הניסיון להכריע אם "מאחורי עיניה" היא סדרה טובה, מעניינת או שווה לצפייה הוא קצת דומה לחוויית הצפייה בה - מבלבל. "מאחורי עיניה" נפתחת כמו הרבה סדרות שכבר ראינו מז'אנר המותחן הסקסי - אישה פוגשת גבר, הכימיה ביניהם בלתי ניתנת להכחשה, האישה מגלה שהגבר הוא הבוס החדש שלה וגם נשוי, פוגשת את אשתו ומשם העניינים, כמובן, מסתבכים.

במקביל לקשר שהולך ומתהדק בין לואיז (האישה) לדיוויד (הגבר), לואיז מוצאת את עצמה מתקרבת גם לאשתו אדל (שמגלמת בתו של בונו, איב יוסון), ושניהם לוקחים את לואיז וגם את הצופים למסע בו ברור ששניהם מסתירים סוד אפל, אבל לא ברור מי מהם הוא קורבן של הנסיבות ולמי יש מניעים נסתרים. המתח הזה בהחלט מצליח להחזיק את הצפייה בששת פרקי העונה, אבל הפתרון לתעלומות הגדולות של הסדרה בהחלט ישאיר אתכם בתחושת "מה לעזאזל ראיתי עכשיו".

"מאחורי עיניה" היא סדרה תמוהה, אבל יש בה כמה דברים שעובדים לא רע בכלל. יוסון וסימונה בראון שמגלמת את לואיז עושות שתיהן עבודה טובה ומשכנעת בתור הנשים שמובילות את הסדרה, וגם הצילום היפה והלוקיישנים שנעים בין העיר ליערות עוזרים לרומם את הסדרה. מי שמושך אותה לכיוון אחר הוא טום בייטמן, השחקן שמגלם את דיוויד, שלא מצליח לעמוד ברמה של שתי השחקניות שלצדו. דיוויד הוא דמות שאמורה לתעתע בצופים, שממש כמו לואיז לא יודעים להחליט אם הוא גבר בוגדני ואולי אפילו מסוכן, או שהוא אדם טוב לב שנקלע לנסיבות קיצוניות. הבעיה היא שכשמגלים את האמת, ההתנהגות של דיוויד והאופן בו בייטמן משחק אותו לא ממש הגיוניים על רקע עלילת הסדרה, וקשה מאוד לחבב אותו גם ברגעים בו הסדרה רומזת לנו שהוא דווקא הצד התמים בנישואים המשונים האלה.

עדיף להגיע ל"מאחורי עיניה" מבלי לדעת פרטים על הספר עליו מבוססת הסדרה, מכיוון שכל חיפוש בגוגל יקפיץ מיד כותרות מבולבלות לגבי הסוף המשונה, והדרך משם לספוילרים קצרה מאוד. כאן לא נספיילר ואפילו לא נרמוז לגבי הגילויים המשונים בפרק האחרון, רק נגיד שבעוד הפרקים הראשונים בהחלט מרגישים מוכרים תחת נרטיב המותחן הרומנטי, הפרק האחרון לוקח תפנית והסדרה באמת מסתיימת במקום שלא ציפיתם לו - לטוב וגם לרע.

כאן גם מגיע הקושי להכריע לגבי איכות הסדרה. מצד אחד אנחנו נמצאים בתקופה כל כך צחיחה מבחינה תרבותית, שכל סדרה היא מבורכת, ו"מאחורי עיניה", גם אם היא לא עילוי, בהחלט עובדת כמותחן בגידה אפקטיבי שיחזיק אתכם ערניים, בעיקר כי קשה שלא לרצות להגיע לסופה ולגלות את האמת. אבל הסוף שלה כנראה יפלג את הקהל לשניים - אלה שיחשבו שמדובר בבולשיט מוחלט שלא היה שווה את בזבוז הזמן על הפרקים שלפני, ואלה שישמחו לכל הפחות לקבל טוויסט מפתיע ושונה מאוד משאר הסדרות בז'אנר.