20. ג'ק פת'רינגטון

אתי כרייף, אנה דלבי, סיימון לבייב, ו... ג'ק פת'רינגטון. אחרי כמה וכמה (ועוד כמה) סדרות על רמאים, טרנד ההתעניינות הציבורית הגוברת בנוכלים חלש גם על העונה השנייה של "ברידג'רטון" בדמות בן הדוד ג'ק הערמומי. לכאורה, ג'ק הוא הבעלים של מכרות אבני חן וזהב ביבשת אמריקה, והוא הגיע ללונדון במטרה להציל את גברת פת'רינגטון מהסיוט הכלכלי שהיא נקלעה אליו לאחר מות בעלה; בפועל, ג'ק הוא שקרן בזוי, המכרות שלו לא מניבים שום תפוקה, הוא נסע ללונדון בעזרת הפרוטות האחרונות שנשארו לו, או בקיצור - אין לו שקל על התחת.

בנחשיות שאין לה גבולות ובביטחון עצמי שנע בין סקסי למטריד, גורר איתו הלורד את הליידי אל סבך התרמית שרקם: יחד, הם פועלים כדי לשכנע את חברי הבון-טון להשקיע הון עתק במכרות הריקים ובכך בעצם לגנוב את כספם. כזכור, בסופו של דבר, פורשיה בעצמה הכשילה את המזימה הזו - וראוי להרים לה על כך. נגיע לזה אחר כך, אל תדאגו. מה שכן, השנאה היוקדת שלנו לבן הדוד ג'ק בעינה עומדת. 

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix)
בן הדוד ג'ק. אנחנו בפרק של "להמציא את אנה" ולא סיפרו לנו? | צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix

19. ליידי קאופר וקרסידה קאופר

"קלפטע", כך נהוג לכנות נשים כמו בנות משפחת קאופר בעגה היידישאית, ומדובר באחת מהמילים האלה שצריך להבין לא בעזרת הגדרות מילוניות אלא בעזרת דוגמאות. אם בכל זאת ננסה להסביר – רשעיות, צרות עין, קנאיות ורכלניות. עכשיו, מי עוזר לנו למצוא מילה דומה עבור המין הגברי? אנחנו בטוחים שנמצא לה שימוש.

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: Liam Daniel, Netflix)
קרסידה קאופר וליידי קאופר. המילה פרגון לא קיימת בלקסיקון שלהן | צילום: Liam Daniel, Netflix

18. פרודנס ופיליפה פת'רינגטון

לא לגמרי ברור לנו איך פועל כל עניין התורשה במשפחת פת'רינטון. איך זה יכול להיות שהבת הצעירה מבריקה להבהיל אבל שתי האחיות הגדולות שלה הן... ממש לא? גם אם נעזוב לרגע את החתירה למציאת היגיון בתא המשפחתי הזה, הטיפשות של פרודנס ופיליפה כל כך קיצונית עד שהיא כבר מפסיקה להיות מצחיקה. בשלב מסוים של העונה – בעיקר סביב השידוך הכפוי של פרודנס לבן הדוד ג'ק – היא בעיקר מעוררת רחמים.

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix)
פרודנס ופיליפה פת'רינגטון. זה כבר נהיה לא נעים | צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix

17. גרגורי והייסינת' ברידג'רטון

זוכרים שלאנתוני, בנדיקט, קולין, דפני ואלואיז יש עוד שלושה אחים קטנים? וול, גם אנחנו נוטים לשכוח את הפרט הזה. בעונה החדשה, הופעתה של פרנצ'סקה - האחות השישית במספר לבית משפחת ברידג'רטון - מסתכמת בחצי משפט בפרק הראשון (ולכן היא אפילו לא קיבלה מקום משלה בדירוג). זה בסדר, אנחנו עוד נכיר את שלושת הצוציקים האלה בהמשך (אם "ברידג'רטון" אכן תהיה סדרה בת שמונה עונות כמו סדרת הספרים עליה היא מבוססת), אבל בינתיים, יש לנו שאלה: בני כמה גרגורי והייסינת' אמורים להיות? כי כרגע המצב הוא שהם נראים כמו בני 15 ומתנהגים כמו בני 11, וזה מאוד מבלבל.

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix)
גרגורי והייסינת'. בני כמה אתם, למען השם? | צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix

16. ליידי מרי

סלמה הייק, זו את? לא, סליחה, טעות שלנו, זו ליידי מרי בגילומה של שלי קון. דמותה של אם משפחת שארמה הצטרפה ל"ברידג'רטון" רק בעונתה החדשה, והאמת? היא לא השאירה חותם של ממש (קצת מפתיע בהתחשב בעובדה שמדובר בכפילה של סלמה הייק). אנחנו עצובים בשביל ליידי מרי על הדרמה המשפחתית המצלקת ההיא מצעירותה, ומעריכים אותה על האימהות המסורה שלה לקייט, שכזכור איננה בתה הביולוגית. מעבר לכך, מדובר בדמות די תפלה. אנחנו היינו מעדיפים את הליידי מרי שלנו עם קצת יותר פאתוס.

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix)
ליידי מרי. דמות נשכחת | צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix

15. וויל מונדריץ'

מי זה וויל מונדריץ'? הוא החבר המתאגרף של סיימון באסט ו.... ובכן.... למען האמת, אנחנו לא בטוחים שאנחנו יודעים. ואם כבר אנחנו כנים, היינו צריכים לעשות גוגל כדי להיזכר בשם הפרטי שלו (סליחה, פשוט כולם קוראים לו מר מונדריץ'). וגם, אממ, היינו צריכים לעשות גוגל כדי להיזכר בקו העלילה שלו מהעונה הראשונה של "ברידג'רטון" (משהו עם לורד פת'רינגטון וקרבות וכסף. סליחה שוב, פשוט יש גבול לכמות המידע שהמוח שלנו יכול להכיל ולזכור לאורך זמן). 

כמו דמויות משניות אחרות ב"ברידג'רטון", גם מונדריץ' בגילומו של מרטינס אימהגבה הוא קורבן של ריבוי קווי העלילה בסדרה; כלומר, זה לא שמונדריץ' הוא איש בלתי זכיר במהותו - ההפך הוא הנכון, ואנחנו בטוחים שאם "ברידג'רטון" הייתה נותנת לו עוד זמן מסך היינו מופתעים לטובה. בעונה הנוכחית, תרומתו המשמעותית לדרמות של הבון-טון הייתה החשדנות שגילה עוד בשלב מוקדם יחסית באשר למפעל חייו (שאכן התגלה כפיקציה) של בן הדוד ג'ק. אם האינסטינקטים המפותחים האלה פועלים גם בשאר תחומי החיים, אנחנו סקרנים לדעת מה הוא היה אומר על יחסי קייט-אנתוני-אדווינה כשאלה רק היו בחיתוליהם.

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix)
וויל מונדריץ'. קורבן של ריבוי קווי העלילה | צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix

14. ג'נביב דלקרואה

דרוש (וזה די דחוף): מישהו שיכין לנו רינגטון לטלפון מהקלטה של גברת דלקרואה אומרת "פנלופי". לא נשקר, המבטא הצרפתי החלקלק של התופרת מקנה לה אצלנו כמה נקודות בונוס (כן, זה לא הוגן, אבל תשמעו איך היא אומרת "פנלופי!"). בכל מקרה, עם המבטא או בלעדיו (אבל בואו נישאר איתו, סבבה?), גברת דלקרואה היא הרבה יותר מאשר רק תופרת. מדובר באשת עסקים חריפה ומחושבת, שמאזינה טוב טוב לרחשים בבון-טון ויודעת כיצד להפיק מהם תעסוקה ורווח אישי. אבל די, הגיע הזמן שמישהו יספר לה שהגזרה האופיינית של שמלות הנשים בבון-טון היא לא מאוד מחמיאה.

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix)
גברת דלקרואה. יודעת על מה היא מדברת | צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix

13. המלכה שרלוט

אם היינו מדברים על אופנה, המלכה שרלוט - וכמוה גם השחקנית שמגלמת אותה, מלכת הסטייל הבלתי מעורערת גולדה רושובל - היו מגיעות למקום הראשון. לא רק בדירוג "ברידג'רטון" אלא בכלל, בכל דירוג (וכן, לשאלתכם, אנחנו לגמרי סאקרים של הפאות הגרנדיוזיות). אבל לא באופנה עסקינן אלא בטלוויזיה, וכך הגיעה המלכה למקום טוב באמצע הרשימה. מצד אחד, אנחנו חיים בשביל האטיטיוד המתעליין שלה (ושתדעו שהנוכחות המלכותית של רושובל ניכרת גם כשהיא מחוץ לדמות); ומצד שני, קצת קשה להתעלם מהעובדה שהמלכה שרלוט נוטה לנצל את יכולותיה לטובת בידור אישי או לטובת שיפור מעמדה, ולעיתים היא ממש משחקת בצעירי הבון-טון כאילו היו חיילי שחמט. מגניבה ומעוררת קנאה? חד משמעית כן. אדם טוב? לא בטוח.

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix)
המלכה שרלוט. עלה לה | צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix

12. תיאו שארפ

ממרום גילנו אנחנו כבר יודעים ללעוג לנערים צעירים, זחוחים ונפוחים מחשיבות עצמית כמו תיאו שארפ; כאלה שמאוהבים באומללות והופכים אותה לבסט-פיצ'ר שלהם. וול, אולי לא ממש ללעוג להם אבל לפחות לדעת לזהות אותם בזמן ולנטרל את ההתרגשות שלנו מהם. אבל מה, שלא כמונו - המשופשפים ולמודי הדושים - אלואיז היא חסרת ניסיון לחלוטין בזירה הרומנטית; תיאו הוא הבן הראשון שהיא מרגישה אליו גם משיכה וגם הערכה, והיא מחליטה לשים את כל הביצים שלה בסל שלו, למרות הסכנה הברורה שבכך.

"ברידג'רטון" הייתה צריכה להתאבסס על כל מגע פיזי מקרי ועל כל מבט חטוף בין קייט לאנתוני, ועל כן – ההיכרות שלנו עם תיאו הייתה מצומצמת למדי (סדר עדיפויות וכו'). אבל בהתחשב במה שאנחנו כן יודעים עליו (אינטלקטואל ממעמד חברתי נמוך) ובהנחה שאנחנו מחליטים לשפוט אותו בלי הציניות האופיינית לנו (בכל זאת, הוא עדיין ילד, ואחד נטול פריוולגיות) - הוא לא כזה נורא. נכון שהוא עדיין צריך להתבגר ולהתגבר על תסביך-הדמות-הראשית, אבל היי, הוא גם חתיך וגם חכם!  

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix)
תיאו שארפ. פתית שלג מיוחד? לא עד כדי כך | צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix

11. אדווינה שארמה

בתחילת העונה, הדמות של אדווינה הרגיזה אותנו (ולמען הסר ספק, זו ממש לא הייתה אשמתה של השחקנית צ'ריתרה צ'נדרן, שעושה עבודה מצוינת). ברור שאדווינה אמורה להיות הבחורה המנומסת, העדינה, היפה והמושלמת – קונטרה לאישיותה המחוספסת והמרירה כמעט של קייט אחותה. אבל בחייאת, כמה תמימה את יכולה להיות? היוצרים רצו להדגיש את ההבדלים המהותיים בין שתי האחיות אבל הרחיקו לכת והפכו את אדווינה לבחורה בת כ-20 שמתנהגת וחושבת כילדה בת 12, נטולת אינטואיציות ונטולת חשדות. חשוב להדגיש: יותר משאנחנו לא אוהבים את אדווינה עצמה, אנחנו לא אוהבים את הטקטיקה התסריטאית במסגרתה דרכו היוצרים על דמות נשית אחת כדי להעצים אחרת.

בשלב מאוחר יותר של העונה נגלה אלינו הצד החד והמחוכם של אדווינה, כשסוף סוף היא חיברה את הנקודות - ובסצנה לא פחות ממהפנטת היא העמידה את ארוסה ואת אחותה במקומם. הרגע הזה כן מאפשר התבוננות אחרת באדווינה ואפילו סוג של תיקון, אבל אנחנו מודים שלא לגמרי קנינו את המהפך התדמיתי שלה. האסימון שלה פשוט נפל מאוחר מדי.

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix)
אדווינה שארמה. נאיבית להחריד, עד שהיא כבר לא | צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix

10. דפני ברידג'רטון

עם כל הכבוד לסצנות הסקס הלוהטות של דפני וסיימון בעונה הראשונה של "ברידג'רטון" – ויש כבוד – הדמות של דפני בפני עצמה לא הצליחה להחזיק את העונה על כתפייה. נראה היה שהשחקנית פיבי דינבור, יפה ומתוקה ככל שתהיה, לא מסוגלת לחלץ מפניה העדינות יותר משלוש הבעות שונות (וזה אם אנחנו נדיבים). אבל זו לא הייתה אשמתה בלבד: בהיעדר תכונות אישיות של ממש - וכשכל הגורמים שהתוו את מעשיה של דפני לאורך הפרקים היו תשוקות כאלה או אחרות - דפני פשוט הייתה דמות בלתי כריזמטית, אנמית ולא מספיק מעוררת אמפתיה. 

בעונה השנייה, ובהתחשב במבנה של סדרת "ברידג'רטון" (כל עונה עוקבת אחר אח אחר מהמשפחה) ובנסיבות של מאחורי הקלעים (עזיבתו של רגה ז'אן פייג, שגילם את סיימון, את הסדרה), דפני לא זכתה להתפתחות עלילתית משל עצמה. היא הפכה מהדמות המרכזית לדמות שמתפקדת על תקן יועצת ותו לא. השנמוך הזה אולי העציב את פיבי דינבור, אבל לראות עינינו – הוא ללא ספק היטיב עם דפני בגילומה. היא לא מופיעה הרבה בעונה הנוכחית, אבל בכל אחת מאותן גיחות ספורות היא מפתיעה בהברקה. אפילו אנחנו כבר התחלנו לחבב אותה. כשמגיע מגיע.

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix)
דפני ברידג'רטון. השנמוך הולם אותה | צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix

9. ליידי פת'רינגטון

"מה האישה המפלצתית הזו עושה במקום כזה גבוה ברשימה", אתם בוודאי שואלים את עצמכם כרגע. ובכן, הרשו לנו להסביר את עצמנו: פורשיה פת'רינגטון בגילומה של פולי ווקר היא אמנם מבהילה, רעה ולעיתים גם נכלולית – אבל בעת ובעונה אחת היא גם אישה חזקה ועצמאית (סלחו לנו על הביטוי הכה-לעוס, אבל אנחנו מרגישים שבמקרה הנ"ל הוא הכרחי), כזו שלא נותנת לאף אחד לעשות ממנה צחוק ותעשה הכל כדי להרים את עצמה מהקרשים.

כמעט מתבקש לראות בפורשיה את הנבלית של הסדרה, אבל זה לא פייר להתעלם מהנסיבות המקלות שלה: ולכן, אנחנו כאן להזכיר שליידי פת'רינגטון פתחה את העונה כאלמנה טרייה ומרוששת. מערכת היחסים המקצועית סלאש רומנטית - ומאוד משונה, יש לציין - בינה ובין בן הדוד ג'ק, הסיתה את פורשיה מדרך הישר, אבל רגע לפני הסוף היא הזדכתה על פשעיה כשהבינה שלפני שהיא אוהבת כסף היא אוהבת את הבנות שלה - והעניקה לבן הדוד ג'ק את ההשפלה הפומבית שמגיעה לו. שאקלית אמיתית.

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix)
פורשיה פת'רינגטון. דורכת על כולם כדי שלא ידרכו עליה לפני כן | צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix

8. קולין ברידג'רטון

את רוב דקות המסך של קולין ברידג'רטון אנחנו מעבירים בתפילות חוזרות ונשנות בנוסח "תתאהב כבר בפנלופי יא מטומטם" ובתסכול מעצם העובדה שהוא לא יכול לשמוע אותנו. קולין, בגילומו של לוק ניוטון, סובל מכל התסמינים הקלאסיים של גיל ההתבגרות (למרות שהוא כבר עבר את גיל עשרים): הראשון הוא תחושת ההחמצה הקבועה, השני הוא המשבר הקיומי התמידי והשלישי הוא אי היכולת להבחין בין עיקר לטפל, בין מה שאתה רוצה למה שאתה צריך. רבאק, פנלופי נמצאת ממש שם מתחת לאף שלך - ואיתה גם האושר, בהבטחה. 

העיוורון של קולין יכול לשגע פילים, אבל אנחנו גם די מחבבים אותו. אם שמים את העניינים הרומנטיים בצד, ברור שמדובר בבחור שאפתן עם ראש על הכתפיים ושכל בקופסה. הוא חופר, זה נכון, והאישיות שלו טרם הסתיימה להתגבש. אבל גולמי ככל שיהיה, קולין הוא חד ומבריק – כזכור, הוא זה שחשף בסופו של דבר את תרמיתו של הדוד ג'ק. בעזרת השם הוא ילמד בעתיד איך לחבר אחד ועוד אחד גם כשזה לא נוגע לאבני חן מזויפות.

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix)
קולין ברידג'רטון. עיוורון מתסכל | צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix

7. ויולט ברידג'רטון

כשהילדים שלך מסתבכים במשולשי אהבה רומנטיים, מקדישים את כל זמנם להסתרת סודות או סתם מחפשים את עצמם, ברור שלא יהיה לך יותר מדי אקשן משל עצמך (גם ככה הפרקים של "ברידג'רטון" ארוכים מדי, אין זמן לכולם). ויולט ברידג'רטון בגילומה של רות גמל היא דמות האם התומכת הקלאסית: זה תפקיד שקשה להצליח לרומם לגבהים של ממש, אבל גמל מצליחה במשימה. ויולט היא אמנם לא דמות בולטת מאוד בעולם של "ברידג'רטון", אבל היא משמעותית למדי. כל אחד מבני משפחת ברידג'רטון לא יכול היה להסתדר במשך מעל לשעה בלי העצות החכמות שלה, והיא כנראה האחראית הראשונה להקטנתם ולמניעתם של לא מעט אסונות. אפשר שתהיי אמא שלנו גם?

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix)
ליידי ברידג'רטון. אשת חיל | צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix

6. קייט שארמה

דמותה של קייט שארמה, בגילומה של סימון אשלי (שחלקכם יכירו בתור אוליביה מ"חינוך מיני"), נכנסה לעולם של "ברידג'רטון" בסערה. וכשאנחנו אומרים "נכנסה בסערה" אנחנו מתכוונים בעיקר למובן המילולי של הביטוי, כי כנראה אין דרך דרמטית ליותר לעשות את האנטרנס שלך מאשר לדהור על סוס כשאת לבושה בגלימה שחורה. כבר מהמשפט הראשון שיצא לה מהפה הוקסמנו מהגישה העוקצנית והקשוחה שלה, זו שגרמה גם לאנתוני להתאהב בה ואף לסכן לטובתה את הנישואים הפוטנציאליים המושלמים. קייט, לעומתה, סיכנה עבור אנתוני את הקשר שלה עם אחותה, ואפשר לכעוס עליה בשל כך - אבל איך אומרים, אין חוקים במלחמה ואהבה.

קייט היא יותר מאשר התגלמותו הפיזית של טייפקאסט הבחורה הדעתנית והסרקסטית, וזה מה שהציל אותה מלהיות דמות מעצבנת ושבלונית. השילוב בין משפטי המחץ השנונים שנכתבו עבור קייט לבין נוכחותה המרשימה והאצילית של אשלי שמגלמת אותה יצר את אחת הדמויות היותר מוצלחות של "ברידג'רטון" ואת הגירל קראש החדש שלנו. סיינה הו?

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix)
קייט שארמה. קשוחה מבחוץ, רכה מבפנים | צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix

5. אנתוני ברידג'רטון

לג'ונתן ביילי - שמגלם את אנתוני, הבכור לבית ברידג'רטון - היו נעליים גדולות להיכנס אליהן בעונה השנייה. רגה ז'אן פייג', הכוכב המרכזי של העונה הקודמת, פרש מהסדרה במפתיע, ובעזיבתו הכריח את ביילי לעמוד בסטנדרטים הגבוהים שהציב ולהיות הגבר הלוהט התורן שמזוהה עם הדרמה התקופתית. על הסקס אפיל של פייג' ושל הדוכס שגילם אי אפשר להתעלות. אבל ביילי - שנראה ומתנהג כמו הילד הלא אפשרי של אנדרו סקוט ורן דנקר - הוא לגמרי מתחרה ראוי. ובלי כל קשר לסקס אפיל, צריך להודות: הדמות של אנתוני מעניינת ומורכבת יותר מזו של סיימון באסט.

בעונה הנוכחית אנתוני גילח את פאות הלחיים שלו (כשאתה סמל מין, אין מקום לתספורות שנויות במחלוקת), מצא את האישה שהוא שואף להינשא לה (רק כדי לגלות שהוא בכלל מאוהב עד כלות באחותה הגדולה) והתעמת לראשונה עם הטראומה שנגרמה לו לאחר מות אביו (וראוי לציין שבסצנות הפלאשבק, בהן מגלם ביילי את אנתוני הנער, הוא אשכרה נראה צעיר יותר). רבים ממעריצי הסדרה התעייפו ממשחקי הכמעט שלו ושל קייט שארמה. אנחנו מחזיקים בדעה הלא פופולרית: נהנינו מכל רגע משותף שלהם על המסך.  

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix)
אנתוני ברידג'רטון. מתחרה ראוי לרגה ז'אן פייג' | צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix

4. פנלופי פת'רינגטון

בעונה הראשונה, פנלופי - שמגולמת על ידי ניקולה קוכלן המצוינת (בת ה-35!) - הייתה דמות די מקופחת בעולם של "ברידג'רטון". בעוד הנשים הצעירות האחרות בבון-טון זכו לסצנות סקסיות בכיכובן ולאישור גברי, פנלופי סיימה את העונה כשהיא שבורת לב, פעמיים: קולין, אהוב ליבה, גם התאהב בבחורה אחרת וגם הודיע שהוא נוסע לטייל בעולם. כבר חשבנו שהיוצרים של "ברידג'רטון" נהנים להתעלל בפנלופי, אבל בסוף העונה הם חשפו פרט משמעותי: אותה נערה שמנמונת וחסרת ביטחון, זו שאף אחד לא מבחין בה אף פעם, היא-היא ליידי וויסלדאון, כותבת עיתון הרכילות שמדיר שינה מעיניהם של תושבי לונדון.

גם בעונה הנוכחית קולין מסרב לראות בפנלופי אישה מושכת, ונשבר לנו הלב בשבילה. אבל משהו השתנה - עכשיו אנחנו גם מעריצים אותה: על היכולת שלה להשתמש בשקיפות שלה לטובתה, ועל הכישרון לעשות עסקים כמו מקצוענית ולהתנסח ברהיטות מעוררת קנאה כאילו הייתה מינימום כותבת ראשית במגזין הקוסמופוליטן. נכון, המסירות שלה לעבודתה כרכילאית גרמה לה לשקר במצח נחושה לאלואיז ובהמשך גם לפגוע בתדמיתה של זו לעד - וזו, אם תהיתם, הסיבה בגללה לא הענקנו לפנלופי את המקום הראשון בדירוג. אבל מה לעשות, היא עדיין אחת מהפייבוריטיות שלנו.

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix)
פנלופי פת'רינגטון. נאהב אותה לנצח | צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix

3. בנדיקט ברידג'רטון

שיהיה ברור, אנתוני לגמרי עושה את עבודתו נאמנה בתור ה-גבר העונתי של הסדרה – אבל אנחנו רוצים לפרגן דווקא לבנדיקט ברידג'רטון, אחיו הצעיר וההורס לא פחות. האינטרנט מלא בדיונים ותת דיונים על "ברידג'רטון" ובבחינה שלהם הגענו למסקנה שבנדיקט הוא אנדר-רייטד. אנחנו כאן כדי לתת לו את תשומת הלב שמגיעה לו.

בנדיקט הוא צ'ארמר לא נורמלי (וכמוהו גם השחקן שמגלם אותו, לוק תומפסון, שמתגלה כמתוק אמיתי בראיונות איתו). ומעבר לזה – בנדיקט הוא אמן בנשמתו. אם בעונה הראשונה זה היה ניכר, ובכן, כי הוא לא הפסיק להעיד על עצמו שהוא אמן – בעונה הנוכחית אנחנו מכירים אותו קצת מעבר לפוזה הגנרית ומצליחים להבין למה הקרקטריזיישן הזה עושה היגיון. בנדיקט תמיד רוצה עוד – עוד ריגוש, עוד ייסורים, עוד תשוקה, עוד סמים (לא היינו מתנגדים לסדרה שמורכבת מסצנות שלו כשהוא מסטול). מיותר לציין שאנחנו כבר מחכים לעונה של "ברידג'רטון" שתכוון אליו את אור הזרקורים, ואם להסתמך על סדר הספרים בסדרת הרומנים של ג'וליה קווין, שעליה מבוססת הסדרה, זו תהיה העונה הבאה!

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix)
בנדיקט ברידג'רטון. תתייחסו אליו כבר | צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix

2. ליידי דנברי

"ברידג'רטון" יודעת להיות רצינית, יפה ושקטה – אבל היא גם יודעת לספק לצופים שלה קצת גרוטסקה מבדרת והכרחית. האיכות הזו של הסדרה מגולמת בצורה הכי טובה בדמותה הנהדרת של ליידי דנברי, אישה לא שגרתית בנוף הבון-טון. תווי הפנים המחודדים שלה בולטים על רקע הפרצופים העדינים של שאר נשות החברה; צבעי בגדיה קודרים וכהים בניגוד לאלה הבהירים והפסטליים שלובשות השאר; וכמובן, הצליעה המזוהה איתה, שהופכת כל כניסה שלה לחדר לכזו שאי אפשר לפספס (וזה שיוצרי "ברידג'רטון" הצליחו לתת לה את האפיון הזה מבלי שהוא יהיה פוגעני כלפי נכים – שאפו).

הלוק של ליידי דנברי הוא בהחלט איי-קאצ'ר, אבל השוס האמיתי הוא הפלפליות והביטחון העצמי הבלתי מתפשר, שהרוויחו עבורה את המעמד הרם שלה בלונדון וגם את המקום השני והמכובד בדירוג שלנו. היא תמיד יודעת הכל על כולם, היא בוחשת בקדרה (אבל בלי לאבד את הצפון), היא לא מפחדת להיות שיידית (אבל מקפידה לעשות את זה רק בעת הצורך). היא הבובנאית שמפעילה את המריונטות שהן הדמויות של "ברידג'רטון". ליידי דנברי היא קאמפ לשמו, ואנחנו כאן בשביל זה.

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix)
ליידי דנברי. קאמפ לשמו | צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix

1. אלואיז ברידג'רטון

נו, ברור שאלואיז היא זו שקטפה אצלנו את המקום הראשון. אולי אנחנו לא מאוד אובייקטיביים כי מאז ומתמיד הייתה לנו חולשה אליה (פמיניזם קונה אותנו), אבל פייר - אי אפשר לומר שלא מגיע לה. קודם כל, מדובר באחת הדמויות הכי חינניות על המסך כרגע: השחקנית שמגלמת אותה, קלודיה ג'סי, היא אמנם בת 32 (!) - אבל היא מצליחה לגלם בשלמות את הנערה הגולמית והנמרצת הזו, שלה שפת גוף די מגושמת וגינונים טומבוי-יים שהופכים אותה לדמות כה סימפתית וספציפית.

אלואיז היא גם כנראה הדמות הכי אינטליגנטית ב"ברידג'רטון". היא מסרבת להתכופף לפי הכללים הנוקשים והמיושנים של החברה הגבוהה – יו גו, גירל! - לפיהם אישה צריכה להיות מנומסת, צייתנית ומגונדרת; בעונה השנייה היצר המרדני שלה עולה מדרגה והיא מוכנה להסתכן בשביל האמת שלה. עד כה, אלואיז הביעה את התנגדותה הנחרצת למוסד השידוכים-נישואים כפי שהוא מתקיים בבון-טון, אבל בעונה הנוכחית היא מגלה שרומנטיקה בפני עצמה זה דווקא לא דבר כזה רע - קו עלילה שאולי הכעיס את מי שמאמינים שלא כל דמות נשית חייבת סיפור אהבה כדי להיות שלמה. בלי קשר לדעה שלנו על תיאו, אנחנו בעדה: אלואיז, אל תתני לאף אחד לומר לך איך לעשות את הפמיניזם שלך.

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix)
אלואיז ברידג'רטון. גירל פאוור | צילום: LIAM DANIEL, יח"צ באדיבות Netflix

אל תדאג חמוד, לא שכחנו ממך. אין לך מקום בדירוג, אבל זה לא אומר שאין לך מקום בלב שלנו

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: netflix, צילום מסך)
מתוך "ברידג'רטון" | צילום: netflix, צילום מסך