עיר גדולה, שלוש חברות טובות, תסכול מיני ולב שבור. נשמע מוכר? יופי, כי אהבה ללילה אחד היא כנראה הסדרה הראשונה שהצליחה לפצח את הנוסחה ולעשות גרסה עדכנית ורלוונטית לסקס והעיר הגדולה. אלזה, שארלוט ואמילי הן שלוש חברות פריזאיות, שכל אחת מהן נמצאת בשלב אחר לחלוטין מבחינה רומנטית. אמילי בהריון מהחבר שלה שרוצה להפוך את המשפחה לרשמית ולהתחתן, אבל היא פחות בעניין. שארלוט שוכבת עם החבר הכי טוב של אחיה (שהוא הבויפרנד של אמילי. עוקבות?) ומסתירה את זה מכולם, כי היא סוג של סמנתה שלא ממש בנויה למונוגמיה. ויש גם את אלזה, הקארי של הסדרה, הכוכבת שהיא חמודה וגם מעצבנת ולא מצליחה למצוא אהבה. 

אלזה היא לוזרית בעיני עצמה. היא בת שלושים, היא לא עשתה סקס כבר שנתיים (או 25 חודשים. מי סופר? שארלוט סופרת!), היא עדיין באובסס לאקס שלה, שגם עובד איתה בעיריית פריז כך שקשה להתחמק ממנו, והוא בדיוק הציע נישואים לאישה שהוא בגד באלזה איתה. אם כל זה לא מספיק, היא מתגוררת בחדר הילדות שלה, שכיום הוא בכלל חדר ההמתנה של אבא שלה, כך שהיא מתעוררת בבוקר על ספה ולפעמים מול מטופלות שבוהות בה.

אבל הכל עומד להסתדר. או בעצם, להפוך לבלאגן גדול עוד יותר. כאן מגיע החלק של הספוילר, כך שאם אתן באמת לא רוצות לדעת מה הטוויסט של הסדרה, אל תצפו בטריילר ואל תמשיכו לקרוא, אלא גשו לצפות בה ואז תחזרו לכאן. הרבה יותר כיף לצפות בה כשלא יודעים, סמכו עלינו. אלזה שוכחת את הטלפון שלה במסיבה, וזר מסתורי ונאה מוצא אותו, וגם מתחיל איתה על הדרך. ממש חומרים של קומדיה רומנטית. רק שהזר המסתורי לא באמת בעניין שלה, הוא פשוט זונה ממין זכר ששארלוט שילמה לו כדי לשכב עם אלזה ולהסיר מעליה את הקללה של תקופת היובש הארוכה.

ההיפוך המגדרי הזה, מעין סיפור אישה יפה רק הפוך, הוא הזדמנות לדיון מוסרי מורכב, אבל את זה אל תחפשו כאן, זו לא הסדרה. ז'ול החתיך, אותו הגבר ששירותיו נשכרים לספק את צרכיה של אלזה, הוא בחור די נורמטיבי, מוזיקאי חובב, שזקוק לכסף כדי לפרנס את אמו. הוא לא עומד בפינת רחוב ונאסף למכוניות של גברים. הלקוחות שלו הן נשים עשירות, והוא לא גאה בעבודה שלו או מתרץ אותה, ולמעשה - היא לא מקבלת יותר מדי התייחסות. מכיוון שמדובר בנושא כל כך מורכב, אהבה ללילה אחד פשוט מתרחקת ממנו. ז'ול הוא בין כה וכה לא כוכב הסיפור, אלא אלזה. גם כשהיא מגלה במי מדובר, ההתמקדות היא בתחושה שלה מול עצמה ומול החברות שלה, שהסתירו ממנה דבר כל כך משמעותי וגרמו לה לחוש אפילו יותר פתטית.

אבל כמו בכל קומדיה רומנטית טובה, הפלונטר הזה הופך לסיפור אהבה, ולמרות הדרך העקומה בה שארלוט ואמילי מנסות לעודד את אלזה, זה עובד, והחוויה הזאת מאפשרת לה להתניע את החיים מחדש, למרות שבסוף העונה לא ברור אם החיים האלה ימשיכו עם ז'ול או שלא. אלזה היא גם דמות מעניינת - היא לא בהכרח הבחורה הכי יפה או סקסית, וההתאהבות של ז'ול בה לא מובנת מאליה. הוא והצופות עוברים תהליך דומה - בהתחלה קשה להבין את הבחורה המוזרה הזאת, אבל משהו בה מושך לגלות עוד. אם בפרק הראשון היא כמעט בלתי נסבלת, עד הפרק האחרון סביר שגם אתן תתאהבו בה. וסליחה על הפנייה בלשון נקבה, אבל זו סדרה שמיועדת לנשים, או לגברים שלא נעלבים מפנייה בלשון נקבה.

אהבה ללילה אחד מצטרפת לשורה ארוכה של סדרות בשפות שאינן אנגלית בנטפליקס, כחלק מהתוכנית שלהם להשתלט על העולם (נראה שהתוכנית כבר די הצליחה). אחרי ההצלחה המסחררת של בית הנייר, ניכר שהצופים לגמרי פתוחים לצפות בסדרות שמגיעות ממקומות שונים בעולם ובשפות שונות, וזו בשורה טובה, במיוחד עבור יוצרים שלא ממוקמים בהוליווד. תור הזהב הטלוויזיוני מתייחס להוליווד, אבל נטפליקס מתחילה להרחיב את המושג הזה, ויכול להיות שלא רחוק היום שנראה גם סדרות ישראליות מככבות בפלטפורמה. בינתיים יש שם את פאודה, אבל אנחנו לגמרי יכולים לדמיין גם את הקומדיות הישראליות (נגיד, האחיות המוצלחות שלי) כובשות את העולם.