הנשיקה הראשונה של טל כוכבא ואחווה סיטבון קרתה כבר בלילה הראשון שלהם ביחד, במלון אחרי החתונה. "התחיל בינינו משהו ממש בהתחלה, הרגשנו זוג ממש מהר", כוכבא אומר, אבל סיטבון דווקא טוענת שהיא הרגישה שהיא מתחילה להתאהב רק לקראת סוף צילומי התוכנית. "הפעם הראשונה בה אמרנו אחד לשני 'אני אוהב אותך' ו'אני אוהבת אותך' הייתה לא כזה מזמן", מודה כוכבא.

התשובה לשאלה שסקרנה חצי מדינה במשך חודשים היא כן: אחווה וטל עדיין ביחד. עדיין ביחד, עדיין מחזיקים ידיים גם כשהמצלמה לא לידם. סיטבון עדיין מדברת בשם שניהם, כוכבא עדיין מעדיף לגור בחיפה. זוג כמעט רגיל, חוץ מהקטע הזה שהזוגיות הונדסה באולפני טלוויזיה. השבוע הסתיימה בשידורי קשת 12 העונה הראשונה של "חתונה ממבט ראשון", והיותם של בני הזוג כוכבא את סיטבון כוכבים היא עובדה מוגמרת. "לקראת אמצע התוכנית התחילו ממש לזהות אותנו, אז היום אנחנו מעדיפים את הבית", אומרת סיטבון. "יש לי אוסף יפה של פיג'מות שמשמש אותי יותר ויותר".

טל ואחווה - ליד (צילום: ערן לוי)
צילום: ערן לוי

מתי הבנתם שאתם מפורסמים?
טל: "הבום היה ברשתות החברתיות, פתאום בבת אחת קיבלתי מלא הודעות ביום. אבל במציאות כמעט ולא זיהו אותי, אולי בודדים. בשבועיים הראשונים הרגשתי שאם אני לא נכנס לפייסבוק ולאינסטגרם אז כלום לא השתנה. הבום הכפיל את עצמו אחרי החיקוי בארץ נהדרת, שמשם ממש כל מי שראה אותי זיהה".

אחווה: "נסענו לפני שבועיים לירושלים וזה היה פסיכי. עשרות אנשים עצרו אותנו. אמרתי לטל 'אין כותל, אין עיר עתיקה. בוא ניכנס למלון ולא נצא משם'. מאוד אוהבים אותנו אבל אנשים לפעמים שוכחים שיש לנו את הזוגיות שלנו ופחות בא לנו שיחקרו כל ליטוף שלנו".

וכל ליטוף שלהם נחקר. בשלושת החודשים האחרונים, מאז שהתחילו שידורי הסדרה, עסקו כלי התקשורת וקהל המעריצים בהשערות ובניחושים וניסו להבין מה באמת קורה בין בני הזוג בזמן אמת. בפרק סיכום העונה ששודר השבוע, שמונה חודשים אחרי ליל החופה בו נפגשו, אישרו השניים בפעם הראשונה באופן רשמי שהם עדיין ביחד – למרות שהדרך לא הייתה חלקה. כבר במעמד ההחלטה היה רגע של משבר: אחווה דיווחה לשופטים בחיוך לא בטחון שטל והיא חזק בזוגיות, טל בתורו היה קצת פחות משכנע.

"הייתי קפואה, נפל לי הלב. בלעתי רוק", היא משחזרת את הרגע. "הסתכלתי עליו בקטע של 'מה נסגר איתך, בן אדם?'. אמרתי לעצמי שאם זה ממשיך ככה עוד דקה אני עוצרת את הצילומים ואומרת להם: 'חבר'ה, שנייה רגע, אני אקח אותו החוצה אאפס אותו קצת ואחזיר אותו'. הייתי בהלם מוחלט".

טל ואחווה - ליד (צילום: ערן לוי)
צילום: ערן לוי

בסוף כן אמרתם שאתם נשארים ביחד ודיברתם על מגורים משותפים. מה קרה אחר כך?
"כשהסתיימו הצילומים של התוכנית ביולי היינו ביחד עוד חודש, ואז ראינו שזה הולך למקום לא טוב", מספרת אחווה. "בהתחלה החלטנו שנעבור יחד אליו לחיפה, ואם נראה שאנחנו מסתדרים נחפש יחד דירה בתל אביב. התחלנו פחות ופחות להסתדר, ראינו שאנחנו עושים יותר רע מטוב אחד לשני. טל קצת נלחץ מכל החיכוכים ולא ידע מה יהיה אם נעבור לגור ביחד ולא נסתדר. אני מקבלת החלטות בצורה קצת יותר קלילה, אמרתי לו שאם לא נסתדר אז נעבור הלאה. באיזה שהוא שלב ראינו שאנחנו לא מפסיקים לריב, והחלטנו במשותף שזהו. נפרדנו ואני מצאתי דירה בתל אביב בלעדיו".

הפרידה הייתה קשה. "לקח לי שבוע להפסיק לבכות", אחווה נזכרת. "זה בכל זאת מישהו שנקשרתי אליו והיו לי אליו רגשות. הכל התנפץ לי בפנים. התאוששתי לאט לאט, כל אחד מאיתנו כנראה היה צריך לעכל לבד את מה שקרה לו ומה הוא עבר. לא היינו ביחד חודשיים בערך, ובזמן הזה היינו בקשר, לפעמים של הודעות נחמדות ולפעמים של הודעות נאצה. אלה היו יחסי אהבה שנאה כאלה".

ואז מה קרה?
"לקריאת עליית התוכנית באוקטובר רצינו שהקשר בינינו יהיה טוב. התחלנו להתקרב וראינו שהזמן ביחד עושה לנו טוב. כשהתוכנית עלתה לאוויר כבר היינו שוב ביחד".

טל ואחווה - ליד (צילום: ערן לוי)
צילום: ערן לוי

אז מה השתנה בעצם?
אחווה: "כשחזרנו כבר הייתי במקום הרבה יותר בשל למערכת היחסים הזו. היום אני לא זוכרת על מה רבנו בכלל".
טל: "הקשר בינינו התחיל באינטנסיביות, אז כשחזרנו החלטנו לא לגור ביחד וזה עשה לנו רק טוב לקשר. אני גר כרגע בחיפה והיא בתל אביב, אנחנו נאחד כתובות בסוף אבל בינתיים זה נכון לא לרוץ לשום מקום. רוב הזמן אנחנו ביחד, באמצע השבוע יותר בתל אביב ובסופי השבוע בחיפה. יש ימים שאני צריך לנסוע לצפון, אז אחווה לא תמיד תבוא איתי". 
אחווה: "זה חשוב לתת מקום לגעגוע. לרצות לראות את הבנאדם".
טל: "בקרוב נעבור לגור ביחד, כנראה בתל אביב. לא כי היא ניצחה אלא כי כרגע זה יותר נוח".
אחווה: "ניצחתי. תפרגן לי".
טל: "לא לא. תכננתי לעבור לתל-אביב גם לפני זה. לא כזה קל לי לצאת מהיחידה בבית של ההורים שלי. אני אעשה את זה, אבל החיים שלי בהמשך לא יהיו בתל אביב. זה פחות מקום לגדל משפחה".
אחווה: "צריך עזרה של המשפחות כשיש ילד. אז ניצמד לאחת המשפחות כשזה יגיע".

זה כבר הולך לכיוון של ילד?
טל: "כן, אבל לא יכולים להבטיח שזה מה שיקרה".
אחווה: "אתה לא יכול להבטיח?"
טל: "לא היינו פה אם זה לא היה הולך לשם".

טל ואחווה - ליד (צילום: ערן לוי)
צילום: ערן לוי

ביניים חתונה בטלוויזיה עושים פעם אחת בחיים

כוכבא (35) וסיטבון (32) נחשבו כמעט מתחילת העונה לזוג היציב והאהוב של התכנית. סיטבון זכתה לכמויות אהבה ופרגון עצומות, עד שהגיע הפרק בו כל הזוגות נפגשים לארוחת ערב חגיגית משותפת. אחרי שידור הפרק, בו שאלה זוג אחר "איפה טבעות הנישואין שלכם?" והביעה בפני בעלה את החשש שאחרים יעשו לזוגיות שלהם עין הרע, קיבלה אחווה מטח של תגובות קשות ברשתות החברתיות. "הפרק הזה עשה מלא באזז, ומי שלא היה מודע אליי לפניו הפך להיות אחריו", היא אומרת היום. "יכול להיות שזו מודעות שלילית, כי לא הצטיירתי שם טוב, אבל אני חושבת שאין דבר כזה פרסום שלילי".

מה בדיוק קרה שם?
"עד לאותה נקודה הייתי סוג של קונצנזוס כזה. אחווה מאמי, מותק, חמודה ומאוד קל להתחבר אליה. לא קיבלתי מידע מוקדם על הזוגות, לא ידעתי מה בדיוק המצב ביניהם, מבחינתי כולם היו כמונו, בסוג של זוגיות או לפחות מנסים. הגעתי כולי מאוהבת בטל, לא נישקתי אותו במטרה להוציא להם את העיניים, הייתי עסוקה רק בו. בפרק זה נראה חסר טאקט מצדי וקיבלתי בוסט של הודעות נאצה, שאני אישה רעה, שחצנית ומגעילה והלוואי שהיקום יחזיר לי. אמרתי, וואו. הרגשתי שאני מורעלת ואין לי דרך להכיל את זה. זה היה עליהום רציני".

טל ואחווה - ליד (צילום: ערן לוי)
צילום: ערן לוי

טל: "היא הכוכבת של התוכנית. באמת. היא לוקחת 90 אחוז מתשומת הלב וכל יתר המשתתפים נאבקים על מה שנשאר, אז ברור שהיא תספוג אש. בהתחלה היה לה קשה להתמודד, אבל זה הביא גם דברים טובים. זה הכניס לדמות שלה אנושיות. אף אחד לא מושלם".

אחווה: "הבנתי שלא כולם צריכים לאהוב אותי ושחשיפה מביאה גם ביקורת וגם שנאה. אבל אני חושבת שהפרק בסופו של דבר עשה לי רק טוב, אחריו מספר העוקבים שלי באינסטגרם קפץ, קיבלתי הצעות לעשות הרבה דברים וחתמתי אצל סוכנת. זה מטורף שעבר חודש מאז ואנשים עדיין לא שוכחים לי את זה, עדיין יכולים לכתוב לי 'חתיכת בחורה שחצנית ומגעילה' על תמונה שאני מעלה. אז אני פשוט עושה בלוק כי לי יש אינסטגרם של אהבה ואם לא בא לכם אז זוזו הצידה".

האינסטגרם של אהבה כולל גם אהבה לשת"פים, שהם שיתופי פעולה מסחריים – מושג שסיטבון גילתה לא מזמן ומשתמשת בו לא מעט. בתמונות שהיא מעלה היא אוהבת מכשיר למניעת היריון, נעלי עקב וטלפון נייד, שעל הפרסום שלהם היא כמובן מקבלת סכומי כסף לא רעים. כנראה שבאמת אין דבר כזה פרסום שלילי.  

"בתחילת התוכנית היו לי 270 עוקבים באינסטגרם ועכשיו הגעתי ל-30 אלף. לא האמנתי שאגיע לזה. אני בוחרת את שיתופי הפעולה המסחריים האלה בקפידה, אני מעלה תמונות לפרויקטים חברתיים אבל גם למוצרים שאני מתחברת אליהם כמו נעליים ובגדים".

טל ואחווה (צילום: ערן לוי)
"אני לא ילדה שבאה לריאליטי כדי לכבוש את העולם. היו לפניי ויהיו אחריי. באתי בשביל למצוא זוגיות" | צילום: ערן לוי

טל: "חברים שלי צוחקים עליה. מזמינים פיצה עם זיתים, אז הם אומרים לה: 'אולי תעשי שת"פ עם בית השיטה?' גם המשפחה שלה עפים על זה, כולם משתמשים במילה שת"פ. אני פחות מחובר לרשתות חברתיות. פתחתי אינסטגרם חודש לפני התכנית. אני כן יותר פעיל מאז התוכנית כי אני רואה שלאנשים יש צורך לראות דברים. אבל אני לא הולך לכיוון של פרסומות ושיתופי פעולה. ברוב ההודעות שאני מקבל שואלים אותי אם אני ואחווה ביחד, וגם קצת מתחילות איתי. פנה אליי מישהו שכתב שהוא מפיק את 'חתונה ממבט ראשון' בבריטניה ורצה שאבוא להשתתף בתוכנית, אז עניתי לו שחתונה בטלוויזיה זה משהו שעושים רק פעם אחת בחיים, לא יותר". 

אחווה: "אני מקבלת הודעות כמו 'אני אתן את החיים שלי בשבילך', 'אתחתן איתך פעמיים', 'תעשי לי כמה סצנות שאת רוצה, אני בחיים לא אזרוק אותך'. כל מיני בחורים מצחיקים".

אתם מנצלים את 15 דקות התהילה בעוד דרכים?
טל: "הייתי פעם אחת בהשקה, נהניתי, אבל זה משהו שלא הייתי רוצה לעשות כל הזמן. אותי זה פחות מעניין. אחווה הלכה לאיזה 20-30 אלף".

אחווה: "הייתי רק בשש או שבע השקות, בקטנה. פשוט בגלל שעכשיו אני מתועדת בכל מקום שאליו אני מגיעה אז רואים אותי הרבה בתקשורת. אני נהנית מהדרך ומי שלא בא לו טוב שלא יסתכל".

טל ואחווה (צילום: ערן לוי)
"הייתי סוג של קונצנזוס, מאמי שקל להתחבר אליה. עכשיו אני מבינה שלא כולם צריכים לאהוב אותי" | צילום: ערן לוי

שניהם הם עדיין מחזיקים בעבודות הישנות שלהם: הוא עורך דין, היא רואת חשבון, ולמרות הידיעות על העזיבה שלה את מקום העבודה לטובת קריירה בתעשיית הבידור, סיטבון מתעקשת שהיא ממש לא נוטשת את התחום אלא פשוט עוברת לעבוד כרואת חשבון בחברה אחרת. מנגד היא לא מכחישה שהיא פוזלת לעולם הטלוויזיה: "גיליתי שאני ממש טבעית מול מצלמה ומדברת חופשי", היא אומרת, "מעניין אותי לעשות פינה של איזה אירוח, תכנית בוקר או איזה לייט נייט. אולי עולם הילדים, הצגות או ערוץ לילדים. יש לי חיבור טוב לילדים".

אז למה לא להתמסר לזה?
"העבודה שלי זה מה שמחזיק אותי עם הרגליים על הקרקע. המקצוע שלי הוא מקצוע מאוד ריאלי ומאוד מחבר למציאות, אני יושבת מול המחשב וחייבת להפעיל את הראש ולחשוב במספרים. זה טיפה מנקה אותי מכל מה שאני עוברת ומכל הבלגן, מחזיר אותי לחיים שלי לפני שהכל קרה. כולם מסביבי אומרים לי 'וואו אחווה איזה יופי, לא עלה לך ולא התחרפנת מזה, שום דבר לא מסנוור אותך', ואני אומרת להם שנראה לי שהסוד לזה זה שגרה רגילה".

אז באמת לא הגעתם לתכנית בשביל להתפרסם?
אחווה: "אני לא ילדה בת 24 שבאה לריאליטי כדי לכבוש את העולם. אני יותר מתונה בגלל הגיל ובגלל הבנה שזה זמני, והיו לפניי ויהיו אחריי. זה חשוב להזכיר ולזכור שהמטרה שלשמה הגעתי היא למצוא זוגיות, ומצאתי ברוך השם. אני מנסה להתרכז בקשר עם טל וזה יותר חשוב לי מכל דבר אחר".

טל: "אני פחות מכוון לעשות טלוויזיה. יש לי עבודה והרבה דברים על הראש. אני לא פוזל למשהו אחר".

"מה זה השעמום הזה, הוא עוד שנייה נרדם לי"

כששואלים אותם האם הם מרגישים כמו זוג נשוי, הם עונים שלא יותר מכל זוג שהכיר לפני שמונה חודשים. גם כשהם מדברים על חתונה ("לטל חשוב שזה יהיה ברבנות וכדת משה וישראל. אנחנו פחות מדברים על מתי אלא יותר על איזה קונספט זה יהיה, אם משהו בבית כנסת ואז מסיבה לחברים או מסיבה אחת גדולה עם רב לכל מי שאנחנו מכירים. עוד אין תשובה. כשתהיה נעדכן") הם מתעלמים מהעובדה שהם, כביכול, כבר נשואים. לקהל המעריצים שלהם זה ממש לא משנה: מבחינתו, טל ואחווה הם סיפור מהאגדות על זוג יפה שנפגש בתוכנית טלוויזיה ומצא אהבה גדולה והפי אנד. "הרבה אנשים אומרים שהבאנו להם תקווה שדברים יכולים לקרות", אומרת סיטבון. "אנחנו מייצגים סיפור בלתי אפשרי. לי הייתה הרגשה טובה שמשהו ייצא מהתהליך הזה, כי אין מצב שחקרו אותי ארבעה חודשים ואז יפגישו אותי עם מי שלא מתאים לי".

אצל הזוגות האחרים זה בדיוק מה שקרה.
אחווה: "כן, זה כנראה קשור גם להרבה מזל. טל פחות האמין ממני. בירח דבש אני זוכרת שהוא אמר לי 'הגעתי לניסוי'. התעצבנתי עליו ושאלתי אותו 'אני נראית לך ניסוי?'"
טל: "פחות מ-12 שעות והיה לנו ריב".
אחווה: "כן, כי מה זה ניסוי, טל? באמתי האמנתי בזה. לראות בזה ניסוי זה לראות בי עכבר מעבדה". 

טל ואחווה (צילום: ערן לוי)
"כשטל דיבר הייתי קפואה, נפל לי הלב. אמרתי לעצמי שאם זה ממשיך ככה אני עוצרת את הצילומים" | צילום: ערן לוי

אם לא היו מכירים במסגרת התכנית, לא בטוח שמערכת היחסים הזו הייתה שורדת הרבה. אולי אפילו בקושי דייט אחד. "אם לא היו מצלמות כנראה שלא היינו פה", אחווה אומרת, "היינו נפגשים והייתי מדברת ומדברת בלי להפסיק".
טל: "הייתי אומר כמה היא חופרת, כמה אנרגיות".
אחווה: "הייתי אומרת מה זה השעמום הזה. הוא עוד שנייה נרדם לי. זה לא היה עובד".

מה כן גרם לזה להצליח?
טל: "בהשוואה לזוגות אחרים באנו מאוד מוכנים לתת הכל כדי שזה יצליח. לא חשבנו שאם זה לא יצליח אחרי יומיים נמשוך את הזמן עד שיגמרו כל ה-42 יום. צוות המומחים שהתאים בינינו רמז לי שיש מישהי, אבל שצריך לתת לזה זמן, שאולי זה לא בדיוק מה שרציתי אבל זה מה שאני צריך".

אחווה: "גם לי אמרו לא לפסול ישר. הפורמט אילץ אותנו להכיר כי היינו חייבים להישאר במסגרת ולהמשיך לנסות. נכון שיש מצלמות, אבל הספקתי ככה להכיר את טל, להבין מי הבן אדם ולסנן את השיפוטיות שלי".

איך היו הצילומים באמת?
אחווה: "כל מי שלא עשה ריאליטי לא יכול לדמיין איך זה עד שהוא לא נמצא שם בפנים. יש לחץ של צילומים ובקושי אכלנו. אני חושבת שבזמן הצילומים ירדתי ארבעה קילו".

טל: "אחווה רואה מצלמה וישר נפתחת, לי לוקח יותר זמן. שקלתי בהתחלה כל מילה. זה מעייף לחשוב על כל מילה שיוצאת מהראש 15 שעות ביום. אחר כך זה השתחרר".

אחווה: "כן, הייתי ממש חולבת אותו המון בהתחלה. זה השתנה לאט-לאט. אני היפרית והוא רגוע יותר. היום אני חולבת אותו הרבה פחות. הוא מדבר. אולי אפילו יותר מדי לפעמים".

טל ואחווה (צילום: מתוך התכנית "חתונה ממבט ראשון")
"היה לילה אחד שכל אחד הלך לישון בצד שלו בלי לדבר. זה היה קשה" | צילום: מתוך התכנית "חתונה ממבט ראשון"

היו פעמים שהרגשתם שהנוכחות של המצלמות מפריעה מדי לזוגיות?
טל: "כשחזרנו מירח הדבש וחיפשנו דירה בתל אביב, אחווה גרה אצלי בחיפה והיה לה קשה. היא הרגישה שהיא ניתקה את עצמה מהחיים שלה ואני המשכתי בשלי, ואני הרגשתי שהנחיתו עליי מישהי משמיים ושאני לא יכול ללכת לחברים כי אני לא אשאיר אותה לבד. לא עצרנו את החיים בגלל הצילומים ועוד עבדנו כמה שיכלנו, אבל יש לו"ז ואנחנו הפכנו להיות זוג בחמ"ל. השיחות שלנו הפכו להיות על באיזה שעה צריך להיות שם, באיזו שעה צריך ללכת למקום ההוא. אחרי יומיים כאלה ביקשנו מההפקה שיתנו לנו מהם קצת שקט. זה עזר. יצאנו לבד לפאב ובילינו יחד. לפני זה היה לילה אחד שכל אחד הלך לישון בצד שלו בלי לדבר כמעט וזה היה קשה".

תגלו לנו מתי הייתה הפעם הראשונה בה עשיתם סקס?
טל: "לא. כבר בזמן הצילומים החלטנו בינינו שאנחנו לא מדברים על זה. דווקא ציפינו שישאלו אותנו על זה בתוכנית, ולשמחתי לא שאלו".

אחווה: "שאלנו את ההפקה 'איך לא שאלתם אותנו את זה' והם אמרו לנו שהם לא עושים צהוב אלא טלוויזיה".

 

צילום: ערן לוי | סטיילינג: איה מלמד | איפור ושיער: אדם משאלי במוצרי MAC | בגדים: טל: חולצה ומכנסיים ג'ינס: קסטרו, סווטשירט חום וג'ינס: לי קופר, טי שירט: פול אנד בר, סווטשרט חום וג'ינס: רנואר, חולצה מכופתרת: H&M, מכנסיים ירוקות: קסטרו, נעליים: קסטרו, ז׳קט שחור: לי קופר, מכנסיים: פול אנד בר. אחווה: מעיל משבצות: stradivarius, גופיה אדומה: H&M, חצאית ג'ינס: Stradivarius, סוודר לבן: קסטרו, מכנסיים לבנות: טוונטיפורסבן , נעליים אדומות: keds, מעיל לבן: ZARA, שמלה אפורה: H&M, אוברול: לילמיסט, נעליים: ALDO, ז׳קט ורוד: ברשקה, שמלה ורודה: לילמיסט.