רק זה היה חסר עכשיו: במדינה שקרועה לגזרים בין ביביסטים לאנטי ביביסטים ומותשת אחרי שלוש מערכת בחירות בתוך שנתיים ותכף הרביעית וכבר מדברים על חמישית, במדינה שהקורונה והאכיפה הלא שוויונית יצרה פה קרע בלתי נתפס בין החרדים לליברלים רק זה היה חסר עכשיו: לייצר עוד קרע בין מתחסנים ללא מתחסנים.

זה התחיל מדיבורים הזויים במדינה דמוקרטית על דרכון ירוק שבלעדיו לא יוכלו לא מתחסנים לנוע במרחב הציבורי, להיכנס לחנויות, לקניונים, למוסדות ציבור. וזה המשיך בקריאות להטיל עליהם קנסות, לנקוט נגדם הליכים משפטיים, ותכף ישמעו קריאות לחסן אותם בכפייה. ממש פרק בסיפורה של שפחה ברפובליקת גלעד. ממתי כופים טיפול רפואי על בנאדם?

זה לא פלא שאחרי ההייפ הפסיכי בהתחלה, בישראל יש עכשיו במקררים יותר חיסונים ממתחסנים כשרוב מדינות העולם רק חולמות להתחיל להתחסן. ככה זה עם אמון ציבורי. או יותר נכון, ככה זה כשאין אמון ציבורי. ככה זה כש"לכו להתחסן" הופכת לסיסמת בחירות של ראש ממשלה שמסביר בעוד סרטון בטיקטוק, שלא רק שאני הבאתי את החיסונים, "אני הכנתי את החיסונים" ואז מגיש פיתות ופלאפל לעוברים והשבים.

ככל שראש הממשלה מתעקש להפוך את עצמו לפרזנטור הלאומי היחיד של החיסונים, ככה מתחמי החיסונים מתרוקנים. ואין טעם להכחיש יותר את הנתונים: כמה מאות אלפים מבני ה-50 פלוס ובעיקר בני ה-60 פלוס שהם אוכלוסיות הסיכון, מסרבים לבוא ולהתחסן. חלק מהרופאים והצוותים הרפואיים מסרבים להתחסן. חלק מעובדי ההוראה מסרבים להתחסן. עשרות אחוזים מבני הנוער בני ה-16 ומעלה לא מגיעים להתחסן. למרות שבכל הארץ מחלקים תמריצים מגוחכים. בבני ברק שקיות צ'ולנט, ובתל אביב-יפו חתיכת כנאפה.

מתחמי החיסונים שוממים, כי לא כל הישראלים מוכנים להשתתף בתעמולת הבחירות של הליכוד. אנשים לא טיפשים וככל שנתניהו דוחף בכל הכוח, בכל סרטון טיקטוק, בכל פוסט בפייסבוק וציוץ בטוויטר: לכו להתחסן. לכו להתחסן. בסרטון אחד אפילו חזר על המסר הזה עשר פעמים ברציפות. ככל שנתניהו דוחף בכל הכוח לכו להתחסן, ככה יותר ויותר ישראלים נרתעים מהחיסון.

הקמפיינרים של נתניהו תכננו שכל ישראל תהיה מחוסנת עם דרכונים ירוקים באמצע מרץ ועם שלם יעמוד בתור לקלפיות רק כדי להודות למנהיג העליון ולמדען הראשי נתניהו שהסביר שהוא כבר לא רק זה שהביא את החיסונים הוא גם זה ש"הכין" את החיסונים. זה לא קרה ולא יקרה ולא רק שלא יושג חיסון עדר, חיסונים של חלק גדול מהמדינה יירקבו במקררים ולא רק בגלל הפייק ניוז שמופץ ברשתות. כדי לחסן את כל המדינה וכדי להשיג חיסון עדר, ישראל חייבת להחליף את הפרזנטור הלאומי של החיסונים.

חבל שמול הקמפיינרים של נתניהו עם החיסונים, חיסונים, חיסונים לא עומדים מנהיגים שאומרים לו את האמת:

אנשים בקורונה הזו מתו בגללך, נתניהו. אנשים בקורונה הזו מתו בגלל שלא סגרת את נתב"ג עד עצם היום הזה. כי אין בדיקות לנוסעים הנכנסים עד היום הזה בעצם. שהאכיפה שלך הייתה לטובת הקואליציה החרדית שלך ונגד כל השאר. שלא נתת לצבא לנהל את זה מהרגע הראשון ושרמסת כל פרויקטור. אנשים בקורונה הזו מתו בגלל נתניהו וימשיכו למות בגלל נתניהו.

ככה שכדי שישראל תתחסן, ישראל מחכה לפרזנטור חדש שיש בו אמון מוחלט. כי בלי אמון מוחלט ישראל לא תתחסן ולא תצא לחופשי מהקורונה. לפחות את הכיסא הזה, אם לא את כיסא ראש הממשלה ב-23 במרץ, נתניהו חייב לפנות ומיד. ביבי, הביתה.