רלי לוי בילתה הרבה שעות באתרי היכרויות. המון. היא מכירה את הנהלים, יודעת לסנן פרופילים, מדפדפת בתמונות כמו מקצוענית. היא כל כך משופשפת, שגם בשיחה פנים אל פנים היא מתנסחת קצת כמו בתעודת זהות של אתר כזה: "כשאני במערכת יחסים אני נותנת את כולי אבל אני גם שומרת על המקום האישי שלי", "אני לא מרגישה בגילי, לא מבחינה חיצונית ולא מבחינה פנימית", ולא מוותרת גם על "אני משדרת קלילות, אני חברותית, זורמת. אני חיה את החיים בצורה מאוד כיפית". רווקים בני שלושים פלוס אוהבים לשדר שמחה בפרופילים, והחשיבות של זה נמצאת ללוי עמוק בתודעה; אבל העיניים שלה משדרות משהו אחר. היא עייפה מלמכור את עצמה פעם ועוד פעם, היא כבר בשלה להרגיש בבית.

בפרק ההיכרות איתה ב"חתונה ממבט ראשון", (שלישי ב-21:00 בקשת 12), היא אמרה את האמת של רבות מאיתנו: "עברתי גהנום בחיי הרווקות שלי". כשהמומחים בישרו לה שהיא עומדת להתחתן עם אלעד, ההתאמה שנמצאה לה, היא פרצה בבכי נסער ומלא רגש.

בכית מאושר כאילו הכל נגמר, כאילו הובטח לך שלא תהיי לבד יותר. זה לא מוגזם? אחרי הכל זאת רק תכנית טלוויזיה.
"מבחינתי זו לא רק תכנית טלוויזיה. סמכתי על הפורמט. שידכו בינינו לפי התאמה מדעית, ובאמת יש ביני ובין אלעד הרבה קווי דמיון. שנינו מיצינו את חיי הרווקות, שנינו גדלנו בפריפריה בבתים חמים. יש לי חברות שהתחתנו אחרי שלושה חודשים עם מישהו. דברים כאלה יכולים לקרות".

רלי ואלעד (צילום: אסף תמם)
"הוא גבוה ומסוקס כמו שאני אוהבת". אלעד ורלי בחופה | צילום: אסף תמם

הפגישה בינינו מתקיימת חודשים אחרי הצילומים של הסדרה, ולרלי אין אפשרות לגלות לי אם היא נמצאת עדיין בזוגיות עם אלעד או לא. "רשמית אני נשואה", היא אומרת ומחייכת את החיוך הגדול שלה. אם הקהל היה צריך להמר, כנראה שהיה שם כסף על זה שרלי ואלעד כבר לא ביחד. עד עכשיו ראינו אותם מתחתנים ואז יוצאים לירח דבש, בו אלעד מודה שהוא פחות בקטע. בפרקים הבאים נראה איך הם עוברים לגור יחד ואיך בתום חמישה שבועות של חיים משותפים יחליטו איך להמשיך.

"תצטרכי לחכות ולראות מה יהיה", היא מחייכת, "מה שחשוב הוא שלאלעד ולי יש שיח בוגר ופתוח ואנחנו יודעים לדבר בכנות מלאה. אלעד מדהים ואני מאוד מעריכה אותו. יש לי אישיות מכילה מאוד כנראה, אני תמיד נותנת מקום לצד השני להתבטא. בירח הדבש היינו ברכבת הרים, סיטואציה מאוד מלחיצה, בעיר זרה בלי משפחה וחברים, זה לא קל".

מרוב שמתעסקים במה אלעד רוצה, זה כאילו נראה מובן מאליו שאת רוצה אותו.
"הוא עמד לי בציפיות מבחינת הטייפ קאסט הויזואלי, הוא גבוה ומסוקס כמו שאני אוהבת, בחור שנראה טוב. זה העלה לי חיוך ואמרתי שיש עם מה לעבוד".

אבל לא בדקת, ישר רצית. זה לא פגע לך בפאסון?
"אני לא משחקת משחקים. אני שלמה ובטוחה בעצמי, אני יודעת שיש לי מה להביא לקשר עם בן זוג, אני מביאה את כל כולי, פתוחה ואוהבת ומחבקת, ומי שרוצה להיות איתי יודע לקחת אותי כמו שאני. בכל פעם שניסיתי להתנהג אחרת, לא לענות למישהו לטלפון, להיות ביצ'ית - יצא לי מזויף. אני לא מאמינה בזה".

איך הרגשת כשאלעד אמר שהוא לא נמשך אלייך?
"זה בסדר לא לרצות ולא להימשך, זה עניין של טעם אישי. זה לא כיף לשמוע את זה, אבל זה שחרר משהו. כשהוא דיבר ואמר את כל מה שהוא חושב, זה הרגיע את שנינו ומשהו אחר נפתח בינינו. גם אני פעם הייתי כמוהו, הייתי שופטת אנשים לפני שהכרתי אותם. היום אני חושבת שצריך להכיר את הבן אדם".

כי משיכה זה משהו שנבנה? זו לא כימיה מיידית?
"בעיניי, כן. משיכה זה חשוב, אבל צריך לתת צ'אנס. אם אני לא נמשכת ממבט ראשון אני בכל זאת מנסה להכיר את האדם לעומק. אם עדיין ארגיש שאין משיכה, לא אמשיך. היו הרבה בחורים שרצו אותי ואני לא רציתי, בואי, גם אני מחוזרת".

רלי (צילום: יונתן בלום)
אם גבר מוצא חן בעיניי אני לא אכנס לאתר לבדוק עוד דייטים במקביל | צילום: יונתן בלום

גברים כתבו לי: "הייתי שובר את הכוס ארבע פעמים בשבילך"

החריקות בין רלי ואלעד התחילו מתחת לחופה. רלי, בשמלת כלה, מאופרת ונרגשת הגיעה מוכנה לפגוש את בעלה. אלעד, מצדו, לא הסכים להגיד בטקס "אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני", ובחר ב"אני מוכן לתת צ'אנס אמיתי לקשר עם רלי". את הכוס, אחרי היסוסים, הוא בכל זאת שבר.

"שנינו מגיעים מבתים מסורתיים והוא לא רצה לזלזל במשפט הזה על ירושלים", היא מסנגרת, "בחורים כותבים לי בפייסבוק – 'הייתי שובר את הכוס ארבע פעמים בשבילך'. אני לא עונה להם, אבל זה נעים. כותבים לי 'את מדהימה, מהממת, שובת לב, מרגשת, אין אנשים כמוך, את אחת לדור'", היא צוחקת.

בטח גם לא מעט בנות הזדהו איתך.
"המון. זה שבאתי וחשפתי את הגיהינום של חיי הרווקות שלי זה משהו שהמון התחברו אליו. אני הרי לא היחידה שמרגישה ככה בעידן הזה של המדיה וההיכרויות. אין שום דבר רע בלהראות חולשה, לא צריך לזלזל או לחשוב שאתה פחות חזק".

רלי (צילום: יונתן בלום)
"אין שום דבר רע בלהראות חולשה" | צילום: יונתן בלום

יש משהו שובה לב באותנטיות שלה. כמו על המסך לרלי בת ה-38 יש אמת שהיא לא מצליחה להסתיר, וגם לא כל כך מנסה. עם השנים, היא מספרת, בכל זאת נתנה לעצמה כמה כוונונים וניסתה לעבוד על האסרטיביות.

"לפני שפנו אלי מהתכנית הייתי בין דייטים. אמרתי לעצמי שנמאס לי מהאפליקציות. זה כבר נהיה כמו עבודה מתישה, את בראיון עבודה כל הזמן. עברתי תהליך עם מטפל רוחני, התחלתי להכיר את עצמי יותר טוב והבנתי שאני צריכה לעשות הפסקה. מצד אחד אני בגיל מסויים, וכדי להתחתן אני צריכה לצאת דייטים, אבל גם הבנתי למה זה לא עובד. הבנתי מי אני".

מה גילית?
"שאני אדם שנפגע בעבר ויש בו חסימה. הייתי מאורסת בגיל 28 למישהו שהייתי איתו שנים, והאירוסים בוטלו כי הוא בגד בי. זה משבר אמון מאוד גדול, וסחבתי את זה איתי. אבל את לא יכולה להביא את המסכנות והפגיעות שלך לדייטים, את צריכה לבוא עם בטחון מלא ולהראות מי את, כי יש לך מה להציע. הבנתי שאני שווה הרבה, שיש לי המון מה לתת. שאני לא אתן שידרכו עלי".

דרכו עלייך הרבה?
"היו רגעים כאלה, כן. בעידן של האפליקציות את בתחרות עם בנות אחרות, בנים ממקבלים, את מרגישה שהוא יוצא עם עוד שתי בנות יום אחרי יום. אוקיי, זה לגיטימי, אבל אני לא אתנהג ככה. אם גבר מוצא חן בעיניי אני לא אכנס לאתר לבדוק עוד דייטים במקביל. היום היד קלה על האפליקציה, ימין ושמאל, הרבה אנשים מגיעים לא פתוחים, לא אמיתיים, מזוייפים ואני רואה את זה. יש לי אינטואציות חזקות לגבי אנשים".

רלי ואלעד (צילום: אסף תמם)
לא משחקת משחקים. עם אלעד בערב החתונה | צילום: אסף תמם

מי התנהג אליך הכי מגעיל בדייט?
היא חושבת ומיד נזכרת וצוחקת צחוק גדול. "פעם מישהו לא מצא חן בעיני, אז אמרתי לו שזה לא יילך ביננו והוא שאל אם אני הולכת לסיים את הבירה שהוא קנה לי. שתיתי ממנה רק שני שלוקים אז הוא לקח אותה, והלך. הייתי בשוק".

וואו, והוא היה הכי גרוע?
"תשמעי, אני לא ממורמרת ולא כועסת על אף אחד. גם אני עשיתי טעויות. אני חושבת שבעבר הייתי מרצה מדי. אם עפתי על מישהו או הרגשתי פרפרים בבטן, משהו בתוכי איבד את עצמו. אם למשל קבעתי עם חברה והוא הציע להיפגש הייתי ישר מבטלת את החברה. הצד השני מרגיש את זה, זה לא יעזור, הוא מרגיש שאני מתאמצת מדי. גברים אמרו לי שזה לא יעבוד בינינו כי משהו בי לא אמיתי, לא שלם. זה היה מעליב אותי, אבל היום אני מבינה. כשאת מוותרת על עצמך, זה מה שקורה".

חשבת על הורות יחידנית?
"חשבתי על זה, אבל רציתי זוגיות, הילד שלי צריך אבא. כרגע אני נשואה, אבל אם אגיע למקום כזה, אחשוב על האופציה הזו. אני יודעת שאני אהיה אמא".

חושבים שיצאתי לחוצה מדי

המודל המסורתי בו גדלה בקריית שמונה, לצד חמישה אחים, משפיע עליה עד היום. אמנם רלי עזבה את הצפון ועברה לרמת גן, שם היא מנהלת מרפאה דנטלית, אבל היא מפנטזת על חיים אחרים. "אני חושבת לעשות הסבה, אולי להיות מפעילת ימי הולדת. אני מנהלת 50 איש ומאוד אוהבת את העבודה שלי, אבל אולי הגיע הזמן לשינוי. אני גם מוכנה לעזוב את רמת גן, לעבור למושב או קיבוץ. הלוואי שיבוא הגבר שיגיד לי שעוזבים את העיר".

בתכנית הצטייר שאת לא ממש פמיניסטית.
"אני לא פמיניסטית ולא שוביניסטית אלא באמצע. אני עדיין מאמינה שגבר צריך להיות גבר ולדעת מתי לקחת את המושכות. יש מקום של שותפות הדדית, אבל אני האישה שתבשל ותכבס ותטפל בילדים. זה מה שראיתי בבית ואני לא מזלזלת בזה. בין ההורים שלי אין משחקי כוחות וגם לי לא יהיה את זה עם בעלי. לא שאני רוצה אפאנדי שלא עושה כלום, ואני תמיד אמשיך לעבוד – אבל גם אתמסר לבית. אני אוהבת גברים גבריים, חוטבי עצים. זה מושך אותי. כאלה שעומדים על שלהם אבל רכים מבפנים. יש כאלה. אני חולה על האנדי מאן, אין כמו גבר שמתקן לך משהו בבית".

רלי (צילום: יונתן בלום)
"הרבה בחורים רצו אותי ואני לא רציתי" | צילום: יונתן בלום

המשפחה שלה ממשיכה להיות שם בכל הצמתים החשובים בחייה. מותה של אחותה, אילנית, לפני חמש שנים מסרטן המעי הגס הוא אירוע שמלווה את רלי עד היום. "זה בכלל התחיל במחלה שלי", היא משחזרת, "היא באה איתי לרופא כי הרגשתי לא טוב, והיא אמרה לו שגם היא מרגישה לא טוב בזמן האחרון וסיפרה לו על הכאבים שלה. הוא עשה לה אולטרסאונד וכשראה את התוצאות הכניס אותנו לרופאה אחרת בלי תור. זה היה ממש מלחיץ. בדיעבד אנחנו יודעות שהם ראו שם כבר ממש גרורות של הסרטן שהתפשט בכל הגוף".

ברגע אחד השמיים נפלו, ורלי התמסרה לטיפול באילנית ובשלושת ילדיה. "הזנחתי את החיים האישיים שלי לגמרי. הלב שלי לא נתן לי להיות במקום אחר, הייתי צריכה להיות רק שם. אילנית רצתה שאמשיך לצאת עם גברים, היא נתנה לי על הראש, על ערש דווי היא רצתה שאצא לדייט, ויום למחרת היא נפטרה". 

כמה זמן נמשך המאבק שלה?
"שלוש שנים. אלה היו שלוש שנים קשות, אבל היו גם הרבה חוויות טובות. נסענו לחו"ל פעמיים, חיפשנו פתרון, אבל שום דבר לא צלח והיא נפטרה בגיל 43". 

בתכנית רואים אותך עם האחיין שלך. הפכת מדודה לאמא שנייה?
"גיסי התחתן מאז שוב, וזה מאוד עוזר עם הילדים. אני לא אמא שלהם, אבל אני כל הזמן פוקחת עין על מה שקורה איתם. מה שעברתי עם אחותי גרם לי להיות בחרדות, לפחד שזה יקרה לי או לכל אחד אחר מבני המשפחה, אבל גם למדתי מזה דברים". 

כמו מה?
"למדתי עד כמה החיים קצרים, שצריך ליהנות מהדרך ולא מהתוצאה. את יכולה להיות הכי מאושרת בעולם ומשהו יפיל את זה בשנייה. אם החיים מזמנים לך הזדמנויות את צריכה להיות פתוחה ולקבל אותן, לכן הסכמתי ללכת ל'חתונה ממבט ראשון'". 

ואם החיים מזמנים לך פדיחות, גם את זה צריך לחבק?
"שכל אחד יחשוב מה שהוא רוצה. קיבלתי תגובות כמו 'למה עשית את זה', יש כאלה שחושבים שיצאתי קיצונית או לחוצה מדי, אבל מי שמכיר אותי יודע שזו הכי אני שם. אפילו אקסים יצרו איתי קשר ואמרו - סחטיין רלי. מי שרואים בטלוויזיה זו פשוט את".

צלם: יונתן בלום | סטיילינג: פיני זומר ל״סקיי״ | איפור ושיער: מיכל ארן | בגדים: אוברול ושכמיה: Ink, שרשרת כוכבים ומכנס שחור: Pura Vida, טבעת ועגילים: C’Clair, נעליים: ALDO, אוברול בורדו ובגד גוף: נטע אפרתי, פרחים: סטודיו טלי עזריה, נעליים: TOPSHOP, חולצת גולף: ZARA.