ערב יום הדין, ערב יום הכיפורים, אנחנו ערב מלחמת אזרחים. ואין טעם להכחיש או ליפות את הדברים. חשבנו שנפטרנו מכן ביבי לא ביבי ומהשנאה ומההפרדה שהרסה את חיינו ונשמתנו בשנתיים האחרונות והנה הפיטריה שלנו חזרה.

ראש הממשלה היוצא בנימין נתניהו החליף כתובת וגם השנאה החליפה כתובת. באותה לשכה ומלפני אותו דגל ואותם ספרים יושב ראש ממשלה חדש ומתראיין. באותה לשכה ומלפני אותו דגל ואותם ספרים שראש הממשלה הקודם אמר על מפגיני בלפור אתם מפיצי מחלות יושב ראש ממשלה חדש ואומר על מי שמתלבט עדיין אם להתחסן: אתם מפיצי מחלות. אתם פצצה מתקתקת. אתם כמו רובה שמסתובב חופשי ברחוב ומרסס אנשים כדי שימותו.

ואותה שנאה שהפיץ ראש הממשלה הקודם גרמה לרשתות לרתוח. לבעבע משנאה יוקדת. ואותה שנאה שמפיץ ראש הממשלה הנוכחי גורמת לרשתות לרתוח. לבעבע משנאה יוקדת.

אתמול צנזר ערוץ שידור בשם דמוקרטיוי ראיון שערכו העיתונאים אורלי וגיא עם פרופ׳ יורם לס. גיבור האולפנים בסגר הראשון התראיין בראיון ארוך וסיפר שהתחסן בפעם השלישית. המליץ לבני גילו ולאוכלוסיות חיסון להתחסן וסיפר על כלתו שחלתה בקורונה.

הראיון הפך ויראלי וצבר 40,000 צפיות ביוטיוב ובפייסבוק. לאחר שעות שהיה באוויר, פנו תורמים לערוץ דמוקרטיוי ואיימו להפסיק את תרומתם החודשית אם ימשיכו לתת ״למפיץ המחלות הזה לס לדבר״. הנהלת הערוץ נכנעה. אולי בכלל הפניות. אולי ביוזמה אישית שהעריכה שפניות כאלה יבואו. אבל נכנעה והסירה את הראיון מהרשת. צנזורה מזעזעת של הערוץ שמתיימר להיות דמוקרטיוי.

אף אחד מהאנשים שעדיין מתלבט אם לקחת חיסון עוד לא הותקף ברחוב כמו שהותקפו מפגיני בלפור לאחר ההסתה נגדם על ידי ראש הממשלה הקודם. חלקם נדקרו בהפגנות. חלקם הותקפו בגז פלפל. חלקם הוכו. אני עצמי באותה תקופה סומנתי כאחר מראשי המחאה נגד נתניהו והוזהרתי על ידי בכירים במשטרה לנקוט אמצעי זהירות ולשכור מאבטח צמוד. לבדוק את מכוניתי כל יום. להתקין מצלמות אבטחה. לא הייתי היחיד באותה תקופה.

אף אחד מהאנשים שעדיין מתלבטים אם לקחת חיסון עוד לא הותקף. זה נכון. אבל כשראש הממשלה אומר ערב יום הכיפורים שנגמרה הסבלנות נגד מתנגדי החיסונים, אנחנו מבינים בדיוק לאן זה הולך.

אני, מחוסן בן מחוסנים, מאמין במדע בכל נימי נפשי, זוכה בימים האחרונים לקריאות גנאי כשאני מסתובב ברחוב. כמו בימים ההם של מחאת בלפור. אנשים בגללך מתים. אתה רוצח זקנים. והכל בגלל שאני מעז לומר שאסור לתת לשנאה הזו לחזור. שצריך לשכנע אנשים. לתגמל. להסביר לאוכלוסיית הסיכון ולמבוגרים שכדאי להתחסן. אבל שצריך לכבד בחירה חופשית ובשום אופן לא לסמן ולתייג את מי שחושש. שמתלבט אם להתחסן. אסור להפוך אותו לאוייב. אסור לאפשר את ההסתה הזו.

אני שחושב שאסור לגעת בילדים. שצריך להפסיק את הבידודים לילדים כי הקורונה לא מסוכנת להם. שרק מי שפיתח תסמינים צריך להשאר בבית. שאסור לבודד כיתות. שחינוך זה העתיד ופגיעה בו נוראה מהקורונה. שהתו הירוק זה שקר. כמו שלחש השבוע שר הבריאות ניצן הורביץ לשרה איילת שקד מבלי שידע שהוקלט.

אני שחושב ככה: נהפכתי למפיץ מחלות.

למה שקרה לי ולישראלים טובים כמוני בחודשים האחרונים יש כתובת. וכמו בהסתה של ראש הממשלה הקודם זה יכול להסתיים בדקירה ברחוב. הכתובת היא ראש הממשלה נפתלי בנט. הוא המנוע הראשי של הפצת השנאה הזו נגד ישראלים טובים כמוני.

ראש הממשלה נפתלי בנט: אתה צריך לבקש ממני סליחה. על השנאה. על התיוג. על כך שעודדת שיסמנו אדם כמוני כאוייב הציבור. על הקריאות שאני סופג ברחוב ועל הדקירה שעלולה לבוא.

לפני יום כיפור תרים אלי טלפון להתנצל. יודע מה? אתה צריך לבקש סליחה לא רק ממני. מרבים-רבים שחושבים כמוני. שחושבים שאמרת דברים שלראש ממשלה אסור לומר על מי שמתלבט אם להתחסן. על מי שלא מסכים כמוני שיסתירו את הישראלים הטובים האלה.

במקום להרים אלי טלפון ולבקש ממני סליחה, פרסם פוסט ובקש סליחה מכולם. ותתחייב שמרגע זה אתה ראש הממשלה גם שלי. שאתה לא מסית נגדי יותר. שמי שמתלבט אם להתחסן אתה תשכנע אותו. לא תשנא אותו.

חתימה טובה אדוני ראש הממשלה.