איך יודעים שביבי נופל? פשוט מקשיבים טוב-טוב לשופרות. היום ברדיו 103 אראל סג"ל כבר לא השתולל בגסות רוח כמו בכל יום על מרואיינו משמאל. היום הוא דיבר כמו בימים שבין יום השואה ליום הזיכרון, בשקט ובעצב גדול. אתמול הפרשן הפוליטי של גלי צה"ל, יעקב ברדוגו, השתולל וכמעט נטש את האולפן של שרון כידון. ועל מה? על כלום. על זה שהעיתונאי ישראל פריי עקץ אותו. לי כבר יצא להיכנס בברדוגו באולפנים יותר חזק אבל אלה היו ימי הזחיחות, ימי ביבי מלך ישראל. עכשיו ביבי נופל והעצבים מרוטים. שמעון ריקלין מאבד עשתונות מציוץ לציוץ. בנט בוגד ותוקע סכינים, הוא מצייץ שוב ושוב. סמוטריץ' מנוול וגזלן, הוא זועק. גם ינון מגל סגר את הברז בטוויטר. פתאום נעלם הלגלוג המהול בבוז ובשנאה כלפי מי שלא ביביסט. הראש שלו ברצפה. אלה ימי ההפנמה, כמו שאמר מיקי זוהר. אנחנו יודעים שאנחנו בדרך לאופוזיציה.

בשביל ביבי ליפול זה להיות הכי קרוב לימים של אולמרט במשפט הולילנד. אלוביץ' ירגיש הרבה יותר משוחרר להיות עד מדינה. אותו תהליך שקרה גם לשולה זקן. השופטים כבר לא ישחררו את נתניהו מהדיונים, הספר והמאפרת על חשבון המדינה כבר לא יגיעו כל בוקר ונתניהו כבר לא ייראה מיליון דולר. השיירה שלו תתקצר לשלושה מאבטחים ורכב מהכנסת.

אצל השופרות, ביבי נופל זה אומר פרידה מאור הזרקורים. אראל סג"ל יחזיק מעמד וימציא את עצמו מחדש, יחזור להיות האידיאולוג האינטלקטואל של הימים כפי שהיה הרבה השנים. כשביבי יפול, ריקלין כבר לא יעניין איש. בדיוק כמו שהשופרות של טראמפ נעלמו ביום אחד. ברדוגו לא יוכל לנהל יותר את גל"צ ולהשפיל את שר הביטחון בני גנץ כל יום בחמש. ספק אם גנץ לא יממש את תכניתו לסגור את התחנה. מגל יצטרך להפסיק ללעוג למרואיינים מהשמאל ברדיו ולבוז להם אחר כך בציוצים. אחרת הוא יצטרך לחפש עבודה. 

זה גם יהיה הרגע של הליברלים להחליט אם הם מעוניינים לבחור בנקמה. לסגור חשבון עם השופרות שהרסו פה כל חלקה טובה, שהפכו את השקרים והקונספירציות ועלילות הדם לבון טון, שחירבו כאן את מקצועות העיתונות האצילי. ברק פדופיל. גנץ סוטה מין ועוד זוועות שהם חוללו באלימות מילולית נוראית.

הליברלים יצטרכו לעשות בחירה, לי זה ברור. עדיפה הדרך של נלסון מנדלה. כשהשתחרר מהכלא וקיבל את הכוח של השלטון, נשבע להתנגד מעתה לעליונות שחורה כמו שהתנגד לעליונות לבנה כל חייו. ובישראלית שלנו כאן: לא נחליף את השופרות שביצעו מעשה סדום בדמוקרטיה בשופרות שלנו. נחליף את השופרות בלהחזיר את העיתונות החופשית למעמדה, לעיתונות החוקרת, זו שמבקרת כל שלטון בלי מורא ובלי משוא פנים.

ולעניין הנקמה בשופרות? למרות שזה נורא ידגדג לנו באצבעות, גם כאן מנדלה צדק כשאמר: "לא לנקמה. כל מי שפעל באיזה שהוא צו פוליטי, שקיבל הוראות. גם אם היה חייל או אם הוא היה פקיד ויוכיח שמה שעשה היה הוראות שקיבל מלמעלה, יכול לצאת זכאי".

והכי חשוב - כשנתניהו נופל, גם המוביל הארצי של תעשיית השקרים, יאיר נתניהו, ייעלם סוף
סוף מחיינו לעולמים.