מה זו שלוות הנפש הזו כשחצי הפאנל הבכיר של חדשות 12 הולך עם מאבטחים כי יש איומים מפורשים על חייו?מה אנשים עוד צריכים כדי להתעורר? פוש על הטלפון שאילנה דיין חטפה לבנה על הראש? שרינה מצליח נדקרה ברחוב? שגיא פלג נקלע לקטטה אלימה? שעל פניה של יונית לוי שפכו חומצה?

לא נעים לקרוא את זה, אהה? חבל שלא התייחסנו לאיומים דומים כאלה יותר ברצינות לפני שאמיל גרינצוויג נרצח מרימון שהשליך לעברו הרוצח יונה אברושמי לעברו בהפגנה ברחוב. אז הייתה אווירה דומה. באמצע מלחמה. התקשורת והשמאלנים סומנו כאויבי המדינה. כבוגדים. אחד לאחד כמו היום.

אז זו הייתה הסתה של אספסוף, והיום הסימון וההוראות לחיסול הבוגדים באמצע המלחמה יוצאים ישר מבלפור. עכבר המקלדת, בנו של ראש הממשלה, מצייץ כמה פעמים שצריך ממעונו הרישמי של ראש הממשלה באמצע מלחמה: חדשות 12 זו תחנת השידור של האויב, תחנת אל ג׳זירה, ומסמן עיתונאים באופן ספציפי כמי שפועלים באמצע מלחמה כבוגדים. השופר הראשי שמעון ריקלין מהדהד את המסרים האלו בכל הכח למי שעדיין לא הבין בדיוק מה צריך לעשות עם בוגדים באמצע מלחמה.

האווירה הזו מקבלת השראה גם מאנשי העליונות היהודית חברי הכנסת איתמר בן גביר, בצלאל סמוטריץ', עמיחי שיקלי ועיתונאית גלובס שירית אביטן. כולם מהדהדים בדרך כזו או אחרת שהאולפנים עוסקים יתר על המידה בפורעים יהודים שבכלל לא קיימים. כי הטרור וההתפרעויות הם רק של ערבים נגד יהודים. שהמפכ״ל מנוול כשהוא אומר שיש טרוריסטים יהודים כמו שיש טרוריסטים ערבים או כשקבע שבן גביר הצית את כל האינתיפאדה הזו כשהבעיר את ירושלים בכוונה ובדם קר.

אלה זמנים לא רגילים שמחייבים פעולה לא רגילה. וגם למנהלי מערכות התקשורת יש אחריות לנקוט פעולה לא רגילה. לא יתכן שבימים כאלה, כשחצי מהפאנל הבכיר של חדשות 12 יהיה עם מאבטחים מחשש לפגיעה בחייו, מהדהדי האלימות הזו ובעיקר בן גביר, יהיו גיבורי האולפנים. רק בשבוע האחרון בן גביר גר באולפנים 228 דקות. 737 דקות בשלושת השבועות האחרונים והכל בראיונות מלטפים.

מזמן היה צריך להיות משודר תחקיר קשה כדי להציג את מה שאמר מפכ״ל המשטרה קובי שבתאי שבן גביר הצית את כל האינתיפאדה הזו. מזמן היו צריכים לעמת באולפנים בלי רחמים את אנשי העליונות היהודית עם המציאות הנוראה שהם גם אחראים לה. מה שקרן מרציאנו עשתה לביבי באולפן באמצע מערכת בחירות אפשר היה לעשות בריבוע לאנשי העליונות היהודית. העיתונאי ירון אברהם עשה השבוע עבודה מצוינת עם העיתונאית שירית אביטן מגלובוס שהסבירה שכשערבים פוגעים ביהודים זה טרור וכשיהודים פוגעים בך ערבים זה לא. למה? ככה. אבל זה מעט מדי ומאוחר מדי. העיתונאים כבר עם מאבטחים.

המציאות הנוראה הזו שבה הוצאה פקודת חיסול מבלפור לעיתונאים הכי בכירים היום בישראל לא יכולה להיות מטופלת רק במונולוג מצמית של רינה מצליח באולפן של עודד בן עמי. מנהלי התקשורת הישראלית צריכים לחולל רעידת אדמה כשמציאות כזו מתרחשת. לא מחר. לא היום. אתמול. לפני שיגיעו הפושים לטלפון על כך שמצליח, פלג, דיין או יונית לוי פונו מהזירה לבית החולים.