זמן קצר אל תוך הפרק הראשון של "דייזי ג'ונס והסיקס", הרגשתי תחושת דז'ה וו די רצינית. לא צפיתי כבר בסיפור הזה? סיפור עלייתה ונפילתה של להקת רוק פיקטיבית, שמבוסס באופן חופשי מאוד על סיפורה של סטיבי ניקס ופליטווד מק – נשמע כמו דברים שכבר ראינו. אפשר למנות ברשימה הזאת בין השאר את הסרט הנהדר "כמעט מפורסמים" משנת 2000 ואת "מה שאת עושה לי" הכיפי מ-1996, אבל התרבות הפופולרית מלאה בעוד סיפורים רבים כאלה. אתם יודעים - כוכבי רוק, אמצע-סוף המאה הקודמת, סמים, סקס, בגידות ומריבות, תהילה והמחיר שלה.

עד כה הכל נשמע קלישאתי וממוחזר. אבל אז, לקראת סוף הפרק הראשון של "דייזי ג'ונס והסיקס", ריילי קיאו פותחת את הפה שלה ושרה - והכל משתנה. כי לדבר על מוזיקה כדבר אינטימי ומרגש זה דבר אחד, אבל להצליח לשלב אותה בסדרה או סרט, באופן שבאמת יהיה לו את אותו האימפקט על הקהל (ולא רק על הדמויות), זה כבר אתגר של ממש. ו"דייזי ג'ונס והסיקס" צולחת אותו בענק. 

"דייזי ג'ונס והסיקס" מתרחשת בשנות השבעים. שמה האמיתי של דייזי ג'ונס (בגילומה של קיאו) הוא בכלל מרגרט, והסיפור שלה נפתח כשהיא עדיין נערה בודדה עם הורים לא מדהימים, ואהבה בוערת למוזיקה וכתיבת מילים. הסיקס, באותה התקופה, היא להקה שמורכבת משני אחים ועוד כמה חברים, שמחפשים את הפריצה הגדולה. מפיק שמגלה את הכישרונות מבין שביחד, דייזי ג'ונס והסיקס יכולים להיות נפיצים - וכך נולד שיתוף פעולה סוער, שבמרכזו מערכת היחסים המתוחה בין דייזי לבילי דאן (סאם קלאפלין), סולן הלהקה. משם, הסיפור קצת ידוע מראש: הסדרה מצולמת בחלקה בסגנון ריאיונות דוקומנטריים, ולכן חושפת כבר בהתחלה שהלהקה לא שרדה. ומעבר לזה, גם הטוויסטים הקטנים בעלילה מרגישים מאוד צפויים ואפשר לחזות אותם כבר מהפרק הראשון. אבל האם זה מפריע לצפייה ב"דייזי ג'ונס והסיקס"? כמעט ולא.

על החיסרון שבהיותה סדרה לא מפתיעה, "דייזי ג'ונס" מפצה בכל אספקט אחר. היא מושקעת ומסוגננת היטב, המוזיקה המקורית שנכתבה עבורה נפלאה וריילי קיאו מתעלת את כל הגנים שהשאיר לה אלביס כדי לגלם באופן מציאותי ביותר זמרת צעירה עם כריזמה בימתית ממגנטת.

"דייזי ג'ונס והסיקס" (צילום: Lacey Terrell/Prime Video, יחסי ציבור)
סאם קלאפלין ב"דייזי ג'ונס והסיקס" | צילום: Lacey Terrell/Prime Video, יחסי ציבור

אבל התגלית האמיתית של הסדרה היא קמילה מורון - עד כה בעיקר דוגמנית ו"האקסית של לאונרדו דיקפריו", אבל מעתה והלאה, אפשר רק לקוות - כוכבת ענקית. מורון מגלמת את קמילה (כן, ממש כמו שמה במציאות), צלמת ובת הזוג של סולן להקת הסיקס, שהופכת לחברה לא רשמית בלהקה כשהיא מצטרפת לסיבוב הופעות, ומשמשת כמעין דמות אם עבורם. דמותה של קמילה בוגרת, חכמה, אוהבת ומסורה, והפנים של מורון מאירים את המסך בכל פעם שהיא מופיעה עליו. אפילו לצדה של ריילי קיאו וסאם קלאפלין, ששניהם מרהיבים בתפקידים הראשיים, מורון מצליחה להתבלט. 

"דייזי ג'ונס והסיקס" הוא מקרה קלאסי של סדרה שמרגישה כמו פרויקט של אהבה. אהבה למוזיקה, אהבה לסיפורים ואהבה לאנשים ולאנושיות. היא לא מציעה משהו חדש, אבל הופעות המשחק המתמסרות גורמת לה להתגנב די מהר ללב, כשהמוזיקה משולבת ברגעים הנכונים ובאופן הנכון בתסריט, כך שהיא מעצימה את הרגש ומעמיקה את הקשר עם הדמויות.