16. ניקול ראידמן, עונות 1 ו-2

האם היו מעושרות פחות מעניינות מניקול ראידמן? חד משמעית. האם מישהי מהן המשיכה לקריירה יותר בלתי נסבלת מזו של ניקול? אין סיכוי. כבודה של ראידמן בסכסוכים מהסוערים שבתולדות התכנית במקומו מונח, אבל צפייה חוזרת מגלה כי כמו להקה שיצאה לך מכל החורים, גם החומרים המוקדמים כבר פשוט לא עובדים. אוקיי, אז היא אובססיבית לגבי זה שלא ידעו מי הוא בן זוגה האוליגרך (כן, הייתה תקופה כזו שזהותו של צ'רנוי עברה רק מפה לאוזן), והיא יודעת לתת עבודה כמו המקצועיות שבכוכבות הריאליטי - הכל נכון. ועדיין, האם משהו מהדברים האלה מצדיק את מסכת הייסורים שראידמן מעבירה אותנו בשנים האחרונות דרך הסטורי שלה? את העובדה שלאן שלא נפנה, היא תהיה שם, וכנראה גם תשיק פרויקט חדש? התשובה היא לא. 
איפה היא היום: בכל מקום.
רגע אהוב: ראידמן ראויה לגינוי על לא מעט רגעים, אבל אם יש דבר אחד שעולם התרבות חייב לה עליו תודה - הוא הבאת הקרקס שהוא הזמר והפזמונאי הרוסי פיליפ קירקורוב לתודעה הישראלית. כשמגיע, מגיע.

15. אליאור קסוביץ', עונה 3

אחרי הליהוק הלא מוצלח של יעל גל (תכף תשמעו עליה), מישהו בהפקה החליט שבכל זאת יש צורך לאייש את משבצת "המזרחית הצעירה והיצירתית". במקרה של קסוביץ', "אמנית פופ ארט" לדבריה, מדובר בליהוק סוחף עוד פחות ובחורה שלא הצליחה ליצור קשרים מיוחדים עם יתר הקאסט וחמור מכך - גם לא להיקלע לאף ריב דרמטי ורועש.
איפה היא היום: קסוביץ' מתחזקת קריירת די ג'יי בתור "מיס קורליאונה" ("קורליאונה" לזכר סבה, בצלאל מזרחי, הנחשב לאחד מראשי המאפיה בישראל של שנות ה-70) יחד עם חשבון אינסטגרם עמוס תכנים שפחות מיועדים לכל המשפחה.
רגע אהוב: עיקר זמן המסך של קסוביץ' במהלך העונה נגע להיותה נטולת ילדים מבחירה על אף נישואיה, וכלל לא מעט ויכוחים שלה עם הבנות ופיליפ והבהרה שהיא פשוט לא מעוניינת "להיות רחם".

View this post on Instagram

Miss Ibiza, Miss Summer, Miss... Corleone #dj ⛅️ #afterlife #taleofus #hardrockibiza #techno #melodictechno #love #light #spiritual #awakening #spirituality #thankful #kindness #good #life #surf #sea #art #artist #artgallery #beautiful #party #mexico #tulum #miami #hellostarseed #ibiza #technomusic

A post shared by Elior Corleone (@princesselior) on

14. יעל גל, עונה 2

במהלך העונה בה השתתפה, גל הייתה באמת פורצת דרך בתחום חוסר העניין לציבור. עיקר השימוש בה, כך נראה, היה היותה של גל מזרחית מבאר שבע, כזו שיהיה קל לכל הבנות להתנשא עליה ולהרגיש טוב עם עצמן.
איפה היא היום: גל ממשיכה את הקריירה המוצלחת שלה כמעצבת פנים, ואף דיברה על כך כאשר התארחה בתכנית "מעצבים תרבות" בהנחיית לימור גולדשטיין - תכנית שהסט שלה נראה כאילו היא מצולמת על לוח מודעות ענק.
רגע אהוב: גל נפגשת עם האחים שלה במטרה לחשוב על רעיון לחגיגות יום ההולדת של אביהם, ואחד מהם מציע להביא רקדנית בטן שתקפוץ מתוך עוגה. טוב טעם, אין מה לומר.

View this post on Instagram

my baby girl Bee

A post shared by YAEL GAL (@yaelgal10) on

13. ענבר שנהב, עונה 1

מהרגע הראשון נוכחותה של שנהב בתכנית הייתה לא פחות מתעלומה. מדובר במעושרת הכי לא מעושרת בהתנהלות שלה, מה שגרם להופעתן של לא מעט שמועות אודות עצם המעושרוּת שלה, כולל קשרים אפשריים בינה לבין אורנה בן דור, יוצרת התכנית. 
איפה היא היום: שאלה טובה. שנהב מנותקת מכל פלטפורמה דיגיטלית אפשרית, ונראתה לאחרונה בראיון למאקו כמובן, אז סיפרה כי המשיכה בחייה כרגיל מאז הצילומים, כולל הקריירה שלה כעו"ד לדיני משפחה.
רגע אהוב: למרות הדמות הדי לא מעניינת של שנהב, היא הצליחה לספק את אחד הריבים היפים בתולדות התכנית כשהגיבה לדעות הפוליטיות של ניקול ב"קשה לי, את מאוד פשיסטית", ויצאה למסע שמעטים חזרו ממנו חיים.

12. קרן בן דוד, עונה 3

אחרי ניסיון שמן הסתם קרה ולא צלח ללהק את ענבל אור לתכנית, הגיעה קרן בן דוד, התואמת את הטייפקאסט עם הבדל אחד משמעותי - בבעלות בן דוד שתי (!) חברות נדל"ן, ולא אחת.
איפה היא היום: במהלך צילומי העונה הכירה בן דוד את איש התקשורת ולימים גם חבר הכנסת לזמן קצר שרון גל, והשניים טיפחו זוגיות שסיפקה לא מעט אייטמים במדורי הרכילות - כולם עסקו בפרידות ובקאמבקים התכופים שלהם. מאז, בן דוד הספיקה כבר להתחתן עם מנכ"ל הפועל פתח תקווה לשעבר, אפי צפריר. אגב, העיניים שלה כחולות עכשיו, בדיוק כמו ה-V באינסטגרם שאין לה.
רגע אהוב: הציטוט היפה ביותר שבן דוד סיפקה לפנתיאון התכנית הגיע כאשר נשאלה על יחסיה עם פיליפ, וסיפרה: "גיליתי על פיליפ שעל אף שהוא ספר, ואני לא סטיגמטית, יש לו המון חוכמת חיים".

View this post on Instagram

טייגר ובלה אלופי הגבות

A post shared by Keren Ben David (@kerenbendaviddavidson) on

11. אליס אביבי, עונה 3
 
אליס אביבי היא שקר. אין בכך טיפת ביקורת אלא ציון עובדה: אביבי נולדה בתור עליזה אזוז, כפי שהיא בעצמה מספרת. עם הזמן מתגלה שמדובר בהרבה יותר מאישה עם פנים דומות לאלו של מור סילבר, ואביבי מתגלה כאישה ממש לא קטנה ועם לא מעט כוח (אין בעד מה, ניקול) שאף מפתחת לעצמה קריירה בתחום ה - אתם יודעים שזה מגיע - נדל"ן.
איפה היא היום: לפי אינסטגרם, אביבי מתמקצעת בימים אלה בעולם הריקוד על עמוד, שנכון להיום טרם זכה להכרה כספורט אולימפי. המסקנה: אביבי כנראה לא תשתתף במשחקי טוקיו 2020, וחבל.
רגע אהוב: אליס מתלווה אל פיליפ לטיול שורשים משותף. היא גדלה בשכונת שפירא, הוא בקריית שלום, ויחד הם רבו במשך פרק שלם מי הגיע ממקום קשה יותר.

View this post on Instagram

A post shared by אליס אביבי alice avivi (@aliceavivi) on

10. דפנה שחר, עונה 1

שחר הייתה מהמעושרות הפחות בולטות בעונה שלה, ונחקקה בזיכרון הקולקטיבי, למרבה הצער, בעיקר בזכות הגברים בחייה. וחבל, כי מעבר לגירושים מעודד קטש והנישואים לחבר הכנסת דאז יובל צלנר, שחר היא אחת הדמויות היותר מודעות לעצמן שעברו בתכנית לאורך שנותיה - ואולי כאן מקור הבעיה.
איפה היא היום: מה זאת אומרת איפה? שחר היא גם מהבודדות שהצליחו למנף את הפרסום שלהן בתכנית לכדי קריירה של ממש, ומככבת אחת לשבוע על המסך בתכנית "סודות הנדל"ן" בהנחייתה.
רגע אהוב: גם ברגעים הבודדים בהם שחר סיפקה את הסחורה, זה נועד בעיקר בשביל להיות סטטיסטית במופע של אחרות, כמו בארוחת הערב בה יזמה את המשחק הכיפי והממש לא מועד לפורענות - שכל אחת תספר מה היא אוהבת ומה היא לא אוהבת אצל השנייה.

View this post on Instagram

איזה כיף להגיע לצילומים של תכנית 300 והצוות המושלם מחכה עם עוגה כזאת

A post shared by דפנה שחר (@dafnashahar) on

9. אייריס זנדר, עונה 2
 
אם דירוג המעושרות היה נקבע לפי רף השנאה מכיוון הבנות האחרות, אייריס (נהגה כ"איי-ריס", כמו איי-רובוט) הייתה מגיעה למקום הראשון בהליכה. מסיבות שעד הסוף לא ברור מה הן (בכל זאת, היא הייתה הכי לארג'ית ונתנה לבנות לגעת לה בשתלים), אבל כנראה קשורות בהתנהלותה של זנדר בתחום הזוגי, היא פשוט לא ירדה טוב בגרון לאף אחת, עד כדי כך שלפרק האיחוד המרגש בסוף העונה - היא הגיעה בנפרד.
איפה היא היום: לפי מקומון הרצלייני, זנדר נמצאת בזוגיות עם אילן ברדה, מייסד רשת דוכני הקרפים הנרי'ס, שהתפנה לזוגיות איתה בשנה שעברה לאחר סגירת הסניף האחרון של הרשת.
רגע אהוב: העונה השנייה נפתחת ברגע קשה עם מותו הפתאומי של גדעון, בעלה של זנדר. במהלך העונה חשפה זנדר את תהליך האבל וההחלמה שלה, כולל רומן שניהלה עם גרמני שאפשר רק לדמיין איך הוא נראה, לאחר שלאה שנירר ראתה תמונה שלו ושאלה "מה זה, אקרובט?".

View this post on Instagram

תיראו איזה צעיף מהמם

A post shared by אייריס זנדר פלג (@iriszanderpeleg) on

8. פיליפ וזנה, עונה 3

לאמריקאים עוד לא הייתה נשיאה, אבל לישראל כבר היה מעושר - ספרו לי עוד על כמה אנחנו נמצאים מאחור בכל הנוגע לשוויון. פיליפ, בוגר מצטיין של בית הספר לריאליטי סימן כל תיבה בדרישות לתפקיד (כולל הציטוט "אני חומרני גאה הומו"), והיותו מעצב השיער האישי של בנות הקאסט נתנה לו לא מעט הזדמנויות לבחוש ולסכסך.
איפה הוא היום: בשנת 2016 התראיין פיליפ למוסף "24 שעות" של "ידיעות אחרונות" במטרה לספק זווית מקצועית על "השינויים שעובר השיער של ראש הממשלה נתניהו", כמובן. לפי פיליפ, "אני לא יודע כמה הוא במשבר מדיני אבל אין ספק שהוא במשבר שערות".
רגע אהוב: פיליפ הלך בדרכה של ניקול ראידמן ודאג להרים לעצמו הפקה מפוארת כל פרק שני - בר מצווה מחודשת, חתונה ואפילו הלוויה לכלבה שלו, בובה. ניכר כי מבין כל האירועים בר המצווה הייתה זו שריגשה את פיליפ במיוחד, בהתחשב בעובדה שאפילו הלך לברר על כמה טיפולים קוסמטיים לקראת המאורע.

View this post on Instagram

שבוע טוב

A post shared by פיליפ וזנה (@philipvazana) on

7. בריז'יט וזנה, עונה 3

בהתחלה בריז'יט כלל לא נכללה בקאסט המקורי של העונה, אלא הגיעה רק כאורחת בתור אחותו של המעושר פיליפ. ככל שהזמן התקדם, נהיה ברור שמדובר בסחורה טלוויזיונית שאסור לוותר עליה (מי עוד מסוגלת להתווכח בקולניות עם דליה באילו אזורים בגוף היא חייבת מתיחה?) ובריז'יט הוכיחה את עצמה כנקודת אור מפתיעה בעונה חלשה למדי.
איפה היא היום: בריז'יט הלכה בעקבותיו של אחיה והפכה למעצבת שיער בפני עצמה, שלפי אינסטגרם עובדת גם בלוס אנג'לס, גם בפריז וגם בישראל. אימפריה.
רגע אהוב: כשכל הבנות מגיעות לחזק את דליה בזמן ניתוח הרמת הפנים שהיא עוברת, בריז'יט מרגיעה אותה ומשתפת בכמות הטיפולים שהיא עצמה עברה. להלן הנתונים: 15 ניתוחי אף (לאחר הניתוח ה-14, בריז'יט מספרת, נפל לה האף "כמו מייקל ג'קסון" והיה צריך להטיס לה סחוס במיוחד מחו"ל, כי לה כבר לא נשאר), שלושה ניתוחי עפעפיים ושלושה ניתוחי חזה. מה לגבי השפתיים? בריז'יט לא נגעה בהם. הכל מאבא שלה, לדבריה.

View this post on Instagram

Greetings from France

A post shared by Brigitte Vazana (@hair.by.brigitte) on

6. דליה ארזי, עונה 3
 
ארזי, אלמנתו של יזם ההייטק הידוע אפי ארזי, התמסרה ללבד ולחמשת ילדיה, שהם כלבה ו-4 חתולים. לאורך העונה הבנות מחזירות את דליה לכושר (במובן החברתי כמובן, בהיבט האסתטי הן כבר דאגו לה לכמה טיפולים במקום) ופותחות אותה מחדש לעולם, במסע אישי מהמרתקים שנראו.
איפה היא היום: בדיקה זריזה באינסטגרם של ארזי מביאה את התגלית היפה של 2020 - מדובר בביביסטית. סרטוני תמיכה בראש הממשלה, הזמנות להפגנות בכיכר גורן, מתקפות על אהוד ברק - יו ניים איט. מאז תחילת שנת 2019 ארזי העלתה יותר ממאה פוסטים בנושא ראש הממשלה, ונראה שהיא לא עומדת לעצור.
רגע אהוב: במקרים מסוימים, המעושרות סיפקו ריבים כל כך רעילים, שקשה מדי להגדיר אותם כ"אהובים". הריב בין דליה לפיליפ, בו היא קראה לו "רכלן וצבוע" והוא השיב לה כי "כואב לו על הירושה שבעלה השאיר לה", היה כבר פשוט קשה לצפייה.

View this post on Instagram

הערב אנחנו נפגשים כולנו בכיכר הבימה בתל אביב! אנחנו נגיד תודה לבנימין נתניהו מלך ישראל ונבהיר בצורה חד משמעית שלא נקבל את כל מה שעושים לו ולנו במדינה. בנימין נתניהו אוהב את המדינה ונלחם למען בטחונה וצביונה. הוא הקריב ומקריב את חייו למען מדינת ישראל. אף אחד לא יחליט בשביל העם מי יוביל אותו. נתראה חברים ❤️

A post shared by Dalia Arazi (@arazidalia) on

5. לאה שנירר, עונות 1 ו-2
 
אין צורך לציין במי מדובר, מאחר ששנירר היא מהבודדות שהצליחו להישאר בתודעה בשנים שעברו, כזו שגם חשפה אותנו לעולם האירועים הגרנדיוזיים של התכנית, וכבר בפרק השני הציגה חגיגת יום הולדת סופר מוגזמת עם לוק שגרם לבתה מיה לשאול אותה למה היא "נראית מצחיק".
איפה היא היום: שנירר ובן זוגה, צחי, הם מהזוגות היציבים היחידים בתולדות התכנית. בתם מיה גם הופיעה על המסך לא מעט לאחרונה בתור לוריאל לבית טורטל בסדרת המערכונים של "ארץ נהדרת".
רגע אהוב: בעודה מנסה לקדם הצעת חוק פרטית בתחום הפונדקאות, לאה מבינה שהגיע הזמן לפתוח חשבון פייסבוק, ולא מבינה למה הלפטופ שלה לא מגיב כאשר היא לוחצת, עם היד, על הכפתור "Write Something".

 

View this post on Instagram

It’s all about Hello kitty #hellokitty #me #my #daughter #campaign

A post shared by Lea Schenirer (@leaschenirer) on

4. שלומית אפריאט פון ביסמרק, עונה 3

לא משנה מה הייתה עושה, עם שם כמו שלומית אפריאט פון ביסמרק היא כבר הרוויחה את מקומה בפסגה. שלומית, שזוכה גם לטייטל "ברונית" בשל נישואיה לברון בוזו לבית ביסמרק, חוזרת בתחילת העונה ארצה לאחר 39 שנים בהן חיה בספרד. מה שהופך אותה לדמות כזו מוצלחת הם בעיקר אינספור הסיפורים אותם היא מספקת אודות בני הזוג שלה - עליהם גם כתבה בספרה האוטוביוגרפי "שבע נשמות ושבע חתונות" (אחת מאותן שבע חתונות, אגב, הייתה לדבריה לנסיך סעודי, בנישואים שהחזיקו מעמד לילה אחד בלבד). זה, והצורה המצמררת שבה היא הוגה את האות ר'.
איפה היא היום: "שלומית" הפכה ל"שולמית", אבל שם המשפחה האייקוני לא הלך לשום מקום, ובשנת 2018 היא גם הוציאה ספר נוסף, "החטיפה הבדואית" שמו.
רגע אהוב: הברונית במסעדה, מנהלת שיחת סקייפ עם בוזו שחי בחו"ל, ומציינת למצלמה, בהערת אגב, שאת הפרק בספר על "ליאנדרו" בוזו לא יקרא. אז, היא עוברת לשיחה עם ליאנדרו, הצעיר ממנה ב-32 שנה, ואנחנו מגלים שגם אליו היא נשואה. אם כל הסיפור לא היה טלנובלי מספיק, מיד מתברר שהברון וליאנדרו מכירים ואף ישנו תחת אותה קורת גג, כאשר מבחינת הברון מדובר ב"חבר הגיי" של האישה אליה הוא נשוי.

View this post on Instagram

A post shared by שלומית (@shulamit_von_bismarck) on

3. ג'ניפר סנוקל, עונה 2

ג'ניפר סנוקל הביאה איתה את אמריקה, יחד עם מיליון דולר שהיא הרוויחה כבר בגיל 23 בהיותה "קבלן גגות", וסיפקה את כל מה שהיינו מצפים מכוכבת ריאליטי בניחוח חו"ל: תסרוקות משוגעות, בגדים בטעם - איך נאמר - ספציפי, המשך לתכנית ריאליטי נוספת (כולל הפנינה "אני תמותי שם" שסיפקה ב"זוג מנצח VIP") וכמובן ניסיון בניהול המוזיקלי של לירון רמתי מ"כוכב נולד 9". הכל היה חלק מהחבילה הסנוקלית, ארוז בשיער בלונדיני בצורת פפיון.
איפה היא היום: מדובר ככל הנראה בתעלומה הגדולה ביותר בתולדות הסדרה. בשנת 2017 צצו דיווחים לפיהם סנוקל השאירה מאחור את חמשת ילדיה ושני גרושיה, ונעלמה לחו"ל. ילדיה, לפחות חלקם, ככל הנראה לא פגשו אותה מאז, היא נעלמה מהרשתות כמעט לגמרי (למעט כמה תמונות אניגמטיות באינסטגרם) ורק בפברואר האחרון הראתה סימן חיים בסרטון בומרנג שחוץ מחזות מעט שונה, לא גילה יותר מדי על חייה כיום. ג'ניפר, אם את קוראת את זה, כולנו תקווה שנעלמת לטובת ריאליטי חדש וסודי.
רגע אהוב: התגלית שלסנוקל יש לא רק פרצוף יפה, אלא גם יכולות פיזיות שיכולות להרוג בן אדם. אי אפשר לראות את הסרטון שלה מדגימה אימון ב"פאוור סטיק", שגורם לה להיראות כמו אחותה הגדולה והבריונית של אומה תורמן ב"להרוג את ביל", מבלי לרצות להתחבא מתחת המיטה.

 

2. טלי סיני ריקליס, עונה 1

בראשית ימי הסדרה, טלי סיני ריקליס הגיעה בתור המעושרת הכי מוכרת, בזכות גירושיה מסיני (אריק, הזמר) ונישואיה לריקליס (משולם, איש העסקים). אבל אם תשאלו את טלי, היא מוכרת בזכות סיבה אחרת לגמרי - היותה אחת מרקדניות הליווי של יזהר כהן באירוויזיון 1985 עם הלהיט "עולה עולה" (בשמלה התכלת). מה שמפריד בינה לבין המקום הראשון הוא הכישלון המהדהד שלה להכניס מחדש את המילה "הכצעקתה" לשפה.
איפה היא היום: בתחילת 2019 משולם הלך לעולמו בגיל 95, מה שפתח, על פי דיווחים, סכסוך בין טלי לילדיו. בין פרסום מודעת אבל בה סיני ריקליס לא הכילה את שמות כל ילדיו של המנוח לבין טענתה של הבת קיידי כי טלי הרחיקה את אביה ממנה - הדרמה רחוקה מלהיגמר.
רגע אהוב: טלי מזמינה חברות לצפות יחד בפרק מיוחד של הריאליטי המוזיקלי "היכל התהילה" בו אריק התחתן עם זוגתו יפעת בשידור חי. הטוויסט: טלי מגלה שהשיר שאריק מקדיש ליפעת הוא "בסוף מעגל", שיר שנכתב במקור עליה.

1. אתי דודאי, עונה 1

מה שהופך את אתי דודאי למעושרת הגדולה מכולן הוא העובדה שמעולם לא ניסתה להיות כזאת. בין אלו שמתאמצות לייצר בכוח רגעים מוגזמים, לבין אלו שטורחות להציג את עצמן ככאלה שזוהו עם הטייטל "מעושרות" בטעות, אתי דודאי היא היחידה שבאה להיות דבר אחד בלבד - אתי דודאי. מאה אחוז אותנטיות. אחרת איך תסבירו את העובדה שכשהבנות אספו כסף כדי לרכוש פסל לצדקה למען שחרורו של לגלעד שליט, היא פשוט הודיעה שהיא לא בעסק כי היא "לא מתחברת לכדור הזה?".
איפה היא היום: לאחר מותו של הגרוש שלה, דוד דודאי, מאירוע לב במהלך דיון בבית המשפט הנוגע לחובות של דודאי בסכום המתקרב ל-80 מיליון שקלים, אתי קצת נעלמה מהרדאר וחזרה לחיים מעט יותר שקטים ואנונימיים, לצד המשפחה. היא עדיין מחזיקה באחוזה המפורסמת שלה (זו שצולמו בה לאורך השנים "מסודרים" ו"דייט בחשיכה") והמשיכה לקריירה מוזיקלית קצרת ימים, הכוללת קאברים ל"עד סוף העולם" ו"לוקה פיפל".
רגע אהוב: הימים הם ימי המחאה החברתית, ואתי הרגישה שעליה לעשות מעשה. היא לקחה את הג'יפ שלה, ארזה כמה עוגות והגיעה לשדרות רוטשילד כדי להיפגש עם כמה מוחים. אחר כך, כאשר תיארה למצלמה את המחאה, הסבירה: "הגענו למצב שאנשים מחפשים את המחירים של העגבניות. זה אומר שיש כנראה הבדלים מאוד גדולים ממקום למקום של המחירים. צריך לעשות עם זה משהו".

תמונה חיצונית: האינסטגרם של לאה שנירר, אביב חופי, האינסטגרם של ניקול ראידמן, רמי זרנגר, רונן פדידה