מתישהו בעתיד הקרוב, משחקי הכס תסתיים. ויותר מהמעריצים, שבמשך שמונה שנים עקבו אחרי עשרות עלילות ודמויות ברחבי ווסטרוז, נראה שמי שהכי מתבאס מסיום הסדרה הוא צוות השחקנים שבה. זאת אומרת, בטח גם HBO אוכלת סרטים כי לא קיימת כרגע שום סדרה שתוכל להשתוות לשילוב שמשחקי הכס עושה בין איכות לפופולריות, אבל בגדול, כן, כוכבי משחקי הכס בפאניקה. הניסיון להמשיך קריירת משחק אחרי אירוע מכונן בכזה סדר גודל איננו פשוט. יעידו כל בוגרי הסדרות המדוברות מהטלוויזיה שניסו לנצל את המומנטום ולהפוך לכוכבי קולנוע או פשוט להמשיך לצלם פרויקטים גדולים ומצליחים (למשל, כל יוצאי אבודים, כל בוגרי איך פגשתי את אמא וכל מי שהופיע בחברים חוץ מג'ניפר אניסטון).

הסתכלנו אל תוך הלהבות ואל העמודים שלהם ב-IMDb וניסינו להבין מי מכוכבי משחקי הכי יצליח אחרי סיום הסדרה. התמקדנו רק בשחקנים שעדיין מגלמים תפקידים ראשיים בסדרה, בדגש על כאלה שיש להם סטאר קוואליטי, ושניסו גם למנף את הצלחת משחקי הכס במהלך השתתפותם בסדרה. לכן סורי, ריצ'רד מאדן (רוב) וסליחה מראש בפני נטלי דורמר (מרג'רי) - אתם מחוץ למשחק.

8. לינה הידי

אלים חדשים ואלים ישנים, רחמו עלינו: כואב לנו לדרג את הידי במקום האחרון, אבל נראה שלשם זה הולך. לינה הידי היא שחקנית מצוינת שעשתה דברים נהדרים עם הדמות של סרסיי, שבידיים הלא נכונות היתה הופכת לנבלית מסרט ילדים. וזה לא שהיא תישאר מחוסרת עבודה ביום שאחרי משחקי הכס - היא לוהקה, למשל, לתפקיד ראשי במותחן העל טבעי של צמד הבמאים והתסריטאים אהרן קשלס ונבות פפושדו (יוצרי כלבת ומי מפחד מהזאב הרע?) - אבל לא להרבה דברים מעבר. כמו כן, הוליווד היא אחד המקומות הכי רעילים לנשים בנות יותר מ-40, והידי מסתערת עליו כשברקורד שלה יותר סרטים כושלים (דרד, 300: עליית האימפריה) ממצליחים.

7. אלפי אלן

אלן לא שיחק בתפקיד הכי מרכזי אבר במשחקי הכס, אבל כל שנייה של ת'יאון על המסך הוכיחה שיש בו איכות כוכבית חמקמקה שמלהקים אוהבים. בשנה הקרובה הוא יופיע בסרט How To Build A Girl עם אמה תומפסון ותסריט של קייטלין מורן, שכתבה גם את הספר עליו מבוסס הסרט. כלומר, יש בו פוטנציאל לסרטי איכות, ועל פי השתתפותו בג'ון וויק, הוא יכול בשמחה לשחק גם תפקידים בשוברי קופות. האם הוא באמת יעשה את זה? ההימור שלנו הוא שבחצי כוח.

6. ניקולאי קוסטר וולדאו

כמה עוד אפשר לקרוא למה שיש בינינו לג'יימי לאניסטר אהבה? קוסטר וולדאו הוא אחת ההפתעות המשמחות בחזית המשחק במשחקי הכס, והצליח להפיח חיים במסע הרגשי המסוכסך שג'יימי עבר במשך שבע עונות (עוד נראה לגבי השמינית). מחוץ למשחקי, הוא התמחה בסרטי אימה ואקשן, רובם על הסקאלה שבין "מטופש" ל"אוי, אלוהים מה אנחנו רואים פה?". אם יצליח לזכות בתפקיד ראשי בסרט אקשן מצליח - דרכו לכוכבות סלולה. אם לא - הוא כנראה יעשה איזו דרמה איכותית בטלוויזיה וימשיך לשחק את הבאד-גאי בסרטי פעולה או את בן הזוג המבוהל בזוועתונים שמרוויחים סכומי כסף זעומים. מצד שני, הוא תמיד יהיה הגל גדות של דנמרק, וגם אם לא יצליח בשוק הבינלאומי, הוא יוכל לשוב הביתה ולעבוד עד המוות.

5. מייסי וויליאמס

וויליאמס היתה אמורה להיות הייצוא הכי לוהט של משחקי הכס. ואנחנו לא אומרים שההימור הזה כבר אבוד, אבל נראה שוויליאמס פחות לחוצה להפוך לכוכבת ענקית אחרי סיום הסדרה. היא צילמה כבר לפני שנתיים את המוטאנטים החדשים, פרק חדש ביקום אקס מן הקולנועי, אבל יציאת הסרט נדחתה שוב ושוב ושוב, ו-וויליאמס עצמה אמרה שהיא כבר לא יודעת אם ומתי יגיע למסכים. נוסף על כך, היא ששה לספר בכל ראיון לקראת העונה השמינית של משחקי הכס איך היא מתכננת פרישה זמנית ממשחק. אז ימים יגידו, אבל כרגע נראה שוויליאמס עצמה היא זו שגורעת מסיכוייה להפוך ליוצאת הכי מפורסמת בסדרה - וזו זכותה המלאה. נתראה כשתצטרכי את הכסף.

View this post on Instagram

��funny what u can achieve with a bath full of bubbles and some good company��

A post shared by Maisie Williams (@maisie_williams) on

4. אמיליה קלארק

לו היינו מדרגים את הקריירות הנוכחיות של כוכבי משחקי הכס, אמיליה קלארק היתה מגיעה למקום גבוה יותר. אולי. לא יודעים, לא חותמים לכם על זה. אבל קלארק היא, על פניו, דוגמה קלאסית לשחקנית שיכולה לפרוץ בענק אחרי שהתפקיד שלה בסדרה הכי גדולה בעולם יסתיים - תואר כבוד על שם ג'ניפר אניסטון וקתרין הייגל. אבל קלארק המסכנה בוחרת כשלונות קופתיים פעם אחר פעם, משליחות קטלנית: ג'נסיס ועד לסרט העתידי Above Suspicion, שהיה כלוא בגיהנום הפקתי ושקלארק תופיע בו לצד שחקנים זניחים למדי כמו ת'ורה בירץ', ג'ק יוסטון וג'וני נוקסוויל. רק אומרים. ולמרות שמחכה לה גם תפקיד ראשי בקומדיה רומנטית מדוברת (עם תסריט של אמה תומפסון, לא פחות), קלארק חתומה כרגע על יותר כשלונות מהצלחות, ולא נראה שתצבור מספיק מומנטום עד סיום הסדרה.

3. קית הרינגטון

חשוב לציין שאנחנו מתייחסים כאן רק לגרסה המזוקנת של הרינגטון, ומבחינתנו מרגע שהוא התגלח - הסטאר פאוור שלו ירד למקומות נמוכים יותר מתהום אנגלהורן, תהום מאוד מפורסמת בווסטרוז, שעכשיו המצאנו. הפרויקטים של הרינגטון מחוץ למשחקי הכס במהלך צילומי הסדרה כללו בעיקר עבודות דיבוב וזבלוני אקשן - נתיב קריירה רווחי, גם אם לא יוקרתי ומוערך. היתרון של הרינגטון על קלארק מבחינת קריירה עתידית נובע בעיקר מהעובדה המתסכלת שהוליווד עדיין מעדיפה גיבורי פעולה גבריים. אם קלארק תחליט להתמקד בקומדיות ובדרמות - תהיה לה תחרות רבה מצד כוכבות גדולות ממנה. אם תרצה ללכת לאקשן - יהיו לה פחות תפקידים. הרינגטון יוכל להמשיך לעשות סרטים בינוניים לנצח - ואיכשהו עדיין להיזכר בחיבה (הצעד על שם בריאן קרנסטון משובר שורות). אם יחליט שאקשן הוא-הוא תחום ההתמחות שלו, וול, ב-2019 עדיין יש יותר סרטים גרועים שמחפשים כוכב מסרטים גרועים שמחפשים כוכבת.


2. סופי טרנר

אז אמרנו שמייסי וויליאמס הרימה ידיים ואמיליה קלארק לא בשלה לתפקידים מורכבים יותר. מי הצליחה לפסוח על שתי הסעיפים האלה? נכון מאוד, סופי טרנר. אפשר להתווכח על איכויות המשחק של טרנר, אבל קשה להתווכח עם העובדה שהיא סלבריטאית סופר-מדוברת, שנוסף לעבודה הקולנועית שלה (היא תופיע הקיץ בתפקיד ראשי בסרט החדש בסדרת אקס מן) גם נמצאת במערכת יחסים מתוקשרת. כן, גם קית הרינגטון נשוי לשחקנית מוכרת, אבל עם כל האמפתיה, אין באמת מה להשוות את רוז לזלי לג'ו ג'ונאס, ולו רק בגלל שג'ונאס מגיע גם עם מטען התהילה של אחיו. לכן גם אם לא תהפוך לשחקנית הכי מוכשרת בשכבת הגיל שלה, טרנר תוכל לסחוט את לימון ההייפ העסיסי הזה גם שנים קדימה.

View this post on Instagram

With my love in Paris ♥️

A post shared by Sophie Turner (@sophiet) on

1. פיטר דינקלג'

אין שום פאקינג דבר שדינקלג' לא יכול לעשות. הוא מופיע בקומדיות מטופשות כמו פיקסלים ומדבב בסרט אנגרי בירדס. הוא גילם תפקיד ראשי בסרט טלוויזיה של HBO, אבל איזן את זה בהופעה בשובר הקופות הנוקמים: מלחמת האינסוף. כישרון המשחק של דינקלג', והעובדה שהוא כנראה אחד האנשים החביבים בתעשייה, מעניקים לו יתרון אדיר על פני השחקנים האחרים מהסדרה. רשימת העבודות העתידיות שלו, שכוללת תפקיד אוסקרי בסרט הגמד, אבל גם דיבוב בסרט הקרודים 2, מחזקת את הטענה. לדינקלג' יש את הכרימזה, החביבות ומוסר העבודה כדי להמשיך לעבוד גם שנים אחרי שיסיים עם טיריון.