדינת ישראל? זה נעלם. בכל מקרה, כדי שאחדות באמת תקרה בי גבאי יצטרך לקום וללכת. למה שהוא יעשה את זה לעצמו?

בקיצור, זה לא יקרה. וגם אין אפשרות להקמת ממשלה של גנץ. אין סרט כזה. ברמה התיאורטית יכולה לרדת חללית מגלקסיה אחרת ובה פייגלין עם שבעה מנדטים. אנחנו חיים בטוויטר ואנחנו קצת התבלבלנו מההייפ סביב פייגלין.

בנימין נתניהו ובני גנץ
גנץ ונתניהו. לא יחזרו ללחוש אחד על אוזנו של השני בקרוב | צילום: מתן פאר, עיתון "במחנה"