"סוכמו דברים והם לא עמדו בהם": מירב לשם-גונן, אמה של החטופה בת ה-23 רומי גונן ואחת הדמויות הבולטות ביותר במאבק לשחרור החטופים בעזה, התראיינה הלילה (ה') באופן חריג לרשת אל-ג'זירה הקטארית - וקראה גם שם לשחרור השבויים. הריאיון עם לשם-גונן נקטע לבסוף ביוזמת האם, וזאת לאחר שבתחנה העלו לשיחה גם נציג רשמי של תנועת חמאס.

במהלך הריאיון עם לשם-גונן, באל-ג'זירה העלו על קו הטלפון גם את זאהר ג'בארין - האחראי מטעם חמאס על תיק האסירים. "האם את סבורה שכעת הגיע הזמן לבקש מהממשלה שלך לצאת מהאדמות הכבושות? ושתפסיק את המצור על עזה?", שאל אותה המגיש, והיא השיבה: "אני כאמא רוצה שיחזירו לי את הבת שלי".

"אני גם רוצה שהבת שלך תשוב מחר, לא מחר, עכשיו", המשיך המגיש, "אני רואה שאת אמא, יא מירב, אני מרגיש אותך, תקשיבי לשאלה שלי". לשם-גונן הדגישה שוב כי "בתי חטופה מזה כמה שבועות והיא פצועה, אני רוצה שתחזור", והמגיש נשאר בשלו: "מירב, לא ענית לי על השאלה. אתם כובשים חלק מהאדמות הפלסטיניות, זה לב העניין, האם תגידי לממשלך 'צאו מהשטחים הפלסטיניים, תפסיקו את המצור על עזה, ואז יהיה שלום ביניכם לבין הפלסטינים'?". בשלב זה החליטה לשם-גונן לסיים את הריאיון, ואמרה למגיש ש"זה מספיק, תודה. אני לא רוצה לענות". "אני מקווה שתהיי יותר אמיצה לענות לי על השאלה", השיב לה. 

גורמים במטה משפחות החטופים מספרים בשיחה עם mako כי "יש חשיבות מאוד מאוד גדולה להתראיין גם בתקשורת הערבית, בגלל שאנחנו מפנים את הלחץ שלנו על מדינות כמו קטאר, מצרים וטורקיה". במטה מסבירים כי "היה סיכום בין הדוברות לאל-ג'זירה על ריאיון של 10 דקות, ומה שהיה שם זה אמבוש שלהם. אבל מירב התמודדה עם זה בגבורה רבה מאוד, ובעקבות הריאיון הרבה מאוד בני משפחה של חטופים ונעדרים מבקשים לעלות שם גם. מבחינתנו זו זירה שאנחנו חייבים להופיע בה. אם אנחנו רוצים להחזיר את היקרים והיקרות לנו, אנחנו צריכים להיות גם שם". 

הופתעתם מהאגרסיביות של הריאיון?
"בוודאי, סוכמו דברים והם לא עמדו בהם. הוא (נציג חמאס) ממש לא סוכם, רק הריאיון עם מירב".

איך היא התמודדה עם זה?
"מירב סיימה בדיוק את היום השני של צעדת המחאה, 37 ק"מ, הגוף מותש. היא רצתה לעשות את הריאיון הזה, על מנת להפעיל לחץ נוסף כאמא גם בתקשורת הערבית הבינלאומית. מה שקרה שם חמור מאוד".

מישהו ליווה אותה בריאיון?
"כן. מחוץ לדלת, היא ביקשה להיות לבד בריאיון. היא הייתה בתוך משרד, וביקשה שאף אחד לא יהיה איתה בחדר. היא רצתה לשמור על ריכוז שיא לאור החשיבות של הריאיון וכיבדנו את בקשתה".

אם תהיה אפשרות כזו, היא תתראיין שוב לאל-ג'זירה?
"כן, היא תהיה מוכנה להתראיין שם שוב. זה רצונה".