אחרי סרטי הדוקו שיצאו בשבועות האחרונים על פמלה אנדרסון וברוק שילדס, אפשר לומר שהסרט החדש על אנה ניקול סמית, "אתם לא מכירים אותי" של נטפליקס, סוגר טרילוגיה בלתי רשמית. שלושתן נשים שהיופי שלהן הפך אותן למפורסמות ושלושתן ניהלו יחסים מורכבים עם הפרסום, אבל דבר אחד מרכזי מבדיל בין סמית לבין השתיים האחרות - היא כבר לא בחיים.

כשאנה ניקול סמית פרצה לתודעה הציבורית בתחילת שנות ה-90 כשפנפנת פלייבוי, היא גילמה אידיאל שאפשר לעשות ממנו הרבה מאוד כסף - אישיות וסיפור חיים של הנערה מהבית ממול עם גוף ופרצוף של מרילין מונרו. אבל בין אנה ניקול לבין מרילין היו עוד כמה קווי דמיון, שגרמו לסמית הצעירה - ולא רק לה - לחשוב שאולי הנשמה של מונרו התגלגלה אליה. ההצלחה של סמית הייתה מהירה. למרות שלא היה לה גוף קלאסי של דוגמנית, היא נבחרה לקמפיין הנחשק מאוד של Guess, כשהיא מחליפה בתפקיד את קלאודיה שיפר וקרלה ברוני. למרות שהיא נתפסה כנערת פלייבוי קלילה, האחים כהן ליהקו אותה לסרט.

GettyImages (צילום: Carlo Allegri; GettyImages IL)
אנה ניקול סמית | צילום: Carlo Allegri; GettyImages IL

במקביל להצלחה הגדולה שלה, החיים הפרטיים של סמית התחילו להיות מוקד לעניין מוגבר של הצהובונים. בעלה ג'יי האוורד מרשל, שהיה אז בן 90 ומבוגר ממנה ביותר מ-60 שנה, הלך לעולמו, ואנה ניקול הסתבכה בקרב משפטי מול בנו, שלא רצה שהיא תראה אגורה מהירושה. ומהר מאוד לאחר מכן, התדמית הציבורית של אנה ניקול כבר השתנתה לגמרי.

סמית הפכה לכוכבת ריאליטי כשקיבלה תוכנית משל עצמה, בה היא הוצגה כדמות קומית; התקשורת והקהל היו עסוקים בעיקר בהתמכרות שלה למשככי כאבים, העלייה שלה במשקל וסערת זהות אביה של בתה דנילין. הקומדיה הזאת הפכה לטרגדיה בשנת 2006, כשבנה הבכור של סמית, דניאל, מת בגיל 20 ממנת יתר. כמה חודשים לאחר מכן, גם סמית נמצאה ללא רוח חיים, כשהיא משאירה מאחוריה תינוקת בת כמה חודשים. מאוחר יותר נחשף כי היא מתה ממנת יתר. 

לסמית יש סיפור קלאסי של כוכבת הוליוודית מהסוג הטראשי, אבל "אתם לא מכירים אותי" משתמש בכלים מצוינים במטרה להעביר את המורכבות שלה כאדם - ריאיונות עם קרובי משפחה, החברים הטובים ביותר ואקסית אוהבת, שכולם מביאים את כל הצדדים של סמית, כאישה מפורסמת ופשוט כאישה. כשהם מתארים אותה כתאוותנית, למשל, הם מסבירים איך זה מתבטא לא רק באהבה לכסף, סמים ואוכל - אלא גם לאנשים, ולחיים בכלל. 

הסרט מצליח להתרפק ולחגוג את הדמות השנויה במחלוקת שהיא אנה ניקול סמית. הוא מציג אותה כאישה נחושה עם שאיפות שהשיגה מה שהיא רצתה ועדיין נשארה טובה לסובביה, ומצד שני כמי שהייתה מוכנה אפילו לשקר כדי לנצל את השיטה לטובתה ולהשיג עוד פרסום (וכתוצאה מכך – כסף). מי שכבר הכיר את הפרטים על קורות חייה של אנה ניקול אולי לא יגלה המון אינפורמציה חדשה ב"אתם לא מכירים אותי", אבל יוכל להרוויח הרבה מהריאיונות עם הקרובים אליה, שמספקים הצצה אינטימית, לפעמים אפילו מאוד אינטימית, למי שהיא הייתה.