תמיד יש משהו מעט מלנכולי בצפייה בעונה אחרונה של סדרה אהובה, עם הידיעה שכל הדמויות האהובות שראינו על המסך במשך שנים ימשיכו - לפחות באופן תיאורטי - לחיות את חייהן גם אחרי שניפרד מהן, אבל מאיתנו תיגזל הזכות לצפות בהן עושות את זה.

איסה ריי אמרה השבוע, בראיון לסטיבן קולבר, שבכתיבה של העונה החמישית והאחרונה של "לא בטוחה" היא העמידה פנים שתהיה אחריה עונה שישית, כדי להוריד מעצמה את הלחץ של כתיבת הפרק האחרון בהחלט. "אל תעשי 'משחקי הכס'", אמרו לה מעריצים של הסדרה, והתכוונו כמובן לפרק הסיום של הסדרה האייקונית שלא היה פופולרי בקרב המעריצים.

הפרק האחרון של "לא בטוחה" ישודר רק בדצמבר, אבל הפרק הראשון של העונה כבר מרגיש כמו חזרה למקום בטוח ואהוב, ולא מעט התרחשויות נדחסו אליו - מבלי שהוא ירגיש עמוס. איסה, מולי, קלי, טיפאני ודרק מבקרים בסטנפורד, האוניברסיטה בה הכירו, לאירוע בוגרים. קלי מגלה שבסטנפורד בטוחים שהיא בכלל הלכה לעולמה, מולי פוגשת יזיז מימי הקולג', איסה נתקלת בדמות הצעירה באחת מסצנות המראה החמודות ביותר של הסדרה, ויש גם מפגש עם חברה ישנה שנגמר באופן מאוד לא צפוי.

רק שכמו תמיד ב"לא בטוחה", מתחת לכל הפאן תמיד סוערים הרגשות המורכבים של איסה ומולי, כל אחת בנפרד וכל אחת ביחס לשנייה. בעונה הקודמת החברות שלהן התערערה באופן הכי חריף שראינו מאז העונה הראשונה, ולא לגמרי היה ברור איך ומתי הן ימצאו את דרכן חזרה. אבל "לא בטוחה" תמיד עשתה עבודה מעולה - וריאלית - בהצגה של חברות קרובה.

מה שהצית את המריבה בין איסה ומולי בעונה הרביעית היה לכאורה אירוע לא טראגי במיוחד: איסה ביקשה טובה מקצועית מאנדרו, הבויפרנד החתיך מאוד של מולי, אחרי שזו ביקשה ממנה מפורשות לא לעשות זאת. אבל האקט הזה היה אקורד סיום למתחים שתססו בין שתיהן במשך הרבה מאוד זמן, והוא היה רק סימפטום לאופן בו כולנו שמים לפעמים את האינטרסים האישיים שלנו מעל אלה של החברים שלנו, גם הקרובים ביותר. 

איסה ריי, איבון אורג'י, "לא בטוחה" (צילום: Glen Wilson/HBO, באדיבות yes ,HOT וסלקום tv,  יח"צ)
תמיד יותר מעניינות מהקשרים הרומנטיים. ריי ואיבון אורג'י ב"לא בטוחה" | צילום: Glen Wilson/HBO, באדיבות yes ,HOT וסלקום tv, יח"צ

במקביל לניסיון שלהן להתקרב שוב, איסה גם מתמודדת עם חוסר הביטחון שלה, שהלך והצטמצם מאז העונה הראשונה אבל עדיין נמצא שם. גם הנרטיב שמלווה את הצמיחה האישית והמקצועית של איסה נכתב באופן חכם ומציאותי לאורך העונות. בעונה הראשונה אנחנו פוגשים אותה תקועה במערכת יחסים שאין לה אומץ לעזוב ובעבודה שכבר לא מספקת אותה, שגם אותה אין לה אומץ לעזוב. בעונה החמישית היא כבר יזמית שהקימה עסק משל עצמה ומתבקשת להשתתף בפאנל יזמים בסטנפורד, רק כדי לגלות שהיא ממש לא מוכנה עדיין לענות על השאלות הגדולות לגבי העסק שלה והדרך המקצועית שרק התחילה. 

הפרק מצליח לסגור באופן יפה סיפור אחד - המריבה של איסה ומולי - ולפתוח קווי עלילה נוספים שנראה במהלך העונה, בין אם מדובר בהבנה של קלי שחברותיה לא לוקחות אותה ברצינות או בקשר של איסה ולורנס, שאנחנו מגלים מה עלה בגורלו אחרי הקאמבק של העונה הקודמת.

ל"לא בטוחה" יש עדיין את כל היתרונות שהפכו אותה לאהובה מהעונה הראשונה - הבגדים הכי יפים בטלוויזיה, הפסקול הכי טוב בטלוויזיה, הבימוי היפהפה של מלינה מטסוקאס שתמיד מעניקה משמעות נוספת לסצנה שמטפלת ביחס בין הדמות לסביבה הפיזית שלה וכמובן - החברות של איסה ומולי, שתמיד הייתה מעניינת יותר מהקשרים הרומנטיים שלהן.