גווינת' פאלטרו, אישה שמצליחה להיראות אותו הדבר כבר כמעט חמישים שנה. שילוב של זוהר, כמישות ואהבה עצמית שכולנו צריכות ללמוד ממנה, למרות שאם היא תידרש לספק לנו את הסוד שלה הוא בטח יהיה - תהיו גווינת' פאלטרו. אישה שנואה ואהובה שנולדה מחדש בערוגת קייל ועכשיו מחטבת את חיינו בעזרת חוקן קפה ומגבות חוף ב-70 דולר האחת.

ואתם יודעים איך זה - בהתחלה הם צוחקים עליך, אחרי זה הם שונאים אותך, בסוף הם מצטרפים אליך. כשפאלטרו הקימה את goop, אתר הלייף סטייל שלה, היא זכתה לקיתונות של לעג על החיב"סיות הבסיסית שאופפת אותה, במיוחד כשניסתה לחיות מ-29 דולר לשבוע - הסכום שמקבלות בארה"ב משפחות עניות בתלושי מזון - ונשברה אחרי ארבעה ימים שבהם לא הצליחה לוותר על קייל ואבוקדו. כי איך היא תהיה כוהנת לייף סטייל אם היא לא קשורה לחיים של אף אישה ממוצעת? הלעג התחלף בזעם על הניתוק הפריבילגי של פאלטרו, על התעוזה למכור סינר מטבח ב-95 דולר ולהוציא ספר מתכונים שהמצרכים הנדרשים למתכון למנת סלט שמופיעה בו עולים 150 דולר. לסלט. אחד. נטען כי היא מקדמת אורח חיים בלתי אפשרי עבור האישה הממוצעת, וכי העצות הבריאותיות שהיא מחלקת (אידוי וגינלי, חוקן קפה) מסוכנות ולא אחראיות. כשהודיעו שהיא הולכת לקבל תכנית בנטפליקס, "goop lab" אפילו נוצרה מחאת רשת ואנשים איימו להתנתק (המקבילה האמריקאית לביטול מנוי הארץ, כנראה).

אבל איכשהו, "המעבדה של goop" הייתה דווקא מתוקה. ברגע שמפסיקים לקחת הכל נורא ברצינות, מגלים שפאלטרו - עם כל הטירלול הפריבילגי שלה - בסך הכל באה די טוב, הגישה שלה הולסומית ואינקלוסיבית, היא סקרנית ופתוחה לשלל נסיונות, פסיכדליה וגישות רוחניקיות, שמשתלבים יפה בתחיית הניו אייג' של השנים האחרונות שבטח עוד תתעצם בעשור הקרוב. אפשר לשנוא את זה, אפשר לבוז לזה ואפשר גם ללכת לאכול פטריות ולנסות לאהוב את עצמנו קצת יותר - פאלטרו פונה לאנשי האופציה השלישית. לעתים זה מגוחך, לפעמים מעניין, לפעמים משאיר אותנו עם התחושה שקיבלנו משהו קטן.

אחד הפרקים המצליחים ב"המעבדה של goop" היה הפרק על מיניות ואורגזמות, וכך הגיעה אלינו "סקס, אהבה ו-goop", סדרה שלמה שכולה על מיניות. היא כוללת זוגות שהגיעו למרחב המחייה של גווינת' ו-goop על מנת ללמוד איך לענג את בני ובנות הזוג שלהם, ואת עצמם, ואיך לעשות סקס טוב ומספק ולחיות באינטימיות פתוחה יותר.

העיסוק במיניות ובזוגיות מאפיין את הטלוויזיה של השנה האחרונה ביתר שאת, בין אם במחוזות הארוטיקה כמו "סקס/לייף" ובין אם מתוסרטים כמו "חינוך מיני" או עם "תמונות מחיי נישואים". המודלים הזוגיים המשתנים, המיניות שהופכת למגוונת ופתוחה יותר ועם דגש על אושר אישי, סיפוק, אינטימיות בריאה והסרת רעילות מהחיים - מטריית רחבה של נושאים, שהפכה למדוברת ומטופלת מהמון זוויות.

ב"סקס, אהבה ו-goop" מגיעים שישה זוגות מגוונים - שחורים, לבנים, לסביות, זקנים - כדי לפתור בעיות באינטימיות שלהם, במיניות, בתקשורת שמובילה אליה, בדפוסים שהתקבעו במהלך החיים, דימוי גוף שמשפיע על ההנאה ממין ועוד. פאלטרו פוגשת אותם עם שלל מומחים, יותר נכון מומחיות, כולן בתחומי הניו אייג' והטיפולים הרגשיים. איך תזהו אותן? בדים רכים, שיער לא צבוע, מבט חומל, מונחים היפיים מומצאים. 

מתוך "סקס, אהבה ו-goop" (צילום: באדיבות Netflix,  יח"צ)
לא את הכל רואים, אבל כמעט הכל. מתוך "סקס, אהבה ו-goop" | צילום: באדיבות Netflix, יח"צ

כל זוג מצוות למטפלת, למשל ג'איה המקסימה, "סקסולוגית סומטית שעושה תרשימים ארוטיים". הזוג שהצטוות אליה סבל מחוסר התאמה מיני וליווינו אותם, לאורך הפרקים, עד שהגיעו לשיפור התקשורת המינית ביניהם. ומה שנדמה היה בהתחלה כאילו הולך לכיווני ההרצאה של סקסולוגית במסיבת רווקות תופס די מהר טוויסט יפה, שכולל עירום מלא או כמעט מלא, עינוגים, חדירות, ושיחות מאוד פתוחות. לא את הכל רואים, אבל כמעט הכל.

זוג הלסביות המתוקות שנשלחו לדארשנה, מאמנת שלמות ארוטית, עברו מסע שלם שכלל צעצועי מין, תנוחות, עירום כמעט מלא והתמודדות עם דימוי גוף. הזוג המבוגר התבקש על ידי מטפלת עם שיער ורוד ונזם לזחול על הרצפה ולהעמיד פנים שהם חיות, הם עשו את זה. מיד לאחר מכן, המטפלת עמדה לצד האישה המבוגרת, התפשטה לחלוטין, הביטה בעצמה ערומה בראי ודיברה על החלקים בגופה שהיא אוהבת, ואלו שלא. 

זה לא עובד כל הזמן. התכנית נעה בין שעמום ובנאליה לבין רגעים מרגשים ויפים שדרשו לא מעט אומץ ופתיחות מהמשתתפים. אבל בבסיס שלה, מדובר בתכנית מעניינת וחיובית שאולי מונהגת על ידי אישה שמנסה למכור לנו נר בריח וגינה ב-20 דולר (ומגבת חוף ב-70 דולר), אבל היא מצליחה לפצח משהו מאוד מרכזי ברוח התקופה: אנחנו פתוחים לרוחניות, לטיפולים רגשיים, לבודי-פוזיטיב ולמיניות מגוונת. אנחנו רוצים לנטל שיפוטיות, בושה ופחד ביחס לעצמנו ולאחרים, כי הבנו שיש דרכים טובות יותר לחיות ויש דברים טובים יותר להרגיש. התכנית הזאת היא ככל הנראה לא התשובה לכל הדברים האלו, אבל היא בהחלט בצד הנכון שלהם.