את הדקות שלפני הצעידה שלה לחופה עדי גרדוס לא העבירה כמו רוב הכלות, עם חיוך ענק ולב שמאיים לנשור מהתרגשות. במקום זה היא ישבה בקראוון המפונפן שסידרה לה ההפקה ונתנה לדמעות לשטוף את האיפור המקצועי. ככה זה כשאין לך שמץ של מושג למי אמרת "איי דו", והאם הוא מעדיף לשבור את הכוס לצלילי שלמה ארצי או לד זפלין. "הרגשתי שזו לא אני, שאין לי בעיה לפגוש את הבן אדם, אבל למה צריך את כל האירוע הזה עם הטקס והשמלה? למה לא פשוט ללכת לים?".

ובכן, כי הגעת לתכנית ריאליטי בשם "חתונה ממבט ראשון". אני די בטוחה שיש שם את המילה חתונה.
"מלכתחילה, עוד בשלב המיונים לתכנית, עניין האירוע גרם לי להתעכב עם החתימה על החוזים. אבל הבנתי שהפורמט כולל חתונה, אז ניסיתי להגיד לעצמי שזה לא כזה קריטי, שבסופו של דבר אני יכולה להרוויח מזה בן זוג לחיים. הקטנתי את חשיבות החתונה בראש, וקיוויתי שהיא לפחות תהיה בים".

"לרלי ולאחווה יש אלפי עוקבים, לי הרבה פחות"

אם לא צפיתם בתכנית או לא עברתם בחודש האחרון בפינת הקפה של המשרד והתעדכנתם גם מבלי לצפות: גרדוס בת ה-31 יצאה בסוף מהקרוואן ונשבעה אמונים לתומר אביטל בן ה-35, במסגרת הפורמט שמשדך בין שני זרים לפי התאמה מדעית ומפגיש ביניהם לראשונה מתחת לחופה. אלא שבמקרה של גרדוס ואביטל, הברמנית הגרושה והעיתונאי הרווק התאימו כמו שמלת פפלום וקרוקס. בפרק ששודר השבוע, כמדי שבוע ביום שלישי בקשת 12, השניים נפרדו לאחר 21 ימים של נישואים שנראו לכל אורכם כמו תאונת רכבת. את העצבים החליפה גרדוס בינתיים בחיוך רחב, ואת הפריזורה הג'ינג'ית בשיער אפור. "צבעתי לאפור בגלל הסתיו. הצבעים אצלי משתנים לפי עונות, לפי תחושות. יש לי צורך להביע את מה שעובר עליי מבחינה רגשית דרך השיער".

אז עכשיו מבחינה רגשית את אפרורית?
"כשצבעתי הרגשתי אפורה. סתם תחושה כזו. לג'ינג'י אני חוזרת באביב. עכשיו דווקא בא לי להאריך את השיער ולחזור לגוון השטני שלי".

עדי גרדוס (צילום: יונתן בלום)
"כשצבעתי את השיער הרגשתי אפורה" | צילום: יונתן בלום

יכול להיות שאת מנסה קצת להתחבא?
״אנשים באמת לא מזהים אותי ברחוב. כותבים לי בפייסבוק ובאינסטגרם, אבל הרבה פחות מאשר לבנות אחרות בתכנית. לרלי ולאחווה יש אלפי עוקבים בעקבות התכנית, אני פחות בסצינה".

למה זה קרה לדעתך?
"הן מאוד Lovable, הן בחורות מקסימות".

את לא מקסימה?
"ממה שראו בתכנית – פחות. אחרי שלושה ימים של צילומים כבר הבנתי שאני הולכת לצאת ביצ'. לא הייתה לי בעיה עם זה ולא שפטתי את עצמי על זה, כי זו לא סיטואציה רגילה".

עדי גרדוס (צילום: יונתן בלום)
"אחרי שלושה ימים של צילומים כבר הבנתי שאני הולכת לצאת ביצ’" | צילום: יונתן בלום
עדי גרדוס (צילום: יונתן בלום)
"הצד שכאילו פגע משלם את המחיר" | צילום: יונתן בלום

את מרגישה שיצאת ביצ'?
"חשבתי שאצא אפילו עוד יותר. יצאתי קשה. תומר מקבל את אהבת הקהל. הצד שכאילו פגע משלם את המחיר".

כלומר את משלמת מחיר על זה שבחרת לחתוך ולא לתת לקהל את הסוף של דיסני?
"אני לא יודעת. אני לא מחפשת לייקים ואת חיבוק הקהל, לא נכנסתי לתכנית כדי להיות סלב. עניין אותי למצוא אהבה".

את צעירה, יפה, בטוח מחוזרת. למה לחפש אהבה בתכנית ריאליטי?
"למה לא? זה כמו להגיד שבחורות יפות לא סובלת בחיים. זה שאת בחורה בת 30 שנראית טוב לא אומר שיותר קל לך בשוק. יש בפורמט הזה משהו מאוד מגניב, כי המומחים חוסכים לך הרבה כאב ראש, את כל הדייטים והמשחקים".

את עדיין מאמינה שקיצור דרך כזה יכול לעבוד?
"לגמרי. יש לזה כמה פרמטרים. אחד זה כמה היית אמיתית בתהליך הזה, כמה אמרת מי את, מה את, מה את רוצה ומה את צריכה, והשני זה כמה הצד השני הקשיב ולקח את הפרטים בחשבון".

כמה את מרגישה שהיית אמיתית?
"הייתי מיליון אחוז אמיתית. שמתי את עצמי שם עד הסוף. אולי בלי מצלמות יכול היה להיות יותר משוחרר".

או שבלי מצלמות היית חותכת מתומר אחרי שבוע ולא מחכה שלושה שבועות.
"יכול להיות. תומר הוא לא הבחירה שהייתי עושה לעצמי״.

חתונה ממבט ראשון (צילום: יוסי קרסו)
"למה צריך את כל האירוע הזה עם הטקס והשמלה? למה לא פשוט ללכת לים?״ | צילום: יוסי קרסו

בעולם האמיתי הייתם יוצאים לדייט ראשון?
"כן".

ולדייט שני?
"סביר להניח שלא. היה כישלון בשידוך בינינו".

זו נשמעת כמו חוויה מאוד מתסכלת.
"היה הרבה תסכול ועצבים בחוויה הזו. באתי מאוד ברורה למיונים, אמרתי איזה גבר אני צריכה בחיים, כי זה מעייף להיות אישה חזקה ודעתנית. יש שלב שאת רוצה להגיע הביתה ושיהיה לך גבר לשים עליו את הראש ולנוח. ואז את פוגשת גבר מקסים שלא לוקח את המושכות ואת מוצאת את עצמך שוב לוקחת את המושכות ויוצאת סוג של רודנית, וזו לא הייתה כוונת המשוררת. אני צריכה גבר שלם, גבר אפוי".

ותומר לא כל כך אפוי?
"זה נוראי להגיד את המשפט הזה. הוא רך, אבל מקסים".

כמו סופלה, רך בפנים?
"יש שאוהבות סופלה, אבל לפעמים בחורה רוצה לחם שיפון קשה".

עדי גרדוס ותומר אביטל (צילום: מתוך התכנית)
"לפעמים בחורה רוצה לחם שיפון קשה”. גרדוס ואביטל מתוך התכנית | צילום: מתוך התכנית

"כשראיתי את תומר מתחת לחופה הבנתי שזה לא קורה"

כיאה לטרגדיות רומנטיות, הסופלה שלנו היה להוט וקיווה להפוך את החוויה הזוגית למתוקה במיוחד. עיניו נצצו כשגרדוס פסעה לעבר החופה, והוא העיד כי היא "נראית כאילו הדפיסו אותה בשבילי". הפערים, מתברר, החלו כבר שם: "כשראיתי את תומר מתחת לחופה הבנתי שזה לא קורה. באינטואיציה שלי הרגשתי שזה לא משהו שהיה ממשיך".

אז למה המשכת בטקס?
"זרמתי כי אמרתי שאולי יש משהו שאני לא רואה. קרה שלא נמשכתי לבן אדם ואחרי שהכרתי אותו פתאום כן נמשכתי אליו. יש גברים שיש להם כריזמה שאת נשבית בקסמם, אבל פה זה לא קרה. הבנתי את זה גם בשיחה שהייתה לנו אחרי החופה, בקרוואן שלי. אמרתי לחברה שלי 'הוא חננת על', והיא אמרה לי 'אולי זה מה שאת צריכה'".

תומר מאוד התלהב ממך. אמר שהדפיסו אותך בשבילו.
"לא בקטע שחצני או מתנשא, אבל אני מודעת לאיך שאני נראית ואני מודעת לזה שהרבה גברים יגידו את המשפט שהוא אמר. זה לא משנה את איך שאני מרגישה".

אבל נראית שמחה בחתונה, היה אפילו רגע שאמרת שאת מאוד אופטימית.
"זה המון טקילה".

אז לא היתה משיכה בכלל?
"לא. ולא הייתה אינטימיות. רק שתי נשיקות. את צריכה להימשך בשביל סקס".

אוי, ובליל הכלולות עוד סידרו לכם מגבות על המיטה בצורת ברבורים עם עלי ורדים.
"כן, והקאתי קצת בפה".

עדי גרדוס (צילום: יונתן בלום)
"אני מודעת לאיך שאני נראית" | צילום: יונתן בלום

האני מון מהגיהינום

אחרי שתומר אמר למצלמה "אני מרגיש שזה יכול להיות זה", השניים המריאו ביחד לירח דבש בפירנצה. מקום רומנטי להחריד, אם את בעניין שלו. כשאת ממש לא, את עלולה לכעוס עליו כשהוא מבקש סיגריה, לשנוא אותו כשהוא מתנצל ולהשתולל כשהוא נורא משתדל. "זה באמת היה האני מון מהגיהינום", צוחקת גרדוס. "היו דברים שעצבנו אותי בו וכעסתי על השידוך הזה. בלי המצלמות ראיתי אדם מסוים, ועם המצלמות ראיתי אדם אחר".

תסבירי.
"היו מקומות שבהם יצא ממנו הטיפוס המרדן, למשל בוקר אחד נכנסו לצלם אותו מצחצח שיניים והוא טרק לצוות את הדלת בפרצוף. בגלל זה יצא ממני רעל, כי הנה, תראה את הצד הזה שלך גם כשמצלמים את היחסים בינינו. אבל הוא התעסק במצלמות, הוא היה ממש מודע".

ואת לא היית מודעת למצלמות?
"הייתי מודעת, אבל זה לא השפיע על מה שיצא לי מהפה. הרגשתי שהוא מזייף ואמרתי לו את זה".

אז בעצם כל הכעסים היו כי רצית לחלץ ממנו אותנטיות?
"כן! כי זה לא שהוא לא בחור טוב, הוא ג'נטלמן, אבל הוא היה אובר ג'נטלמן. מי שקצת הסתכל לעומק ראה שהתנהגות כזו היא לא רגילה. מעשן כי אני מעשנת, מחזיר מנה כי אני החזרתי. לא הצלחתי להכיר את תומר הבן אדם, לא הבנתי מי הוא".

עדי גרדוס (צילום: יונתן בלום)
"היו רגעים שנהניתי מהחברה של תומר כאדם" | צילום: יונתן בלום

בסדנת הפסטה הפרטית שעשיתם יחד בטוסקנה לא יכולת להסתכל עליו.
"כי הוא לבש לסדנת בישול חולצה שכתוב עליה 'אני מנסה להיות צמחוני, אל תתנו לי להזמין בשר' ודאג לבקש ממני לתרגם את הכיתוב לשף. זה חסר ערך, חסר תוכן. שם כבר התעצבנתי, למה אתה עושה את זה אם לא בשביל המצלמות ואהבת הקהל? היה גם קטע שלא שודר שבו הוא התווכח עם השף במשך חצי שעה כי הוא רצה להוציא את השמנת מהרוטב. אמרתי לו 'מה אכפת לך, אתה אוכל גבינה!', הוא לא הקשיב לי ורציתי לקבור את עצמי. אתה מתווכח עם שף במטבח שלו ומזלזל בכל המסורת של איטליה. לדפוק ביס מהאווז ואז להחזיר את המנה למלצר? כפרה עליך, מה קורה איתך?".

מאיפה זה בא לו לדעתך?
"לא יודעת. אולי משחק מול המצלמה. ומצד שני, המשך הערב היה מדהים, צחקנו, קשקשנו מלא, זה לא שודר".

אז היו רגעים שהרגשת שזה יכול לעבוד?
"לא היו רגעים שהרגשתי שזה יכול לעבוד, אבל היו רגעים שנהניתי מהחברה שלו כאדם".

איך זה לא גרם לך לרצות לתת לזה צ'אנס? בכל זאת המומחים ראו פוטנציאל.
"ניסינו, האמיני לי. 24 שעות ביממה זה המון שעות. המומחים התבססו בעיקר על ההתאמה הגנטית. גנטית התאמנו כמעט 100 אחוז, אז צחקנו על זה שאולי אם היינו בעלי חיים בלי דעת, בלי תחביבים ובלי אישיות היינו יכולים להביא ילדים גאונים. אבל זה לא המצב כבני אדם".

היית קשה איתו.
"הסיטואציה היא מאוד אקסטרימית, אז יוצאים ממך גם רגעים פחות יפים. אבל ברגע שאת שלמה עם עצמך ועם מי שאת אין לך בעיה לחשוף גם צדדים פחות יפים. אולי לתומר יש פחות ניסיון עם נשים דעתניות שעברו דבר או שניים בחיים".

את באמת שלמה עם עצמך? את חושבת שאת זיווג אטרקטיבי?
"אני חושבת שאני זיווג אטרקטיבי, אבל כמובן שהכל בעיני המתבונן. יש משפט מאליס בארץ הפלאות: 'I'm not crazy, my reality is just different than yours'. אני אוהבת את כל הצדדים שבי, גם את הפחות פשוטים, ועובדת על לשחרר אותם כדי לחיות יותר בשלווה פנימית".

מכוניות מתנגשות

המושבניקית מכפר הנגיד, בת לסוכנת נסיעות ולמנכ״ל JCS פוסט פרודקשן בעבר ובעל מוסך בהווה, הייתה תמיד קצת פרא אדם ("הייתי ילדת רחוב, משתוללת, מטפסת על עצים, אמא צועקת עליי להיכנס הביתה ולהכין שיעורים"). בגיל 19 ערקה לתל אביב כדי לברמן, ומהר מאוד הבינה את הקטע של העיר הגדולה וחזרה למושב: "תל אביב היא עיר שהכל קורה בה ולא קורה בה כלום".

כלומר?
"כשאת ברמנית וחיה את הביצה את הופכת להיות סקפטית במציאת זוגיות בחיי הלילה. את לא חושבת שיכול לצאת משהו רציני מגבר שאת שותה איתו כמה צ'ייסרים. זו עיר מאוד אינסטנט, את לא צריכה להשקיע וגם הוא לא. בשביל מה להשקיע אם אני מחר יכול לצאת ולתפוס מישהי אחרת? את מגיעה לגיל 26 ומבינה שמיצית את הסצנה הזו, שאת במקום אחר. את יושבת עם חברות בבר ושותות יין וזה אותו דבר, שומדבר לא משתנה. את חווה הרבה טיפוסים ואת מבינה שלא קורה פה כלום".

עדי גרדוס (צילום: יונתן בלום)
"באתי מאוד ברורה למיונים, אמרתי איזה גבר אני צריכה" | צילום: יונתן בלום

בגיל 23 חבר הכיר לה את יאן, שחקן כדורסל ממוצא ספרדי-גרמני. שנתיים אחר כך הם נפרדו, שנה אחר כך חזרו, התחתנו ועברו למדריד: "את גדלה בחברה מסוימת עם דרישות מסוימות, ורציתי להיות בנורמה החברתית". שנה לאחר מכן היא שינתה סטטוס לגרושה: "שנינו היינו אבודים. הוא הפסיק לשחק כדורסל וחיפש את עצמו, אני הייתי במדינה זרה בלי שפה ובלי עבודה. עשיתי קצת סטיילינג לישראליות שהכרתי בפרברים של מדריד והעברתי את הזמן בשופינג".

מאיזה כסף?
"מהכסף שלו. מבחינת מעמד כלכלי הוא במעמד טוב פלוס, אבל זה היה כלוב של זהב. הרגשתי שאין לי פרטנר, הרגשתי יותר לבד שם איתו באותו הבית מאשר בתקופה שעזבתי וגרתי לבד במדריד כדי לסיים את הלימודים".

עדי גרדוס (צילום: יונתן בלום)
"אני צריכה גבר שלם, גבר אפוי" | צילום: יונתן בלום

אז את התמונה שלו הראית לתומר כשהוא ביקש לראות תמונות של האקסים שלך? בגללו הוא נבהל?
"תומר מאוד שונה בחזות שלו מגברים שיצאתי איתם. האקסים שלי היו מסוקסים יותר, אני אוהבת אנשי מערות, זקנים, עצמות לחיים, בהירים יחסית. היה אחד עם קעקועים, ובעלי לשעבר אכן היה חתיך, גבוה ומרשים לכל הדעות, אז ידעתי שהתמונות לא יעשו לו טוב. לא הבנתי למה הוא ביקש לראות אקסים".

באמת? את לא רוצה לראות אקסיות של בן זוג?
"בחיים לא ביקשתי לראות אקסיות, ולא ביקשו ממני. לא סקרן אותי אף פעם, זה עניין של בטחון ושלמות עם עצמך. זה לא רלוונטי בגילאים שלנו, אנחנו בני 30 פלוס, כל אחד מגיע עם התרמיל שלו, למה צריך לנבור בעבר?".

כי זה מעניין.
"וזה גם מתיש. גם ככה הייתי מותשת בסוף כל יום צילומים, והבנתי באיזשהו שלב שתומר משליך עלי את הלחץ שלו מהמצלמות ומהסביבה. היינו מכוניות מתנגשות".

דיברתם מאז הפרידה?
"לקראת עליית התכנית הסתמסנו, ונפגשנו באולפן לתכנית שבה דיברנו על הפרידה. אנחנו גם חברים בפייסבוק, אני רואה סרטונים שלו על ביבי ושקיפות. כלומר לא רואה את הסרטונים, רק קוראת את הסטטוסים. לא מתאמצת לקרוא עד הסוף".

אולי את פשוט עדיין בפאזה של לצאת עם הבחורים הרעים. אז לא ייצא לנו לראות אותך בפעם השלישית בשמלת כלה?
"ממש לא, מקסימום טוטו ורוד ופפיון על הראש. בים".