זה נשמע כמו מתכון לפלופ גדול. אחרי עשרים שנה חוזרים חמישה קומיקאים מבוגרים, עם הומור אשכנזי מיושן, ומנסים להחיות תכנית אגדית שהתאימה לפני שנות דור. גידי גוב עוד שומר קשר עם ישראל העכשווית דרך פרסומות קוליות לבזק, האחרים מתחבאים בתיאטרון, ואתה תוהה למה שהזיכרונות שלהם מימי מלחמת המפרץ והבאבא בובה יצחיקו מישהו?

הרעיון להחזיר את "זהו זה" לחצי שעה של מערכונים נראה כמו משהו די מסוכן. זה יכול להיות כיף, אבל כמו פגישת מחזור עם חברים מהתיכון, יכול להתברר שהזמן שעבר קצת הפריד את כולנו. דווקא בגלל החיבה שלי לחבורה הזאת, התיישבתי בערב הטעון הזה לראות את האיחוד של "זהו זה" בחשש. אבל מה אני אגיד, החצי שעה ששודרה אתמול בטלוויזיה וזמינה עכשיו ביוטיוב ובאפליקציה של כאן 11, היא ממש קלאסיקה.

מרגע שזה התחיל, זה היה כל כך כיפי, משעשע, חמוד, מחמם לב ושנון במידה הנכונה, שהיה קל מאוד ברגעי השיא ממש לפרוץ בצחוק משוחרר. מתמונת הפתיחה של גידי גוב בבית חולים, כבר היה ברור שהכל נעשה במודעות. גידי חושב שלא צריך להיות איחוד נוסף של כוורת, דבל'ה לא מעוניין לצאת מהבית, קושניר קצת נעלב שצלצלו אליו אחרון. משם הכל התגלגל כצפוי אבל בתפירה עילית. הבאבא בובה היה בדיוק במינון הנכון, משחק על התפר שבין נוסטלגיה להצחקות. המערכון על חולה הקורונה היה מושלם, במיוחד הדמות של גידי גוב כדוקטור לספרות אנגלית. אפילו השיר עם שלמה גרוניך היה כיפי, גם אם הוא היה בסגנון ג'אזי שנחשב לכזה שמבריח צופים.

והתכנית אורגנה יפה כך שכל אחד מהחמישה יקבל לעצמו רגע קלאסי. יאצק היה שנון ולא לחץ, המערכון של הזקנים על הספסל היה ממש מצחיק, במיוחד כשקושנניר וגידי דברו מעל ראשו של מוני הסנילי החמוד, ועוד יותר כשזה הגיע לסקס עם העטלפים. אבל השיא היה המערכון על דבל'ה כ"אמן הווטסא". אין, זה באמת מהרגעים האלה שאתה מבין שאתה רואה קלאסיקה מתהווה מול עיניך. אני לא חושב שיש דרך יותר מתוחכמת ושנונה להציג את עולם ההודעות והפייק ניוז, ואני מצטער שאני צריך להסביר - פשוט תראו את זה ותשתינו. אולי זה בגלל שאני בעצמי אשכנזי זקן, על סף קבוצות הסיכון, אבל החצי שעה הזאת חיממה לי את הלב, והעיפה את כל הבאסה שהביאו מהדורות החדשות של הערב.

אני לא יודע אם הדבר הזה יכול להחזיק תוכנית שבועית. ולא בטוח שצריך. אז התכנית הראשונה נוצרה במהירות גדולה, ועדין היתה ברמה הכי גבוהה, אבל האם יש לזה כח לסחוב עכשיו חודש-חודשיים? נקווה שכן. חבל שבכאן בחרו לשדר את "זהו זה" מול "ארץ נהדרת". בכל זאת "ארץ" היא הדבר הכיפי ביותר בטלוויזיה כרגע, לא חייבים לאתגר ככה את הצופים. אז מיד כשנגמר "זהו זהו" עברתי להקלטה, כדי לראות שוב את חיה הלפרין והמתעמלות שלה. חלום שלי לפתוח איתן זום. מה אני אגיד, אחרי שתי התוכניות האלה, תזכירו לי מי זה בני גנץ?