"חשבתי שאת לא קוראת ביקורות כי לא אכפת לך מהן".
- "אני לא קוראת ביקורות בגלל שאכפת לי מהן". 


ג'ין סמארט נולדה בשנת 1951, וב-2021 היא נולדה מחדש. אחרי קריירה עמוסה בתפקידי משנה ואחרי שגנבה את ההצגה ב"פארגו", "השומרים" ו"הסודות של איסטאון", סמארט זכתה לקבל את הבמה לעצמה בקומדיה "Hacks" - ואנחנו זכינו בה. הסדרה, שמשודרת בארה"ב בשירות הסטרימינג העולה והבועט HBO מקס, הפכה לשם קוד לסדרות שיודעות להעריך ולחגוג כמו שצריך שחקניות מסוימות מגיל מסוים, והתגובות היו בהתאם: המבקרים היללו, טקסי הפרסים השתפכו (כולל אמי מוצדק לכוכבת) וב-HBO מקס הבינו את המסר. תוך 365 ימים "Hacks" כבר חזרה לעונה נוספת.

המהירות יוצאת הדופן הזו - שגם מעידה משהו על רמת האמון של HBO בעונה החדשה - נועדה להרוות את הצימאון של הצופים שהתאהבו בדברה ואנס (סמארט) ואווה דניאלס (האנה איינבינדר). דברה, שנכתבה עם השראה ברורה מג'ואן ריברס המנוחה, היא קומיקאית Has-Been שפונה לקהל מצומצם ואמורה לקבל עזרה מקצועית מהכותבת המילניאלית אווה. העונה הראשונה של "Hacks" הסתיימה עם ההופעה האחרונה בהחלט של דברה במגרש הביתי שהוא לאס וגאס, ועם קליף האנגר מעורר ציפייה: ברגע של כעס, אווה חשפה את כל הכביסה המלוכלכת על דברה בשיחה עם מפיקי טלוויזיה. ועד שהיא מחליטה להישאר עם הבוסית הנוכחית ולחזור בה, המייל כבר יוצא מהתחנה.

מעל פני השטח, העונה השנייה של "Hacks" נפתחת עם יציאה מאזור הנוחות, הרחק ממכונת המשקאות הקלים מעוררת הקנאה במטבח של דברה. היא ואווה יוצאות לסיבוב הופעות במקומות ואולמות קיקיוניים יותר ופחות (בעיקר יותר), כשמטרת העל היא בניית מופע חדש ומושחז מספיק שיאפשר לה לכבוש שוב את וגאס. מתחת לפני השטח, מטען החבלה שהוא המייל הורס המוניטין של אווה עתיד להתפוצץ בכל רגע. צמד פרקי הפתיחה מתמקדים בניסיונות להסתיר מדברה את המכה התדמיתית שמחכה לה - ומסתיימים עם אגרוף קשה מאוד בבטן (בסצינה שמחכה בהמשך הטקסט, מתחת לאזהרת הספוילר).

גם בעונה השנייה שלה, "Hacks" היא פינג פונג בלתי נגמר בין דברה לאווה. ברקע נמצאים די ג'יי, בתה של דברה (קייטלין אולסון מ"פילדלפיה זורחת"), וג'ימי (פול וו. דאונס) - הסוכן של שתי הקומיקאיות שזוכה השנה לעלילה עם הרבה יותר בשר. דאונס, שיצר את הסדרה יחד עם ג'ן סטצקי ובת זוגו לוצ'יה אניילו (שלושתם בוגרי "ברוד סיטי" ושלושתם זכו השנה בפרס אמי), הוא איש של פאוור-קאפלים. מאחורי הקלעים הוא ואניילו הפכו לכוח על קומי, ועל המסך הוא חולק את הספוטלייט עם המזכירה חסרת התועלת קיילה (מג סטלטר), באחת הדינמיקות הכי מצחיקות שיש כרגע בטלוויזיה.

ניכר שהיוצרים הבינו שקיילה היא יהלום שרצוי ללטש עוד ועוד, כפי שקורה לא פעם לדמויות קטנות ומלאות אור שכאלה, והיא זוכה לכמה מהבדיחות הטובות ביותר של פרקי הפתיחה. אליה ואל האחרים חוברות השנה מספר שחקניות חיזוק, בהן לורי מטקלף ("ליידי בירד"), הקומיקאית מרגרט צ'ו (שהצטרפה לאחרונה גם ל"הדיילת") ומרתה קלי (הדילרית המלחיצה מ"אופוריה"). כמו דברה ואווה, גם הדמויות במורד שרשרת המזון של "Hacks" נהנות מתסריט מבריק, כולל אפיונים חכמים וספציפיים עד לרמת האקססורי של הטלפון, והן מעוררות אופטימיות אחרי שני פרקים שקצת - רק קצת! - הרגישו כמו צעידה במקום. אבל אל תטעו: עדיין מדובר בסדרה מבריקה ויפהפייה, כזו שכבר צברה את מקומה בפנתיאון הקומדיה הגדול. 

מג סטלטר, "Hacks" (צילום: Karen Ballard/HBO Max באדיבות yes ו-HOT, יחסי ציבור)
ממשיכים ללטש אותה. מג סטלטר ב"Hacks" | צילום: Karen Ballard/HBO Max באדיבות yes ו-HOT, יחסי ציבור

זהירות: ספוילר לסיום הפרק השני

יוצרי "Hacks" החליטו לא למשוך יותר מדי את הציפייה עד הרגע שבו דברה מגלה על המייל של אווה, וסמארט - כהרגלה - השכילה לשלב את התמוטטות העצבים שלה עם הומור פיזי נפלא. רגע לפני זה אווה עוד טענה בפניה שיש מצב שהסדרה בכלל לא תצא לפועל, אך שועלה ותיקה כמו דברה כבר יודעת איך זה עובד בתעשייה. "מי מככבת בה?", היא שואלת אותה, ואווה עונה שהלן מירן. "ברור שיפיקו אותה!", היא שואגת בחזרה.

אבל הסצינה הכי חשובה של פרקי הפתיחה מגיעה בהמשך, כשדברה מבקשת מאווה להקריא לה את אותו מייל שנכתב ברגעי שכרות. "פעם, כשחוויתי התקף אסתמה, היא שאלה 'את חייבת לעשות את זה כאן?'", היא קוראת, ורשימת העדויות ממשיכה והופכת להרבה יותר אישית ומעליבה. כשאווה מגיעה למערכת היחסים של דברה עם בתה, היא אומרת ש"היא הייתה יכולה להיפתר אם דברה פשוט הייתה אומרת לה שהיא גאה בה, אבל היא לא מוכנה לעשות את זה". מאז פרק הסיום של "יורשים" לא נראתה סטירת לחי כואבת כל כך. 

בראיון ללוס אנג'לס טיימס, היוצרים סיפרו שהסצינה הטעונה צולמה ללא חזרות ובטייקים ספורים בלבד. "זה היה מאתגר כי הסצינה גם כתובה היטב וגם כואבת", הסבירה איינבינדר, והודתה שבכתה במהלך הקריאה הראשונה של התסריט. בהמשך, כשהן נוסעות למוטל שבו הן שוכנות, דברה משיבה לה כמו שמגיע לה: "את טובה בכתיבה עבורי, וחשבתי שזה בגלל שאת מבינה אותי. אבל זה בגלל שאת בדיוק כמוני. את אנוכית ואכזרית לא פחות ממני". חילופי הדברים האלה, והגילוי בסוף הפרק לפיו דברה תובעת את אווה תוך כדי המשך העבודה איתה, רק מחדדים עד כמה "Hacks" היא המסיבה המשובחת ביותר שיש לנו כרגע.