למרות שמדובר בגרסה חדשה תחת הנהלה חדשה, מצופה היה מ"המירוץ למיליון" - הפעם בקשת 12 - להיות מירוץ שבסופו מיליון שקלים. תוכנית הריאליטי סובבת העולם עדיין עושה בדיוק את זה, אלא אם שואלים את המשתתפים בה: כן, זה אחלה כסף לזכות בו, אבל הרושם הוא שמבחינתם הפרס היחיד הוא המפגש עם יהודה לוי. השחקן שהופך למגיש יחליף בחודשים הקרובים בין מעילי השלג למכנסי הברמודה, וכבר עכשיו ברור ששטיח הסיום של קטעי המירוץ יולחם אליו באופן מוחלט. מבחינת המשתתפים, התוכנית וכמובן שגם הקהל, יהודה לוי הוא לא בעל תפקיד אלא היעד.

מי שייצא מהמירוץ בלי מיליון ועם מינימום זמן יהודה, עשוי בכל זאת להתארגן על פרס נוסף שנראה רלוונטי העונה: אהבה. מתוך 13 זוגות ב"המירוץ למיליון" של 2024 יש הרבה מאוד צעירים, רובם רווקים ומצטלמים נהדר. במצב כזה גם משימת קרחונים הופכת לחלוקה ראשונית של מי יפלרטט עם מי, והזוגות שהתחפפו ממנה מהר אולי התקדמו בתחרות - אבל צברו עיכוב משמעותי בספיד-דייטינג המתהווה כאן. כך למשל עם סהר ויפתח (רמון, הבן-של והאח-של), החברים הנאים מהצבא שעתידים למלא את תקן הבחורים השריריים, הרגישים והווינרים. לא ששרירים הם תנאי הכרחי כדי להפוך לזוכים פוטנציאליים, כפי שאפשר ללמוד מהייצוג הדוסי המבורך של איציק ואסתי. 

איציק ואסתי, צעד משמעותי נוסף בנרמול החרדי בריאליטי, הם חלק מהאולימפיאדה התקופתית של כל צופה ריאליטי מקצועי: לזהות מאיפה לעזאזל הם מוכרים כל כך. במקרה שלהם מדובר בדוקו-ריאליטי "בנות ברק" - והרשימה נמשכת עם ליאור וספיר (אביסרור, משפיענית מבוססת שהייתה ב"איט גירלז" ו"המטבח המנצח") ומודי ומיקי (מלבד היותו בן הזוג מעורר הסערה של יוצאת הריאליטי גל רובין, מודי גם היה ב"בואו לאכול איתי"). בין כל בוגרי הריאליטי האלה מפליא לגלות שאף מלהק לא זיהה עד היום את הפוטנציאל הקומי האדיר של האמא והבת חסי וירין, שכבר בפרק הבכורה הספיקו לחרב מסע לוויה, לקרוא לבירת איסלנד "רייקיבילבי" ולספר שזו הנהיגה הראשונה של חסי מעבר לסינמה סיטי. 

למרות עוד כמה אנקדוטות בולטות לעין - עידן וגיא הם אבא ובן שקוראים אחד לשני רק "גבר", לי ואן מוגדרות כמי שהגיעו מ"סי אנד סאן" כאילו מדובר בעיר בישראל - עוד קשה להבדיל בין הזוגות של "המירוץ למיליון", בעיקר בגלל שיש הרבה כאלה. וריבוי המשתתפים היחסי הוא רק אופן ביטוי אחד לשאפתנות של הסיבוב הנוכחי: במקום לסמן וי על מוסכמות קבועות כמו תעודות זהות, הדגש הפעם הוא ללא ספק על התחרות. המירוץ יעבור העונה דרך מספר שיא של 13 מדינות שמפתה להתכרטס אליהן, ואת הדרך הזאת הזוגות יצטרכו לעשות בעודם נוהגים ומנווטים באופן עצמאי. עכשיו ברור מאיפה מגיעים הקיטורים של חסי.

ומלבד התוספות המובנות, הזוגות של "המירוץ למיליון" יוזמים בעצמם עוד כמה שינויים. פרק הבכורה עמד באופן חריג בסימן של שני זוגות מובילים שבוחרים לשתף פעולה אחד עם השני - ניתן לזה עוד פרק וחצי עד הבגידה והפיצוץ הצפויים - ובניגוד למה שניתן היה לצפות לו, כולם החליטו לחרוג בבוטות מהסטנדרט הישראלי: הם לא צורחים. השקט היחסי הזה הוא מכפיל כוח לבחירה של "המירוץ" להיות מקצועית ככל האפשר, אפילו אם חלק מהזוגות בה מתעכבים בגלל הקושי לשבת ביציבות על כיסא או להבין שהם צריכים לפרום את השרוכים. ובכלל, לא יקרה כלום אם הפעם השגרירים שלנו יתנהגו מעט יותר יפה. גם ככה מדובר בסיבוב פרידה של הישראלים מכמה יעדים שאיבדו רלוונטיות בתשעת החודשים האחרונים.