הילדים שאהבו את "איי קרלי" כבר התבגרו והפכו לאנשים, השחקנים שגילמו בני נוער כבר נושקים לגיל שלושים, וחלק מקווי העלילה - כמו במקרה של סדרות רבות מאותן שנים - לא ממש צולחים את מבחן הזמן. ולמרות שהרבה השתנה מאז עלייתה לאוויר ב-2007, הסדרה הזו הייתה ונשארה הפנינה שהיא. היא עשתה צחוק מהתרבות הפופולרית ומהאינטרנט וחגגה אותם בו זמנית; היא הקפידה על מודעות עצמית בלתי מתפשרת; היא הציגה סיפורי אהבה שלא יביישו אף קומדיה רומנטית; היא הייתה מתוקה, משונה ושנונה, ואי אפשר היה שלא להתמסר אליה.

כמעט עשור עבר מאז שידור הפרק האחרון של "איי קרלי", ועכשיו הגיע, סוף סוף, הרגע המיוחל - כוכבי הקאסט המקורי (ובכן, כמעט כולם) חוזרים בריבוט לסדרה האהובה. אבל לפני שנבלע בשקיקה את הפרקים החדשים (שכרגע לא משודרים בישראל), כדאי לחזור ולהיזכר למה כל כך אהבנו את "איי קרלי" מלכתחילה: לרגל עלייתו של הריבוט המצופה למסך, נברנו מחדש ב-97 הפרקים של הסדרה המקורית ובחרנו את ה-10 הטובים ביותר - ותאמינו לנו, זה לא היה קל.

iBeat The Heat (עונה 3)

הפרק הזה הוא כאוס אחד גדול, ובמובן הטוב ביותר של המילה. ביום הכי לוהט של השנה בסיאטל, החשמל בבניין נופל בעקבות שימוש יתר במזגנים, וכל דיירי הבניין נאלצים להתמודד עם חום בלתי נסבל. אבל לא גיבורי הסדרה - הם, למזלם, שוהים בדירה של קרלי וספנסר במחיצתה של מערכת מיזוג אוויר נורווגית שמורכבת מצינורות צהובים (שרכש ספנסר בהמלצת סאקו). אבל גן העדן הממוזג שלהם הופך במהרה לגיהנום, כשהשמועה על המכשיר המחוכם מתפשטת כמו אש בשדה קוצים (ביום שרב, כמובן): שכנים מהבניין, גם אלה שמעולם לא החליפו מילה עם בני משפחת שיי וחבריהם, נוהרים אל פתח דלתם.

כל אחד מהגיבורים מתמודד עם הזוועה בדרכו. קרלי, מצידה, ממשיכה לעבוד על דגם החברה האוטופית שלה לביה"ס ומשוחחת עם גריפין, האקס המסוקס; פרדי מכיר בחורה חדשה ומתאכזב לגלות שהיא גבוהה ממנו בראש לפחות; סאם מנצלת את קשישי הבניין ומתמחרת דקות של מיזוג בתמורה לעיסויים מפנקים עבורה; ספנסר פוצח שוב במלחמה עם צ'אק, הילד המרושע ואויבו הנצחי, ומפלרטט עם אחותו בו בזמן. זו חגיגה של דמויות משנה, כאשר מלבד הנ"ל מופיעים בפרק גם לוברט, גברת בנסון ועוד רבים ומטורללים: כולם תקועים יחד בקפסולה מהבילה שיכולה לשמש כקרקע פורה למחקר אנתרופולוגי. ובדיוק כשקרלי מוצאת את הצד החיובי ומתרגשת לחלוק עם שכניה את תחושת הזרות הבניינית שהוחלפה בתחושת משפחתיות - החשמל החוזר והשכנים מסתלקים מהר כפי שהגיעו. וכמובן, דגם החברה האוטופית של קרלי נרמס בשוגג על ידי הבחורה הגבוהה המגושמת, ברגע סמלי שלא דורש אף מילה מיותרת.

iKiss (עונה 2)

סאם מניחה דג מת בלוקר של פרדי: הוא, מותש מההתעללות שלה, משחרר את העכבות ומחליט לאזוק אותה לגיבי בתמורה. סאם זועמת, והיא מבטיחה לו שהנקמה עוד תגיע. מאוחר יותר, סאם וקרלי חוזרות מהקולנוע אחרי שצפו בקומדיה רומנטית מהסוג הנחות ביותר בשם "הנשיקה הראשונה" - ועל הדרך, הסדרה קורצת בחוכמה לז'אנר המתועב-אך-הכה-אהוב הנ"ל, באמצעות מערכון אייקוני שקיבל את השם "Kelly Cooper: Terrible Movie". נושא הסרט, נשיקות ראשונות, מעורר שיח טעון בין קרלי לפרדי והוא פותח בפניה את ליבו ומודה שהוא מעולם לא התנשק. הבעיה? סאם, הצמאה לנקמה, צותתה לשיחה בזמן הווידוי האישי שלו - ובחרה לחשוף את הסוד הגדול של פרדי בשידור חי של תוכנית הרשת, מה שכמובן מוביל להגברת המתח והשנאה בין השניים.

אבל בסוף הפרק, כשהשניים יושבים יחד ביציאת החירום, אנחנו מגלים שגם סאם מתמודדת עם אותה "בעיה" בדיוק, ומעולם לא התנשקה בעצמה. ברצון עז לתלוש את הפלסטר אחת ולתמיד, השניים חולקים נשיקה ראשונה. זו לא הייתה נשיקה אגדית: היא הייתה סטטית, מביכה, עם עיניים פקוחות; בדיוק ההפך מכל נשיקה טלוויזיונית מצופה. זה אחד הפרקים הטובים בסדרה לא רק כי הוא זורע מורכבות במערכת יחסים שבלונית, אלא גם כי הוא מסמל אירוע מכונן ועושה זאת בכנות מרשימה. וזה רק נהיה טוב יותר - הפרק מכין את הקרקע לקראת הפרק "iThinkTheyKissed" מהעונה השלישית: כשהיא מטושטשת ומשועשעת תחת השפעת גז צחוק, סאם מספרת לקרלי לראשונה על אותה נשיקה - וזו לא יודעת איפה לקבור את עצמה.

iChristmas (עונה 1)

בדרך כלל "איי קרלי" שומרת על אווירה מבודחת וקלילה - אבל הפרק הזה מותח את הסדרה ומקרב אותה אל גבול הדרמה. אחרי פרס כריסמסי של תוכנית הרשת, קרלי מאוכזבת לגלות שספנסר לא קנה עץ חג מולד קלאסי אלא נהג בדרכו הספנסרית היצירתית והרכיב עץ חג אלקטרו-מגנטי משלו. למרבה הצער, כשל גורם לכך שהעץ המיוחד עולה בלהבות ואיתו נשרפות גם כל מתנות החג. ברגע של כעס ותסכול, קרלי מצהירה כי היא הייתה רוצה שספנסר יהיה נורמלי. או אז, היא מועברת למציאות אלטרנטיבית בו אחיה איננו אמן מטורלל בעל רעיונות מטורללים עוד יותר, לעולם בו ספנסר הוא איש מעונב ורציונלי.

ולא רק זה - קרלי מגלה שהנורמליות של ספנסר מייצרת לה חיים שונים גם בתחומים אחרים: סאם נמצאת במוסד לעבריינים צעירים, פרדי והיא מעולם לא היו חברים ונוויל, למרבה האימה, הוא בן זוגה. והגרוע ביותר: ספנסר מתארס לאמא של פרדי, גברת בנסון האיומה. הפרק כמובן נחתם בסוף שמח כשהעולם של הגיבורה חוזר לקדמותו, אבל את הבכי שובר הלב שלה בסטודיו, כשהיא זועקת לעזרתו של מיטש המלאך השומר, אי אפשר לשכוח. ואפילו יותר מחוסר האונים של קרלי, הפרק הזה כל כך נוגע במיוחד בזכות העובדה שהוא מבהיר לנו בדיוק כמה ספנסר הוא איש מוזר, לעיתים באופן טרגי - ולמרות זאת, אין מה לעשות, העולם לא היה עומד על כנו בלי היצרים הילדותיים והמקסימים שלו.

iSaved Your Life (עונה 3)

צילומי מערכון של תוכנית הרשת, במסגרתן קרלי מחופשת לארנב ומציעה לעוברי אורח לצחצח את שיניהם בתשלום, נגמרים באסון: קרלי כמעט ונדרסת על ידי משאית טאקו, אבל פרדי נחלץ לעזרתה בדיוק ברגע הנכון, דוחף אותה אל מחוץ לטווח הנסיעה של הרכב ומוציא אותה מכלל סכנה. הוא עצמו שובר כמה גפיים, מה שמחזק עוד יותר את הנרטיב שהולבש עליו - גיבור היום שהיה מוכן להקריב עצמו למען חברתו.

נראה שגם קרלי עצמה מסוחררת מהתדמית החדשה וההירואית של פרדי, ויותר מזה - היא מודה בפניו על רגשותיה ומדביקה לו נשיקה (גברת בנסון, כמובן, תופסת את השניים בעת מעשה). השניים הופכים לבני זוג, אבל מהר מאוד האמת העגומה מתבהרת הן לפרדי והן לקרלי עצמה: קרלי לא אוהבת אותו, אלא את המעשה שעשה, והנשיקה ההיא הייתה לא יותר מביטוי פיזי של ההיסחפות אחר הריגוש של הרגע. הם מחליטים לשים את מערכת היחסים התמוהה הזו על הולד, ופרדי מבין במהרה שהוא איבד את נערת חלומותיו. לצד הרומן הקצרצר של פרדי וקרלי, מלווה את הפרק עלילת משנה שגם בזכותה נשארנו דרוכים: סאם וספנסר מנהלים קרב פיינטבול פעיל וסוער שסיפק לצופים כמה רגעים מבהילים ממש. מירנדה קוסגרוב הצהירה בעבר כי הפרק הזה הוא האהוב עליה ביותר בתולדות "איי קרלי", והוא גם הוכתר כפרק הנצפה ביותר של הסדרה אי פעם.

iOMG (עונה 4)

כשהרכבנו את רשימת הפרקים הטובים ביותר, היה לנו ברור מהרגע הראשון שהפרק הזה ייכנס לרשימה - אין מה לעשות, אנחנו רומנטיקנים בנשמה. במהלך הפרק המדובר קרלי, פרדי, סאם וגיבי מעבירים לילה לבן בבית הספר על מנת לעבוד על הפרויקטים השנתיים שלהם. מבלה עם החבורה גם בראד, המתמחה החדש (והחמוד) בתוכנית הרשת. לצד עלילת משנה קורעת מצחוק שעוקבת אחר הפרויקט של גיבי וקרלי, את מוקד הפרק תופסת סאם: במהלך הלילה, קרלי ופרדי מבחינים שהיא מתנהגת מוזר, ובמטרה לגלות מה המניע, הם מנסים עליה את האפליקציה החדשה שבנו פרדי, בראד וסאם עצמה, שמתיימרת לגלות רגשות של אדם באמצעות סריקת פניו. הבשורה מטמטמת - סאם מאוהבת.

קרלי ופרדי, כמובן, בטוחים שמושא אהבתה הוא בראד המקסים והנאה, אלוף הבראוניז, ואף מנסים לייצר רגע רומנטי מאולץ בין השניים. אבל סוף הפרק משאיר אותנו כצופים פעורי פה: ברגע לוהט בחצר בית הספר, אנחנו מגלים שהבחור שכבש את ליבה של סאם הוא לא אחר מאשר פרדי, הבחור לו היא לעגה במשך שנים. פתאום, נרפו ידיה של הבחורה החריפה והחצופה. האהבה לא הפכה אותה כנועה, אבל היא כן הכריחה אותה להסיר את המגננות, להיפטר לרגע מהציניות ולהתמסר לסערת הרגשות. ואם זוהי לא נקודת מפנה עוצרת נשימה, לא ברור מה כן.

iGet Pranky (עונה 4)

הפרק הזה סובב כולו סביב ספנסר (הדמות הטובה ביותר בסדרה, חשוב לציין): הוא היה לפרק הראשון שעשה כך ואף הציג לראשונה אנקדוטות מהעבר של הדמות. בתחילתו, קרלי מודה שהיא מעולם לא עשתה מתיחה, והניסיון הראשון שלה נוחל כישרון חרוץ. כשהיא מבקשת מספנסר את עזרתו, אנחנו מבינים שהיא פתחה תיבת פנדורה: בצעירותו ספנסר היה מכור למתיחות (בפלאשבק מצמרר, ניתן לראות את המתיחה הקיצונית ביותר שביצע, זו שגם גרמה לו להיגמל - הוא גרם ל"גשם" של אבקת שום במסדרונות בית ספרו, מה שפגע קשות בתלמידים). בשביל אחותו, ספנסר חוזר למתיחות ומאוד נהנה מזה, אבל לא עובר זמן רב עד ששוב, כמכור, הוא מאבד שליטה.

כדי לגמול את ספנסר מהתחביב המסוכן והקטלני, החברים קוראים לחבריו לכיתה, אלא שנפגעו מתקרית אבקת השום המצערת. אבל הם, במקום להסביר לו בהיגיון מדוע אותו מעשה היה בעייתי - מרביצים לו באכזריות. זו סצנה קשה לצפייה, וההבנה העצובה היא שהמכות הן ככל הנראה סטירת המציאות (באופן מילולי) שספנסר היה צריך. הפרק גם קורץ לעברם של השחקנים בערוץ ניקלודיאון: במהלכו, קרלי צופה בפרק של "דרייק וג'וש" - כזכור, מירנדה קוסגרוב הייתה מוכרת קודם לכן בזכות דמותה של מייגן פרקר מהסדרה. למעשה, קרלי אפילו מציינת שמייגן, בניגוד אליה עצמה, מאוד טובה במתיחות. גם ספנסר צופה בסצנה מתוך "דרייק וג'וש" המציגה את "סטיב המשוגע", דמות שגילם ג'רי טריינור לפני ימי "איי קרלי". ודבר נוסף שהופך את הפרק הזה לממתק: סאם חושפת לראשונה את הקראש ארוך-הטווח שלה על ספנסר.

iRocked The Vote (עונה 2)

חברי הצוות של תוכנית הרשת מכורים לתוכנית הריאליטי "America Sings", ויש להם פייבוריט מובהק מבין הפיינליסטים: דיוויד ארצ'ולטה (זמר אמיתי שהתמודד ב"אמריקן איידול", והופיע גם ב"האנה מונטנה" בתפקיד עצמו). קרלי וסאם מעריצות אותו עד כדי כך שהן משתמשות בכוחן כאושיות על מנת להפציר בקהלים רחבים להצביע לזמר החביב. ואכן, הבקשה שלהן התגלתה כיעילה וארצ'ולטה אכן חוטף את המקום הראשון ומשאיר אבק לווייד קולינס, המתמודד הבריטי שהתחרה איתו על הניצחון (ב"אמריקן איידול", ארצ'ולטה דווקא הגיע למקום השני).

אבל קרלי וסאם מגלות שלבחירה שלהן לעודד את המעריצים להצביע לארצ'ולטה הייתה השלכה משמעותית: בריאיון טלוויזיוני, ווייד חושף שאת כספי הפרס המיוחל הוא תכנן להעניק לאמו שזקוקה לניתוח. מתוך רחמים כלפי הבחור המסכן, השתיים מחליטות לארח אותו בתוכנית הרשת ולהפיק עבורו קליפ מושקע. המעשה הנדיב שלהן מכניס אותן לתסבוכת של ממש, כשפרצופו האמיתי של החתיך הבלונדיני נחשף והוא מתגלה, בגדול, כמפלצת. קרלי וסאם נקרעות בין תחושת האשמה על העוול שנגרם לו בגללן לבין השנאה היוקדת כלפיו. הפרק הזה לא מתבייש לצחוק על הכל: על ז'אנר הריאליטי, על מפורסמים שאיבדו צלם אנוש, על קליפים מוזיקליים שחוטאים בהחפצת נשים. ולא רק הביקורת של הפרק והיותו מודע להלך הרוח החברתי הם שהופכת אותו לראוי להיכנס לרשימה: לשניות ספורות, אנחנו זוכים לראות את גיבי שר שיר מרגש ללא חולצה, ובאמת אין טוב מזה.

iSpeed Date (עונה 3)

כשהפדיחה הענקית של קרלי מול החתיך של השכבה גורמת לה לאבד כל סיכוי להגיע איתו לנשף, היא מתקשה למצוא דייט אחר שייקח אותה לאירוע המצופה. חרף התנגדותה של קרלי, סאם משתמשת בכוח של תוכנית הרשת על מנת למצוא בחור מקסים וחתיך שיסכים להגיע איתה לנשף. לתדהמתן, לא פחות מ-752 נערים מגיעים למקום המפגש, מה שמאלץ את קרלי לשבת לספיד-דייט עם כל אחד ואחד מהם. אחרי רצף בנים שלא ברמתה, מגיע אוסטין הצ'ארמר שזוכה בתענוג והופך לבן הזוג של קרלי לערב אחד.

פרדי, מצידו, נתקע עם מליקה הקוסמת אחרי שהשתהה זמן ממושך מדי עם תשובה לבנות האחרות שהזמינו אותו לנשף. גם קרלי מגלה שאוסטין המושלם הוא ממש לא מושלם, והדברנות החביבה שלו מתגלה כבעיה אישיותית קשה כשבמשך כל הערב הוא לא נותן לה לסיים אף לא משפט אחד. גם עבור סאם זה לילה עגום במיוחד: היא מגיעה לבית של גיבי כדי להזמין אותו לנשף (כחבר אפלטוני) ומושפלת כשהיא מגלה שהוא לא חיכה לבואה - הוא בכלל עסוק בבילוי עם בת הזוג היפהפייה שלו, טאשה (המגולמת על ידי לא אחרת מדוגמנית העל אמילי רטאייקאוסקי). העליבות הזו שמלווה את הדמויות, שמגיעות אחת אחת לאיזו נקודת שפל אישית, הופכת את הפרק הזה לכה מעורר הזדהות. קרלי ופרדי, אגב, מסיימים את הערב חבוקים זה בזרועות זו בריקוד סלואו מרגש: למעשה, גם נשיקה צולמה עבור הפרק, אבל נחתכה בעריכה.

iPie (עונה 2)

אין פרק יותר סיטקומי וכיפי מהפרק הזה. מר גליני, הבעלים של חנות הפאי האהובה ביותר על החבורה (היא מעולם לא הוזכרה עד הפרק הנ"ל, אבל מילא) - הלך לעולמו בשיבה טובה בגיל 97, מה שמביא לסגירתה של החנות המיתולוגית. נכדתו המגעילה של גליני, טרודי, מסרבת להמשיך את דרכו של סבה, ועוזרו האישי מריו מעולם לא נחשף למתכון. יותר משהם מרגישים בחסרונו של הזקן החביב, החברים מתגעגעים לטעמו האלוהי של הפאי ההוא - ועושים כל שביכולתם כדי להשיג מתכון מושלם לקינוח האהוב, כזה שיהיה כמה שיותר דומה לזה של גליני. למרבה הצער, אף אחד מהמתכונים שנשלחו להם על ידי מעריצי תוכנית הרשת לא מתקרב בגאוניותו למתכון של המנוח.

כשהם מבינים שהמתכון הנכסף נמצא במחשב של מר גליני, קרלי סאם ופרדי נכנסים למשרדו (במהלך הלוויה שלו. כן כן) ומנסים לדלות מידע מהמכשיר ללא הצלחה. במהלך ריב אלים, המחשב נופל והחבורה מגלה - המתכון לא היה מוצפן בקובץ סודי, אלא הדף עליו הוא נכתב הוחבא *פיזית* בתוך המחשב. הפאנץ' המשעשע הזה היה אחד הזכורים והמבריקים בתולדות הסדרה.

iTwins (עונה 2)

איזה כיף: אחותה התאומה של סאם הגיעה לביקור. אבל מה? פרדי מעולם לא שמע על קיומה של מלאני קודם, ואחרי שהוא יצא פתי ממש לאחרונה (קרלי וסאם גרמו לו להאמין שזה 'יום הליצנים' בבית הספר) הוא נוהג בזהירות יתרה ומתעקש לא לקנות את הסיפור שלהן. מלאני, למעשה, היא אדם אמיתי לחלוטין - אבל מאחר שהיא נראית בדיוק כמו סאם פרדי משוכנע שזו רק עוד מתיחה מרושעת של חברותיו.

בעוד סאם היא טומבוי, גסה וקשוחה, מלאני היא כמובן בדיוק ההפך ממנה: היא עדינה, חייכנית ובעלת טון דיבור רגוע ומתקתק. ג'נט מקארדי - שמגלמת הן את סאם והן את אחותה התאומה - מפגינה תצוגת משחק מרשימה, כאשר הבגדים הורודים ה"נשיים" לא מחזיקים לבדם את הדמות של מלאני: אלה הן הדקויות שהיא מלבישה על הנערה הצעירה, ממנח כפות הידיים דרך הבעות הפנים, שהופכות את הדמות למשכנעת לחלוטין ואת הפרק לאחד מהאייקוניים ביותר שידעה הסדרה. מקארדי עצמה הודתה בריאיון עבר כי הקול הטבעי שלה נמצא איפשהו בין הקול הנמוך של סאם לבין הקול הגבוה של מלאני. נוסף על כך, היא גם סיפרה שמכל פרקי "איי קרלי" - את הפרק הזה היה לה הכי כיף לצלם. ובכן, זה ניכר.

אגב, עלילת המשנה של הפרק משעשעת לא פחות מהמרכזית: קרלי מתחילה להעביר לצ'אק שיעורים פרטיים במתמטיקה. בנאמנות לאחיה הגדול, שכאמור מתחזק עם השכן הערמומי יריבות ארוכת שנים, היא ממציאה את המספר "דרף" (derf) ומלמדת אותו להשתמש בו. הוא, כמובן, נכשל במבחן.