לפני שלושה שבועות זכו כמה מתושבי לונדון לצפות במחזה שהיה יכול לגרום לסערה קטנה במדינה קטנה במרחק חמש וחצי שעות טיסה משם. השחקן והזמר לי בירן רץ ברחובות העיר כשהוא לובש פיג'מה ורודה שקטנה עליו בכמה מידות, בעוד זוגתו, השחקנית, הזמרת וכוכבת הילדים אליאנה תדהר רצה אחריו, מנסה לתעד את האקט השובב בין התקף צחוק אחד למשנהו. "טסנו לחופשה קצרה ולקחתי איתי כמה פיג'מות כדי לקדם את הקמפיין של דלתא", היא משחזרת. "ברגע אחד לי החליט ללבוש את אחת מהן ולצאת החוצה בריצה".

מדובר באיש קיצוני.
"לגמרי", היא צוחקת. "אנשים הסתכלו עלינו ולאף אחד לא היה אכפת, אמרו 'אוקיי, הנה עוד איש מוזר שרץ ברחוב'. זה היה מדהים".

בתל אביב זה לא יכול היה לקרות?
"פחות. אני אשאל את לי, אבל אני לא בטוחה שהוא יסכים לשחזר את המאורע במתחם בזל".

אליאנה תדהר (צילום: שי פרנקו_)
גולף ומכנסיים: זארה, ז'קט: ברברי לבוטיק אמור, גרביים: אוסף פרטי, נעליים: ניין ווסט | צילום: שי פרנקו_

יש עוד דברים שפחות קורים בארץ? נגיד ללכת יד ביד ברחוב?
"מה זאת אומרת? אנחנו הולכים פה יד ביד ברחוב, אנחנו לא מסתתרים ולא מונעים מעצמנו שום דבר, אבל בלונדון עמדנו באמצע רחוב הומה אדם והתנשקנו".

ובארץ זה לא יכול לקרות.
"אנחנו יכולים לעמוד באמצע אבן גבירול ולהתנשק, אבל כשאני חושבת על זה עכשיו כנראה שזה לא קורה כי זה לא בא בטבעיות. בלונדון יכולנו לעמוד בכל מקום הומה ולהתנשק".

בפיג'מה ורודה.
"בדיוק. הרגשנו כאילו אנחנו לבד בעולם".

היפים והאמיצים

הם כבר שלוש שנים יחד, עובדים על פרויקטים משותפים ומגדלים עציצים ועמודי מעריצים בדירתם במרכז תל אביב, מנסים למצוא פיסת גן עדן שקטה בעולם בו הם הכוכבים הראשיים. סיפור ההתאהבות שלהם סוקר בהרחבה מהרגע הראשון, ולפני שהספיקו להבין בעצמם מה קורה, מדורי הרכילות חגגו על משולש אהבה שהומצא לצורך העצמת אפקט הדרמה. תקציר האירועים הקודמים: לפני אליאנה לי היה בן זוגה של חברתה, דר זוזובסקי, וזמן לא ארוך אחרי שנפרדו, הפכו לי ואליאנה לזוג בעצמם. "הוא היה במערכת יחסים שהסתיימה, אני הייתי במערכת יחסים שהסתיימה, ואחרי כמה חודשים נהיינו יחד", אליאנה מבהירה. "עוד לא ידעתי בכלל מה אני מרגישה וכבר היו כותרות. זה היה מוזר".

דר סיפרה בזמנו שהיא נפגעה ושאתן לא מדברות. זה קצת סדק את דמות כוכבת הילדים שלך.
"יש כותרות ויש את מה שקרה במציאות, אבל ברור שהייתה מורכבות. אני לא מרגישה שזה סדק שום דבר, כי זה לא קשור למי שאני".

את חושבת שמתישהו תוכלו לחזור להיות בקשר?
"מבחינתי חד משמעית אפשר להיות בקשר. אין עניין, אין שום זירה, אין על מה להתבגר, היא לא גרה בארץ היום".

אז מבחינתך בביקור הבא שלה פה אתן יושבות לקפה?
"לגמרי".

בתמונות באינסטוש את ולי נראים מאוד מאוהבים.
"אנחנו הכי אין לאב".

אליאנה תדהר (צילום: שי פרנקו_)
חולצה: גאני לבוטיק ורנר | צילום: שי פרנקו_

יוצא לכם לריב לפעמים?
"אנחנו לא רבים צעקות או כסאח כי אני לא אוהבת עימותים. ברור שלפעמים אנחנו מתבאסים אחד על השנייה כשאר בני האדם, אבל לי הרים אותי בכמה רמות בכל מה שקשור לתקשורת טובה. הוא רואה לי לתוך הנשמה מהיום הראשון ביחד, אני לא יכולה להסתיר איתו כלום, אפילו מעצמי".

שני אמנים בבית זה מתכון לדרמות.
"אנחנו לא ממש עם אופי של אמנים. כשאומרים 'שני אמנים בבית' אני מדמיינת מישהו עם גיטרה ששר כמה רע לו בחיים ושחקנית שיושבת ובוכה בשירותים".

שמעי, לי מנגן על גיטרה.
"נכון, אבל הוא רומנטיקן כשהוא מנגן".

אז מי הדרמה קווין בבית?
"אני חושבת שאני יותר דרמטית מלי, אבל אני לא ממש יכולה להיות דרמטית בהקשר של הזוגיות כי הוא לא מאפשר את זה, בקטע טוב".

איך חלוקת התפקידים בבית?
"די שווה בשווה. אני אולי קצת יותר אובססיבית לניקיון ממנו. הוא שוטף כלים נהדר, אין לנו מדיח. אנחנו מתפנקים במנקה פעם בשבועיים, הוא עושה כביסה ואני ושואב האבק זה סיפור אהבה. אני גם אחראית להשקיית העציצים, לוקחת את כולם לאמבטיה ומקלחת אותם. לפעמים אני שוכחת, יש לי כמה עציצים שהתייבשו".

אוקיי, הנה מחיר התהילה.
"בדיוק. זה מחיר התהילה חברים, אל תקנו עציצים שמתייבשים. תקנו סוקולנטים וקקטוסים".

על פי הפרוטוקול אני צריכה לשאול אותך על ענייני טבעת, שמלה לבנה, ביוץ.
"אנשים ממש מתעניינים בזה".

אליאנה תדהר (צילום: שי פרנקו_)
כובע, סריג ומכנסיים: זארה, עגילים: ברשקה, גרביים: אוסף פרטי, נעליים: ניין ווסט | צילום: שי פרנקו_

למה לדעתך אנשים רוצים שתתחתנו ותתרבו?
"כנראה כי יודעים שאנחנו הרבה זמן יחד, אולי זה גם הגיל. ואולי כי אנחנו חמודים. זה מאוד מעניין אנשים, אבל נעדכן".

אז בקרוב תצטרפי לקמפיין 'צאו לי מהרחם'?
"יכול להיות שבשלב מסוים אגיד לאנשים 'שחררו', אפילו המשפחה שלנו לא לוחצת. אמא שלי אומרת לי 'תעשי את זה מתי שאת רוצה, את גם לא חייבת'".

גרסת הילדים של נינג'ה ישראל שאת מנחה עכשיו לא עושה לך חשק?
"שמעי, אני ממש שמחה שאני עושה את זה. זו תכנית שמאדירה את הספורט וזה מדהים. בתקופה הזו של מסכים זה מעודד ילדים לצאת החוצה. את רואה בתכנית הזו ילדים שהולכים לייצג אותנו באולימפיאדה, ואני לא רוצה לעשות ספויילרים, אבל יש שם העצמה נשית מטורפת, בנות שמביאות אג'נדה פמיניסטית לפנים. בואי נגיד שאני בכיתי יותר מהילדים".

אני לא יכולה להיות נחמדה כל הזמן

היא נולדה וגדלה בתל אביב ועשתה את המסלול הישן לכוכבות, זה שלפני עידן הלייקים ברשת: מגמת תיאטרון בגימנסיה העברית הרצליה, לימודי פסנתר בקונסרבטוריון העירוני, שירה ב"השכנים של ציץ" ו"צופי תל אביב", ושירות בלהקה צבאית. הבמה תמיד הייתה החלום, ותדהר פקדה עשרות אודישנים עד שבכיתה י"ב התקבלה לסדרה "החולמים". שנה לאחר מכן היא השתתפה בסדרת ההמשך "גאליס" שחרכה את המסך במשך 7 עונות, והפכה את אליאנה לא רק לאישה שמגשימה חלום, אלא לכוכבת נערצת ואהובה. כמה אהובה? ובכן, בחיטוט זריז בתגובות בעמוד האינסטגרם הרשמי שלה המונה כמעט חצי מיליון עוקבים, מתגלים עשרות חשבונות של עמודי מעריצים שכותבים לה סופרלטיבים כמו "חיים שלי", "שרופה על הדבר הזההה", "איך אני אוהבת" ו"למה את כל כך יפה אבל". אם פעם תדהר הרגישה שמדובר באהבה חונקת, היום ממרומי גיל 27 היא רואה דברים בצורה אחרת, מפוכחת יותר.

אליאנה תדהר (צילום: שי פרנקו_)
שמלה: roz, גרביים: אוסף פרטי, נעליים: ניין ווסט | צילום: שי פרנקו_

"עברתי המון גלגולים עם הדבר הזה שנקרא להיות אדם לא אנונימי. זה קרה לי בהדרגה, בהתחלה לא כולם ידעו מי אני, ובתקופה של 'גאליס' הייתה היסטריה מטורפת כי במשך כמה שנים זו הייתה הסדרה הכי מצליחה בישראל. בתור נערה בת 17 לא הבנתי למה כולם רוצים ממני משהו, ובשלב מסוים את מקבלת חנק ואומרת 'אני רוצה לעצור, אני רוצה שזה יהיה מדוד, שתהיה לי בחירה בדבר הזה'. אני זוכרת שאמא שלי הייתה אומרת לי, 'אליאנה, תעני להודעות, תעני לילדים' והייתי אומרת לה 'אמא, לכמה עוד הודעות אני יכולה עכשיו לענות מעבר למיליון ומאתיים אלף שכבר עניתי?'. זר לא יבין זאת".

והיום, התרגלת לטרפת הפרסום?
"אחרי עשור אני יכולה להגיד שכמעט והתרגלתי, לא נראה לי שאפשר להתרגל לזה לגמרי. יש ימים שאני קמה הפוכה ולא הכי בא לי לעשות סרטון בת מצווה, אבל מצאתי את הדרך לעשות את זה גם אם אני לא הכי רוצה".

להיות אדם אהוב זה דבר מאוד מחייב. את לא יכולה לעשות פרובוקציות.
"אני לא אדם של פרובוקציות, את לא תראי אותי עושה סצנה באמצע בית קפה וצורחת, זו לא אני. ואני לא מרגישה שהאהבה הזו של המעריצים מגבילה אותי".

אם את רוצה להתנתק מחברת כבלים את יכולה לזעום על נותן השירות? לא חוששת שהוא יספר שאליאנה תדהר לא נחמדה?
"אני לא מרגישה שאני עוצרת את עצמי וכבר היו לי שיחות כועסות עם איזה מוסד שירות. אני גם לא יכולה להיות נחמדה כל הזמן וברור שיש שחושבים שאני סנובית לפעמים".

זה מבאס אותך?
"זה יכול לבאס, אבל אם פעם הייתי ממש מתעסקת בזה ונעלבת, אפילו בוכה, היום אני אומרת 'מממ…ביי'".

אליאנה תדהר (צילום: שי פרנקו_)
כובע, סריג ומכנסיים: זארה, עגילים: ברשקה, גרביים: אוסף פרטי, נעליים: ניין ווסט | צילום: שי פרנקו_

בגישה החדשה והנונשלנטית הזו לחיים אפשר להבחין בחשבון האינסטגרם של תדהר. התמונות שהיא מעלה נבחרות בקפידה, כולל העמדה מסוגננת ופילטרים נכונים, כיתובי תמונה מודעים לעצמם ופוסטים ממונים שמצליחים להישאר ברמת המינימום האפשרי. או בקיצור: זה לא נראה כמו חשבון של כוכבת הילדים הכי מצליחה בארץ. "אין בו גלאם לדעתך?" היא תוהה.

חלילה, אבל יש בו סיורי גלריות, בתי קפה אופנתיים, מלבושים היפסטריים.
"בואי נגיד שרוב הזמן אני לא בגלריות, אני בחזרות או בבית. אבל כן, אני מעלה דברים שאני עושה, את החוויות שלי, ואין לי מישהו שמנהל לי את החשבון, זאת אני".

אז התמונות ספונטניות, לא מחושבות?
"אין איזו אסטרטגיה, אבל אני מאוד פוליטיקלי קורקט בטבעי שלי, אז תמיד אבדוק שלא צולם משהו ברקע שאני פחות מתחברת אליו. אני משתמשת באינסטגרם ככלי מקצועי, אם לא הייתי בן אדם מוכר כנראה שלא הייתי פותחת חשבון. אני הכי טכנופובית, מתחננת ללי שיעשה לי גיבוי לנייד כבר שנים, אבל הוא לא עושה לי כי הוא עסוק".

אומרים לי 'גדלנו עליך' ואז שואלים אותי לאיזו אוניברסיטה להירשם

כבר עשור שאליאנה עובדת נון-סטופ כמלכת הילדים הבלתי מעורערת, מהגדולות שידעה ישראל. היא מתזזת בין סדרות נוער מצליחות, פסטיגלים וקמפיינים, קוטפת פרסים על ימין ועל שמאל בטקסי "נבחרי הילדים" ועכשיו טומנת את ידה בהנחיית התכנית החדשה "נינג'ה ישראל ילדים" (משודרת בימי ב' ו-ד' ב- 15:00 בערוץ הילדים לצופי פרטנר tv וסלקום tv). למתבוננים מהצד שעברו את גיל 30 ההיסטריה סביבה לא פעם מזכירה את ימי הזוהר של מיכל ינאי ויעל בר זוהר, רק שהן, אחרי שנים של הצלחה, נעלמו מהמסך לטובת חיי משפחה.

יוצא לך לחשוב לפעמים על היום שאחרי ההצלחה?
"ברור שאני שוקעת לפעמים למחשבות של 'מה יקרה', אבל אני מאוד אוהבת לעבוד ובעשור האחרון אני עובדת כמו אוגר בגלגל, בלי הפסקה. אני לא נותנת לעצמי לשקוע כי טפו טפו הכל מתקתק. נתתי עבודה ואני אמשיך לתת. חוץ מזה, זה יכול לתת לי בעיטה בתחת של יאללה, להתחיל לעשות עוד דברים".

כמו מה?
"אני עובדת תקופה ארוכה על מוזיקה משלי וזה ממש מרגש. במקום לשבת ולחכות שדברים יבואו, אני עושה. זה לא שיש לי הרבה זמן לחשוב, אני באמת רצה מצילומים לחזרות לפרויקט לראיון, אבל אני לא תולה את עצמי בכוחו של היקום".

תמונת יחצ נינג'ה ילדים (צילום: אסף שמע ויוליה טייץ, יחסי ציבור)
אליאנה ב"נינג'ה ישראל ילדים": "בכיתי יותר מהילדים" | צילום: אסף שמע ויוליה טייץ, יחסי ציבור

ובכל זאת, הקהל מתבגר, לפעמים קצת שוכח.
"הקהל שלי נותן לי המון ביטחון. יש כאלה שאומרים לי 'גדלנו עליך', ואז מתייעצים איתי לאיזו אוניברסיטה להירשם. להתבגר יחד עם הקהל שלך יש משהו מאוד משחרר, וגם, יש עדיין קהל צעיר".

את פוזלת לעולם המבוגרים?
"עשיתי הרבה דברים למבוגרים, אני לא מגדירה את עצמי כוכבת ילדים, זה בתוך בליל הדברים שאני אוהבת ועושה. זה מצחיק שאומרים 'דברים למבוגרים' כי את 'פוראבר', הסדרה האחרונה שאורי גרוס כתב לי ולליבי, רואים גם מבוגרים".

איך את יודעת?
"ניגשו אלי המון הורים של ילדים שהצטלמו איתי ואמרו לי שהם עשו בינג' על 'פוראבר', אבל לא נעים להם להודות כי זה משודר בערוץ הילדים".

אבל גם הקמפיינים שאת בוחרת הם חמודים וילדותיים. פיג'מות עם מיקי מאוס, לא לנז'רי.
"לנז'רי אני לא עושה כי אני לא מתחברת לזה, ובקמפיין הבא יהיו פיג'מות יותר נשיות ועם פחות מיקי מאוס".

אמרת להם 'תקשיבו, פיג'מת מיקי מאוס זה פחות אני'?
"לא, כי זה לא שאני מוציאה מותג של עצמי, 'אליאנה תדהר, קפסולת על חלל'".

מה לגבי 'קפסולת מחוכים אליאנה תדהר'?
(צוחקת): "וואו, נראה לך יעבוד?".

שמעי, זה הולך עם הציפורניים הארוכות שלך. איזה סטייל!
"והן שלי! ילדות ממש מתלהבות מהן. הן שואלות אותי אם זו בנייה וכשאני אומרת להן שלא הן בשוק".

אליאנה תדהר (צילום: שי פרנקו_)
גולף ומכנסיים: זארה, ז'קט: ברברי לבוטיק אמור, גרביים: אוסף פרטי, נעליים: ניין ווסט | צילום: שי פרנקו_

בימים אלו - חוץ מלהיות פרזטורית של "דלתא" - אליאנה מבלה את מרבית זמנה בסינמה סיטי, שם נערכות החזרות לפסטיגל התשיעי בהשתתפותה. גם נועה קירל ויונתן מרגי איתה בקאסט, וכשהם נכנסים למתחם הם עושים את הדבר המתבקש מכוכבים בסדר הגודל שלהם – מסתתרים מאחורי משקפי שמש וז'קטים גדולים, הכל רק כדי לא למשוך תשומת לב. כמה דקות לאחר שהשניים נעלמים למרפסת, תדהר עוברת במקום, בלי משקפי שמש, בלי פזילות לחוצות לצדדים, בלי להיראות כמו כוכבת ענק, יותר כמו סדרנית יפה שיצאה לצהריים. "כשאני הולכת ככה אז לא שמים לב שזו אני, הרי מצפים שאליאנה תדהר תסתובב עם משקפי שמש וכובע" היא מסבירה בחיוך, "כבר הבנתי שאם אלך בצורה הזו, מכופפת ועם משקפי שמש, זה רק יזמן מבטים. אני זוכרת שכשהייתי קטנה הייתי בקניון וראיתי איש עם חולצה צהובה, כובע צהוב ומשקפי שמש. הסתכלתי עליו כי מי הולך ככה בתוך קניון, ואז ראיתי שזה הראל סקעת".

יצא לך פעם לחלוק איתו את התובנה הזו?
"בכל פעם שראיתי אותו מאז הוא לא היה עם משקפי שמש".

את הפסטיגל הראשון שלך עשית בגיל 17 ונחשבת אז לצעירה באופן חריג. בקאסט השנה זה כבר נורמה.
"נכון. אבל כשאני התחלתי לא הרגשתי צעירה, עשיתי כבר שתי סדרות והרגשתי שאני באה לטרוף את העולם. לא הרגשתי שאני מפספסת משהו, דווקא כשאתה צעיר אתה סבבה עם הכל. ואין מה לעשות, הרשת מולידה כוכבים מאוד צעירים. אם לפני כמה שנים היית צריכה לסיים בית ספר למשחק, היום פחות".

זה לא מעורר בך תחושות קשות? בכל זאת, מדובר במקצוע. את שחקנית שנים.
"אבל גם אני התחלתי ככה".

אליאנה תדהר (צילום: שי פרנקו_)
ז'קט ומכנסיים: דולצ'ה וגבאנה לפקטורי 54, שמלה כמעיל: וורנר, גרביים: אוסף פרטי, נעליים: ניין ווסט | צילום: שי פרנקו_

אבל היום זה המסלול הכמעט נורמטיבי - כוכבי רשת, עוקבים, יאללה לפסטיגל.
"הילדים אוהבים אותם, זה עובד. הם אולי לא מנוסים כמו אחרי שנים של בית ספר למשחק, אבל הילדים מרגישים קרובים אליהם".

מה גורם לך להסכים כל פעם לעוד פסטיגל?
"כל אחד רוצה לעשות הפקה בחנוכה והפסטיגל זו ההפקה הכי גדולה והכי נחשבת, גם ברמה הכלכלית גם ברמת המקצועיות, אז למה לא?".

אז יש פה גם שיקול כלכלי.
"גם, בטח".

את עובדת סביב השעון בתקופה הזו של השנה, את יכולה לעשות הפסקה.
"אבל זה כיף!".

לא רוצה לסכסך, אבל כבר תשע שנים שלא אכלת סופגניות עם המשפחה.
"נכון, אבל אני אוכלת סופגניות עם עדן בן זקן, איתי לוי ונועה קירל בחדר אחד. מה רע?". 

"נינג'ה ישראל ילדים" משודרת בימים ב' ו-ד', שעה 15:00, בערוץ הילדים לצופיי פרטנר tv וסלקום tv

אליאנה תדהר (צילום: שי פרנקו_)
כובע, סריג ומכנסיים: זארה, עגילים: ברשקה, גרביים: אוסף פרטי, נעליים: ניין ווסט | צילום: שי פרנקו_
אלינה תדהר לדלתא (צילום: אייל נבו)
עושה גם קמפיינים. אליאנה בפיג'מה של דלתא | צילום: אייל נבו

צילום: שי פרנקו | סטיילינג: מזל חסון | איפור: נגה תמיר במוצרי מאק | שיער: עינת סברלו ל"סולו" | ע' סטיילינג: דניאלה אמסלם