ראשון בערב, בית קפה בצפון המנומנם של תל אביב. השותים והבולסים בוהים בלי בושה בצמד אחד ספיציפי שיושב סביב שולחן עגול. לפני שלושה חודשים הם התחתנו בפריים טיים והפכו לכוכבי הסלון הישראלי והמטבחון המשרדי, ועכשיו כשהם יושבים בשר ודם מול כריך הרוסטביף שלו והתה ירוק שלה, הסביבה מנסה לדלות רמזים לסטטוס הזוגי הנוכחי.

מצד אחד, שירי קופפרברג ולירן לוי מחייכים האחד לשנייה. וואלה, אולי הם ביחד. מצד שני, ברווח ביניהם יכול להיכנס לוחם סומו, אז כנראה שהם כבר לא. מצד אחד היא משלימה לו את המשפטים, סמל לסימביוזה זוגית מושלמת. מצד שני, כשהוא מסכים איתה הוא נותן לה כיף, אלוהים, הכי לא קורה בעולם. וככה אני פוגשת את הזוג המדובר במדינה רגע לפני ש"חתונה ממבט ראשון" נגמרת (פרקי הסיום ישודרו בשבת וראשון ב-21:15, קשת 12), וכולנו נגלה מי שרד את השידוך של המומחים ומי חוזר לטינדר.

במקרה של קופפרברג ולוי, ההימורים בשיאם. הצופים כל כך רוצים לראות את הזוגיות הזו שורדת מעבר לניסוי החברתי המצולם בן ה-42 יום, שלעורכת הדין הקשוחה מתל אביב כבר הדביקו הריון ממנהל הלקוחות טוב הלב ממושב צרופה. למרות שהשניים דואגים לשמור על עמימות רומנטית, בהקשר הזה אפשר חופשי לספיילר: הדבר היחידי שהשניים מצפים לו כרגע זה פרק הסיום של העונה. "אני לא בהיריון ולא יודעת מאיפה זה צץ", פוסקת קופפרברג. "פתאום אנשים פנו אלי בוואטסאפ ושאלו אם אפשר לאחל לי בשעה טובה. כשחפרתי בזה קצת הבנתי שעומרי חיון הוא מי שהפיץ את זה".
לירן: "אל תאמינו לכל דבר שכותבים. חוץ מזה, איך אפשר להיכנס להריון מנשיקה על הלחי?".

שירי ולירן (צילום: חלי פרידמן)
צילום: חלי פרידמן

"נשים כותבות לי: מגיע לך יותר משירי"

זה לא היה רומן רומנטי. רחוק מכך. בעוד שאצל מרבית הזוגות נרשמה התלהבות הדדית בערב החופה שהובילה לשינה משותפת ואינטימיות; שירי חטפה התקף חרדה, כמעט ברחה מהחופה, פיצלה חדרים ונמלטה מדי בוקר לעבודה. נוצר נרטיב ברור: שירי מבאסת, לירן נקלע לסיטואציה. הוא הפך לגבר ש"צריך להדליק משואה", היא לאישה ש"ברור למה את עדיין לא נשואה". בראיון הראשון שלה מיד אחרי החתונה הטלוויזיונית, ניסתה להסביר את עצמה. "לא הצלחתי להתמודד עם הציפייה של כולם שיהיה מגע בינינו, שנתנשק. שנייה, אני לא עובדת ככה. הייתי בהיסטריה טוטאלית".

התגובות לחוסר הרצון של רווקה שחצתה את השלושים להסתער על הרווק הנחשק והמעוניין לא איחרו להגיע, ושירי מצאה את עצמה תלויה בכיכר הטוקבקיסטים: "כתבו לי מגעילה, גועל נפש איך שהתנהגת, שלחו אותי גם לבנק הזרע", סיפרה בזמנו. היום, לאחר כמה פרקים שבהם נראה שהשניים מתקרבים, ואפילו חלקו מיטה בסוף השבוע הזוגי באילת (ועוד נגיע לזה), היא כבר זוכה ליחס אחר. "עכשיו כותבים לי ׳בהתחלה לא יכולתי לסבול אותך אבל עכשיו אני מתה עליך׳. זה נחמד, אבל אני חשדנית לגבי זה. בכל זאת עד לפני רגע הייתי בצד השני, הלא אהוב. אני מבינה שבפרק הבא זה גם יכול להתהפך, אז אני לוקחת הכל בערבון מוגבל".

איך הייתם מתארים את החיים החדשים שלכם?
לירן: "שתי מילים: העולם השתגע".

עד כדי כך?
לירן: "תראי, נשארתי אותו לירן אבל פתאום כולם יודעים עלי הרבה פרטים, וכשהם ניגשים אלי הם מתנהגים כאילו הם חברים שלי, מוקסמים ממני בצורה שלא חשבתי שקיימת. בסך הכל חשבתי שאני כמו כל גבר שמנסה לחזר אחרי בחורה, מבחינתי הכי טבעי להתנהג ככה, אבל התגובות מהסביבה מאוד ייחודיות, אומרים לי ׳אתה שייך לדור הישן שיודע להעריך בחורה׳, כותבים לי באינסטגרם ובפייסבוק ׳אתה נדיר׳. רוצים להכיר אותי".
שירי: "רוצות".

שירי ולירן (צילום: חלי פרידמן)
"היה מגע" | צילום: חלי פרידמן

אוקיי, כמה מהמגיבים באמת הן מגיבות?
לירן: :"90 אחוז מהתגובות הן של נשים. הן מנסות להבין אם זה צלח ביני לבין שירי, כותבות ׳אם זה לא עבד אני רוצה להכיר אותך׳. או שפשוט כותבות לי ׳מקוות שלא הלך בינך ובין שירי, נשמח להכיר׳.

היו הודעות פחות מנומסות?
לירן: "יש שכתבו ׳מגיע לך הרבה יותר משירי, שירי לא יודעת להעריך אותך, אתה מפעל הפיס׳".

מה ההודעות האלה עושות לאגו?
לירן: "זה מאוד מחמיא. אין אדם בעולם שיקבל את כל האהבה הזו ויהיה אדיש אליה".

כשיצאת לדייטים לפני התכנית קיבלת תגובות כאלה מנשים? הרגשת שאתה אולד סקול, מפעל הפיס?
"אמרו לי שאני בחור טוב, אבל זו פעם ראשונה שזה משתקף לי בצורה כזו עוצמתית".

אז עד התכנית לא תפסת מעצמך מציאה.
"לא. בעידן הנוכחי הכל נורא מהיר, אתה הולך להרבה דייטים ואתה לא מצליח להביא את עצמך בצורה שהבחורה מולך יכולה להכיר אותך כפי שאתה. מספיק שלא באת לה בטוב באיזו אמירה קטנה, והיא ישר שוללת אותך".

זה מה שמשך אותך להגיע לתכנית?
"גם זה וגם כי ניצלתי את כל המדיות וההיכרויות בכל דרך אחרת ואמרתי שאולי זו שאכיר תחת החופה היא זו שאהיה איתה בזוגיות, ואם זה לא יצלח זה יביא דברים טובים כי אחשף לכמות גדולה של נשים. אבל לא חשבתי שתהיה סביבי כזו התלהבות, מעולם לא חשבתי שההתנהגות שלי ייחודית".
שירי: "ידעתי שלירן מקבל תגובות מדהימות וזה הרים לי, כי זה כיף שמכל הגברים בתוכנית התאימו לי את הבחור הכי טוב, הכי איכותי. זה החמיא לי".

שירי ולירן (צילום: חלי פרידמן)
צילום: חלי פרידמן

אבל את קיבלת תגובות הפוכות.
שירי: "הפוכות לגמרי. באיזשהו שלב הבנתי שזה מה שהולך להיות, שאני אספוג תגובות קשות, אבל לא חשבתי שהשפה תהיה כל כך נמוכה. אני לא מדברת איתך בכלל על ה׳שמנה׳, ׳נראית דודה שלו׳, אני מדברת איתך על האיחולים, ׳שתשארי בלי זוגיות׳, ׳שאף אחד אחרי התכנית לא ירצה אותך׳, ׳לכי תעשי ילדים לבד׳".

ולירן הפך למאמי הלאומי.
שירי: "חד משמעית".
לירן: "מישהי היום כתבה לי שאני מאמי. כתבתי לה, מאמי זה לא לבנות? אני רוצה להיות הגבר הסקסי הלאומי".

מה רע בלהיות המאמי?
לירן: "זה כמו שאומרים לגבר ׳חמוד׳. בחורות לא נמשכות לגברים נחמדים וחמודים".
שירי: "לא נכון. החכמות רוצות את החנונים".
לירן: "אבל אתה רוצה לשמוע ׳איזה סקסי אתה, בא לי להכניס אותך עכשיו למיטה׳".

איך היה לצפות בפרקים? לחוות שוב את הדברים רק מזווית מצולמת?
לירן: "יש את הסיפור שאתה זוכר ויש את הסיפור שמובא על המרקע. ברוב המקרים הוא סיפור קצת אחר, כי בעריכה לוקחים את הדברים שיוצרים דרמה. למשל כשהלכנו במעלה ההר בשוויץ ומה ששודר זה שאני אומר לשירי 'אפשר לבנות כאן אוהל' ואת שירי עושה לי פרצוף ואומרת 'אני נראית לך אחת שישנה באוהל?'. לזה צורפה הטסטה שלה אומרת שהיא לא היתה מחזיקה איתי שעתיים בדייט".

אאוץ׳.
"כן, כשצפיתי בזה היה לי מאוד קשה, לא קיבלתי את זה טוב, התבאסתי".

שירי ולירן (צילום: חלי פרידמן)
"בסך הכל חשבתי שאני כמו כל גבר שמנסה לחזר אחרי בחורה" | צילום: חלי פרידמן

היה פער בין מה שהרגשת לבין מה שהובא בתכנית?
לירן: "היו פרקים מטלטלים, שכצופה גם אני הייתי שואל ׳למה אתה נשאר שם?׳".
שירי: "כמו הסצינה שבה הלכנו ברוטשילד. יצא שאני מאוד מקטינה את לירן, שאני כלבה. היתה דינמיקה מתנשאת, כאילו אני לא סובלת אותו. לא זכרתי אותה ככה".
לירן: "זכרנו את זה כרגע מצחיק של הליכה ברחוב".
שירי: "היה לי קשה לצפות בזה".

פתאום הבנת שאת הדמות המבאסת.
שירי: "כן, וכעסתי מאוד. ואחרי כל פרק קמתי בבוקר להודעות נאצה. הייתי מגיעה למשרד, פותחת את המחשב ומקבלת מיילים של 'את בחורה נוראית, לא פלא שנשארת לבד, תעופי כבר מהמסך'. חסמתי תגובות לתמונות באינסטגרם. לא האמנתי שזה קורה לי"

וככל שאת פחות אהובה - לירן יותר נערץ.
שירי: "כן, זה מעניק לו כוחות עילאיים. איך הוא נשאר עם הבלתי נסבלת הזו?".
לירן: "האופי שלי הורגש בצורה קיצונית בעקבות זה ששירי היתה קיצונית לצד השני. התכונות החיוביות שלי הקצינו את התכונות השליליות שלה".

באמת חווית אותה ככזו שלילית?
לירן: "במידה מסוימת היא היתה קשה, היתה בעייתית".
שירי: "לא הייתי בעייתית, פשוט לא הייתי בעניין מההתחלה. אני לא חושבת שהייתי רעה או שהתאכזרתי אליך".
לירן: "לא, אבל הגעתי ורציתי לחוות מישהי יותר זורמת, יותר קלילה, שלוקחת את הדברים יותר בסבבה. אז זה כן ביאס בהתחלה, אבל זה הזכיר לי את אותן פעמים שיצאתי לדייט ראשון ואחריו פתאום הבחורה לא רצתה, ואתה לא מבין למה. אמרתי בוא ניקח את כל הדייטים שלא הצליחו ונבין בסיטואציה עם שירי איפה זה מתפספס".

והצלחת להבין איפה דייטים בעבר התפספסו?
לירן: "הבנתי ששפטו אותי מהר מדי, שלא עברתי מסך. יכול להיות שהן חשבו שאני נחמד מדי, אולי לא התאמתי להן חיצונית. זה בסדר, אני לא צריך להיות הטיפוס של כולן, אני צריך להיות הטיפוס של אחת".

שירי ולירן (צילום: חלי פרידמן)
צילום: חלי פרידמן

"ראיתי את כולם והבנתי משהו על עצמי. הבנתי שאני הדמות הטראגית"

בפרקים האחרונים הסיפור שלהם קיבל טוויסט חיובי. לירן המשיך לחזר, שירי הורידה מגננות והשניים אפילו איחדו מיטות בסוויטה האילתית. נקודת המפנה הרומנטית התרחשה אחרי ששירי בחנה מהצד את התנהלות הזוגות האחרים בתכנית. "בסוף השבוע עם יתר הזוגות במדבר, ראיתי את כולם והבנתי משהו על עצמי. הבנתי שאני הדמות הטראגית בסיפור הזה. ראיתי את הוויביים של כולן, ראיתי שכולן עפות על הדבר הזה, שכיף להן. החלטתי שדי, שאני צריכה לשחרר, ליהנות".

בואו נדבר על אילת.
לירן: "מה שקורה באילת נשאר באילת".

היה מגע באילת.
שירי: "היה מגע".

זה אומר שהיה סקס?
שירי: "אני לא מעוניינת להשיב על זה. זה באמת משהו ששמרתי לעצמי לאורך כל התהליך. רציתי לרצות, וזה גם משהו שאמרתי ליעל הפסיכולוגית. רציתי להתגבר על מחסומים בקשר הזה ובכלל. אני לא מאלה שרואות איזה גבר ברחוב ורוצה לקרוע ממנו את הבגדים".
לירן: "ואני מחפש מישהי שתחשוב עלי ככה, את מבינה? פה מתחיל הפער".

ואז הגיע אלבום החתונה שלכם, ולירן פתאום נחשף לפער הגדול ביניכם ברגע ההוא. למה לא סיפרת לו מה הרגשת בחופה?
שירי: "אני מאוד ביקורתית כלפי עצמי, לא אהבתי את התמונות, האמנתי שבגלל שאני לא אוהבת את איך שיצאתי התבאסתי כפי שהתבאסתי".
לירן: "ואני לא האמנתי לה".
שירי: "לקח לי זמן להבין למה הגבתי ככה".
לירן: "היא אמרה לי ׳זה לא אתה, זה קשור אלי, כל מי שהיה מצטלם איתי בסיטואציה הזו הייתי מתבאסת מהתמונות׳. לא קניתי את זה, לא הסתדר לי, הרגשתי שהיא לא אוהבת לראות אותנו ביחד".

כשצפית בפרק החתונה שלכם, בחופה כפי ששירי חוותה אותה, מה הרגשת?
לירן: "זה היה פרק אמוציונלי כי נחשפו דברים שלא ידעתי, כמו ששירי אומרת לחבר בחופה ׳הוא לא הטעם שלי׳. בחיים לא שמעתי את זה, זה צבט לי, כאב לי, רציתי להיות הטעם שלה. נעלבתי. זה השפיע עלי. אני זוכר שהייתי מאוד שמח ברגעים האלה, ופתאום אתה רואה שהחתונה שלך היתה קצת שונה, שהכלה נבהלה, ואתה נוטה להאמין לטלוויזיה במקום להיצמד למה שאתה זוכר".

אבל אלה באמת דברים שהיא הרגישה.
לירן: "בצורה פחות קיצונית".
שירי: "לפני שהפרק הראשון עלה הייתי חולה, ממש מושבתת. לא יודעת אם זה היה פסיכוסומטי, אבל פחדתי".

הכנת את לירן לסצנה הזו?
שירי: "כן".
לירן: "הכנת, אבל לא סיפרת שאת אומרת למישהו שם שאני לא הטעם שלך. אמרת שלא היית בעניין, שכל גבר שהיה בסיטואציה הזאת היה חווה את אותו דבר ממך".
שירי: "עברתי שם משהו מטלטל אבל בשנייה שהכרתי אותך, לירן, ושחררתי את הביקורת העצמית שלי, אז הייתי שם. היה לי מאוד קשה כשהוא צפה בסצינה הזו. זה גמר אותי".
לירן: "פתאום היא היתה צריכה להכיל אותי".

כמה שואלים אתכם אם אתם ביחד היום?
לירן: "כל הזמן. זו שאלה יומיומית".

ומה אתם עונים?
לירן: "תמשיכו לראות את העונה".
שירי: "אני עונה שאסור להגיד".
לירן: "אומרים לי ׳אם אתה לא איתה, יש לנו מישהי להכיר לך׳. ואני אומר שההפקה אוסרת עלי לצאת לדייטים".
שירי: "אני לא צריכה להגיד את זה, לא רצו להכיר לי אף אחד בתקופה הזו".

איך נראה לכם שהצופים רוצים שהסיפור שלכם יסתיים?
שירי: "היום רוצים שנהיה ביחד. לפני חודש וחצי רצו שנפרד".

למה הסיפור שלכם מעורר כאלה אמוציות?
לירן: "כי התמסרנו לתהליך. ראו שבאנו בשלים לדבר הזה, לא באנו לצאת כוכבי ריאליטי. הורדנו מסכות. זוגות אחרים אולי פחות נשאבו לתהליך".
שירי: "היתה כנות מוחלטת".

שירי ולירן (צילום: חלי פרידמן)
צילום: חלי פרידמן

בשבוע הבא זה נגמר. אם אתם אכן זוג, מה הדבר הראשון שאתם עושים כשהזוגיות יוצאת לאור?
לירן: "נוכל להתחבק ברחוב או ללכת יד ביד".

ואם אתם לא ביחד?
לירן: "בוא נגיד שאני כבר לא צריך יותר להיות בטינדר, אני פשוט יוצא לרחוב. מקווה שלא אלך לאיבוד בתוך ים ההצעות".

מה יקרה בפרק האחרון, לא תתנו רמז?
לירן: "תכיני בצד ערימת טישיו".
שירי: "כן, העוגיות של אמא של לירן חוזרות".

חתונה ממבט ראשון (צילום: חתונה ממבט ראשון - צילום אסף תמם)
צילום: חתונה ממבט ראשון - צילום אסף תמם

צילום: חלי פרידמן | סטיילינג: חומי פולק | איפור ושיער: אסף מלמד | ע' סטיילינג: חן יצחקי | בגדים (לפי לוקים): לוק 1: שירי: חליפה בז'- סיליז, שעון- רולקס, לירן: חולצה- מסימו דיוטי, מכנס- אמריקן וינטג' | לוק 2: שירי: שמלה- gaani לבוטיק ורנר, לירן: חולצה COS, מכנס- אמריקן וינטג' | לוק 3: שירי: שמלה- ganni לבוטיק ורנר, לירן: חולצה לבנה וג'קט- H&M, מכנס- אקנה לבוטיק ורנר | לוק 4: שירי: חולצה וחצאית ל-COS, תכשיטים- ה. שטרן, לירן: חולצת פסים- זארה | לוק 5: שירי: שמלה פרחונית- הולה ג'קסון, נעליים- זארה, לירן: חולצה- אקנה לבוטיק ורנר, מכנסיים- COS, נעליים- אלדו |