אם יש משהו שמייחד את נטפליקס ומקנה לה יתרון לא קטן על פני מותגי הסטרימינג האחרים בשוק הבינלאומי, זו ההבנה של הפוטנציאל העצום שבתכנים בשפה הספרדית. נטפליקס היא שירות הסטרימינג שהבין אולי יותר טוב מכולם כמה כוח יש לקהל דובר ספרדית והיא קשה יותר מהשאר כדי לייצר תכנים שמיועדים לקהלים אלו. בכל זאת, יש כ-480 מיליון דוברי ספרדית בעולם. ואחרי סדרות כמו מקור כמו "נרקוס" ורכש כמו "בית הנייר", שחצו את מחסום השפה והפכו ללהיטים בינלאומיים, נטפליקס ממשיכה לייצר תכנים איכותיים בספרדית - חלקם מגיעים גם לנטפליקס בישראל, אחרים לא - ובין "מי הרג את שרה" ל"שמיים אדומים", עלו שם לאחרונה גם פרקים חדשים בסדרה שעושה רעש בכל אמריקה הלטינית, אבל בארץ עברה מתחת לרדאר. 

"לואיס מיגל - הסדרה" רצה כבר מ-2018 ובחודש שעבר יצאה עונתה השנייה (הדיליי הקל בחסות מגפת הקורונה). היא אחת הסדרות הכי מדוברות היום באמריקה הלטינית ובארה"ב - ויש המון סיבות טובות לכך. מדובר בסדרה ביוגרפית על הזמר לואיס מיגל, אחד הזמרים הלטינים המצליחים ביותר בעולם. כן, הוא בטופ של הרשימה לצד אנריקה איגלסיאס, שאקירה וסלינה, אבל ככל הנראה שלא שמעתם עליו אם אתם לא מגיעים ממדינה דוברת ספרדית. הסיבה לכך היא שלואיס מיגל המקסיקני, למרות שפעל בתקופת ההתפוצצות של הז'אנר הלטיני בעולם בשנות ה-90, לצד זמרים שהפכו בינלאומיים כמו ריקי מרטין - הוא מעולם לא עשה את המעבר לאנגלית. למעשה, הקריירה שלו התמקדה לא רק בשפה הספרדית, אלא גם בז'אנרים לטיניים של מוזיקה כמו בולרו, טנגו ומריאצ'י, לצד נגיעות של פופ. ובעוד שהקולגות שלו החלו ליצור פופ עם השראות לטיניות, מיגל התמקד בבלדות רומנטיות וקאברים בספרדית ללהיטים בשפה האנגלית.

מיגל נחשב לאחד הזמרים הלטינים הכי נמכרים בהיסטוריה, שזכה בפרס גראמי כבר בגיל 14 (ועד היום מופיע בטופ עשרת הזוכים הצעירים ביותר בתולדות הפרס) וקיבל כוכב בשדרת הכוכבים בהוליווד בגיל 26. מעבר לכך, מי שהתחיל את הקריירה המוזיקלית שלו כבר בתור ילד פלא בתחילת שנות ה-80 עבר לא מעט בחייו האישיים והמקצועיים, שהיו כה סוערים שזה מפתיע שלא נעשתה סדרה עליו עוד הרבה לפני כן. בסדרה יש שילוב מאוזן יחסית בין הצדדים הצהובים יותר בסיפור חייו של מיגל, שכולל לא מעט טרגדיות אישיות, ובין סיפורו המקצועי. ובין כל אלה שזורים כמובן גם שיריו של מיגל, שהם למעשה קאברים בביצועו של דייגו בונטה, שמגלם את לואיס מיגל בסדרה, ותורם גם לאיכותה וגם להצלחתה של "לואיס מיגל - הסדרה".

העונה הראשונה התמקדה בעלייתו של מיגל לצמרת לצד ההתמודדות עם התהילה בגיל צעיר, ונעה בין שני צירי זמן: תחילת שנות ה-80 ותחילת שנות ה-90. העונה השנייה מזגזגת גם היא בין שתי תקופות מרכזיות, ומתרחשת לאורך שנות ה-90 ועד לאמצע העשור הראשון של שנות האלפיים. סיפור חייו יוצא הדופן של מיגל מספק לא מעט רגעים דרמטיים - מערכת היחסים המורכבת בינו לבין אביו תאב הבצע, החיפושים הממושכים אחר אמו שנעלמה, הנשים הרבות (מאוד) בחייו, ההשלכות של תהילה בגיל צעיר, התמכרות לאלכוהול, סכינים בגב מהקרובים אליו ועוד ועוד. לעתים הדרמה גובלת במלודרמה - בכל זאת, טלנובלות הן חלק מהדנ"א הלטיני - אבל היא תמיד מבדרת ומותחת, לפעמים אפילו מרגשת, ובעיקר ממכרת.

גם לשחקן הראשי דייגו בונטה בן ה-30 יש קריירה מרשימה למרות גילו הצעיר. הוא התחיל במקסיקו, בין היתר בגרסה המקסיקנית לטלנובלת הנוער הארגנטינאית "המורדים", אבל עשה כבר לפני מספר שנים את המעבר להוליווד ושיחק גם בסדרות ובסרטים אמריקאים, בהם "90210", "שקרניות קטנות" ו"שליחות קטלנית: גורל אפל". בשונה מהתפקידים השוליים שהוא רגיל לעשות עד כה, "לואיס מיגל - הסדרה" מציבה את בונטה במרכז הבמה, ומוכיחה שהוא ראוי היה להיות בה כבר מזמן. בונטה הוא גם זמר מוכשר, וזה ניכר בקאברים הרבים שהקליט לשיריו של מיגל, שמופיעים לכל אורך הסדרה, ובהם הוא מחקה את קולו הייחודי של הזמר בצורה יוצאת דופן. השירים של הסדרה, אגב, זמינים להאזנה בספוטיפיי וחלקם זכו ליותר ממיליון האזנות עד כה. בונטה עומד פה בעצם במשימות שונות - הוא לא רק נכנס לנעליו הגדולות מאוד של אחד הזמרים האהובים ביותר באמריקה הלטינית (שחי ונושם ועוד מופיע), הוא גם מכבד את יצירתו של מיגל מבחינה ווקאלית ותצוגת המשחק שלו חולקת גם היא לא מעט כבוד לזמר, ולאורך כל אלה הוא מפגין הרבה מאוד כריזמה (כן, כמו מיגל עצמו) וסוחב את מלוא משקל הסדרה בקלות מרשימה.

הסדרה גם כוללת בתוכה שחזורים מדויקים של וידאו-קליפים והופעות של לואיס מיגל במהלך השנים, שהם תוספת מהנה במיוחד למי שמכיר את מיגל, אבל הסדרה לחלוטין יכולה לשאוב גם את מי שפחות מכיר את הזמר. ההקפדה הטכנית ניכרת גם בפרקים המתקדמים יותר, בהם דמותו של מיגל כבר בשנות הארבעים לחייה, ובונטה נעזר באיפור מורכב שמוביל לתוצאות מרשימות ומהוקצעות. ואם העונה הראשונה מתמקדת יותר ברקע של מיגל, הקשיים בדרך לתהילה והאירועים המעצבים שקרו למיגל בילדותו ובנערותו, העונה השנייה מציגה את ההשלכות של הטראומה על חלקים שונים בחייו של מיגל הבוגר ואת מחיר התהילה, שמובילה את מיגל לחטוא לא פעם בחטא ההיבריס. 

העונה השלישית של "לואיס מיגל - הסדרה" טרם הוכרזה באופן רשמי, אך לפי ההצלחה של הסדרה ברחבי העולם, זה רק עניין של זמן, ולנו רק נותר לחכות ולראות מי תגלם את מריה קארי, שהייתה בת זוגו של מיגל בסוף שנות ה-90 ותחילת שנות האלפיים. עד אז, הפרקים הקיימים של "לואיס מיגל" יכולים לגמרי למלא את משבצת הבינג' הספרדי שנותרה, לעת עתה, מיותמת.