"סקס/לייף", סדרת הלהיט התורנית של נטפליקס, ככל הנראה חייבת את ההצלחה האדירה שלה לסצנות הסקס הגרפיות שמופיעות לעיתים די תכופות בשמונת פרקיה. אין ספק שמעלליהם הפרועים של הגיבורים לגמרי עושים חשק, אבל איך לומר? עדיף שלא לקחת מהם השראה: לא פעם, הסדרה מציגה מעשים בלתי הגיוניים או בלתי מוסריים (בדרגות שונות של חומרה) ואורזת אותם בעטיפה לוהטת, כשהיא מדלגת על הניואנסים הקטנים ולא מבהירה מדוע הם פסולים. "סקס/לייף" מהלכת בתחום האפור ולא תמיד מתייחסת לכך מפורשות, ועל כן - ריכזנו את כל הטיפים שממש לא כדאי ללמוד מהסדרה. 

 1. אם אתם כותבים יומן בלפטופ ורוצים שהוא יישאר סודי, אולי כדאי לשקול להגן עליו באיזשהו אופן. בפרק הראשון, בילי מחליטה לפרוק את תסכולה ואת המחשבות הטורדניות על הסקס עם בראד באמצעות יומן שהיא כותבת בלפטופ שלה. אבל מה, ברוב תמימותה היא מעניקה לקובץ הסודי את השם (המאוד) מסקרן "Dear Me". אם היית רוצה למנוע מבעלך למצוא את היומן, בילי, יכולת לפחות לתת לקובץ שם קצת פחות אטרקטיבי מלכתחילה (ולא להיזכר באפשרות הזו רק אחרי שהכל כבר נהרס). אפשרות אחרת היא, כמובן, להגן על המחשב בסיסמה.
 2. אל תפרצו לאחוזת הענק של מישהו בשביל לעשות סקס. כשקופר מנסה בכוח לפלפל את חיי המין הרדומים שלו ושל אשתו, הוא לוקח אותה בהפתעה לאחוזה מפלצתית ששייכת, כפי שמתברר בהמשך, לקולגה שלו. כמובן שהם בוחרים לעשות אהבה בבריכת הענק, והכל הולך ממש בסדר ואפילו יותר מזה; אבל למרבה הצער, אותו איש מבוגר נמצא בבית שלא כמתוכנן, וכנראה שומע את הרעשים. הוא מגרש את בני הזוג המבוהלים מהחצר (מה שבהמשך הופך למרדף מכוניות שלא יבייש גם את "מהיר ועצבני"). ובכן, אנחנו בטוחים שיש דרכים לעשות סקס אסור ולוהט גם בלי להסיג גבול.
  מתוך "סקס/לייף" (צילום: יח"צ באדיבות Netflix)
  כשאתם רוצים לפלפל את חיי המין שלכם, כדאי שזה לא יכלול הסגת גבול. מתוך "סקס/לייף" | צילום: יח"צ באדיבות Netflix
 3. אם את מעוניינת ביזיז, כדאי מאוד שזה לא יהיה האקס המיתולוגי של החברה הכי טובה שלך. זה בסדר לחיות חיי שחרור מיני, לשכב עם יותר מאדם אחד בו זמנית או להתנסות בחוויות מיניות חדשות. זה בסדר גם לנהל קשר מיני עם מישהו מבלי שהדבר יכלול היקשרות רגשית. אבל לא משנה כמה פתוחים אתם בכל הנוגע למין, יש גבול שלא עוברים: אקסים של חברות. סשה, למשל, לא הצליחה לעקוב אחרי הכלל האחד והמאוד פשוט הזה, התייזזה עם בראד והוכיחה את עצמה כחברה בוגדנית במיוחד. אם אנחנו היינו בילי, ממש לא היינו סולחים לה בכזו קלות: כך נראית חברות רעילה.
 4. אל תצלמו מישהו שאתם שוכבים איתו ללא ידיעתו, לא משנה כמה הוא הרפתקן במיטה. אם כבר בסשה ובראד עסקינן, בואו נדבר גם על החצי השני של הצמד הזה: הילד הרע האוסטרלי. כשסשה מודיעה לבראד שהיא לא תשכב איתו שוב כי חברתה נפגעת מהדבר (יופי שנזכרת, מאמי), בראד עושה הכל כדי להדליק אותה. מה שסשה לא יודעת כשהיא נשבית בקסמיו זה שבילי רואה הכל: תוך כדי האקט, בראד נמצא בשיחת וידיאו עם אהובתו מהעבר כך שסשה בעצם מצולמת ללא ידיעתה. היא אמנם לא נרגשת במיוחד כשהיא מגלה על זה בהמשך (ושואלת את בילי איך הטוסיק שלה נראה בסרטון), ובכל זאת - מדובר בעברה על החוק.
  מתוך "סקס/לייף" (צילום: יח"צ באדיבות Netflix)
  לצלם אישה (פרועה ככל שתהיה) ולשתף את הסרטון ללא ידיעתה זו עבירה פלילית. מתוך "סקס/לייף" | צילום: יח"צ באדיבות Netflix
 5. אל תאוננו על סרטון של אהבת חייכם שוכב עם מישהו אחר, זה רק יגרום לכם להרגיש רע יותר. מיותר לציין שההחלטה של בילי לאונן בזמן הפייסטיים ההוא רק תדלקה את יצר ההרס העצמי שלה. במילים אחרות, זו לא גחמה לוהטת אלא אובססיה לא בריאה.
 6. אל תעשו קעקוע המסמל את אהבתכם למישהו בלי ליידע אותו בכך מראש. זה מאוד חמוד שבראד החליט לעטר את מפשעתו בקעקוע למען בילי, שלא תבינו אותנו לא נכון. הבעיה הייתה שהמחווה הרומנטית הזו נשארה בגדר הפתעה עד לרגע שבו כבר לא ניתן היה לחזור אחורה. רק אחרי שסיים בראד להתקעקע, הודה בפני אהובתו כי שתי הדבורים שקעקע מסמלות את שני שמותיהם המתחילים באות B. ומה היה קורה אם בילי הייתה נרתעת מהצהרת הכוונות ובראד היה נתקע עם זיכרון רע על עורו לנצח?
  מתוך "סקס/לייף" (צילום: netflix, צילום מסך)
  מומלץ לא לעשות קעקוע רומנטי בלי להודיע מראש למושא האהבה. מתוך "סקס/לייף" | צילום: netflix, צילום מסך
 7. ואם כבר החלטתם לקחת את הסיכון, אז בבקשה מכם - אל תתחרמנו בסטודיו לקעקועים. מה אם המקעקע ייכנס בחזרה לחדר? מה, למען השם, הוא אמור לעשות עם עצמו?
 8. אתם יושבים בבר וממש בא לכם אחד על השני? מדהים, לכו הביתה. באחד הפלאשבקים, אנחנו רואים את בילי ובראד בבר הקבוע שלהם בניו יורק. הם כמובן לא יכולים להעביר שנייה זה במחיצת זו מבלי שרמת ההורמונים שלהם תזנק לשמיים - אז הם עושים את הדבר ההגיוני לדעתם: מתחרמנים על הספה מול כולם. צר לנו לבשר לכם, בילי ובראד, אבל נראה לנו שממש יכולתם לחכות שתגיעו למיטה במקום להביך את כל הסובבים.
 9. יש עוד כמה מקומות שבהם כדאי להישאר מאופקים: מעלית היא לגמרי אחד מהם. היי, בראד ובילי, איך נגיד לכם את זה? PDA זה אחלה וכולנו חוטאים בזה מדי פעם, אבל בואו לא ניקח את זה רחוק מדי.
 10. אל תתחרמנו על פסי הרכבת, וגם לא לידם. בראד ההרפתקן החליט לקחת את חברתו החדשה אל מסילת הרכבת התחתית, כשזו אמורה להגיע לתחנה ממש עוד דקות ספורות. בתחילה, בילי עושה את הדבר ההגיוני ומסרבת - אבל קסמו של הבאד בוי לא מותיר לה ברירה והיא נגררת איתו אל המסילה. רגע לפני שהרכבת דורסת אותם למוות, השניים חומקים ונעמדים על מדרגה לצד המסילה, סנטימטרים ספורים מהרכבת הנוסעת. בילי ובראד אמנם מניחים שאין מקום נכון יותר להתחרמן בו מאשר זה, אבל האמת? זה לא ממש מחרמן, זה בעיקר מאוד מסוכן. 
  מתוך "סקס/לייף" (צילום: יח"צ באדיבות Netflix)
  להתרחמן לצד מסילת רכבת נוסעת? מה נסגר איתכם?? מתוך "סקס/לייף" | צילום: יח"צ באדיבות Netflix
 11. לפנטז על נשים אחרות? בסדר, רק לא על הבוסית. קופר מתוסכל מהעובדה שבילי מרוחקת, מסתורית וחושבת על בראד כל הזמן. אממה? גם הוא נקלע ללופ מחשבות אסורות משלו. הבעיה היחידה היא שמכל הנשים בעולם הוא מפתח רגשות דווקא לבוסית שלו, פרנצ'סקה. לא מערבבים ביזנס ופלז'ר!
 12. אל תתערבו בבעיות שלא שייכות לכם. עם כל הכבוד לפרנצ'סקה, ויש כבוד (בכל זאת, אישה אסיאתית שפילסה את דרכה בעולם מקצועי גברי ולבן לחלוטין) - היא צריכה שיעור בטאקט, וזה דחוף. נכון שהיא מנהלת רומן רגשי עם קופר, ונכון שהנישואים שלו ושל בילי מתפוררים, אבל זה ממש לא תפקידה להגיד לו לעזוב את אשתו - והיה עדיף אם היא הייתה לוקחת צעד אחורה.
  מתוך "סקס/לייף" (צילום: יח"צ באדיבות Netflix)
  רצוי לא לבחוש בנישואים המתפרקים של הכפוף שלך בו את מאוהבת. מתוך "סקס/לייף" | צילום: יח"צ באדיבות Netflix
 13. אם אתם מתפשטים על גג בניין במרכז העיר, קחו בחשבון שלא מעט אנשים יכולים לראות אתכם. הפעם הראשונה שבה בילי ובראד שכבו הייתה בהחלט לוהטת, אבל חשוב לזכור שהחרמנות השכיחה מהם את העובדה שהם לגמרי חשופים שם על הגג הניו יורקי. לא נעים.
 14. יכול להיות שמסיבת סקס המונית היא לא הדרך הטובה ביותר לשקם נישואים מפורקים. אם מדובר בזוג מנוסה שכבר עשה את טבילת האש בנישה המדוברת, בכיף, אנחנו לא שופטים. אבל קופר מעולם לא נכח באירוע שכזה ולמעשה גם לא בילי; השניים היו בהלם תרבות, והרעיון שנראה היה מפתה בתחילה התברר מהר מאוד כאיום ונורא וככזה שהוביל גם לתקריות אלימות. 
 15. החבר זורק כוס זכוכית על הקיר ומטיח מילים פוגעניות? הוא גבר רעיל. הפגישה של בני הזוג עם אמא של בראד הופכת ממושלמת למסויטת כשאביו החורג מגיע בהפתעה ומוציא מבראד את כל הלכלוך. הוא מאבד שליטה, נוהג באלימות פיזית ואחר כך גם מוציא כעסים על בילי, שגם ככה הייתה חסרת אונים מול הטרפת המשפחתית. כל הדדי אישיוז בעולם לא יצדיקו התנהגות הזו, ולא בהכרח צריך להוקיע את בראד מהחברה - אבל כן להמליץ לו לגשת לטיפול פסיכולוגי.
 16. סקס במכונית זה לא מדהים כמו שזה נראה. "סקס/לייף" חוטאת ברומנטיזציה מופרזת, ובהתאם - כמעט כל אינטראקציה מינית בין בילי לבראד מתנהלת בהרמוניה ושלמות ובלי פקשושים שלגמרי מתקיימים בחיים האמיתיים. צר לנו לבאס אתכם, אבל סקס במכונית לא הולך כל כך חלק כמו במקרה של השניים אלה.