זה הרגע שתנועת המחאה צריכה לשים בוויז תל אביב במקום "בלפור, ירושלים" ולהזיז את ההפגנות אל מחוץ לבתים של יאיר לפיד ורון חולדאי בתל אביב.

תנועת מחאה היא הדבר הכי חי ודינמי שיש, וצריכה לשנות כל הזמן את אופי ואופן פעילותה כדי להשיג את מטרתה. זה בדיוק מה שעשתה תנועת המחאה ביותר מארבע שנות פעילותה. היא הפגינה מול הבית של היועץ המשפטי לממשלה בפתח תקווה, כשסירב לפתוח חקירות נגד נתניהו ואחר כך כשמרח את החקירות וסירב להורות למשטרה לסיימן, כדי שיוכל להחליט על הגשת כתב אישום. כשנתניהו ניסה לחוקק חוקים שיעצרו את החקירות כמו החוק הצרפתי וחוק ההמלצות, זזה המחאה לתל אביב להפגנות ענק. כשהשר משה כחלון שהבטיח לשמור על שומרי הסף ומערכת המשפט התחיל לגמגם, זזה המחאה מול ביתו בחיפה. כשנתניהו הקים את ממשלתו החדשה עם בני גנץ וכנופיית כחול לבן, זזה ההפגנה לבלפור ואחר כך התפצלה גם לראש העין מול ביתו של גנץ.

המחאה נגד נתניהו ניצחה ביג טיים: החקירות נגדו הסתיימו בהצלחה למרות האיומים והמעקבים של חוקרים פרטיים נגד המפכ"ל אלשיך ואחר כך פיטוריו. הוגש כתב חשדות למרות שמנדלבליט ניסה לעשות הכל כדי לא להגיע לרגע הזה. כתב האישום הונח בבית המשפט למרות הניסיונות לדחות את השימוע והמשפט נפתח למרות הניסיונות להפליל את התובעת ליאת בן ארי. המחאה גם הצליחה להפיל את ממשלת נתניהו-גנץ ולפרק את הליכוד לשני ראשים ולהחלישו: נתניהו וסער.

השלט של יעלון
שלט המפלגה החדשה של בוגי יעלון

הקריאה "לך" ניצחה. וב-23 במרץ נוכל לומר לנתניהו: אתה מפוטר. זה יקרה רק אם יהיו מספיק פתקים של "לך" בקלפיות ברחבי הארץ. רק שעכשיו כדי שזה יקרה הבעיה היא לא נתניהו. הבעיה היא האגו הלא מטופל של חבורת גברים לבנים שרק עסוקים בלהראות שהם יותר גדולים. כל אחד מתיישב ליד דגל ומודיע על הקמת מפלגה חדשה: זה התחיל כבדיחה, כפארסה, וזה הופך לטרגדיה. תחשבו שניסנקורן, לפיד, בוגי ושלח רצו יחד שלוש פעמים מול נתניהו. רצו יחד! ועכשיו בפעם הרביעית הם בעטו אחד לשני בראש והתפצלו לארבע מפלגות שרבות על אותם קולות בדיוק.

גם המחאה המפוארת מתפצלת לשלוש מפלגות. בוגי לוקח למפלגה משלו חלק מראשי המחאה וחלק אחר מראשי המחאה יתמודד במפלגה חדשה שהוקמה. עוד מפלגה הקים ירון זליכה שנאם בכל ההפגנות והיה מהדוברים המחוננים של המחאה. ומשמאל? מירב מיכאלי המוכשרת תרוץ בעבודה הגוססת שבינתיים לא עוברת את אחוז החסימה. ודני יתום, מראשי העבודה בעבר, הקים מפלגה משלו. ומרצ כמובן רצה. וחכו-חכו. עד יום ההרשמה האחרון עוד יצוצו כוכבים נוספים מטעם עצמם ויצטלמו ליד דגל ויכריזו על מפלגה משלהם. 

נתניהו לא ילך אם ככה יראה המחנה שרץ מולו ונגדו. נתניהו כבר הוכיח שהוא רב אמן בפירוק והרכבה מחדש ובגניבת קולות שתמיד משתלמת לו. כל הסקרים מראים שהגוש שלו שכולל את הליכוד והחרדים ובנט שיילך גם יילך איתו, הוא 56 פלוס מנדטים. את הפער הזה לממשלת 61 מנדטים לנתניהו יהיה הכי קל לסגור:

א. מאות אלפי קולות של מחנה המרכז שמאל ילכו לפח אם כל המפלגות הקיקיוניות האלה ירוצו עד הסוף ואובדן הקולות הזה יחלק לנתניהו לפי חוק באדר עופר עוד כמה מנדטים טובים במתנה.

ב. כשיש כל כך הרבה מפלגות קטנות ופיצולים, נתניהו יודע איך גונבים מפה ומשם כמה אצבעות כדי להשביע את ממשלת החלומות אחרי ששלוש פעמים לא הצליח: ממשלת 61 שתיתן לו חנינה או חוק צרפתי או לא חשוב איך יקראו לפטנט הזה שיסגור לו את המשפט.

ככה שזה הרגע להזיז את המחאה אל מול הבתים של לפיד וחולדאי. הקריאה לך, ניצחה. ממשלת נתניהו הופלה בזכותה של המחאה. עכשיו צריכה הקריאה לכו, לנצח.

לכו ביחד לפיד וחולדאי ותחברו את כולם מחדש לגוש אחד בפתק אחד, שהכי נכון שהאותיות עליו יהיו "לך" ומתחתיו תכתבו על הפתק איחוד המפלגות. ותגרמו לכל המפלגות שהוקמו בגלל אגו להתחבר מחדש בגלל אחריות. תקימו מול נתניהו את הגוש האחד בפתק אחד שהוא שלוש פעמים הקים נגדנו. תקימו גוש אחד מאוחד לפתק אחד ובפעם הרביעית תנצחו אותו בקלפי. המעשה הגדול הזה של לאחד את כולם יגרום בשנייה אחת של מסיבת עיתונאים לתקווה עצומה ולמומנטום אדיר ולאחוזי הצבעה מטורפים. כמות פתקי ה"לך" תביס את נתניהו בקלפיות וגם החיסונים יעזרו לנו לחיות ולא לנתניהו לנצח את הבחירות.

כדי שהקסם הזה של גוש אחד ופתק אחד יקרה צריכה תנועת המחאה לקחת שוב פעם אחריות. כמו שלקחה כל פעם אחריות להצלת המדינה מול פוליטיקאים ציניים שרק האגו מנהל אותם ורק הכיסא מעניין אותם. כבר השבוע צריך לשים בווייז של המחאה: תל אביב. לפיד וחולדאי – "לכו". לכו ביחד.