קשה לספור את הפעמים שדודו קובי משתמש בפועל "התאהבתי" במהלך השיחה. הלב שלו על המגש, המיניות שלו בוערת, נשים וגברים מזהים את זה מקילומטרים והוא פתוח לכל האפשרויות. זה לא תמיד היה כך. לקח לו שנים של טיפול כדי להבין בדיוק מי הוא. היו לו קטעים עם גברים, רומנים עם נשים, הוא התחתן והקים משפחה, התגרש, התאהב, שוב התאהב והגיע למסקנה שחשקים נולדו כדי שנממש אותם.

ועכשיו בזכות ההשתתפות בתכנית כל זה יהיה בחוץ.
"כל מי שמכיר אותי ועוד לא יודע, ויש המון כאלה בחיים שלי, יגלה שאני הומו. עד עכשיו סיפרתי את זה רק בערך ורק לאנשים מסוימים. מסקרן אותי בטירוף לראות איך זה לחיות בלי המחשבה הזאת של, יודעים עליי או לא יודעים".

"אם הייתי היא, לא הייתי מתגרש מעצמי"

דודו קובי (42) הוא בעלים של חברת שיפוצים, איש חיי לילה וכפי שלמדנו גם איש של מחוות גדולות, כשנתן בפרק הראשון של 2025 (משודרת בקשת 12 בימים ראשון, שני, שלישי וחמישי אחרי החדשות), 8,000 שקל למי שהכיר רק כמה דקות קודם. גם בשיחה איתו הוא משחרר פרטים על חייו בקלות, עובר מהר מהאישי לעוד יותר אישי. הראיון איתו נערך לילה לפני שהוא נכנס לעיר, בסוויטה ששכניה הסודיים הם התושבים האחרים. יממה אחר כך חדר דומה יעלה לו כמה אלפי שקלים, אז בינתיים הוא מתרווח.

יש לו שני ילדים, דניאל בת 14 וחצי ועילאי בן 11. הם גרים באילת עם אמא שלהם ופעם בשבועיים עולים על מטוס כדי לבקר את אבא בתל אביב. "התגרשנו לפני עשר שנים", הוא מספר. "בהתחלה גרתי בקצה הרחוב והכל זרם לפי הבחירה שלהם. הרגשתי שאני צריך לצאת מאילת אבל חיכיתי שהם יגדלו. מדי פעם אני עדיין בודק איתם אם הם רוצים שאני אחזור. ביני לבין אמא שלהם אין תחרות, הם ילדים של אבא ואמא".

דודו קובי (צילום: ערן לוי)
"בחורה שמגלה שגבר הומו נדלק עליה צריכה להרגיש מוחמאת" | צילום: ערן לוי

איך עושים את זה? בגירושים בדרך כלל יש צדדים.
"זאת אמא שלהם שעשתה כאן עבודה טובה. היא הכי שיחקה אותה. היו גירושים לא קלים, אבל הייתה הפרדה מוחלטת בין הזוגיות להורות. אמנם הפסקנו לאהוב ואפילו היינו אויבים לתקופה, אבל אף פעם לא שכחנו שיש ילדים בעסק הזה".

איך קרה שהנישואים עלו על שרטון?
"נכפה עליי להפסיק לאהוב אותה. היא רצתה להתגרש ולי לא נותרה באמת ברירה. למה? אני חושב שעם האגו שלי אף פעם לא באמת שאלתי מה גרם לה לעזוב. בחרתי להיפגע ולא ניסיתי להבין איפה החלק שלי בסיפור. היו שש שנים של נישואים טובים ואז הכל קרה ביום אחד".

אפשר להסיק מהפתאומיות הזאת שהייתה בגידה?
"לא הייתה בגידה. היא באה ואמרה שהיא רוצה להתגרש, הפתיעה אותי מאוד. היא תגיד לך שהיא לא מבינה איך לא ראיתי את זה מגיע, אבל את יודעת, בגלל זה אומרים שנשים מנוגה וגברים ממאדים. חיינו בבית אחד אבל כל אחד היה בעולם אחר".

מה פיספסת שם?
"אני לא חושב שפיספסתי, אלא שהיא קצת הגזימה. היום היא בטוח מבינה את החיים אחרת. בואי נגיד את זה ככה, זה לא שהייתי כזה בסדר אבל גם לא הייתי מתגרש מעצמי במקומה. באמת באמת אהבתי אותה, הכל אצלי היה רגשי ואמוציונלי וזה מה שהפך את הדברים לכל כך מכוערים כשזה התפוצץ בינינו".

אין שום דבר שיכולת לעשות אחרת? תתאמץ.
"יש כמה דברים שאני קולט רק עכשיו. יכולתי להיות יותר בבית, פחות מכור לעסק, יכולתי להיות יותר קרוב אליה. אני גם בטוח שיכולנו להרוויח ביחד עוד זמן. אף בעיה שהייתה לנו לא הייתה נראית לי כזאת שצריך להתגרש בגללה. הכל נראה כמו בעיות רגילות של זוגות. עשינו ילדים ביחד, היה לנו עסק מצליח, התעשרנו, קנינו בית, למה לפרק? ככה זה נשים, התקררה ופתאום לא בא לה. את אישה, את אמורה להבין איך זה עובד".

הבאתם משכורות סבבה הביתה, או התעשרתם באקסטרים?
"הכי באקסטרים. הייתה לנו מסעדה מצליחה על חוף הים של אילת. היינו סלבים בעיר. ניהלנו את העסק ביחד, עבדנו קשה ובנינו את עצמנו. קנינו קוטג' ענק ושיפצנו אותו, שני רכבים, כל מה שרצינו. אבל התחילה תקופה שבה היא עייפה ואני לא. לה כואב הראש פתאום ולי לא. ומשם את יודעת איך זה ממשיך".

דודו קובי (צילום: צילום מסך מתוך 2025 באדיבות קשת 12)
"אמא פעם לא ידעה להסתיר את מי היא אוהבת יותר" | צילום: צילום מסך מתוך 2025 באדיבות קשת 12

כשעוברים על הביוגרפיה שלו, אפשר להבין איך קובי לא זיהה בזמן אמת שהנישואים שלו מתפרקים. מעולם לא היה לו מודל ברור לאיך הדברים אמורים להיראות. הוא גדל בלי אב, ואמא שלו בחרה - מסיבה שהוא לא מבין עד היום - שיגדל אצל סבתו. "אמא וכל האחים שלי גרו במרחק של פחות ממאה מטר מהבית של סבתא, אבל הייתי מופרד מהם. הייתי אצל סבתא כל הזמן, הבגדים שלי היו אצלה והיא הכינה לי סנדוויץ' כל בוקר. היא החליטה עליי וכשהייתי נפגש עם אמא, זה הרגיש כאילו היא בכלל דודה".

איך זה שאתה לא יודע למה הופרדת מהאחים שלך?
"אמא שלי אומרת שהייתי מאוד קשור לסבתא, אבל אני יודע שזה לא רק העניין הזה. בחיים לא הייתי נותן את אחד הילדים שלי להורים שלי או להורים של גרושתי. אבל לחיות במנותק מאחים שלי זה הדבר הכי טוב שקרה לי, לא הרגשתי כאילו זרקו אותי".

התעמתת על זה עם אמא שלך?
"מאז ומתמיד אנחנו במערכת יחסים מורכבת, ברכבת הרים. הרגש שלי כלפיה הוא בעיקר מהראש, וגם כשהייתי אצלם בבית הרגשתי כאילו אני נדחף ושאמא עושה איפה ואיפה. היא אף פעם לא ידעה להסתיר את מי היא אוהבת יותר".

כעסת?
"קינאתי. אבל סבתא היא המלאך שלי, אני קורא לה מאמא ומתקשר אליה כל פעם כשקורה לי דבר גדול בחיים. היא מאוד תמכה בי ללכת לתכנית".

"אני תמיד אומר שאישה עשתה אותי הומו"

הוא היה עם גברים גם לפני שהתחתן, אבל השתדל שלא להקדיש לזה יותר מדי מחשבה. כשהכיר את אשתו הדבר הטבעי היה להתקדם הלאה ולשים את הקשרים האלה מאחור. "לא קראתי למה שהיה לי עם גברים מערכות יחסים ולעצמי לא קראתי הומו. אמרתי שהיו לי 'קטעים', וככה גם היא התייחסה לזה. התאהבתי בה והייתי טוטאלי כלפיה, בלי שום שלדים בארון ושום דבר להסתיר. המחשבה שיש לי משהו עם גבר הרגיש כמו סיפור שלא מתחבר. היא תירצה את זה בזה שאני מופרע, שאני אוהב להתנסות בכל".

דודו קובי (צילום: צילום מסך מתוך 2025 באדיבות קשת 12)
"נכפה עליי להפסיק לאהוב אותה. היא רצתה להתגרש" | צילום: צילום מסך מתוך 2025 באדיבות קשת 12

ומה האמת, היית מופרע או שהיו לך רגשות כלפי הגברים שיצאת איתם לפניה?
"כשזה מגיע לרגש זה קצת מעורבב. תמיד אהבתי גם וגם, עוד מגיל 14. אבל היא האהבה הכי גדולה שהייתה לי בחיים. תביני, בנות מעולם לא היו אצלי כיסוי תחת. באמת נדלקתי עליהן, ובגלל שאני נראה טוב  התחילו איתי משני הצדדים".

היא הייתה שואלת אותך אם אתה מסוגל לחזור אחורה ולצאת עם גברים או בוחנת אותך?
"בכלל לא. היא ידעה שזה נשאר בעבר שלי וגם לא היה לנו ביחד שום דבר עם גברים, אז שלא תחשבי".

ואתה, הפסקת לחשוב על גברים בתקופה ההיא? שמת מסך שחור מול העיניים?
"לא הייתי צריך שום מסך, פשוט הייתי מאוהב בה. לא חשבתי על גברים, לא היה לי כלום עם גברים, היה לי איתה בדיוק את מה שרציתי בלי שום חסכים. אפילו כשהייתי מענג את עצמי, זה היה לידה. עד כדי כך שלתקופה מסוימת האמנתי שעבר לי מגברים".

אנשים מסביבך ידעו?
"חוץ מהתקופה של הנישואים, תמיד הייתי כזה ארוניסט. לא הסתרתי מהחברים הקרובים שהיו לי דברים, אבל גם לא מיהרתי להפיץ לכולם. אני די שושואיסט בסך הכל. לא בדיוק יודע למה היה לי צורך מגיל קטן קצת להציע את העניין הזה. אני מאוד מקנא בהומואים צעירים בני עשרים שאני פוגש היום, שאין להם שום עקבות, בלי מחשבות מסובכות".

אחרי חצי שנה של התאבלות על הגירושים, דודו קובי מחליט להתחבר מחדש לדודו קובי. הוא חוזר לעבוד בחיי הלילה של הדרום, זורם עם נשים ופה ושם עם גברים שעושים ועושות לו עיניים. הוא לא היה צריך להתאמץ יותר מדי כדי למצוא את עצמו באינטרקציות עוד לפני שהערב התחיל, אבל גם לא חווה שום דבר בעוצמות גדולות. "הייתי לוקח מכל הבא ליד, פשוט כי זה מה שיש. הולך עם כאלה שהיו באים להיזרק באילת לסופ"ש אחד, נפגש איתם לעשר דקות, אולי חצי שעה ביום טוב שלי. עושים נטו סקס".

מערכת יחסים הבאה שהוא נכנס אליה היא שוב עם אישה. הפעם זה מחזיק מעמד שנה עד שקובי מתוודה בפניה שמה שיש בניהם לא מספיק לו. "התחיל לחלחל לי הקטע של בנים ושיתפתי אותה בזה. אי אפשר באמת היה לשלב את בקשר שלנו גבר והיינו צריכים לחתוך".

דודו קובי (צילום: ערן לוי)
"יצאתי עם גייז נשיים, גייז גבריים, כאלה צעירים ממש וגם בני חמישים" | צילום: ערן לוי

היא לא נפגעה? אמרה לעצמה, מישהו שהיה איתי מפסיק להתעניין במין הנשי, מה אני לא סקסית מספיק?
"זה ניחם אותה. תמיד הייתה לה קנאה כלפי נשים שהיה לי איתן משהו, וגברים הלחיצו אותה פחות כי היא לא מתחרה בהם. היא אהבה אותי בטירוף ורצתה שיהיה לי טוב, לא משנה באיזו דרך. אני תמיד אומר שאישה עשתה אותי הומו, כי לי כגבר היה נוח להתחבא ולהיות על התפר, עד שהיא נתנה לי את ברכתה".

זאת ממש פגיעה באגו בעיניי.
"זה רק בראש שלך. בחורה שמגלה שגבר הומו נדלק עליה, צריכה להרגיש מוחמאת. זה אומר שיש בה משהו מיוחד. תשמעי לי, אם תגלי שהומו הלך איתך תרגישי טוב עם עצמך. לחשוב שזאת פגיעה באגו, זה רק עניין של חוסר ביטחון נשי".

אתה יודע להגיד מה הדבר הזה שגרם לך הפעם ללכת אחרי גברים, אחרי כל כך הרבה שנים של זגזוג?
"הפעם זה דיגדג יותר מבעבר, והייתה לי תחושה חזקה שהזמן לא מתקדם לאחור, שאני נהיה מבוגר. הומואים הצליחו באותה תקופה ממש לגנוב את המוח שלי, יותר מתמיד".

"עשיתי גוגל כדי לבדוק אם מוטי רייפ הומו"

השחרור המיני והנפשי שלו מגיע עם המעבר לתל-אביב. התירוץ: הצעת עבודה. "חבר הזמין אותי לשפץ את הבית שלו וסידר לי דירה בעיר עד שיסתיימו העבודות. אפשר להגיד שהכל קרה בחודשיים האלה, הורדתי אפליקציה והכל נפתח מסביבי. בפעמים הראשונות שלי עם גברים בתל אביב זה היה נטו מיני, הרגשתי לא מפה, שאתה לא חייב לספר מי אתה ומה אתה, פשוט בוחר אותם רק על בסיס משיכה".

זו הייתה תקופה כאוטית או שהרגשת שאתה חוזר לעצמך?
"כשהייתי עם גברים כבן אדם צעיר עשיתי את זה בלי לחשוב, ולהגיע לתל אביב כשאתה בגילאי השלושים פלוס, זה לעשות הכל ממקום יותר מודע. התחלתי לנתח את עצמי, לשאול מה קורה לי כשאני עם גבר ואיך זה שונה ממתי שאני עם אישה. ניסיתי ללמוד את עצמי ממקום בוגר".

לא חולפת חצי מחשבה של, אולי התכחשתי המון שנים למי שאני באמת?
"הפוך. הלכתי בכל פעם למקום שהיה לי בו טוב. בתקופה שבה רציתי סקס עם גברים, עשיתי. בתקופה שבה התאהבתי באישה, הלכתי אחרי הלב שלי והתחתנתי איתה. בתקופה שבה רציתי לחזור להיות בקשר עם גברים, עשיתי את זה".

בקהילה התייחסו אליך כמו אל המישהו החדש?
"נתנו לי להרגיש כמו כוכב בשנה-שנתיים הראשונות. הייתי מקבל מלא הצעות, גם באפליקציות, גם הודעות בפייסבוק, ובואי נגיד שאני יודע להצטלם. נתתי לעצמי להיות משוחרר, פשוט לזרום. אין לי טעם מובחן, יצאתי עם גייז נשיים, גייז גבריים, כאלה צעירים ממש וגם בני חמישים".

מערכת היחסים הרצינית הראשונה שלו עם גבר לא התעכבה, וגם אז, כמובן, הוא התאהב בטירוף. "פתאום הבנתי מה זה אומר להיות הומו בכל המובנים. זאת הייתה אהבה ממבט ראשון ועברתי לגור איתו ישר".

ומה אתה עושה עם הילדים שבאים אליך?
"הייתי כולי באופוריה של אהבה, חשבתי שזה יעבור איתם בקלות ולרגע לא עצרתי לחשוב מה אם לא. הם היו רגילים שהבנות מתחלפות אצלי, אפילו לא היו שואלים מה קרה ביני לבין מישהי שפתאום לא ראו יותר. ידעו שככה זה, ומה גם שתמיד התייחסתי אליהם כמו אל אנשים מבוגרים, כמו אל חברים שלי. גם כשהם היו קטנים לא הייתי מדבר איתם בקול תינוקי כזה. אבל לספר לבת שלי על בן הזוג התחיל ברע, ולא צפיתי את זה".

מה קרה שם?
"הזמנתי אותם לישון אצל החבר, והילדה פירשה את זה כאילו הוא עשה אותי הומו ובגלל זה עזבתי את החברה הקודמת שלי, שאליה הם כן נקשרו. היא נפגעה ואמרה לי דברים כמו, 'למה אבא שלי הומו?', 'אני מתביישת, אני לא רוצה שהחברות ידעו'. או למשל, 'אם אתה אומר שאני אגדל ואבין מה זה הומו, אז למה לא חיכית שאני אגדל ואז תספר לי?'. לא כעסתי, הנחתי שבכל פעם שהיא שמעה את המילה הומו זה היה כקללה, ופתאום אבא שלה מספר לה שהוא כזה. היא עשתה לי את המוות במשך שנתיים".

דודו קובי (צילום: ערן לוי)
"הייתי לוקח מכל הבא ליד, הולך עם כאלה שהיו באים להיזרק באילת לסופ"ש אחד" | צילום: ערן לוי

מצב כואב. לכולם.
"גרושתי הייתה אומרת לי לא להתנשק עם החבר כשאני ליד הילדים, לא לקרוא לו 'מאמי' ו'כפרה' ולהשתדל לקחת אותם לסרט ולעשות איתם דברים לבד. היה לי קשה, הייתי בו מאוהב בטירוף ופינטזתי על ביג לאבינג פמילי. בעיקר היה לי עצוב שעצוב לה. רק כשנפרדתי מהחבר הזה והיא בעצמה התבגרה, זה השתחרר קצת.  יום אחד היא חזרה מהחוג עם ציור של דגל הגאווה ומאחורה כתבה לי הקדשת יום הולדת. מאותו רגע הכל הפך להיות טבעי".

היה לך קטע עם המפיק מוטי רייפ.
"זאת הייתה מערכת יחסים של חצי שנה. הכרנו באינסטגרם, הוא עקב אחריי ואני אחריו ולא כזה הייתי מודע מי הבן אדם. לא ידעתי שהוא מפורסם. עשיתי גוגל כדי לבדוק שהוא בכלל הומו. הוא מאוד סיקרן אותי ויצאנו לדייט, אבל דווקא זה שהוא מפורסם הפריע לנו. הוא דמות מאוד בולטת ולהסתובב איתו הרגיש כאילו אני יוצא מהארון. היה לי קשה להוציא את הקשר הזה מהבית, העדפתי לשבת איתו על הספה".

אתה מדבר באופן מאוד גלוי לב על המיניות שלך.
"זה לקח ארבע שנים של טיפול פסיכולוגי, כדי לקבל את עצמי בדיוק כמו שאני ומבלי להיכנס לאיזו תבנית".

תקשיב, נתת פה חתיכת שיעור. הסברת כאן שלב אחרי שלב איך בן אדם חי בלי הגדרה מינית.
"כי היום אני מבין שבאמת אפשר ככה. רוב מה שסיבך אותי בחיים זה אנשים שיש להם תבניות בראש, שמבחינתם אתה או שחור או לבן, ואם אתה הומו שהולך עם אישה אז שיקרת והסתרת".

"אני לא אעשה סקס בטלוויזיה, אולי רק אחזיק יד"

את העסק שלו "דודו שיפוצים" הוא פתח אחרי שנתיים שבהן עבד כשכיר. הלוגו של העסק הוא ציור שלו מחזיק סולם בנונשלנטיות, ללא חולצה ועם חיוך פלרטטני. "כבר בגיל עשרים הייתי מתעסק בשיפוצים ומעת לעת זה חזר לחיים שלי. בשנה שעברה החלטתי לפתוח חברה וזה מצליח בטירוף, לקוחות מנסות להתחיל איתי כל הזמן, או לסדר לי את השכנה או בת אחותה. אני לא מתקן אותן, פשוט אומר שאני כבר בזוגיות".

נו, ואתה בזוגיות?
"עכשיו אני רווק, ובגלל שאני בסצנה הגאה פחות יוצא לי להכיר בחורות. קורה שיש לי איזה קראשון קטן ושוב אני מתערבב עם עצמי, אבל בינתיים לבד".

דודו קובי (צילום: צילום מסך מתוך 2025 באדיבות קשת 12)
"לקוחות מנסות להתחיל איתי כל הזמן, או לסדר לי את השכנה" | צילום: צילום מסך מתוך 2025 באדיבות קשת 12

איך הייתה הפרידה מהילדים לפני הכניסה ל-2025?
"אף פעם לא נפרדתי מהם לכל כך הרבה זמן, בטח לא התנתקתי מהם, אבל בחודשים הקרובים הם יכירו אותי כמו שהם לא היו מכירים אותי אף פעם אם לא הייתי נכנס לתכנית. תהיה להם הזדמנות לראות אותי בכל מיני מצבים, מתמודד עם אנשים, חווה קשיים והצלחות. הם יראו אותי כאדם ולא רק כהורה. זה יקרב בינינו יותר משזה ירחיק".

יש גבולות שלא תמתח בתכנית, כדי לא להעמיד את הילדים במצב לא נעים?
"לא. הילדה שלי יודעת עליי הכל, לפעמים היא שואלת אותי, 'אבא, אתה בטוח שזה הגיל לספר לי דברים כאלה?'. יום אחד ישבתי איתם והילדה אמרה לי שהיא סיפרה  לשלוש חברות בכיתה עליי, ואז הילד אמר, אבא, אני סיפרתי לכל הכיתה. הם מאוד קוליים עכשיו".

סקס בטלוויזיה?
"את זה אני בכל זאת אשמור לעצמי. כמו שלא הייתי עושה על הספה בבית שלי כשאנשים מסתכלים, אני לא אעשה את זה על המסך. אני יכול להחזיק יד, לדבר ברומנטיות, להיות אני".