אחרי יותר מדי תעלומות רצח בטלוויזיה, "בחזקת חף מפשע" ("Presumed Innocent") של אפל TV פלוס מביאה גישה קצת אחרת: לא "מי-עשה-את-זה" או "איך לתפוס את מי-שעשה-את-זה" - אלא "האם-עשה-את-זה". ואם הוא לא עשה את זה, אז מי כן?

העיבוד לספרו של סקוט טורו משנת 1987 - שכבר הפך בעבר לסרט עם הריסון פורד - הוא המוצר החדש מבית החרושת של היוצר דיוויד אי. קלי. האיש שהביא למסך את "אלי מקביל", "שקרים קטנים גדולים" ולאחרונה גם את "גבר במלואו" של נטפליקס בחר הפעם במותחן משפטי אפל מהממוצע, ובמרכזו תפקיד טלוויזיוני ראשי ראשון לאחד משחקני העל הגדולים של זמננו: ג'ייק ג'ילנהול. ג'ילנהול, שהקריירה שלו רק עולה ועולה ובקושי מסוגל לטעות, נושא את "בחזקת חף מפשע" על כתפיו האקסטרה-רחבות בעזרת דמות מורכבת ומתעתעת שמספקת את הסחורה ארבעה עשורים אחרי שנוצרה על ידי טורו.

ג'ילנהול הוא ראסטי סביץ', פרקליט מוכשר משיקגו ויד ימינו של התובע המחוזי. כשקרולין פולימוס, פרקליטה נוספת במשרד, נרצחת בברוטליות - ובאופן שמהדהד תיק עבר שהיא וראסטי עבדו עליו - הוא מתחיל לחקור את הפרשה בעצמו. אבל אז מתברר שראסטי וקרולין ניהלו רומן לא קטן בכלל, ואז קורה גם אירוע דפוק כמו שרק החוקה האמריקאית מסוגלת לייצר: בחירות לתפקיד התובע המחוזי. המתחרים מביסים את הצוות הנוכחי, ראסטי והבוס שלו מפוטרים, והפרקליטים מסמנים חשוד מרכזי חדש. החשוד המרכזי הוא ראסטי.

כמו ההליך המשפטי שבמרכזה, "בחזקת חף מפשע" לא מבזבזת זמן. בפרק השני כבר מונחים היסודות לקראת המשפט של ראסטי, העוגן העיקרי של העלילה שהולכת ותופסת כמה תפניות קיצוניות בפרקים שיבואו אחר כך. התפניות האלה הן התמחות של קלי, ובזכותו כל פרק נחתם עם קליף האנגר משובח. מנגד, חשוב לציין שהיעילות הזו ממש לא הולכת יד ביד עם חוסר תשומת לב לפרטים, או אי-התעסקות באותיות הקטנות ביותר של הפרשה והמקצוע. "בחזקת חף מפשע" מצליחה לעשות גם וגם. 

על אף המיקוד במשפט ובתעלומה - בשום שלב לא ברור לצופים אם ראסטי אכן רצח את הקולגה המאהבת - "בחזקת חף מפשע" מתרחבת בחוכמה לעוד עולמות תוכן: רות נגה ("לאבינג") מקבלת המון חומר והמון זמן מסך, בתור האישה הנבגדת שמחליטה לעמוד לצד בעלה בשעה הקשה מכולן. או. טי. פגבנליי ("סיפורה של שפחה") ופיטר סקארסגארד (גיסו של ג'ילנהול בחיים האמיתיים) נותנים שתי פרשנויות שונות לזחיחות מעוורת בתור התובעים השמוקים והנקמנים. בזכות עלילת המשנה הראשונה, ופלאשבקיאדה מעיקה למדי, "בחזקת חף מפשע" מפלרטטת עם תחומי המותחן האירוטי. בזכות עלילת המשנה השנייה, והאווירה ה"מנאייכ-ית", היא גם מותחן דיפ-סטייטי.

האלימות, החושניות והפוליטיקה הפנימית הופכים את "בחזקת חף מפשע" לסדרה אדירה עד שיוכח אחרת. הפרקים ברורים, ממצים וממכרים, והלב עם הצופים שייאלצו לחכות שבוע שלם בין אחד לשני. אבל חלק גדול מההצלחה שלה, כנראה בזכות ההסתמכות על ספר, הוא הדמויות המובחנות והכתובות לעילא - כשבקאסט נמצאים גם רנאטה ריינסב ("האדם הגרוע בעולם"), לילי רייב ("אימה אמריקאית") ובני הזוג בחיים ובסדרה אליזבת' מארוול ("בית הקלפים") וביל קאמפ ("ליל האירוע"). למעריצי ג'ייק ג'ילנהול, וממש לא רק.