רבקה באנץ' היא פצצת זמן. כבר שתי עונות שאנו צופים בה מתקתקת, יודעים שהיא מסוגלת לעשות דברים נועזים עד מסוכנים. ראינו איך היא נופלת במלכודות של דושבגים ובמלכודות שהיא מציבה בעצמה, לאחרים ולעצמה. ולמרות הידיעה שחתונה פזיזה עם ג'וש צ'אן היא לא הדבר הנכון עבורה, כאבנו יחד איתה את הנטישה המכוערת שלו ביום החתונה עצמו. כבר שתי עונות שאנחנו יודעים שג'וש אפס, אבל כפי שלמדה על בשרה כל שורד/ת מערכת יחסים גרועה, הידיעה שהאחראי לשברון לב שלך הוא אדיוט מושלם לא ממש מנחמת, לפחות לא באותו רגע. והנה, העונה השלישית נפתחת עם רבקה השבורה והמבולבלת וצליל התקתוק נשמע מאיים מאי פעם. הצופה הוא תמיד קצת אנוכי, והפיצוץ שמפחיד אותו איננו בהכרח זה שיגרום לרבקה ולכל הסובבים אותה להיפגע. אנחנו מפחדים שהיא תהפוך, ובכן, לאקסית המטורפת. שתעבור את הגבול מדמות אהיבה עם בעיות, כמו שלנו רק קצת יותר מוקצנות, לכזו שפשוט כבר אי אפשר להזדהות איתה.

האקסית המטורפת שחור לבן (צילום: באדיבות yes)
מתי יעבור הגבול והאקסית המטורפת תהיה מטורפת מידי? | צילום: באדיבות yes
 

החשש הזה, שיוצרות הסדרה רייצ'ל בלום ואלין ברוש-מקנה ישחררו סופית את הרסן, מטיל צל על הפרק הראשון של העונה השלישית. אם זאת, הוא מזכיר שוב בכמה אחריות ורגישות נהגו היוצרות בדמויות שלהם עד עכשיו. "האקסית המטורפת" היא הרי סוג של נטרול פצצות מתמשך. היוצרות מכניסות עוד ועוד אלמנטים וקלישאות מקומדיות רומנטיות ומהתרבות הפופולרית בכלל אל תוך העלילה, רק כדי לפרק אותן בעדינות. להראות שכל מצב שחשבנו שאנחנו מכירים בעצם מלא בניואנסים, שום דבר אף פעם לא חד משמעי. האקסית האובססיבית, הדושבג קל הדעת, האם השחוקה, הבוס הדורסני וגם הבחור הטוב - אף אחד מהם הוא לא רק הדבר האחד הזה. מי היה מנחש מתקציר הסדרה המקורי שזו תהיה לא רק אחת הסדרות הכי מצחיקות ומרימות בטלוויזיה כיום, אלא גם אחת האנושיות שבהן, סדרה שנשארת יציבה גם כשמתחוללים בה דברים מופרכים ומוזרים לגמרי?

האקסית המטורפת צילום מסףך (צילום: באדיבות yes)
"האקסית של ג'וש רוצה נקמה" | צילום: באדיבות yes

ובחזרה לפרק, שנקרא בפשטות "האקסית של ג'וש רוצה נקמה". הוא מתחיל בגדול, עם נאמבר המוני בהשתתפות כל הקאסט (חוץ מרבקה וג'וש) בתלבושות ותפאורה תקופתיות, שבסופו מופיעה רבקה - בגלות מרצון, בוכייה וכנועה. אחרי היעדרות של שבועיים, בה איש לא ידע היכן היא מסתתרת, היא יוצאת מהמחבוא ודופקת הופעה של פאם פאטאל - עם שיער כהה, איפור מוקפד ואאוטפיט לוהט. היא מכנסת את הגירל סקוואד כדי לחשוב על תוכנית נקמה, אבל פאולה, ולנסיה והת'ר מתקשות לתמוך בה ללא סייגים כשמזימותיה מסתכמות ב"בואו נגרום לו לאכול חרא בלי לדעת שזה חרא". במקביל, פאולה מתמודדת עם הקושי לקבל מחדש לחייה את בן הזוג שבגד בה, דריל וג'וש "הלבן" רבים בגלל רצונו של דריל להקים משפחה ונת'ניאל מנסה לעשות רבקה באנץ' לרבקה באנץ'. אז רגע, אם נת'ניאל הוא עכשיו הבחור שבור הלב שמתרוצץ סביב רבקה ומנסה למשוך את תשומת לבה, זה אומר שנפטרנו סוף סוף מהדמות המעיקה של האקס המטורף טרנט? ג'וש עצמו לא מופיע, אבל השחקן שלו דווקא כן, באחת מההברקות הגדולות של הפרק.

האקסית המטורפת צילום מסכ (צילום: באדיבות yes)
פותחים בנאמבר מוזיקלי שלא מאכזב | צילום: באדיבות yes

בכל הנוגע לדמויות הנשיות ועלילותיהן, הפרק פוגע בול. רבקה עדיין מצחיקה וחיננית, גם כשהיא עוד אוספת את השברים, פאולה ממשיכה להיות הדמות הכי מעוררת הזדהות בסדרה וגם ולנסיה עושה את המירב ממעט הזמן והשורות שלה. השיא מגיע בשיר השני בפרק, להיט אייטיזי טראשי שמתרפק על המנהג הטקסי שבו קבוצת חברות משחירה  על כל הגברים כולם, עם הקריצה המתבקשת. "כל הגברים טיפשים וילדותיים, גם אלה שהם חכמים ובוגרים", שרה חבורת הבנות, רגע לפני שמישהי שואלת "אבל רגע, מה עם הומואים?", אז ממשיכה החבורה "כל ההומואים חמודים וכיפים". ואם כבר אנחנו בנושא, העלילה הצדדית בכיכובם של וויט ג'וש ודריל היא כנראה החלשה בפרק, לא בגלל שהם לא חמודים וכיפים (חלילה), אבל משהו שם לא מתחבר לטון של שאר הפרק. מעבר לזה, המשבר היה מהיר מדי, לא מפותח דיו והסתיים בצורה בלתי מספקת.

 

גם בהתפתחות דמותו של נת'ניאל יש משהו צורם, שלא לגמרי באשמתו. הבוס החדש שבעונה הקודמת מירר את חייה של רבקה הופך בהדרגה (אבל גם די במהירות) לילד מאוהב ואומלל שלא יודע איך להתמודד עם רגשותיו. עם זאת, בגלל שהוא חתיך ומסכן הסדרה מבליגה ומתעלמת מהיותו בוס קריפ מהסוג שגורם לנשים לברוח כשהן רואות אותו במסדרון. רק תזכורת - בעונה הקודמת הוא חזר והתערב בחיים הפרטיים של עובדת שלו, העליב את בן הזוג שלה ואת מערכת היחסים ביניהם, הכריז שהם צריכים לשכב כדי שיוכל להמשיך לחיות כרגיל (פלוס שיר מעליב), אבל הכל בסדר, כי גם היא נמשכת אליו. מה, לא? לא, ומסדרה כמו "האקסית המטורפת" ציפינו להכיר בזה, לא רק להעניש אותו בשברון לב חינני.

"האקסית המטורפת" משודרת בימי חמישי ב-22:00 ב-yes Drama


TVbee בפייסבוק