הדבר האחרון שאנחנו מצפים מקומדיה רומנטית, זה שהיא תהיה נאמנה למציאות. דיאלוגים דרמטיים עד מבוכה, חורים בעלילה, אנשים יפים מדי וצירופי מקרים מופרכים הם מה שהופך את הז'אנר הזה למה שהוא - כיפי וממכר, אבל עם כל הכבוד לחוקי הרום-קום, יש גבול לכמה לא אמינה יצירה יכולה להיות.

"אמילי בפריז" לקחה את היעדר ההיגיון עשרים צעדים קדימה ולפני שאנחנו מאפסנים אותה בתיבת הרנגארד של חיינו ומשחררים ממנה לתמיד, אצרנו את הרגעים הכי לא אמינים בסדרה שגרמו לנו לפלוט אנחה עצבנית של "נו באמת" כולל גלגול העיניים המתבקש. 

 1. ביום הראשון שלה בעבודה, אמילי מגיעה לשולחנה של פטרישיה, נרגשת לשתף אותה ברעיונות שלה לגבי שיווק ברשתות החברתיות. פטרישיה לא מבינה מה אמילי אומרת כי היא פונה אליה באנגלית אז אמילי שולפת את החבר הטוב גוגל טרנסלייט. היא עושה 7 קליקים עם האצבעות על המקלדת, מה שהיה מספיק למילה או שתיים במקרה הטוב, אבל לאמילי זה איכשהו מספיק כדי להקליד משפט שלם - "פטרישיה, אני רוצה לשתף אותך ברעיונות בנוגע להגברת המעורבות בנוגע לרשתות החברתיות שלנו".
 2. היא גם מגיעה למשרד ביום הראשון מבלי לברר לפני כן באיזו שעה מתחילים לעבוד. נראה לנו בירור בסיסי ביותר אבל אוקיי. 
 3. אמילי ודאג מתכוננים לעשות סקס בוידאו, היא מורידה את החולצה - אבל משאירה את השמיכה מעליה. אז בשביל מה? 
 4. זה לא רגע לא אמין, פשוט רגע אייקוני והיינו חייבים להזכיר אותו: החזייה שאמילי לובשת כשהיא שוכבת עם תומא, שמעוטרת בתמונות (לא ציורים, ממש תמונות) של נופי פריז. כן, קראתם נכון.
 5. כשסילבי ואמילי מחפשות את השחקנית הנעדרת ברוקלין קלארק, הן מגיעות למלון בו היא שוהה ומבקשות מפקיד הקבלה הצרפתי לתת להן להיכנס לחדרה של הכוכב. כשזה לא מסכים למרות התחנונים הנמרצים, סילבי מאבדת את זה וצועקת עליו. באיזה שפה? נכון, באנגלית. איך ברגע של איבוד שליטה ועצבים מתוחים סילבי נזכרת במחסום השפה של העובדת השנואה עליה? אה? איך?
 6. בפרק האחרון בסדרה, אנטואן וגבריאל נמצאים במסעדה שגבריאל עובד בה כשף ודנים בעובדה שהוא עומד לפתוח מסעדה משלו בנורמנדי. שניהם צרפתים, אמילי לא בסביבה בכלל ובכל זאת, הם בוחרים לנהל שיחה שלמה באנגלית.
 7. עוד ענייני שפה? שמחים שביקשתם: אחרי שהקולגות של אמילי עושים לה את המוות על כך שהגיעה לעבוד בפריז מבלי לדעת מילה בצרפתית, הם מתחילים לנהל את כל השיחות שלהם באנגלית גם כשהם מדברים ביניהם והיא אפילו לא חלק מהשיחה.
 8. אמילי אמנם מעלה *סטוריז* לאינסטגרם, אבל אנחנו רואים את כמות ה*לייקים*. תיסגרו על עצמכם למען השם. 
 9. אמילי תמיד, אבל תמיד, ראתה את גבריאל לגמרי במקרה אבל איכשהו זה אף פעם לא קרה כשהוא היה עם בת הזוג שלו, קמיל. מהרגע שהיא מגלה שהם זוג, היא רואה אותם *רק* ביחד.
 10. ואם כבר ענייני קמיל וגבריאל, אמילי מתעוררת מהקולות שהם עושים כשהם שוכבים. כנראה שהקירות בבניין הישן הזה באמת מאוד דקים אז איך זה שהיא אף פעם לא שמעה את הקולות האלה לפני שהיא גילתה שהם זוג?
 11. קראו לנו אופטימיים, אבל הפרסומת לבושם "דה ל'אור", במסגרתה אישה הולכת עירומה על גשר בזמן שאסופת גברים בוהה בה, אולי הייתה עוברת ב-1995 אבל ב-2020? נוט סו מאץ'. ובכל מקרה, אין סיכוי שמתוך עשרות האנשים שעבדו על הפרסומת, אמילי הייתה הראשונה להבחין בבעייתיות שלה.
 12. אמילי מפעילה את הויברטור שלה וזה מפסיק את החשמל. ברחוב. שלם. איך. לעזאזל.
 13. בת כמה אמילי, למען השם? לא יודעים כי אף אחד לא טרח לגלות לנו בשום שלב.
 14. אמילי עושה את כל המאמצים האפשריים להסתיר את ההיקי שהשאיר לה אחיה הקטן של קמיל על הצוואר ואפילו לובשת חולצת עם צווארון גבוה. לכסות את ההיקי במייק אפ? לא עולה על דעתה בשום שלב.
 15. ואם כבר מדברים על הקטין שאמילי התמזמזה איתו - האם נראה למישהו הגיוני שאמו של הנער תהיה לגמרי סבבה עם זה שהוא מאבד את בתוליו לאישה בוגרת ואפילו תשאל על ביצועיו? קאם און. 
 16. אמילי מאוד מבולבלת ממספור הקומות בבניינים הפריזאים ומגיעה בטעות לדלתו של גבריאל שגר קומה מתחתיה: פעם אחת זה לגיטימי, פעמיים זה כבר מופרך.
 17. כמו כן בכל פעם שהיא מנסה לפתוח את הדלת של גבריאל ללא הצלחה (כי היא חושבת שזו הדירה שלה), הוא תמיד פותח לה מיד. כאילו הוא עומד ליד הדלת כל היום ומחכה שהיא תגיע ולא, נגיד, עובד במקצוע תובעני כמו שף במסעדה.
 18. כשגבריאל, אמילי וקמיל נוסעים לאחוזת הוריה של קמיל, הם יושבים במכונית המיועדת לשני אנשים. באופן הכי לא הולם שיש, אמילי נאלצת לשבת על הברכיים של גבריאל בזמן שקמיל נוהגת. אז למה גבריאל הוא לא זה שנוהג? ואיך אף שוטר לא עוצר אותם בדרך?


 19. כשאמילי מגיעה לאירוע המשפיעניות של חברת האיפור "דורה" וצריכה להוכיח את עצמה כמשפיענית מצליחה - היא מצלמת את הסרטון הטיפשי ביותר בעולם, בו היא אוכלת את התפאורה ועושה משחק מילים שמביך אפילו את חובבי הז'אנר. לא ברור איך מתוך עשרות המשפיעניות שנכחו באירוע, דווקא היא זו שבלטה בעיני מנהלת השיווק אוליביה תומפסון.
 20. אוליביה תומפסון עוזבת את הפגישה עם אמילי, משאירה את כוס היין שלה מלאה ולא משלמת. באיזה קטע?
 21. כנ"ל אדון אנטואן וגברת סילבי: כשאמילי יושבת עם השניים אחרי צילומי הפרסומת לבושם בבית הקפה, המלצר מגיע למזוג להם יין. תוך שתי דקות, על השעון, הם מתחפפים משם. למה כולם חושבים שזה בסדר לעזוב את אמילי באמצע פגישה ולהשאיר לה את החשבון?
 22. כשהקולגות של אמילי הולכים לאכול צהריים בלעדיה, ובוחרים לעשות זאת בבית הקפה שממוקם ממש מתחת למשרד. אולי זה חוסר מודעות, כנראה זו רשעות נוראית, ושניהם הזויים באותה מידה.
 23. פייר קאדו יוצא בן רגע ממשבר הזהות של חייו, "שעתו האפלה ביותר" לדבריו, ולא רק זה - הוא מעצב לא פחות מ-12 שמלות ביום אחד. במקרה של אופנה עילית וקונספטואלית כמו המותג של קאדו, היו נדרשים ימים שלמים רק כדי לשרטט את הסקיצות, שלא לדבר על הכנת השמלות עצמן. 
 24. מה קורה עם מזג האויר? באחד מהימים אמילי יוצאת לעבודה עם מעיל ומטריה, ונפגשת בהמשך היום לצהריים עם מינדי. היא אמנם הורידה את המעיל אבל מינדי לובשת גופיה ושורטס ולא הביאה איתה ג'קט. לא אמרנו שירד גשם בבוקר?
 25. כשקמיל מגיעה לחנות הפרחים ועוזרת לאמילי, זה מסוג המפגשים שהיו אמורים להסתיים ברגע שאמילי קנתה את הפרחים, אבל משום מה לשתיהן זה מאוד ברור שהן ממשיכות ללכת יחד. בהמשך היא גם מזמינה את אמילי להגיע לאירוע בגלריה שהיא עובדת בה - ואמילי זוכרת את שם הגלריה, שם צרפתי, בלי שכתבה אותו.
 26. בערב פתיחת התערוכה בגלריה (הראשון מתוך השניים) קמיל עורכת היכרות בין אמילי לרנדי זימר. אבל איך היא יודעת את שם המשפחה של אמילי? הן הכירו רק באותו היום.
 27. ואם כבר מדברים על הערב ההוא - למה גבריאל לא היה נוכח באירוע? הרי הוא בן הזוג של קמיל.
 28. ז'וליאן ולוק אף פעם לא עובדים ולסילבי לא אכפת.
 29. אמילי ומינדי מחליטות להיפרד מחשבון האינסטגרם של אמילי באינספור סרטונים שלהן עושות שטויות ברחבי העיר. נראה כאילו הן שכרו צלם פרטי שיתעד אותן באותו ערב, אחרת אי אפשר להסביר את כמות הסרטונים (המושקעים) ששתיהן מופיעות בהם ואינם מצולמים בסלפי.
 30. במשך כל הסדרה, אמילי מציגה אאוטפיטים אופנתיים מרשימים ולא לובשת את אותו בגד פעמיים. משום מה, אין לה עוד סט של בגדי ג'וגינג מלבד הטייץ השחור והחולצה הלבנה, שכל קשר בינה לבין בגדי התעמלות מקרי בהחלט.
 31. אמילי ומינדי הן חברות טובות ויושבות *כל* הזמן בבתי קפה יחד, אבל רק בפרק השישי של הסדרה מינדי סיפרה לאמילי על החלום שלה להיות זמרת. עד אז - השתיים דיברו *רק* על החיים של אמילי, ונראה שלמינדי בכלל לא אכפת. חברות לא בריאה מישהו?
 32. בביקור של חברי סבואר אצל פייר קאדו, פייר מגיע לפתע וצועק על הקולגה שלו "אל תראי את התלבושות, הן עוד לא מוכנות". באנגלית. איך הוא ידע שנוכחת בחדר גם אמריקאית?
 33. בכלל, נדמה שכולם יודעים שאמילי היא אמריקאית עוד לפני שהיא פותחת את הפה. כשהיא יושבת לבד ב"קפה דה פלור" ומתבוננת בזוג המשונה, תומא, שעוד לא מכיר אותה - מיד פונה אליה באנגלית בשאלה: "את חושבת שזה הבן שלה, או המאהב?"
 34. קמיל מבקשת מאמילי ש"סבואר" ישקלו לקחת את חברת השמפניה של משפחתה כלקוחה. אמילי היא בחורה חרוצה ונוהגת להגדיל ראש, אבל כשהיא מגיעה להציע את האפשרות ל"סבואר" וסילבי מתעניינת בזהות המותג, כל מה שיש לאמילי לומר זה "אני לא יודעת".
 35. אמילי נבחרה ללבוש את השמלה של פייר קאדו באירוע של חברי הלובר האמריקאים. מקדם את הסיפור בהחלט, אבל איך זה שאף דוגמנית אחרת לא הייתה פנויה להחליף את הדוגמנית המקורית שהטיסה שלה התעכבה?
 36. עוד רגע של אנגלית איפה שהיא לא אמורה להיות: סילבי מגלה שפייר קאדו החליט לבטל את תצוגת האופנה שלו, ומיד חוטפת את הטלפון מידה של אמילי, כי מתיו, האחיין של קאדו (והמאהב של אמילי) בדיוק התקשר. ותנחשו באיזו שפה השניים מדברים בטלפון? באנגלית, כמובן.
 37. מהרגע שגבריאל מוצא את המסעדה אותה יקנה בנורמנדי, לא חולף יום אחד וכבר הוא מחליט שיעבור לשם תוך יומיים. מצטערים לומר, אבל במציאות תהליך כזה היה מצריך הרבה יותר זמן.
 38. אחרי מערכת יחסים ארוכה ומאושרת, ופרידה סוערת - אמילי לא דיברה על דאג, האקס שלה, אפילו לא פעם אחת. לא נעים (ואף תמוה מאוד).