אם אנחנו מתרגשים מכל מוזיקאי זר שאומר "שלום ישראל" על הבמה, רק תארו לכם מה קורה כשגל גדות מסתכלת היישר למצלמה במונולוג הפתיחה של "סאטרדיי נייט לייב" (מעתה "SNL", במטותא מכם) ופונה לקהל בארץ בעברית, ועוד מדברת על חומוס. בואו נגיד שהתוצאה היא השלב שאחרי זקפה לאומית. גדות היא הישראלית הראשונה שמנחה את התוכנית הפופולרית, והליהוק הזה הוא רק עוד הוכחה למעמדה החדש בהוליווד. ביי ביי קסטרו, הלו איי ליסט.

מצד אחד, ההנחייה של "SNL" היא אתגר משמעותי עבור כל שחקן, בוודאי שחקן מתחיל. השידור החי דורש תזמון קומי בלתי רגיל ויכולת אילתור בניואנסים הקטנים. הקהל לא תמיד יצחק בדיוק במקום הנכון, השחקן שמולך יכול לפספס שורה או לשבור דמות ובמקרה של גל גדות, ישנו גם אתגר השפה שגורם לה לפשל פה ושם בהגייה ולאתחל את המשפט מחדש. מצד שני, אחרי 43 עונות, הקאסט של "SNL" יודע איך לסחוב את המנחה על גבו. כך, אחרי הפנייה לקהל הישראלי, הצטרפה למונולוג הפתיחה לזלי ג׳ונס כדי לתת לגדות יד, והמונולוג בו היא יוצאת לבליינד דייט עם או ג׳יי סימפסון הוחזק כולו על ידי קינן תומפסון, חבר הצוות הוותיק ביותר בתוכנית. דווקא במערכון קצר ולא מוצלח במיוחד שצולם מראש בו היא שיחקה את קנדל ג׳נר וג׳יג׳י חדיד, קל היה לראות כמה פוטנציאל קומי יש לגדות מבלי הלחץ של השידור החי.

אז לא, היא לא נתנה הופעה כמו שנותנים אלק בולדווין, סקרלט ג׳והנסון או ג׳סטין טימברלייק כשהם לוקחים את תפקיד ההנחיה, אבל אלה נעליים גדולות להיכנס אליהן בין כה וכה. גדות עדיין עשתה עבודה טובה יותר מהרבה מנחים שמגיעים לתוכנית בפעם הראשונה ומבלי רקע קומי עשיר. היא שיחקה דמויות רבות, הצליחה להישאר בדמות במאה אחוז מהמקרים ולא נראתה כאילו המעמד מלחיץ אותה אפילו קצת. כשהיא התבקשה להיכנס לטייפקאסט של האישה הסקסית שמופיעה במיראז׳ מדברי, היא עשתה את זה כל כך בטבעיות שקל היה לשכוח שמדובר באישה שעיצבנה עם שלם כשלא הצליחה לנענע את התחת כמו שצריך בפרסומת לג׳ינס. גדות שאחרי "וונדר וומן" היא לא גדות של קריירת הדוגמנות הישראלית. היא נטולת מעצורים, נטולת פחדים, בעלת קסם אישי בכמויות לא רגילות ומוכנה להתגייס לכל משימה - כולל להתמזמז עם קייט מקינון בנשיקה הכי אמינה שנראתה ב"SNL" מזה שנים. ככה זה כשהקריירה שלך כבר עברה את כל החלומות הכי פרועים שלך.

הכותבים של "SNL" עשו עם גדות את מה שהם עושים בכל פעם שהם מקבלים לידיהם מנחה לא מנוסה - הם נתנו לה תפקידים מהותיים במערכונים, אבל לא את אלה שאמורים להוציא את הצחוקים הגדולים. כך, האחריות להצלחת התוכנית לא הייתה על כתפיה השריריות של גדות, ולא היו לה הרבה מקומות לפשל בהם, למרות שהיא קיבלה זמן מסך משמעותי בהרבה ממה שמנחים בפעם הראשונה מקבלים בדרך כלל. בתור מוכרת לימונדה סקסית, אישה גנרית בדייט, סינדרלה, אישה מרושעת עם מבטא וכמובן - וונדר וומן, כי איך אפשר בלי - גדות עשתה עבודה מצוינת, אבל לא מאוד מצחיקה. לא כי היא לא, פשוט כי לא ניתנה לה ההזדמנות.

עכשיו, נותר רק לקוות שהכוכב של גדות ימשיך לזהור מספיק בשביל לחזור להנחות את התוכנית בעתיד. מדובר במאורע שלא ספק נותן גושפנקא לאהבה של הוליווד לגדות - "SNL" לא מלהקים כל אחד לתפקיד המנחה, בעיקר לא בעונות האחרונות שהיו מלאות בסופרסטארים מהשורה הראשונה. בנוסף, הם בטחו בגדות מספיק בשביל לכתוב לה דמות כמעט בכל מערכון. אבל כישרון המשחק הטבעי המדהים של גדות, זה שגרם לה לסחוב על גבה שובר קופות כאילו היא נולדה עם כוכב בשדרות הוליווד, גורם לתהות איך היא תתמודד עם תפקידים קומיים של ממש, לא רק אלה שמהווים תפאורה לקומיקאים האמיתיים. מה שבטוח, הקריירה המתפתחת שלה ממשיכה להיות מרתקת ומהפנטת לצפייה גם ללא שום קשר לכך שהיא ישראלית. בפעם הבאה נסתדר גם ללא מונולוג החומוס.

 TVbee בפייסבוק